Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra !Jestem zadziwony jakoscia dzwieku pod "glupim" SE W810i...Na pierwszy rzut poszedl Joy Division i po prostu roznica w porownaniu do poprzednich sluchawek miazdzaca!

Teraz podpialem pod X-fi Music i zarzucilem Madonne-Frozen we flac...calkowicie inne doznania dzwiekoe!Pojawiaja sie dzwieki ktorych wczesniej nie bylo slychac! Po prosru miodzo,szczegolnie za takie pieniadze!

Nowy Coldplay we flac...koszmos!!!

Z wad juz zauwazylem to o czym wspominaliscie....tandetny i cienki kabel przedluzajacy...dlugo nie wytrzyma...

No i po 40 min ciepelko w uszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem przejściówkę Bespeco z 1/4'' na 1/8'' i po podpięciu do Audigy 2 ZS jestem totalnie zaskoczony.. Gra to przepięknie i jestem ciekaw jak dostanę DAC'e i Headboxy do testów do jakiego stopnia wzrośnie moje zadololenie... Wolę to połączenie z Audigy 2 ZS niż z ojca stacjonarką..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem przejściówkę Bespeco z 1/4'' na 1/8'' i po podpięciu do Audigy 2 ZS jestem totalnie zaskoczony.. Gra to przepięknie i jestem ciekaw jak dostanę DAC'e i Headboxy do testów do jakiego stopnia wzrośnie moje zadololenie... Wolę to połączenie z Audigy 2 ZS niż z ojca stacjonarką..

CAL! juz mam i nie moge sie nacieszyc...Co moglbym w przyszlosci dokupic do mojego zestawu CAL!+X-FI Music azeby jakosc dzwieku jeszcze wzrosla?Mam podlaczone sluchaweczki pod line in w X-FI.Mozna je polaczyc cyfrowo?

Prosze o porady w sprawie dalszych upgrade'ów-Co wy byscie dokupili(nie zmieniajac narazie zrodla dzwieku),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! juz mam i nie moge sie nacieszyc...Co moglbym w przyszlosci dokupic do mojego zestawu CAL!+X-FI Music azeby jakosc dzwieku jeszcze wzrosla?Mam podlaczone sluchaweczki pod line in w X-FI.Mozna je polaczyc cyfrowo?

Prosze o porady w sprawie dalszych upgrade'ów-Co wy byscie dokupili(nie zmieniajac narazie zrodla dzwieku),

 

 

Ja bym zaczął od kabla w słuchawkach. Po prostu wywal ten fabryczny syf, a szczęka Ci opadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe bez przesady Roland, az takiej roznicy to nie ma. Jak ma sluchac z karty muzycznej to fabryczny starczy.

 

 

Różnice są znaczne nawet na plejerach, ale to też kwestia jakości materiału. Z mp3 LAME 192kbps nie oczekiwałbym realizmu.

 

 

roznice slysze nawet na karcie zintegrowanej ^^ wiec przychylam sie do opini Rolanda ;P

 

i moim zdaniem najlepiej kupowac wszystko w takiej kolejnosci : CAL -> kabel -> DAC+PC link ^^ mnie czeka jeszcze tylko to ostatnie ogniwo :> ale to po przeprowadzce ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam az tak znacznej roznicy nie slyszalem i to normalnie z Cedeka, na pewno zadne niebo a ziemia. Musze dokladniej przestestowac standardowe i zrecablowane ale jak na razie to na pewno nie powoduje u mnie jakiejs diametralnej poprawy. Choc przyznam ze sluchalem z playerka i z integry ktora jednak ma niezla dziurke.

 

Porownanie CAL! standard vs zrecablowane (Majkela) chce przeprowadzic na pewno uczciwie na dobrej jakosci materiale, przyzwoitym torze itp. Do tego dojda PROline 550 i DT990Pro.

Mam jednoczesnie jedne i drugie, obie pary wygrzane (moje pewno nawet mniej niz Michala) wiec porownanie bedzie miarodajne, a nie zadne z pamieci itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe bez przesady Roland, az takiej roznicy to nie ma. Jak ma sluchac z karty muzycznej to fabryczny starczy.
Różnice są znaczne nawet na plejerach, ale to też kwestia jakości materiału. Z mp3 LAME 192kbps nie oczekiwałbym realizmu.
roznice slysze nawet na karcie zintegrowanej ^^ wiec przychylam sie do opini Rolanda ;P

 

i moim zdaniem najlepiej kupowac wszystko w takiej kolejnosci : CAL -> kabel -> DAC+PC link ^^ mnie czeka jeszcze tylko to ostatnie ogniwo :> ale to po przeprowadzce ^^

Jezeli chodzi o material to zamieniam powoli najlepsze albumy z mp3 na odpowiedniki we FLAC. Jezeli chodzi o mp3 128kb/s to na tych sluchawkach juz sie nie da ich sluchac...Marna jakosc kompresji powoduje fakt pojawiania sie trzaskow i wedlug mnie dzwieki sie ze soba zlewaja(heheheh nie znam profesjonalnych okreslen...).W 192kb da sie juz sluchac ale dopiero 320kb daje rade...o flac nie wspominajac:)

Czyli najpierw zmienic kabel...Akurat na zaoszczedzonej 100-ce moge go zakupic.Moze byc taki? :

http://allegro.pl/item434173773_sennheiser...y_do_hd650.html

Co wogole powinno sie poprawic po zmianie kabla?Charakterystyka brzmienia?Prosze-opiszcie mniej wiecej .

DAC+PC link

Rozumiem ,ze jest to jakis wzmacniacz sluchawkowy?

Jakie efekty otrzymujemy po podlazeniu go?Czy przy X-FI music zdalby egzamin?

I na koniec pytanie z ciekawosci...Czy podlaczal ktos sluchawki pod wyjscie cyfrowe w karcie?Czy jest wogole taka opcja?Czy cos dane przedsiewziecie daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw zmienic kabel...Akurat na zaoszczedzonej 100-ce moge go zakupic.Moze byc taki? :

http://allegro.pl/item434173773_sennheiser...y_do_hd650.html

Tak, na ten właśnie kablel wymieniało kilku forumowiczów.

 

Zmiany brzmienia:

Pojawia się ładna góra, przejrzysta i dźwięczna, lekko szersza przestrzeń.

Środek ulega lekkiej poprawie.

Basu mniej ilościowo, ale lepiej kontrolowany.

 

Czy podlaczal ktos sluchawki pod wyjscie cyfrowe w karcie?Czy jest wogole taka opcja?Czy cos dane przedsiewziecie daje?

Pokręciłeś kompletnie - pod wyjście cyfrowe można podłączyć wspomnianego właśnie DAC'a, czyli przetwornik cyfrowo-analogowy(w żadnym wypadku słuchawki).

w skrócie:

Sygnał cyfrowy zamiast trafiać do średniej jakości przetwornika(czyli takiego "zamieniacza" na zwykły sygnał analogowy) który z kolei trafia to słabego wzmacniacza, jest przepuszczany do zewnętrznego DAC'a, w którym przetwornik oraz wzmacniacz jest już wysokiej jakości. Popularne u nas Beresford i Zero mają także wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

Co to daje? Jednym słowem dźwięk kilka półek wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na ten właśnie kablel wymieniało kilku forumowiczów.

 

Zmiany brzmienia:

Pojawia się ładna góra, przejrzysta i dźwięczna, lekko szersza przestrzeń.

Środek ulega lekkiej poprawie.

Basu mniej ilościowo, ale lepiej kontrolowany.

 

QUOTE

Czy podlaczal ktos sluchawki pod wyjscie cyfrowe w karcie?Czy jest wogole taka opcja?Czy cos dane przedsiewziecie daje?

 

Pokręciłeś kompletnie - pod wyjście cyfrowe można podłączyć wspomnianego właśnie DAC'a, czyli przetwornik cyfrowo-analogowy(w żadnym wypadku słuchawki).

w skrócie:

Sygnał cyfrowy zamiast trafiać do średniej jakości przetwornika(czyli takiego "zamieniacza" na zwykły sygnał analogowy) który z kolei trafia to słabego wzmacniacza, jest przepuszczany do zewnętrznego DAC'a, w którym przetwornik oraz wzmacniacz jest już wysokiej jakości. Popularne u nas Beresford i Zero mają także wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

Co to daje? Jednym słowem dźwięk kilka półek wyżej

Dzieki za soczyste i lopatologiczne wyjasnienie.

Teraz juz wiem na czym stoje.Kabel z pewnoscia zakupie w niedlugim czasie.Natomiast co do tych DAC to musialbym sobie to u kogos przetestowac bo to juz sprzet za 400zl+ a nie chcialbym w ciemno kupowac.

Wogole warto brac DAC'a do X-FI Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii mają tylko filię europejską, firma jest singapurska :)http://pl.europe.creative.com/corporate/about/

 

 

Ja mówiłem o powiązaniach kapitałowych w tym kontekście Creative Labs mimo, iż ma główną siedzibę w Singapurze jest firmą irlandzką.

 

Każdy, kto chodził do szkoły wie, że do połowy lat 60-tych Singapur był kolonią brytyjską, dziś ma teoretycznie znaczną autonomię, ale wpływy wyspiarzy są nadal dominujące. Umieszczenie tamże siedziby spółki wynikało raczej z niższych kosztów strukturalnych.

 

Zresztą główny ośrodek badawczo-rozwojowy koncernu mieści się w Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za soczyste i lopatologiczne wyjasnienie.

Teraz juz wiem na czym stoje.Kabel z pewnoscia zakupie w niedlugim czasie.Natomiast co do tych DAC to musialbym sobie to u kogos przetestowac bo to juz sprzet za 400zl+ a nie chcialbym w ciemno kupowac.

Wogole warto brac DAC'a do X-FI Music?

 

Modyfikowany PCLink (to takie cos zamiast karty muzycznej. Transportuje sygnal cyfrowy z compa {np. jak odtwarzasz foobarem} do zewnętrznego DAC-a)

+ Beresford-a -> mozesz wypozyczyc u sprzedawcy na PL -> GRADO_Fan (forumowicz)

 

Zdam relację porównanwczą PCLink-ów modyfikowanych i nie -> w przyszłym tygodniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania z komputera IMHO klasyczne CAL! (ze stock'owym kablem) zupełnie wystarczą. Mam IBMLenovo T61 - słuchałem na nim z CAL! w różnych konfiguracjach różne materiały, przed i po recablingu kablem od HD650. Żadnej różnicy nie stwierdzono, czyli na jednym i drugim było OK. :)

 

Co innego na torze słuchawkowym - lekka i dyskretna poprawa po recablingu, ale nie jakiś "opad szczęki", lecz raczej bardziej "łagodny" dźwięk. Leciutko większa przestrzeń i minimalnie "utemperowanie" basu.

 

Uważam, że do komputera i do grajków raczej szkoda pieniędzy na recabling, chyba że ktoś myśli perspektywicznie o kupnie zestawu stacjonarnego z CD. Wtedy można się "pobawić". :)

 

Pozd.

 

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o material to zamieniam powoli najlepsze albumy z mp3 na odpowiedniki we FLAC. Jezeli chodzi o mp3 128kb/s to na tych sluchawkach juz sie nie da ich sluchac...Marna jakosc kompresji powoduje fakt pojawiania sie trzaskow i wedlug mnie dzwieki sie ze soba zlewaja(heheheh nie znam profesjonalnych okreslen...).W 192kb da sie juz sluchac ale dopiero 320kb daje rade...o flac nie wspominajac:)

 

 

Zanim zaczniesz konwertować/ściągać wszystko w bezstratnych formatach spróbuj porównać oryginał ze skompresowaną wersją. A najlepiej zajrzyj tutaj, masz tam od razu skompresowane próbki ~200 kbps za pomocą trzech różnych kodeków i oryginał. Dalej w wątku podany jest wynik, więc żeby się nie sugerować, najlepiej przesłuchać pliki najpierw. Opinie o degradacji dźwięku w stratnych formatach są często przesadzone i najlepiej przekonać się samemu jak duża jest to różnica. Ja po przesłuchaniu stwierdziłem, że jednak nie będę sobie zapychać dysku samymi flacami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania z komputera IMHO klasyczne CAL! (ze stock'owym kablem) zupełnie wystarczą. Mam IBMLenovo T61 - słuchałem na nim z CAL! w różnych konfiguracjach różne materiały, przed i po recablingu kablem od HD650. Żadnej różnicy nie stwierdzono, czyli na jednym i drugim było OK.

 

Co innego na torze słuchawkowym - lekka i dyskretna poprawa po recablingu, ale nie jakiś "opad szczęki", lecz raczej bardziej "łagodny" dźwięk. Leciutko większa przestrzeń i minimalnie "utemperowanie" basu.

 

Uważam, że do komputera i do grajków raczej szkoda pieniędzy na recabling, chyba że ktoś myśli perspektywicznie o kupnie zestawu stacjonarnego z CD. Wtedy można się "pobawić".

TO juz sam nie wiem czy do mojego zrodla oplaca sie przerabiac te sluchafony...Szkoda ,ze nie mam szans zrobic porownania stockowych do tych po rekablinku...

Zanim zaczniesz konwertować/ściągać wszystko w bezstratnych formatach spróbuj porównać oryginał ze skompresowaną wersją. A najlepiej zajrzyj tutaj, masz tam od razu skompresowane próbki ~200 kbps za pomocą trzech różnych kodeków i oryginał. Dalej w wątku podany jest wynik, więc żeby się nie sugerować, najlepiej przesłuchać pliki najpierw. Opinie o degradacji dźwięku w stratnych formatach są często przesadzone i najlepiej przekonać się samemu jak duża jest to różnica. Ja po przesłuchaniu stwierdziłem, że jednak nie będę sobie zapychać dysku samymi flacami.

We flacu zalatwiam tylko najlepsze swoje albumy wiec nie ma hurtowego downloadingu:)

Co do porownania to napewno sprawdze i zobacze czy uda mi sie zauwazyc jakies roznice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności