Skocz do zawartości

Po vibezie :(


Prozac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dawno nie goscilem juz na forum, ale nadszedl czas pytan (znowu?).

 

Mianowicie, oddalem mojego Vibeza na gwarancje i najprawdopodobniej dostane pieniadze, bo juz chyba nie maja nowych. Bede potrzebowal kupic cos nowego, do 400-450zl. Jest mi go troche szkoda, gral fajnie, 8gb i ten gapless... Rzec by się chcialo ze byl ideałem. Co proponujecie? Bedzie to grało z AKG k26p. iRivery nie maja gaplessa, iAudio to chyba tylko F2 i innych pomyslow nie mam. Pojemnosc 4GB wzwyz, zalezy mi tez na wspominanym gaplessie.

 

edit:

hmm, a sony? http://allegro.pl/item321815132_mp3_sony_w...lack_fv_gw.html

k26p mało wymagaja mocy, a z tego co pamietam to ten sony calkiem niezle sie prezentowal.

lub taki samsung

http://allegro.pl/item317839269_samsung_yp..._gw_tanio_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A może pierwowzór (Karma) - 20Gb i również gapless :P

 

A tak na serio, to sony A816 na zadowolenie.pl jest za niecałe 340PLN. Kupowałem tam V39, polecam.

Co do wpływu mocy na głośność - poczytaj ostatnie posty Getza - dopiero 4 krotna różnica mocy daje 3dB różnicę głośności.

 

Jeśli strona Trekstora mówi prawdę i Vibez ma naprawdę 7,5mW na kanał, to między nim a Sony IMO różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeczytalem w miedzyczasie posty getza i potwierdzilo sie to o czym myslalem. Z tego co wiem (i pamietam) to A816 bardzo szybko zmienia utwory (jesli juz nie ma gaplessa to takie cos go wg. mnie zastepuje) i rzeczywiscie nie jest najdrozszy. Z F2 zupelnie nie mialem do czynienia. Karma jednak troszeńke za duza.

 

edit:

Wow! a cena naprawde super, 339zl to calkiem malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYł już chyba identyczny temat, wspomniana osoba też oddała Vibeza na gwarancję i otrzymała kaskę, potem było marudznie czy lepsze to czy tamto aż w końcu zakup kolejnego Vibeza wygrzebanego w jakimś markecie :P Tego grajka nie da się tak łatwo zastąpić byle czym, pod niektórymi względami chyba żaden inny player mu nie dorównuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam z opisu A series: Custom1, Custom2 - tylko zdaje się, nie parametryczny (nie wiem na pewno).

 

Soft nie może być ten sam w serii A i S, skoro w środku siedzi inny SoC, A series jest wyższym modelem i wnioskując z opinii tych, którzy już go mają, godnym polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mozliwe :) maly, poreczny, swietnie gra i gapless.

Dodaj jeszcze świetny eq i wprost genialnie rozwiązaną sprawę sprawę sortowania plików i tworzenia playlist (a wraz z nowymi wersjami firmwaru jest jeszcze lepiej) :) W tych kategoriach Vibezik (:*) nie ma absolutnie zadnej konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://zadowolenie.pl/zobacz,13910,kat,121,sony-nwza816b

 

Przez Was zaczyna mnie kusić i dołącza do grona T60, M3 i F2. :)

 

Myślicie, że warto wbijać w Soniaka? Widać, że wykonanie solidne (żadnych touchów). Nie mam go gdzie odsłuchać, to problem.

 

edit:

 

Cholera. Nie ma dyktafonu na którym mi zależy. Radia też. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na head-fi nawet ktoś się pokusił o zdanie w stylu: "Sony ma jeden z lepszy wzmacniaczy jaki kiedykolwiek slyszalem", a ja zawsze myslalem ze sony to raczej lipa. Teraz tylko kwestia wyglad czy pojemnosc. Bo s618 tak srednio mi sie podoba :( (

z tym wzmacniaczem to może być prawda, bo faktycznie nie wyczuwałem żadnych przesterowań w dźwięku przy wyższej głośności.

Ale w eq parametryczny to coś wątpie, 5-pasmowy owszem jest, plus jeszcze możliwość niezależnego użycia funkcji Clear Bass i Clear Stereo. Opcji z możliwośćią zmian "gain" i "q" to tam nie zauważyłem.

SoC może być ten sam co w serii A. Nieopatrznie odniosłem informację ze spisu platform getza dotyczącą modeli NW-S600 , NW-S700(F) i NW-E01x w których jest SoC Sony CXD5091 do właśnie serii NW(Z)-S610, a są to przecież zupełnie różne odtwarzacze.

Zawsze gubiłem się w tej nomenklaturze oznaczeń przydzielanych przez Sony poszczególnym modelom.

Najlepsze, że wraz z wprowadzeniem przez Sony wspominanych już na forum nowości, dojdzie teraz jeszcze seria NWZ-S710 (czyli S610 + Noise Cancelling), natomiast NWZ-S720 będzie to okrojona z bluetooth wersja NWZ-S820 :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - kupić możesz w zadowolenie.pl, ale nikt Ci nie broni iść do sklepu Sony (jeśli dobrze pamiętam, był na Karmelickiej) i przesłuchać.

 

Ja nadal obstaje przy tym, że A series jest lepsza niż S.

 

[edit]

Ciekawe ile spośród tego, co napisał reGGaf o MDR-EX85LP można odnieść do MDR-EX82LP dodawanych do A-series?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze troszke czasu na zastanowienie, ale A nie dość, że mi się bardziej podoba to jeszcze wszyscy mowia ze lepsza, a sluchawki rzeczywiscie fajne w zestawie. Jak ma ktos jeszcze jakas wiedze na temat roznic tych modelow to sa one przeze mnie bardzo mile widziane :) dzieki za dotychczasowa pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności