Skocz do zawartości

iriver e100 PMP -Wyrafinowany Styl & Design


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 466
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wlasnie wrocilem do domu z cieplutkim E100 4GB. Jak tylko znajde troche czasu naskrobie recenzje, ale raczej nie dzisiaj bo musze sie pouczyc na ekonometrie :/

 

Pierwsze wrazenia:

1) wyglad - elegancka, dobrze spasowana obudowa, dobrze rozmieszczone przyciski

2) dzwiek - O.S.T.R (tylko tyle udalo mi sie na uczelni z laptopa przegrac) brzmi lepiej niz na moim bylym H10 Jr, odtwarzacz gra bardzo szczegolowo, szeroko - narazie tylko tyle jestem w stanie stwierdzic, musze go przetestowac na jakims basowym kawalku

3) we/wy - ciesza wejscia mic/line-in i uniwersalne zlacze usb, no i oczywiscie microSD (mam nadzieje, ze SDHC w przyszlosci)

4) interfejs - intuicyjny, szybki, ladny, denerwuje jedynie fakt, ze przyciski nie zawsze reaguja

5) ekran - rzeczywiscie lepszy jest ekranik z Zen'a, ale ten i tak radzi sobie niezle

6) rozmiary - sluche [mm] malo co komu mowia. W porownaniu do Motoroli V3 jest o 3mm nizszy i wezszy, a chudszy o ok 1,5mm. Ogolnie w reku trzyma sie go bardzo wygodnie i sprawia wrazenie smuklego

 

davcio --> te gabki to katorka sam meczylem sie kilka minut pod lawka na wykladzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będzie jakaś jaśniejsza instrukcja xP Tera jestem totalnie zielony patrząc na ten iriver plus 3 program i nie wiem co i jak zrobić... Zabawne jest język Polski w E100, ale nie chciało im się nic przetłumaczyć :D

 

Niestety jestem zielony z sprawami mp4 xP Przed tym miałem mp3 i nawet nie wiem jaka firma xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest język Polski w E100, ale nie chciało im się nic przetłumaczyć :D

Patrz post #73 w tym wątku.

A to mogę bezpośrednio jak na pen drive wrzucić muzę? Myślałem, że tym programem trzeba. Liczę na fast odp smile.gif

Poszukaj w menu przełączania między trybami MTP/UMS, w tym 2gim działa jak pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w specyfikacji jest napisane, że można na nim czytać pliki txt jak ebooki. czy mógłbyś przy okazji sprawdzić:

1. czy i jak obsługiwane są w nich polskie znaki?

2. czy można jednocześnie słuchać muzy i czytać plik txt? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjec odtwarzacza z bliska, wiem, ze sa marnej jakosci ale nie mam aparatu za pare tys zl by robic nieziarniste zdjecia przy sztucznym oswietleniu ;)

 

Moze jeszcze w nocy uda mi sie wrzucic filmik wlasnej roboty z prezentacja.

 

ad 1) polskie znaki sa tylko w tytulach, w txt niestety sa krzaczki

ad 2) mozna

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań:

1. da się normalnie odtwarzać muzykę z poziomu przeglądarki plików? Jak się skończy wybrany utwór, to przechodzi automatycznie do następnego czy odtwarza tylko ten wybrany?

2. jak szybko czyta informacje z karty pamięci?

 

radosh, E100 gra głośniej/ciszej niż H10jr? (na oko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak na wstępie, że od lat używam odtwarzaczy iriver'a i byłem do nich przekonany ze względu na jakość dźwięku...

najpierw iMP-350... potem iMP-550...

 

teraz mam jeszcze sprawny iFP-895 i to jest najlepszy jaki miałem... jak dokupiłem słuchawki Sennheiser CX300 to poprostu lepszego dźwieku nigdzie nie dostałem...

 

pomyślałem, że może trzeba by było spróbować czegoś nowego... no to jakiś czas temu kupiłem s10... sprzedałem... to nie było to... nie to brzmienie...

 

dzisiaj kurier podrzucił mi iriver'a e100... zabrałem się od razu za mały test...

na e100 i iFP-895 użyłem oczywiście tych samych słuchawek Sennheiser CX300 i tych samych ustawień equalizera...

do tego ten sam "kawałek" do przesłuchania...

 

od razu brzmienie e100 przypomniało mi s10... eh... :(... nijak nie można tego porównać z iFP-895 nie te bassy... poprostu to nie to :(

 

rozczarowałem się... czyżby iriver zaczynał robić buble? nie mam tutaj na myśli funkcjonalności bo pod tym względem nie mogę nic złego powiedzieć, jeśli chodzi o działanie... możliwości... funkcjonalność to jest to rewelacyjny sprzęt... ale BRZMIENIE pozostawia wiele do życzenia... to już nie ta jakość co kiedyś...

 

jutro chyba oddam do zwrotu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) muzyke spod przegladarki odtwarza tak jak masz ustawiony play mode (shuffle/normal) ale tylko w obrebie wybranego katalogu, do nastepnego nie przeskoczy

2) predkosci czytania z karty nie moge zmierzyc ze wzgledu na brak karty :/ moze jutro dam rade

3) gra glosniej od h10jr o jakies 5-7 pkt w skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie znaki muszą być - w każdym iriverze są - zapisz plik TXT w kodowaniu UTF-8 albo Unicode (windowsowy notatnik to potrafi: zapisz jako -> kodowanie UTF-8 -> ok)

W UTF-8 niestety nie wyświetla, win1250 i iso8859-2 także. W opcjach język ustawiony na polski.

Do konwersji używam keda.

 

EDIT:

Polskie znaki działają w Unicode i Unicode-BigEndian, niezależnie od języka ustawionego w opcjach. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu brzmienie e100 przypomniało mi s10... eh... ... nijak nie można tego porównać z iFP-895 nie te bassy... poprostu to nie to

 

W tej recenzji do plusów zaliczają doskonała jakość dzwięku: http://www.akihabaranews.com/en/review-93-X.html

Zastanawiam się nad kupnem e100 i czy jako nie wymagający użytkownik będe z niego zadowolony?

Dodam że teraz słucham muzy na psp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

Mnie osobiscie bardzo intersuje porownanie dzwieku e100 oraz clixa2, nie podoba mi sie jak to ktos wczesniej zauwazyl roznica 150zl miedzy clixem2 a e100 wersje 8GB. Niby walka cenowa ok rozumiem ale to dosc spora roznica, za kwote 600zl otrzymujemy 2x wieksza pojemnosc (e100) a to nie byle jaki atut, wydaje mi sie ze model e100 reprezentuje przypadek "cos kosztem czegos". Dlatego z niecierpliwoscia ciekam az ktos napisze jakies porownanie z odsluchu obu odtwarzaczy i jesli to mozliwe najlepiej na tych samych sluchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na papierze e100 wyglda dobrze ale niestety suche parametry nie powiedza mi duzo o brzmieniu, jakosci dzwieku, dynamice itp, dlatego trzeba poczekac na opinie kogos kto mial okazje przetestowac oba modele, ja jestem przekonany zeby kupic clixa2 4gb (duzo recenzji = wiem co kupuje) a poki co zakup e100 jest ryzykowny dopoki nie zostal on dobrze przetestowany, jednak nie powiem te 8gb w cenie 4 kusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E100 ma być (podobno) następcą Clixa2 - jest od niego dużo tańszy, ale sprawia wrażenie gorszego. TFT LCD to już chyba nie to samo co AMOLED w Clixie2, dźwiękiem chyba niewiele się różnią. Przypomina to cięcie kosztów, to niedobrze, bo przecież nowy model powinien być krokiem naprzód a nie wstecz.

Czy nie lepiej by było, gdyby Clix2 staniał, a E100 w ogóle się nie pojawił? To trochę absurdalne, ale według mnie E100 nie jest następcą Clixa2, tylko jego tańszą, mniej wypasioną wariacją z dodatkami jak czytnik microSD i głośniczki.

 

P.S: Jeśli uważacie ze bredzę, powiedzcie o tym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie E100 będzie właśnie następcą X20, tyle że w tym wypadku jest to oficjalnie iRiver. Kolejne generacje clixa stały się na pewien czas produktem flagowym iRivera, po wycofaniu się firmy z odtwarzaczy dyskowych, bo ciekawostki typu B20 lub F700 nie pojawiają się na Starym Kontynencie, ani nawet w USA. E100 jest bardzo dobrze wycelowanym produktem jeśli chodzi o sieci sklepów RTV typu Media Markt, lub amerykańskie Circuit City i Best Buy. Będzie tanią alternatywą dla uczulonych na iPoda, bo te ostatnie w USA kupić można wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności