Skocz do zawartości

Vedia A3 - maluszek z pazurem


MaronP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@SOGA Ale w ustawieniach dla SRS WOW w odtwarzaczu jest kilka opcji po których zmianie i wył/wł A3 nie zapamiętuje player.

Hym, nie sprawdzałem...

Ale jesli tak jest to zapewne w nowym firmware zostanie to poprawione ;), w koncu to nowa mp3 ktora jak kazda wymaga jakichś pewnych korekt...

Tak jak Clip miał wadliwe akumulatory, tak byc moze a3 ma troszke pomieszany soft ;) ktory z czasem zostanie poprawiony i nam udostepniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Vedia A3

.....

Jeśli chodzi o kopiowanie plików to odtwarzacz rozpoznawany jest jako dysk przenośny i pliki kopiujemy za zasadzie kopiuj - wklej. Chociaż słowo kopiujemy to chyba zbyt wiele w odniesieniu do A3. Trzeba by użyć raczej słowa przepychamy bo kopiowanie idzie w zawrotnie wolnym tempie. na moim komputerze skopiowanie 1Gb danych trwało 20 min! Czyżby oszczędność ze strony Vedii poszła w kierunku tanich, ale jednocześnie wolnych pamięci flash?? Szkoda bo to naprawdę irytujące czekać 20 minut na plik 1Gb.

Dodam jeszcze,że odtwarzacz można ładować z portu USB i z ładowarki dołączonej w zestawie.

I jeszcze jedna uwaga: podczas zmiany utworu na następny przyjdzie nam poczekać ok. 3s aż ten się załaduje - irytujące - argument o tanich pamięciach w A3 wydaje się mieć kolejne potwierdzenie.

Mam od wczoraj A3 i jak na dziś największym rozczarowaniem (porażką wręcz) jest szybkość kopiowania. Na kompie z WindowsXP testowo transferowałem okolo 500MB (kilka katalogów, około 50 plików), ten sam kabel dla wszystkich, te same gniazdo usb - oto wyniki:

pendrive PQI U339 - 13,5MB/s

iRiver T50 - 2,1MB/s

iRiver IFP-900 - 1,2MB/s (transfer w trybie IMM)

Vedia A3 - 0,8MB/s

 

Wierzyć się nie chce, że w 2008r można oferować tak wolny zapis. A w instrukcji mamy "USB2.0, prędkość transmisji do 4/MB/s" :angry:

Zresztą "instrukcja" to oddzielny temat - rozkoszna jest miejscami :D Szerzej napisze wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna jest predkosc odczytu z playerka niz predkosc zapisu.

 

szkoda, ze A3 jest wolniejszy od najtanszego no-name (parowka z allegro).

i trudno tu mowic o trosce o zywotnosc pamieci...

zapewne kupiono i zamontowano najtansze flashe jakie tylko byly.

 

moge napisac tylko, ze predkosc wrzucania plikow na clipa wynosi ok ~~3.5 MB/s. na vibeza ~~5 MB/s, ifp 799 ~~1.5 MB/s

 

to chyba najwieksza wada A3 o jakiej uslyszalem do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja plik 100mb przekopiowałem w 30 40 sekund, co daje max 3MB/s. Na szczęście nigdzie się nigdy nie spieszę, nie jest to dla mnie aż taka wada. Większym problemem są te wielgachne, 3-sekundowe przerwy między utworami, ale żyć też się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosc duze rozbieznosci :)

od 0.8 mb/s do 3.33 mb/s.

 

moze woowek piszesz o kopiowaniu z playerka na peceta ? odczyt z natury jest szybszy.

 

ale wolny transfer wymusza doladowanie baterii w A3 :) nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, po pierwsze pomyliłem się, miało być 40 sekund ;) To był jeden duży plik, w dodatku wcale nie mam pewności, że po zniknięciu okienka kopiowania rzeczywiście przestało się kopiować :o Używam Linuksa i kiedy spróbowałem po następnym skopiowaniu (albumu 110mb) odmontować playerka, komputer wyświetlił mi, że data needs to be written i tak wyświetlał od 40 do 130 sekundy od rozpoczęcia wrzucania plików. To by dało rzeczywiście jakieś 0.8MB/s. Należałoby pewnie zbadać tę prędkość jakimś odpowiednim do tego narzędziem, no ale skoro w praktyce i tak tyle czekania wychodzi, to po co się bajerować jakimiś innymi cyferkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja plik 100mb przekopiowałem w 30 sekund, co daje max 3MB/s.

3MB/s to bardzo przyzwoity wynik, ale trudno mi w to uwierzyć... móglbys powtorzyc pomiar?

 

przed chwilką zrobiłem dodatkowy test dla A3:

plik 80MB - zapis 90s --- 0,88MB/s

10 plików 80MB - zapis 105s --- 0,76Mb/s

kopiowanie z A3 na PC to w obu przypadkach około 15sekund --- 5,3MB/s

 

moga byc jakies zaokraglenia, pare sekund w te czy w tamte ale na zapis powyzej 1MB/s nie ma co liczyc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem :P I niestety to ja się myliłem. Mam zabawna sytuacje z kopiowaniem, najpierw pokazuje mi ok 10MB/s, potem się zatrzymuje i pokazuje ok. 1MB/s albo nawet ileś tam kilobajtów. A potem jeszcze czekanie na odmontowanie (czyli po prostu logiczne odłączenie urządzenia, stosuję je zawsze od czasu, kiedy zauważyłem, że bez tego sansa m240 czasami mi psuje niektóre pliki - też pewnie nie wgrały się do końca).

 

Ogólnie linuksowe menadżery plików coś muszą mieć nie tak z pomiarem zapisu na flashe. Może to przez FATa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolny zapis nie musi być koniecznie winą wolnych pamięci, soft może być nie dopracowany pod tym względem... może z nową wersją softu będzie lepiej.

 

raczej wina lezy i po stronie wolnej pamieci oraz takze po stronie softu. takze na jakas tam poprawe predkosci mozna liczyc w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie linuksowe menadżery plików coś muszą mieć nie tak z pomiarem zapisu na flashe. Może to przez FATa :P

 

Hmm... Niech zgadnę: jakieś distro debianopochodne? ;) Coś w tym jest. Szybciutko przekopiuje pliki, a potem odmontowywuje drugie tyle, jak nie więcej. Ale nie sądzę, że to przez fat. Możesz eksperymentalnie postawić na jakimś pendrive partycję w xfs albo reiserfs i zobaczyć, czy będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Niech zgadnę: jakieś distro debianopochodne? ;) Coś w tym jest. Szybciutko przekopiuje pliki, a potem odmontowywuje drugie tyle, jak nie więcej. Ale nie sądzę, że to przez fat. Możesz eksperymentalnie postawić na jakimś pendrive partycję w xfs albo reiserfs i zobaczyć, czy będzie różnica.

 

No używam teraz Xubuntu, sęk w tym, że w SAM Linuksie też tak miałem z sansą. Za to w konquerorze tak nie miałem, a na Xubuntu też tak mam i w nim.

Nigdy mi się nie chciało właśnie próbować postawić żadnej innej partycji ;) Chociaż warto w sumie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ,że czasami słychać trzaski kiedy słucham jakiegoś utworu. Trzask jest chwilowy ,ale jest. Ciągle się nie pojawia raz na 2 czy 3 utwory. Nie jest to wina pliku bo na kilku się pojawiło, ani słuchawek bo na głośnikach to samo. Ciekawe czemu tak się dzieje? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicha, wolne kopiowanie, nie zapisuje ostatnich ustawień, długie przerwy między utworami, brak EQ.. oj, A3 może uratować mega jakość dźwięku ;]

Cicha? Maxymalny poziom to 31, mi wystarcza przedzaiał od 16 (w pomieszczeniu gdzie jest cisza) do 21 (gdzie jest głośno\rozmowy\ulica)przy wyzej niż 21 idzie ogłuchnąć... :huh: - nie wiem czy mam tak 'wyczulony' słuch, czy moze poprostu JESZCZE nie jestem głuchawy tak jak inni :P:D

Wolne kopiowanie - dla mnie to nie problem, kopiuje na mp3 a na kompie robie co innego i nie zwracam na to uwagi czy to 5min czy 15min :] - po za tym zapewne to błąd softa, ktory predzej czy pozniej zostanie poprawiony i nam udostepniony na stronie Vedii ;)

Co do ustawień - ja poprotu włączam SRS WoW i mi to wystarcza, w dogłebne ustawienia tego poziomu nie wnikam gdyz nie mam takiej potrzeby ;)

Dlugie przerwy miedzy utworami? - to jakas bzdura, u mnie zmiana miedzy jedna a druga mp3 to nacisniece dzoja w prawo i kolejny utwor gra od razu...(ja zapelnielm dopiero okolo 300mb, moze jak zawale cale 2GB to bedzie przerwa nawet 5s.? a moze tak jak teraz, ze od razu leci kolejny utwor...)

EQ - moze i wlasnego nie ma, ale moje zdanie jest takie ze jak sie ma do dyspozycji 5 ustawien (czy ile ich tam jest?) to sie wybierze cos dla siebie i to mi przynajmniej wystarcza...

 

barder90 - moze Ty jestes jaki przewrażliwiony :P? ale ja jakichkolwie trzaskow nie slysze w utworach jak i miedzy nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności