Skocz do zawartości

V39


daroq

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę kupiłem sobie V39 2 GB , jeszcze Vteca, za 239 zł :blink: w zadowolenie.pl . Dzisiaj jest już po 299 :P Dłuugo szukałem po forum playera z najlepszą jakością dźwięku, no i wybór padł na Vteca. Nie zawiodłem się, chociaż dużo czytałem o awaryjności (u mnie narazie wszystko w porządku, FW 1.29 już jest). Z racji, że jest to mój pierwszy odtwarzacz mp3 (od zawsze wierny WAV i sprzętowi stacjonarnemu, ale przychodzi w życiu taki moment, gdy trzeba spróbować czegoś nowego) bardzo zdziwiłem się jakością dźwięku. Utwór Ziemi- Tak Wiele Słów brzmi naprawdę nieźle (jak na coś takiego małego i w dodatku format mp3), chociaż player kupiłem głównie do odtwarzania formatów bezstratnych. Szkoda, że trzeba mieć naprawdę dobre słuchawki, aby pomanewrować po EQ. Słuchając muzyki na innych "empetrójkach" (nie no- name) czuć dośc dużą różnicę,na korzyśc Vedii(żeby nie powtarzać Vtec). Pytanie tylko, kto wymyślił dwustronne słuchawki?? Grają kiepsko, jak wszyscy zapewne wiedzą... Gdyby jeszcze V39 miało Play FX i troszkę lepiej dopracowany korektor to byłby chyba idealny. No cóż, może kiedyś.

A tak nawiasem, czytałem w recenzji ( zresztą na tym forum) że można sobie nazwać zapisane stacje radiowe. I teraz pytanie... Jak to zrobić? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni podzielam wszechogarniający zachwyt moich przedmówców :D

 

Właśnie dzisiaj po południu odebrałem.

 

Co do VP-02 aka młotków - strona "pchełkowa" gra jeszcze względnie w porównaniu ze stroną "dokową" - ta brzmieniem przywodzi na myśli podróbki EP 630. Co ciekawe, obie strony grają równocześnie :D

 

No ale testowałem z Cx300 i gra cudnie, podpiąłem też "tak dla szpasu" nauszne Sd501 i nawet nawet (chociaż fakt, dawno nie słuchałem ich ze stacjonarnym ampem, a do tego są przeznaczone), ale V39 radzi sobie z nimi zdecydowanie lepiej niż iFP'ek i stockowa karta dźwiękowa z laptopa, a wcale nie muszę słuchać na głośności bliskiej maksimum.

 

Wgrałem trochę muzyki w różnych formatach: FLAC, ACC, mp3 320kbps i idę odsłuchiwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilka albumów z ape i flac do nero mp4 za pomocą foobara (jakość 1.0, maksymalna, ~400kbps), następnie extract mp4 tracks do aac i na odtwarzaczu każdy utwór aac wczytuje się ok 4~5 sec :o

Widocznie w tym odtwarzaczu każdy format ma swoje uroki: ogg ogromne charczenie, aac się długo wczytuje, mp3 niby ok ale jakość nie ta... ;)

 

P.S Obsługuje on może wma powyżej 192 kbps ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak nazwać te stacje radiowe??

 

Z własnego doświadczenia wiem że nie da się nazwać stacji (np " Radio ...") - jedynie idąc po częstotliwościach i to nie w kolejności (czyt. nie są sortowane) tylko są poukładane tak jak dodasz do listy :(

 

Jak ktoś wie jak nazwać to niech się wypowie bo ciągle nikt nie odpowiedział ale wg mnie nie da się :( (ps : mogę się mylić - w końcu tylko człowiekiem jestem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę nowy post, zamiast edytować poprzedni, ale obawiam się, że w takim wypadku nieprędko by go ktokolwiek znalazł:

 

Jak się ustawia w V39 aktualny czas, godzinę - bo kminię nad tym od wczoraj i wykminić nie mogę.

 

Po drugie - czy jest szansa, że w którymś przyszłym uaktualnieniu firmware będzie się dało zmieniać orientację ekranu na pionową, tak jak w Clixie 2. (To pytanie głównie do Bulbbo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę nowy post, zamiast edytować poprzedni, ale obawiam się, że w takim wypadku nieprędko by go ktokolwiek znalazł:

 

Jak się ustawia w V39 aktualny czas, godzinę - bo kminię nad tym od wczoraj i wykminić nie mogę.

 

Po drugie - czy jest szansa, że w którymś przyszłym uaktualnieniu firmware będzie się dało zmieniać orientację ekranu na pionową, tak jak w Clixie 2. (To pytanie głównie do Bulbbo)

 

Godzinę prosto - wchodzisz tutaj :

 

Ustawienia -> Inne -> "Ustawienia daty i czasu" i tu ustawiasz :)

 

Co do orientacji... ja wątpię bo by musieli przepisać firmware aby coś takiego zrobić - wiąże się z tym ustawienia grafiki w innym miejscu, ustawienia punktów dotykowych w innych miejscach, przepisanie algorytmów wyświetlających pasek postępu (jak leci muzyka) itp itd

Dlatego wątpię aby z orientacją wyszło - a fajni by było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gapa ze mnie - dzięki wielkie! :)

 

A co się tyczy orientacji - masz rację - zapomniałem, że Vedia ma touchscreena a Clix nie. To rzeczywiście robi dużą różnicę.

 

Pewnie już wiecie, ale ten pasek z przyciskami po prawej stronie ekranu ma też swój niewidzialny odpowiednik po lewej stronie - czyli na przeciwległej krawędzi ekranu. Można przyciszać i podgłaśniać, wchodzić w menu etc.

 

Co więcej, sprawnie uderzając w ten chromowany rewers odtwarzacza, czy to po prawej, czy lewej stronie, byle by tylko na wysokości przycisków też się to udaje :huh:

 

Poza tym, próbuje się nauczyć bezwzrokowej obsługi odtwarzacza i nawet zaczyna mi się to udawać - trzeba tylko dobrze poznać "topografię" wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pewnie już wiecie, ale ten pasek z przyciskami po prawej stronie ekranu ma też swój niewidzialny odpowiednik po lewej stronie - czyli na przeciwległej krawędzi ekranu. Można przyciszać i podgłaśniać, wchodzić w menu etc.

 

Co więcej, sprawnie uderzając w ten chromowany rewers odtwarzacza, czy to po prawej, czy lewej stronie, byle by tylko na wysokości przycisków też się to udaje :huh:

(...)

 

Sprawdziłem tą twoją teorię i... Muszę przyznać 2 rzeczy :

 

1) Albo mam felerną wersję V39 bo u mnie nic takiego nie działa jakby był dodatkowy pasek z menu

2) Możesz zgłosić odtwarzacz na gwarancję z uwagi wadliwe działanie ekranu (no chyba że tobie to pasuje :) )

 

No ale może ktoś też tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tą twoją teorię i... Muszę przyznać 2 rzeczy :

 

1) Albo mam felerną wersję V39 bo u mnie nic takiego nie działa jakby był dodatkowy pasek z menu

2) Możesz zgłosić odtwarzacz na gwarancję z uwagi wadliwe działanie ekranu (no chyba że tobie to pasuje :) )

 

No ale może ktoś też tak ma :)

Nie no, muszę się nim trochę nacieszyć, a gwarancji mam jeszcze prawie 2 lata :D

Jeśli będe w ogóle próbował zgłosić, to tuż przed końcem - może dostane nowy :P

 

Swoją drogą, ciekawa usterka. Imho, ten pasek po lewej jest znacznie węższy - działa tylko kiedy naciskam tuż przy samej krawędzi ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już wiecie, ale ten pasek z przyciskami po prawej stronie ekranu ma też swój niewidzialny odpowiednik po lewej stronie - czyli na przeciwległej krawędzi ekranu. Można przyciszać i podgłaśniać, wchodzić w menu etc.

 

potwierdzam, u mnie też działa ale palcem mi się nie udało, musiałem użyć rysika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

 

Słuchajcie! Ciesze się, że V39 tak bardzo przypadł Wam do gustu. Dlatego prosze Was, piszcie krótkie opinie na Ceneo i Skąpcu czy w sklepach, w których go kupiliście.

 

Wiecie, że ludzie często zwracają na opinie uwagę, a tak młodej marce jak nasza VEDIA przydadzą się tak pozytywne opinie :)

 

Zapraszam do pisania:

 

http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search...p;resPage=False

 

http://www.skapiec.pl/site/szukaj/?sz=&amp...amp;x=0&y=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilka albumów z ape i flac do nero mp4 za pomocą foobara (jakość 1.0, maksymalna, ~400kbps), następnie extract mp4 tracks do aac i na odtwarzaczu każdy utwór aac wczytuje się ok 4~5 sec :o

 

hmmm... u mnie wogóle nie idzie, po prostu V39 się wiesza, ekran robi się czarny i da się zrobić tylko hard reset przez dziurkę ;) (próbowałem wszystkich metod w foobarze z neroaac), zaraz oblookam dbpoweramp'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem przy pomocy v0.9.5 (wystarczy neroaac.exe wpakować do katalogu foobara) hmmm.... spróbuję 0.8.3 może to coś zmieni ale wątpię, bo foobar normalnie odtwarza te przekonwertowane pliki (nawet z różnymi rozszerzeniami .aac, .m4a itd.) @sd111 masz może jakiś pomysł jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sd111, zrobiłem dokładnie tak jak Ty, i kupa (dodatkowo na 100 różnych sposobów - też bez powodzenia :( ),

 

(pomijając to, że mp4 utilities znalazłem tylko na stronie KHRoN'a!!!!! - wszystkie inne linki były nieaktywne), masz może jeszcze jakieś pomysły jak to zrobić?

 

@Majkel, podziel się z nami jak szybko i bezboleśnie przerobić plik audio do AAC, tak żeby mógł być odtwarzany w V39

(jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz dzielić się tą wiedzą na forum to może na PW? )

 

aha, u mnie objaw jest taki, że albo V39 wiesza się całkowicie, albo w ogóle nie odtwarza aac i przeskakuje do pierwszego napotkanego pliku, który jest w stanie odtworzyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się "zrobić" pliku MP4 z AAC ani AAC z MP4 przez zmianę rozszerzenia! trzeba użyć "MP4 utilities" znajdujące się w standardzie w foobarze2000 (to jeden z powodów dla którego do dziś go tak hołubię ;) )

 

Nero standardowo zapisuje pliki MP4 (o ile dobrze pamiętam), więc trzeba z nich "wyekstrahować" strumień AAC, który może zostać odtworzony przez V39 (ale nie może zostać odtworzony ani plik MP4 ze zmienioną nazwą na AAC, ani plik MP4 sam w sobie)

 

poza tym nie wiem po licho wam AAC 400kbps, skoro z jednej strony macie FLAC (przecież AAC i tak JEST STRATNE) a z drugiej MP3 320 (kto z was NAPRAWDĘ słyszy te wszystkie straszne efekty kompresji?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem... coś jak moatroska? po co mi to potrzebne? w celach naukowych, po prostu muszę sprawdzić jak to działa, jaka jest różnica w porównaniu do FLAC i mp3 itd... jeśli możesz to podaj receptę na "wyekstrahowanie" strumienia AAC z kontainera mp4, bo zaczynam się zastanawiać, czy mój V39 nie jest skopany :(

 

poszło tylko to: AAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tą twoją teorię i... Muszę przyznać 2 rzeczy :

 

1) Albo mam felerną wersję V39 bo u mnie nic takiego nie działa jakby był dodatkowy pasek z menu

2) Możesz zgłosić odtwarzacz na gwarancję z uwagi wadliwe działanie ekranu (no chyba że tobie to pasuje :) )

 

No ale może ktoś też tak ma :)

 

 

Sprawdziłem i o dziwo to działa:)

ALE: Normalnie bym tego nigdy nie odkrył, bo działa to jedynie na mm od lewego brzegu tak że palcem nie da się wcisnąć jedynie rysikiem trzymając go dosłownie tuż przy samej krawędzi obudowy.

Czyli zupełnie to nieprzydatne, ciekawe czy w ogóle zamierzone :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności