Skocz do zawartości

Którą Audigy?


MightyDubCat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie określiłem swoich oczekiwań zbyt precyzyjnie. :( Nie zależy mi na dźwięku z gier (wiekowy komp) i przy odtwarzaniu filmów (do tego to kino domowe). Potrzebuję odtwarzać mp3 i innego rodzaju kompresję na dwóch głośnikach miniwieży. Jeśli nadal najlepszym wyborem będzie Audigy 2 to jak duża będzie różnica między nią a "jedynką" mając na względzie moje konkretne preferencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim pięcioletnim PC mam właśnie sb0100. Sama gra okropnie, dopiero po zainstalowaniu i skonfigurowaniu KXów gra jako tako, chodź osobiście dźwięk mi się nie podoba..

 

Ale jak nie oczekujesz czegoś naprawdę porządnego, to weź sb0100, w przeciwnym razie zainwestuj w audigy2.

 

To w końcu jak? Polecasz sb0100 czy nie? Chyba wychwyciłem rozbieżność w Twojej wypowiedzi :huh:

Tu masz link:

 

http://www.allegro.pl/item309081755_sound_...d_1pln_bcm.html

 

Oceń czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim pięcioletnim PC mam właśnie sb0100. Sama gra okropnie, dopiero po zainstalowaniu i skonfigurowaniu KXów gra jako tako, chodź osobiście dźwięk mi się nie podoba..

Nie moge sie zgodzić z twoją wypowiedzią. Ja mam sb0100 i przy dobrym sprzęcie gra całkiem dobrze. Mam głośniki 2.1 może nie najwyższej klasy ale nie są to tez creative z 17w subwooferem. Myśle że audigy sprawdzają się w najnowszych grach obsługujące EAX itep. ale ty w takie gry nie pograsz na swoim kompie więc jeśli szkoda ci kasy kupuj SB live! 0100 ;)

 

 

Edit. Warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to się nie będzie gryzło z ac97? Zintegrowaną trzeba będzie wył. w bios-ie a sb w wolny slot na płycie gł. (mam ich 5), tak? No co... laik jestem... biggrin.gif
Wystarczy zainstalować stery od SB i wszystko się na nią przestawi. Ja tak miałem przynajmniej. Chociaż teraz mam wyłączoną zintegrowaną ale komp był w naprawie i mi przestawili ;D nie widać różnicy więc podłączeniem się nie przejmuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liv!24bit nie ma 24 bitowego dźwięku tylko 16

Tzn? :huh:

Potrafi zarowno odtwarzac dzwiek 24-robitowy jak i nagrywac w tej rozdzielczosci, wiec nie bardzo wiem co masz na mysli.

 

Tamten artykul juz kiedys czytalem. Niestety autor skupial sie w nim glownie na grach, efektach przestrzennych, zgodnosciami ze standardami dolby blablabla i takich tam popierdółkach. Dla melomana raczej malo ciekawe kwestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek te 24bity to taki chwyt tylko.

produkt mogący przetwarzać dźwięk z rozdzielczością jedynie 16 bitów. Karty Audigy miały 24-bitowe przetworniki DAC, ale sam procesor dźwięku wyprowadzał do przetworników dźwięk 16-bitowy
Problem "24 bitów" rozwiązały dopiero karty Sound Blaster Audigy 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności