Skocz do zawartości

Czy forum powinno zostać rozszerzone?


KHRoN

Rozszerzenie forum  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy forum powinno zostać rozszerzone o inne rodzaje sprzętu elektronicznego poza zakres odtwarzacze-i-słuchawki?

    • Tak (napisz poniżej o jakie)
      43
    • Nie (napisz poniżej dlaczego)
      189


Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częściej na forum padają pytania spoza tematyki stricte "odtwarzacze-słuchawki-muzyka", np. telefony, PDA, komputery... czasem z dopiskiem "jak to gra", ale często jest to pytanie nie związane z dźwiękiem... Podobnie ma się sprawa w komisie.

 

Więc jak uważacie... czy forum powinno zostać oficjalnie rozszerzone o inne rodzaje "elektroniki użytkowej", czy też powinno pozostać w dziedzinie "odtwarzacze-słuchawki-muzyka"?

 

Jeśli rozszerzone, to o jakiego typu sprzęt? Jak wtedy zreorganizować forum?

 

Jeśli nie powinno zostać rozszerzone, to dlaczego nie? Może da się jakoś usprawnić istniejący układ forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zakładając że forum faktycznie zostało by rozszerzone, wiązało by się z tym kilka rzeczy:

- sensowne zreorganizowanie działów

- zwerbowanie kadry moderatorskiej

 

... co miało by mieć na celu właśnie zapobieżenie rzeczonej "nadmiernej ilości bałaganu"... wiadomo że np. o telefonach nie pisało by się tylko w jednym małym dziale "GSM" jak teraz, kiedy same odtwarzacze mają tych działów dziesięć i jeszcze kilka mniejszych :)

 

poza tym nawet teraz robi się bałagan i forum aż prosi się przynajmniej o reorganizację tego i owego (np. likwiadacja mikiona zbędnych podfor gdzie nikt nie zagląda, a zorganizowanie takich, które przynajmniej nieco rozładują najmocniej obecnie oblegane)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie forum i tak rozroslo sie okrutnie, powiekszanie go o podfora ze sprzetem z lekka jedynie nawiazujacym do przenosnego audio, badz tez w ogole z nim nie zwiazanym jest dla mnie bez sensu. Zamkniecie sie w sferze otwarzaczy to jedyby sposob, by tematy poboczne utrzymaly sie jako bocznica, gdzies na obrzezach strefy mroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie samo forum jest bardzo dobrą skarbnica wiedzy na temat odtwarzaczy i słuchawek portable, jednak przyznam, że czasami przydałyby się działy związane z odtwarzaczami, słuchawkami i wzmacniaczami stacjonarnymi, gdyż jakby nie patrzeć, większość z nas dużo czasu spędza przed komputerem i wówczas odtwarzacze stacjonarne oferują nam dużo więcej niż nasze przenośne mp3 :)

A swoją drogą nie ma sensu tworzyć czegoś na styl audiostereo.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie forum i tak rozroslo sie okrutnie

Ale przynajmniej panujesz nad tym; ja dolne działy traktuję jak dziewiczą jaskinię i boję się tam wchodzić :D

 

KHRoN - "sensownego" powiedziałeś nie bez powodu; dlatego jestem za reorganizacją B)

ale raczej nie w ramach rozbudowy (przy czym jako laik mówię jedynie o długości strony głównej Forum) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie. Za jakiś czas może się okazać, że jak to określił @KHRoN dopisek "jak to gra" zniknie i forum stanie się zbyt ogólne. Z drugiej strony telefony już mają swój dział na forum. Można dorzucić coś podobnego w stylu "karty dźwiękowe" - taki nieduży dodatek, ale żeby jednak można było zadawać tam pytania czy zamieszczać info o tym, które karty są warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymista - nick idealnie pasuje do wypowiedzi :D

 

Chyba nie ma po co rozszerzać forum. Jak ktoś chce poważnych porad np. co do laptopów to i tak na innym forum poszuka do tego przecie trzeba też ludzi co się na innym sprzęcie znają, jak ktoś trafi na forum z działem o telefonach i komputerach to będzie chciał opinię o telefonie czy komputerze, a otrzyma odpowiedź żeby kupił odtwarzacz i słuchawki zamiast tego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nie trzeba poszerzać, ale trzeba przeorganizować:

1) dział Słuchawki rozbić na pododdziały:

- słuchawki nauszne

- słuchawki douszne

- wzmacniacze słuchawkowe

możliwe dalsze podkategorie

- zlikwidować dział Recenzje Słuchawek, a zamiast tego przykleić recenzje w stosownych poddziałach - oszczędzi to odpowiadania na w kółko te same pytania

2) Zlikwidować dział Recenzje odtwarzaczy, a przykleić je w odpowiednich poddziałach, które już są.

3) Stworzyć posegregowany dział z linkami do wszystkich recenzji - posortowanych kategoriami w tymże zestawieniu

4) Działy iRiver i iAudio są nieraz nielogicznie posegregowane - przykładowo rozdzielone serie ifp 700 i 800, a znowu iAudio U2 i U3 razem w jednym

 

Na razie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie ankiety:

 

NIE!

 

Forum stanie się takim nie wiadomo czym. Od ogólnie pojętej elektroniki są fora komputerowe. Mp3store specjalizuje się w odtwarzaczach muzyki, forum jest najbardziej profesjonalnym w Polsce i dodanie dodatkowych działów je zniszczy i zrobi jeden wielki burdel. A przecież temat dźwięku jest bardzo rozległy i tematy do dyskusji nigdy nam się nie skończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na nie, uważam że jeśli już pojawiły się wspomniane tematy o telefonach, to czy nie lepiej byłoby dobrze zorganizować podfora w Hyde Parku? I każde większe i oblegane forum podzielić na podfora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel

1 i 4 się zgodzę. Ale reszta proponowanych przez ciebie zmian stworzy tylko większy bajzel. Testy mogą zostać tak jak są tylko ja bym trochę zmienił koncepcję. Chociaż czasami przydałoby się chyba dokładniejsze filtrowanie odpowiedzi w testach. Np. testy szufil 1gen i vteca v39 mają ponad 400 odpowiedzi, nie mam czasu teraz sprawdzać ale nie wierzę że wszystkie są na temat. I wyboraźcie sobie że ktoś szukający informacji ma się przekopać przez coś takiego.

 

A co do telefonów/PDA to nie wiem czy to jest dobry pomysł. Jest mały (no dobra duży, ale jeden :P) wątek o komórkach gdzie prowadzimy sobie ogólne dyskusje o tym. Tworzenie tu drugiego telepolis z pełnymi dyskusjami o sieciach, abonamentach i wyborze telefonu chyba nie ma sensu.

 

Sprzęt stacjonarny mógłby dojść jako jeden mały dział tak jak teraz są słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wypowiadam się aktywnie na forum, natomiast od dłuższego czasu regularnie czytam i kilka moich uwag:

Forum nie trzeba poszerzać, ale trzeba przeorganizować

Dokładnie.

zlikwidować dział Recenzje Słuchawek, a zamiast tego przykleić recenzje w stosownych poddziałach

Zlikwidować dział Recenzje odtwarzaczy, a przykleić je w odpowiednich poddziałach, które już są

Przyklejenie wszystkich recenzji spowoduje, że w niektórych działach cała pierwsza strona to będą przyklejone tematy. Zamiast tego może stworzyć zamknięty przyklejony temat w każdym z działów o odtwarzaczach z linkami do recenzji? (A sam pomysł likwidacji działów recenzje jak najbardziej tak.)

 

Kolejna rzecz, to połączenie działów "Co kupić" i "Dla gości" - tematy w obu działach się dublują - imho stworzenie jednego działu "Dla gości - co kupić" będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Od komputerów, domowej elektroniki i GSM są inne fora i to z reguły dużo większe. Komputery i telefony to temat rzeka, z czasem odtwarzacze staną się tylko małym dodatkiem.

W ramach zmian można dodać działy poświęcone kartom dźwiękowym i wzmacniaczom słuchawkowym, ale chyba jako podforum działu słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Podział działu słuchawki - OK

 

- Likwidacja działu testy - NIE

 

- Zmiany działów w iriverze - OK (ale to kosmetyka)

 

- Dział "Dla gości - co kupić" - POMYŚLE (ale ogólnie co za różnica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 x nie

 

człowiek przywyka do pewnych rzeczy i wszelkie zmiany traktuje potem jako zło totalne:) jak dla mnie reorganizacja - tak (jeśli wpłynie korzystnie na ergonomie przeglądu), rozszerzenie zakresu - jest hyde park, jest dobrze... pamiętajmy że lepsze jest wrogiem dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności