Skocz do zawartości

AAC 512kbps


tomek__

Rekomendowane odpowiedzi

zrób test ABX i sprawdź czy słyszysz różnicę - jeśli słyszysz, to będziesz w stanie odpowiedzieć sobie który plik jest lepszy... jeśli zaś nie słyszysz, to lepszy jest ten mniejszy (bo w końcu o to chodzi w kompresji stratnej - o oszczędność miejsca)

 

przy takich przepływnościach ciężko mówić ogólnikami - niektórzy, na niektórych słuchawkach, na niektórych źródłach dźwięku już od 192kbps niczego nie odróżniają od CD-Audio... nie mówiąc już o formacie stratnym, który ma bitrate jak pliki FLAC (a więc bezstratne)... a mimo to jest stratny (czyli np. Q10 czy Twoje AAC 512kbps)

 

w przypadku OGG "maksymalna" jakość to Q10, co daje średni bitrate 499.9kbps (właściwie to nie wiem czemu pisze się 499.9kbps a nie 500kbps ;) ) - oczywiście jeśli dany utwór tego wymaga, bitrate może być odpowiednio większy

 

... tylko czy nie lepiej w takim przypadku użyć kompresji bezstratnej (FLAC, dla iPodów ALAC) i po prostu zapomnieć o "lepsze-gorsze" a mieć "dokładnie jak CD-Audio"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za kodek? Nero robi max VBR 400, czyli około 400kb/s. Dla mnie to jest jak lossless. Q8 to odpowiednik 256kb/s i dla mnie on też już jest przeźroczysty, a Nero VBR 350 już nie. Wynika z tego, że ogg Vorbis zadowala mnie przy znacznie niższym bitrate, AAC (m4a) muszę użyć maksymalnego. Tylko który player mi to poprawnie odtworzy? Ze znanych mi - clix1, Karma, Meizu M6. Prawdopodobnie niektóre Samsungi też. Na Vedię V39 lepiej wrzucać AAC niż ogg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko czy nie lepiej w takim przypadku użyć kompresji bezstratnej (FLAC, dla iPodów ALAC) i po prostu zapomnieć o "lepsze-gorsze" a mieć "dokładnie jak CD-Audio"?
imo lepiej - chocby po to zeby potem moc bezstresowo skompresowac to do jakiegotam chcemy formatu. a tak to polecam slepe testy abx.

popularna opinia nt aac jest taka, ze w niskich przeplywnosciach jest niezle, a w wyzszych juz sobie tak dobrze nie radzi w porownaniu do konkurencji - jak jest w praktyce musialbys sam posluchac. dla mnie np mp3 w presecie standard jest wystarczajace, podobnie np ogg q5, czy musepack q5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności