Skocz do zawartości

Parę Pytań Co Do Shp8900


KeNNy

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1. O co chodzi z wygrzewaniem? i czy moge to jedszcze zrobić jeśli już ich jeden dzień używam

Po 2. Jakich wtyczek używacie w foobarze do słuchawek (ja do głośników 5.1 uzywam chanel mixera, resaplera,noise sharpening, i advanced limitera)

Po 3. Dosyć cicho grają mi na kompie czy to normalne (tzn do słuchania w zupełności starcza ale myślałem że komp więcej mocy wykrzesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3. Dosyć cicho grają mi na kompie czy to normalne (tzn do słuchania w zupełności

starcza ale myślałem że komp więcej mocy wykrzesa.

 

Realna skuteczność (SPL ) tych Philipsów w porównaniu chociażby do Sennheiserów HD-555

jest stosunkowo niewielka , więc potrzebują mocnego zródła ( wzmacniacza słuchawkowego )

 

Po 1. O co chodzi z wygrzewaniem? i czy moge to jedszcze zrobić jeśli już ich jeden dzień używam

 

Są tacy którzy wygrzewają słuchawki nawet i 500 lub 1000 godzin . Serio . :)

 

"Wygrzewanie" jest zawsze bardzo pożyteczne bo pozwala żywić nadzieję ( fakt że najczęściej

złudną :) ) że urządzenie bedzie grało w przyszłości lepiej niż gra teraz.

Na tym naszym łez padole na którym wszystko jest tak strasznie nietrwałe

i przemijalne ,a po krótkim okresie oczarowania nowością ulega bardzo

szybkiemu psuciu to prawdziwy ewenement .

 

Dlatego wygrzewaj je najlepiej do czasu kiedy świeży przypływ gotowizny pozwoli Ci kupić

nowe jeszcze lepsze słuchawki . Wtedy całą operację "wygrzewania" bedziesz mógł

rozpocząc od początku . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wygrzewaj je najlepiej do czasu kiedy świeży przypływ gotowizny pozwoli Ci kupić

nowe jeszcze lepsze słuchawki . Wtedy całą operację "wygrzewania" bedziesz mógł

rozpocząc od początku . :D

To co aż taką frajdę Ci daje wygrzewanie :blink: ?

To jak zostawić je na nocke dosyć cicho, nastepna trochę głośniej i tak ze 4 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej karty dźwiękowej używasz na komputerze?

Bo jeśli zintegrowanej, to nie dziw się że może grać za cicho.

Czasem tam różne śmieci koncerny pchają, więc moc komputera nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Philipsy SHP 9000 na kompie z kartą X-Fi Sound Blaster Xtreme Audio grają głośno... tylko trzeba poszperać troche w opcjach karty i poustwiać jak należy... a gdy podepne je do laptopa w którym jest zintegrowana karta dźwiękowa to grają cichutko, ciszej od marnych słuchawek... tak więc tak jak ktoś wyżej wspomniał potrzebują sporo mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3. Dosyć cicho grają mi na kompie czy to normalne (tzn do słuchania w zupełności starcza ale myślałem że komp więcej mocy wykrzesa.

Wydaje mi sie to dosc dziwne jednak. U mnie zarowno na starej zintegrowanej karcie dzwiekowej, [rowniez starej] Diamond Sonic Impact S90, jak i na SB live!-24bit nie ma zadnych problemow z glosnoscia. Zadowolajacy poziom glosnosci uzyskuje ustawiajac poziom sygnalu na 10%, przy 20% glosnosc oscyluje juz na ganicy bólu ! :o

Sluchajac muzyki rozrywkowej mam najczesciej ustawione 10% w ustawieniach dzwieku windowsa i jeszcze -10dba w foobarze.

 

Ani shuffle anie wyjscie sluchawkowe mojej wiezy nie jest w stanie zapewnic takiego poziomu glosnosci co te karty. Moim zdaniem masz cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP8900 nie potrzebują wzmaka, żeby brzmieć dobrze. IMO pokazują wysoką klasę już z dobrą integrą (np. taką jaka jest na płycie głównej MSI K8N Neo V2.0) albo SB Audigy 2 (porównywalna do integry, którą podałem jako przykład) choć nie ukrywam, że różnica na korzyść po przesiadce na Prodigy HD2 jest zauważalna. Jeśli chodzi o poziom głośności, to 10% na integrze przekraczałem niezwykle rzadko. Na Prodigy słucham średnio z wyjścia słuchawkowego na poziomie 8-15% (a jest możliwość zwiększenia mocy wzmaka słuchawkowego o 250% za pomocą zworki, z której to możliwości jeszcze nie skorzystałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności