Skocz do zawartości

Modified Ums 1.28 Firmware For Ifp-79x


Gość blah

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem na misticriver. nie testowalem.

http://tinyurl.com/djf7m

---------------------------------------

 

I`ve finished modded UMS 1.28 firmware for IFP-7xx series.

Thanks to Tomal for making it possible.

Changes: Extended OGG files bitrate limit - now from 64 to 230 kbps. Higher bitrates player cannot handle.

It`s just like Tomal did before.

Recording limits was removed too. But there is a problem - files with the bitrate higher than 160 kbps (recorded from FM-Radio) sounds bad when I plays them back.

That is not good. I don`t know why this happens.

That is all "fixes" I did.

You can try the firmware from: http://www.sonycman.newmail.ru/files/ifp7xxtMOD.rar

I`am using it without any problem

 

P.S. Hey, moderators! Why the hell my thread was deleted?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o nagrywanie z mikrofonu to nie ma problemów, natomiast wystepują one (może tylko u mnie) przy nagrywaniu z radia. Otóż pojawiają sie wtedy dziwne trzaski (W każdym birate). Nie podłączałem jeszcze urządzenia poprzez line-in więc nie wiem jak się wtedy zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie tak jest z tym firmware dla serii 8xx. Player pokazuje mi upgrade (file) error. Trochę się wystraszyłem jak zobaczyłem ten komunikat, ale okazało się że player sam przerwał aktualizację i nie zaszły żadne zmiany. Player chodzi normalnie. Miał ktoś jeszcze taki problem z tym firmware? Teraz to juz chyba nikt nie odważy się na aktualizacje :) Firmware do IFP 7xx podobno działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto odwazny to przetestowania wersji pod 8xx ?? :D

Ja ma odtwarzacz od 2 dni wiec sie boje :P

 

Heh ... glupia polityka iriver'a ... masz UMS ale w zamian zabieramy ci opcje dobrego nagrywania i mecz sie z gorszym transferem ... grrr ... nie masz UMS ... mozesz nagrywac w fajnej jakosci ... transfer jest lepszy (przez glupi wrecz idiotyczny programik ...

Mam nadzieje ze znajdzie jakis cwaniak co kiedys zrobi firmware ktory ma zalety jednego i drugiego.

 

Swoja droga drobne zmiany jak ustawienie zegarka (12h/24h) , ustawienie wg czego ma sie sortowac (data, nazwa) to chyba nie sa jakies skomplikowane do zaprogramowania rzeczy. Wiec nie wiem jak ale moze dalo by sie panow z iriver jakos pogonic ;) ? A moze jakis zdolniacha sie znajdzie ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że trzeba mieć firmware 1.28eu bo na bazie tego był robiony mod. Z 1.28eu zaktualizować na ten zmodyfikowany. Ja nie mam 1.28eu i nie mogłem nigdzie znaleźć, ale napisałem maila do kolesia żeby mi przysłał. Chyba zaryzukuje jeszcze raz i sprawdzę czy działa.

 

 

Update:

Otrzymałem to oryginalne FW i okazało się że dzieje się to samo. player nie chce zaktualizować FW. Wybieram F/W upgrade w menu. Pokazuje przez 1-2 sek. że wgrywa FW i pojawia się dokladnie taki komunikat "firmware file error <" Spotkaliście się z czymś takim? Dziwna sprawa.

 

Tym samym okazuje się że to FW dla ifp-89x jest OK. Na forum Misticriver piszą że nie maja z nim problemu. To jest wina mojego playera.

 

Update2:

Już jest ok. Zainstalowałem drivery do ifp (mimo że mam win 2000) i jeszcze raz przeniosłem FW na playera. Update się powiódł. Ogólnie jakoś lepiej teraz player współpracuje z PC. Polecam każdemu zainstalować drivery. IFP drivers Zmodyfikowany FW działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgralem FW do swojego playerka ...

... nie bylo zadnych problemow wszystko poszlo jak zawsze.

 

Na pierwszy rzut oka stwierdzam ze wszystko jest ok jest ok.

 

Najwazniejsze cechy tej wersji patrz w sygnaturce :D

 

:rolleyes: Fajnie by bylo jakby jeszcze autorowi udalo sie zwiekszyc transfer PC -> iriver. Wiecej do pelni szczescia bym nie potrzebowal. Zegarek - da rade przezyc. Sortowanie - jest na to prosty sposob :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfer czy instalowałeś ten FW na wersje EU-ums 129, czy na EU-ums 128 ?

 

This mod is based on IFP-89x UMS 1.28eu firmware.

So before using my mod, upgrade to this original FW first.

 

Obawiam się że ten MOD nie zainstaluje się na innych wersjach niż na EU-ums 128, skąd ją wziąść? Szukałem i nic. Może ktoś wrzuci na http://rapidshare.de/files-en/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI ... wedle zyczenia umiescilem pliczki tam gdzie poprosiles.

 

Bezposrednie linki do pliku:

 

UMS 1.28 EU

MOD UMS 1.28 EU

IMM 1.29 EU

(trzeba zjechac na dol, kliknac 'Free', poczekac 15 sec)

 

UPDATE

 

Przygotowałem tez mini stronke z wyzej podanymi plikami.

Bo coraz wiecej osob chce abym cos im przeslal :).

 

Adres to: www.iriver-89x.prv.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos aktualizowal MOD'em z innej wersji niz UMS 1.28 EU ?

 

Tak sie sklada ze ja najpierw wgralem oficjalna wersje zeby zobaczyc jaka jest, a dopiero pozniej MOD'a. I jakos nie bardzo chce mi sie znowu kombinowac.

 

W tej chwili przezucilem sie na iMM bo nie mam potrzeby podlaczania do innych kompow. Jednak 30 min zapelnienia, a 8-10 to jest roznica ;). W dodatku odnosze wrazenie ze jakby mniej energii zluzywala wersja iMM, ale to tylko moje jakies tam wymysly bez dowodow :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta wersja pozwala na sortowanie plików w odtwarzaczu (już mi obojątne jak, byle by sortowało). Czytałem na forum o jakimś programiku do sortowania. Czy da się go wykorzystać razem z tym MODem?.

 

Generalnie, jeżeli może ktoś wypisać pełną listę dostrzeżonych wad i zalet urządzenia, to będę bardzo wdzięczny. Zastanawiam się nad wypróbowaniem tego softu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jeżeli może ktoś wypisać pełną listę dostrzeżonych wad i zalet urządzenia, to będę bardzo wdzięczny. Zastanawiam się nad wypróbowaniem tego softu. :)

Jesli chodzi Ci o wady i zalety softow to wejdz na stronke podana w mojej sygnaturce. Sa to wg mnie najwazniejsze zalety i wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to mam wrazenie ze na EU odbiera lepiej niz na US, wersje JAPAN testowalem malo. Zreszta w moim mieszkanku zadne radio dobrze nie odbiera (żelbeton :D ) musialbym za kazdym razem chociaz na balkon wychodzic ;)

Wg mnie najwieksza wada radia jest to ze Eq nie dziala :( . W mpio ... nie pamietam modelu ... tym takim mini bumbox ... o ile dobrze pamietam radio lapalo bez problemu stacje a do tego EQ dzialal.

 

W w wersji japonskiej podobal mi sie koncowy napis :D "iFP-899T / JAPAN" :D tak jakby made in japan B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To FW jest robione na bazie 1.28. Moc jest ograniczona dopiero w 1.29

Wszyscy piszą, że dopiero w nowych firmware'ach EU jest ograniczenie głośności. To dlaczego jak zmieniłem z firmware 1.24 i jakieśtam cyferki dalej EU na 1.28 US UMS to player mi zaczął głośniej grać. Nawet w instrukcji mojego playera (IFP-895) jest napisane, że moc 16mW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności