Skocz do zawartości

iriver e100 PMP -Wyrafinowany Styl & Design


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, ja dzisiaj wybrałem się do mp3store i był już naładowany e100 :)

 

Także moja opinia jest taka (krótko i na temat):

 

 

 

e100 jest ładny, ale obsługa jest niezbyt wygodna, dla tych, którym nie pasował clix to już w ogóle porażka.

 

Srodkowy przycisk jest za mały- ma 1cm x 1cm.

 

Są lagi w menu, przy szybkim przechodzeniu w menu oraz wchodzenie w niekture submenu- podobne jak w u10.

 

video działa ok, atoli chyba ten filmik był w słobej jakości bo obraz miał lekką pikselozę.

 

Ogólnie na 1 raz ciężko mi się było połapać z obsługą.

 

Co do dźwięku to nie będe pisał- słuchałem go ok 5 minut, szumi może ciut mnie od clix2 ale bardziej od i7.

 

WPS wygląda ok, jest duzy album art, wszystko czytelne.

 

Player wymiarami jest ciut dłuższy(wyższy od clix2) reszta mniej więcej taka sama.

 

Gniazdo słuchawkowe jest usytuowane jak w e10 czyli na dole.

 

Mój wniosek- jesli komuś nie zalezy na video- radzę brać e10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 466
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę zdawkowo ale zawsze coś:

-> http://www.google.com/translate?u=http%3A%...=en&ie=UTF8

 

Zastanawia mnie tylko jak to ostatecznie z tą autonomią jest, 17 czy 25h?

 

Trochę to rzeczywiście dziwne , SoC zastosowny w E100 tak na oko wygląda na TCC7801 Telechipsa

( nagrywanie do WMA ) - czyli dokładnie taki sam jaki znajduje sie w Clixie 2 generacji.

I teraz mamy zagwozdkę bo w E100 akumulator ma wbrew pozorom większą pojemność niż Clixie

( 630 mAh ver 700-730mAh ) - trudno więc zrozumieć dlaczego autonomia się zmniejszyła ,

Może to po prostu jakieś przekłamanie ? :)

 

Nie sądze też ,aby Iriver w modelu E100 wrócił do platformy Samsung-Blues (SA58700/S5L8700

Co prawda właśnie w CNET-cie ukazła się recenzja Yeppa YP-S5 , czyli następcy

modelu YP-K5 >> http://reviews.cnet.com/mp3-players/samsun...html?tag=return

, gdzie głównym powodem obniżenia punktacji w porównaniu z poprzednim modelem

(7,7/10 zamiast 8,3/10 ) jest znacząco krótszy czas działania ( 32h ver 22-24 h ) . Samusng w tym przypadku

rzeczywiście wymienił główny chipset ( K5 =Telechips TCC770 > na własny S5L8700A02 =S5 )

,ale bynajmniej nie to jest powodem krótszego czasu działania tylko banalne zmniejszenie

pojemności akumulatora ( 830 mAh YP-K5 - tylko 600 mAh YP-S5 ) Wygląda więc na to

że na obecnym etapie "prądożerność " obu chipów jest absolutnie porównywala ( wykonane są one

zresztą w takiej samej 13mikronowej technologii ) Zresztą Meizu M6SL , które podobnie jak

YP-S5 oparte jest o ten sam S5L8700A02 , z 700mAh akumulatora "wyciąga" 26 godzin .

 

Nie wiem, może dlatego by ludzie pokupowali i posprawdzali potem jak dodadzą

dobre opinie swoje na jej temat to firma podniesie cenne ;p

 

 

Z trochę innej beczki - ktoś już wie, co siedzi w E100? Bo jeśli bebechy miałby podobne do Clixa,

to skąd tak niska cena?

 

Dzisiaj wdrożenie do produkcji dobrego playera tej klasy nie jest już naprawdę żadną sztuką

, sporym wyzwaniem jest natomiast aby był on konkurencyjny cenowo .

Ostatnio przejechał się na tym na przykład trochę Samusng - jego model YP-T10 ma

po prostu trochę za drogie komponenty ( najlepszy i identyczny zresztą jak

w "flagowym" YP-P2 chipset Telechipsa- TCC7801 plus moduł bluetooth w standarcie )

, w porównaniu do aktualnych cen średniej klasy portable playerów w której YP-T10

jest przecież "pozycjonowany " . Dlatego Samusng został juz zmuszony do hardwarowego

"odchudzania " tego modelu > w pierwszym kolejności wyjęto z niego nadajanik bluetooth

i tak powstał YP-T08 , który dzięki niższej cennie ma szansę być trochę bardziej konkurencyjny niż YP-T10.

 

W przypadku E100 widać od razu , że Iriver nastawił się wreszcie , oprócz konkurencji jakościowej

, także na wojnę cenową . Świadczy o tym wymownie -chyba gdzieś już na forum wklejone

i dobrze znane - porównanie E100 z nową generacją Walkmanów Sony NW-A820 , które

zostało zamieszczone pierwotnie na jednej z koreańskich stron poświęconych portable playerom.

 

Widać w nim jak ważną zaletą E100 , który przecież posiada wiele atutów których nie

ma Walkman (radio , line-in , dyktafon , rozszerzenie pamięci dzieki slotowi micro-SD, głośniki stereo )

jest właśnie relatywnie niska cena . :rolleyes: Jedyną powazniejszą wadą wydaje się ta 17 godzinna autonomia :huh:

Czym jest ona spowodowana , trudno naprawdę powiedzieć , bo nie wydaje mi się , aby Iriver , po to aby

minimalizować koszty , musiał posłużyć się SoC-iem wykonanym w bardziej prądożernej technologii 18 mikronowej .

 

e100chart.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przekłamanie z tym czasem odtwarzania. W broszurze informacyjnej irivera widnieje co prawda

jeszcze przy tym modelu 17h, ale już w specyfikacji na oficjalnej stronie irivera mamy 25h:

-> http://www.iriver.com/product/p_detail.asp?pidx=87

 

Też mam wrażenie, że nadal mamy doczynienia z Telechipsem zwłaszcza, że jest ogg i flac.

A że w ofercie Telechipsa nie ma jak na razie nowych mikrokontrolerów, więc pewnie jest to nadal dobrze nam znany TCC78x,

ewentualnie ten "skromniejszy" który trafił do Vedii V39, TCC82x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przekłamanie z tym czasem odtwarzania. W broszurze informacyjnej irivera widnieje co prawda

jeszcze przy tym modelu 17h, ale już w specyfikacji na oficjalnej stronie irivera mamy 25h:

-> http://www.iriver.com/product/p_detail.asp?pidx=87

 

Też mam wrażenie, że nadal mamy doczynienia z Telechipsem zwłaszcza, że jest ogg i flac.

A że w ofercie Telechipsa nie ma jak na razie nowych mikrokontrolerów, więc pewnie jest to nadal dobrze nam znany TCC78x,

ewentualnie ten "skromniejszy" który trafił do Vedii V39, TCC82x.

 

Też mi się wydaje że to przekłamanie :) - bo gdyby to był 18 mikronowy SoC oznaczałoby to

jednoczesnie , że mamy do czynienia z jedną z nowszych chińskich platform ( najprawdopodobnie Rockchips

RK27xx lub Ingenic/Chinachips JZ4732/4730 ) Myślę że dla koreańskich inżynierów , którzy skądinąd

słusznie uważają się za twórców koncepcji empetrójek i liderów tej technologii , byłaby to jednak

trudna do przełknięcia plama na zawodowym honorze . Dlatego też stawiam na Telechipsa TCC 7801

i jakiś codec Wolfsona z zintegrowanym wzmacniaczem głośnikowym > np WM8983 lub WM8978 . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada sprawa obslugi micro SDHC ?

wiadomo juz cos pewnego na ten temat ?

Jeżeli znowu nie wprowadzono jakiegoś zamieszania i jest tak jak przedstawiono w specyfikacji, czyli do 8GB to muszą być to już karty w standardzie SDHC (SD 2.0).

Zastanawia mnie tylko, dlaczego nie wszyscy producenci oznaczają swoje urządzenia logiem SDHC,

jeżeli wiadomo, że urządzenia wyposażone w standardowy czytnik SD nie są kompatybilne ze standardem kart SD 2.0 :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ifpek zakonczyl swoje zywota i jakiegos flasha musze kupic.

rozwazam vedie a3 lub v19 a takze tego irivera.

a na horyzoncie jest juz nowa sansa.

 

ale e100 wydaje sie byc calkiem interesujacy w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ma do mnie dotrzeć iRiver E10 póki co. Porównam z ifpkiem to się zobaczy. E100 to się boję, że to będzie kolejny player z serii Telechips + Wolfson, czyli mp3/wma + zaśmiecone ogg + zero perspektyw na rockboxa. Najlepiej dotąd grające playery jakie słyszałem były na Cirrus Logic + coś tam, oczywiście nie wszystkie z Cirrus Logikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... oczywiście nie wszystkie z Cirrus Logikiem.

 

No właśnie - pierwszym playerem który otrzymał ten codec (CS42L51 )

, i chyba najbardziej znanym , był przecież wyjątkowo nie lubiany przez Ciebie iAudio U3 . :D

 

Telechips + Wolfson, czyli mp3/wma + zaśmiecone ogg + zero perspektyw na rockboxa

 

W tej chwili bardzo intensywane prace ekipy Rockboxa nad TCC7801 w implementacji dla Cowona D2 jednak

trawają . Oczywiście niekt w tej chwili nie jest w stanie przewidzieć kiedy alternatywny OS dla D2 ma szansę

w ogóle ruszyć , a tym bardziej kiedy ( i czy w ogóle ) bedzie można zrockboxować pozostałe odtwarzacze

oparte o tę platformę > jak Clix 2 generacji , LG-FM37 czy Samsugi YP-P2 , YP-T10 , YP-T8.

 

Jednak jakaś tam szansa istnieje i jeżeli tylko okaze się że sercem tego nowego Irivera E100

jest własnie TCC7801 i w dodatku będzie to na świecie odtwarzacz równie popularny jak D2 chociażby

, to myślę, że jednak wczesniej czy pozniej trafi do rąk ekipy Rockboxa . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne z powodu Telechipsa pod jego maską. :D Tak na dobrą sprawę to już pisałem, sam DAC nie tworzy całej sygnatury dźwiękowej, a robi to do spółki z PMU, elementami biernymi i sam layout też tu nieco decyduje. Tak więc fakt, iż słyszałem fajne grajki na Cirrus Logiku ma charakter bardziej przypadkowy niż powiązany z tymże producentem kodeków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

krecik też mam ten problem, w moim iFP przyciski padły i muszę uderzać dość mocno żeby się włączył :P, zależy mi na line-in także mam wybór ograniczony, tylko no boję się o ten ogg i szumy, chociaż niektórym ogg na iFP dziwnie brzmi a ja tego nie słyszę ...

 

tylko co dziwne, czemu jeszcze recenzji nie ma z prawdziwego zdarzenia na stronach zagranicznych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,4" TFT LCD zamiast 2,2" AMOLED to chyba robi różnicę w zużyciu energii. Dlatego dzięki zastosowaniu większego aku udało się wyciągnąć podobny czas.

 

WTD - znasz jakiegoś producenta portable playerów który podaje autonomię audio

swojego produktu przy podświetlonym ekranie ? :)

 

W specyfikacji którą można znalezć w sieci jasno stało że :

Continuous Playback Time: About 17H (128kbps, MP3, Vol 20~32, EQ Normal, LCD Off),

>> http://www.digimania.be/en/prod_det.asp?ProductID=950

 

Powtarzam , że mam nadzieję że to jednak pomyłka , bo przy jednak całkiem sporym akumumulatorze

700mAh -730mAh 17 godzinna autonomia sukcesem na pewno nie jest. Taki Creative Zen ma minimalnie

większy ekran ( 2.5 cala) ( ale przy takim pomiarze audio playback , w przeciwienstwie do czasu video-playback,

to naprawdę nie ma dużego znaczenia ) i bardzo skromny , bo ledwie 530-550 mAh akumulator z którego

potrafi "wyciągnąć " 25 godzinny czas odtwarzania . W tym wypadku autonomia naprawdę w największym

stopniu zależy prądożerności centralnego mikrokontrolera - w przypadku Zena jest ona akurat

wykonana w bardzo nowoczesnej technologii 9 mikronowej , i to pewnie głównie dzięki temu Creative

mógł sobie zaoszczędzić na pojemności wbudowanego akumulatora . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Zen 25 h wyciąga przy przyciemnionym wyświetlaczy nie wyłączonym, też obstawiam 25 h dla e100 ..., szkoda, że nie dali wyświetlacza z Zen w e100 ...

 

davcio - zero presji z tą recenzją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności