Skocz do zawartości

Po vibezie :(


Prozac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Noi sony zagoscil u mnie :) Calkiem ciekawy odtwarzacz, wg. mnie gra baaaardzo szczegolowo, niestety EQ raczej kiepski i odtwarzacz gra bardzo mocno srodkiem i dolem, co niestety przy AKG nie jest najlepsze, ale udalo mi sie go dobrze ustawic i raczej jestem zadowolony :)

 

Problem mam tylko z konwersja FLAC do AAC... probowalem paroma programami ale zawsze zle cos wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nic nie da ten programik, nie ma nawet wsparcia dla aac, a to dziwne bo na stronie pisze ze jest. Narazie konwertuje do wma losless, ale wolalbym zeby te pliki mniej zajmowaly jednak...

 

edit:

a jednak udalo mi sie uruchomic to aac na dbpowerampie :)

 

edit 2:

sony nie przyjmuje tych aac :(((

zeby bylo jeszcze lepiej, wma losless tez ;/ coraz mniej mi sie to zaczyna podobac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się okazalo ze chyba mam maly problem...

Poradzilem sobie z tymi formatami, troche mi nad tym zeszlo, ale nie o tym mowa.

Sony to basowy potwor (w moim przypadku niestety), gra tez bardzo mocno srodkiem. Niestety nie pasuje to w zadnym stopniu do moich akg k26p. Za duzo wszystkiego, wysokie tony tylko odpowiednie sa. Jest to straszna katorga, bo odtwarzacz ogolnie gra bardzo dobrze, tak szczegolowego dzwieku jeszcze nie slyszalem, nawet na k26p przy nadmiarze basu, wszystko jest praktycznie zawsze takie jak powinno byc. Na dołożonych dokanałówkach do zestawu jest juz ogolnie lepiej, basu odpowiednio duzo. Wielka wada EQ to to, że nie da sie go praktycznie ustawic. Jedynie wysokie tony da sie jakos skorygowac, dol i srednica w moim przypadku lezy na samym dole regulacji. Ustawienie basu konczy sie na 400hz, okropienstwo, podwyzszanie tego tworzy pudełko z dzwieku, a rzekomy "ulepszacz" Clear BASS rzeczywiscie podnosi niski bas, ale na wyzszych glosnosciach odtwarzacz pompuje dzwiek przy uderzeniu, najlepiej jest go wiec nie ruszac.

 

Sam nie wiem co teraz robic, wymieniac moje ulubione k26p czy sluchac tylko na dolozonych iem'ach, albo jak sie zdenerwuje jeszcze bardziej to zmienie tego sonego... Obsluga odtwarzacza super, cieniutki, malutki i wogole, ale ten bas i srednie tony ;/ eh, o EQ juz lepiej nie wspominac

 

Ktos ma jakis pomysl dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie można wysnuć jeden wniosek: nie mając styczności z Vibezem można po nim jechać i uważać że konkurencja jest dużo lepsza, mając Vibeza można nadal się czepiać i chcieć spróbować czegoś nowego, tylko w praktyce nie ma go tak naprawdę czym zastąpić... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Vibeza jako całokształt ;) Wiadomo, ze to nie jest player idealny ale czy takie Sony poza tą szczegółowością jest mu w stanie w czymkolwiek innym dorównać? :P A i tu można by polemizować, bo ta "sieczka" mogła powstać przy połączneiu z jakimiś konkretnymi słuchawkami i ustawieniami a z innymi już nie. Co jak co lae Vibezik to dość analityczny grajek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales seamus ze sony zrobil na Tobie najlepsze wrazenie. Na jakich sluchawkach go odsluchiwales? I na flat eq? Bo na flat EQ na dolaczonych sluchawkach i akg jest to dzwiek jak z radia za 10zl.

Słuchałem na cx300.

Bawiłem sie troche eq sprawdzając tylko czy będą jakieś przesterowania dźwięku, ale na flat wydawał mi się,

że już gra wystarczająco dobrze, żeby nie musieć dalej kombinować (no może trochę góra wydawała mi się zbyt jaskrawa).

 

Akurat mnie charakterystyka brzmieniowa tego odtwarzacza bardzo przypadła do gustu.

Lubię odtwarzacze grające bezpośrednio, tak jak to jest w przypadku tego modelu Sony i z nisko schodzącym precyzyjnym basem.

Stąd pewnie też ten basowy potwór jak napisałeś o tym odtwarzaczu mnie tak nie przeraził ;)

Dość powiedzieć, że na Clix2 nawet po maksymalnym podbicu najniższych słupków EQ, wydawało mi się, że i tak akurat w tym

aspekcie nic specjalnego ten odtwarzacz nie pokazuje (niskiego basu to tam w ogóle nie uświadczyłem).

I jeszcze trzeba tą szczegółowość w Sony zaliczyć na plus, odtwarzacz nie gubi się nawet przy bardziej bogatych instrumentalnie utworach.

 

Kilka dni temu posłuchałem go ponownie tym razem na jbl-ach i już nie było tak przyjemnie. Przesadnie wyeksponowały bas

i zachwiana jakoś równowaga tonalna. Jedno co to góra była już przyjemniejsza.

Widać, że podbite wysokie przez ten odtwarzacz już na eq flat dobrze podziałały na jblki, które właśnie góre mają jakąś taką nijaką.

 

Tak więc właściwie nie miałbym aktualnie specjalnie słuchawek na których mógłbym ten odtwarzacz komfortowo słuchać.

JBL odpadają, KPP pewnie też, zostają cx300 lub HD595 z którymi myślę, że by idealnie zagrał, no ale to byłby zestaw niespecjalnie wyjściowy ;)

 

Widać trzeba mieć albo nosa do tego co w połączeniu z czym najlepiej zagra lub wcześniej przesłuchać odtwarzcz ze

swoimi słuchawkami i na tej podstawie podejmować decyzje o zakupie.

Najbezpieczniej pewnie jest mieć neutralnie brzmiące słuchawki i odtwarzacz pozwalający elastycznie dopasować equalizerem dźwięk do naszych preferencji. Unikamy wtedy sytuacji w której zmieniając odtwarzacz zostajemy z garścią słuchawek, które dobrze grały z poprzednim sprzętem a teraz mogą stać się co najwyżej ozdobą choinkową <_<

Vibez pewnie jest właśnie odtwarzaczem, który spełnia ten drugi warunek - ma dobry equalizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubie wyrazny, dynamiczny bas, dlatego vibez wydawal mi sie niezly. Szczegolowosc sonego naprawde zasluguje na pochwale, jest swietna. Z tego wykresu co widzialem w tamtym temacie widzialem wycofany srodek tego odtwarzacza. Zastanawiam sie wiec dlaczego mi sie wydaje ze gra strasznie pudelkowo :( akg graja nisko, ale nie az tak bardzo srodkiem (chyba). Sluchajac na flacie tez wydaja mi sie pudelkowe, na eq chyba sie nie da pozbyc tego efektu. Zastanawiam sie czy sa jakies sluchawki warte kupna do tego odtwarzacza, zamiast samej jego wymiany :P Bo jesli mam byc szczery to nie lubie kombinowac na marne, co troche w przypadku kupienia sonego sie stalo...

 

edit:

troche podnioslem 2 gorne paski wzgledem flat i juz jest troche lepiej na akg, wrecz bym powiedzial ze na niektorych kawalkach jest fajnie, ale pudelka nadal jednak troszke jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny problem z sony'm i k26p, bo te nowe playery sony (wszystkie) niestety jak dla mnie maja za duzo basu. Mozesz sprobowac w miare tanio wyrownac charakterystyke za pomoca pchelek MX400, dla mnie jest to rozwiazanie tymczasowe bo mam zamiar zmienic sam odtwarzacz na bardziej neutralny (iaudio 7, samsung yp-u3 lub jakis nowy iriver :) ) W EQ ustawiam +1 dwa ostatnie slupki i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności