Skocz do zawartości

Test Sony Nwz-a816


Quiz

Rekomendowane odpowiedzi

WMP jest konieczny, ale tylko wtedy, jesli chcesz korzystac z MTP. Ja nie chce, wiec nie korzystam, UMS lubie duzo bardziej.

 

milego dnia, hej

 

Kurcze muszę to sprawdzić ale mam wrażenie, że jak go tak prosto z pudełka podłączyłem to dokąd wmp11 nie zainstalowałem mój komputer i playerek jakoś nie chciały się dogadać. Sprawdzić to muszę jeszcze raz tak dla

pewności i coby zamieszania nie czynić.

 

pozdrawiam, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurcze muszę to sprawdzić ale mam wrażenie, że jak go tak prosto z pudełka podłączyłem to dokąd wmp11 nie zainstalowałem mój komputer i playerek jakoś nie chciały się dogadać.

 

Daje slowo ze nie robilem nic wiecej jak wyjecie go z pudelka, podlaczenie (komp z linuxem) i w zwyklym MC sobie pliki kopiowalem i kopiuje.

 

No to jak już ustalicie ostateczną wersje to dajcie znać ;)

Po przeczytaniu recenzji zakodowałem sobie w głowie, że o ile SonicStage już nie jest wymagany do zarządzania muzyką,

to nadal jest to urządzenie MTP :)

 

:-) Na pewno nie jest to urzadzenie TYLKO MTP, natomiast MTP jest. Tu moje plusy i minusy okiem linuxowca:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=25910

 

I znowu to samo ;) Co ma UMS do drag&drop?

 

Ogolnie nic, ale napisalem zwykle D&D, w sensie takim, zeby uwypuklic, ze nie trzeba WMP, driverow, etc. Jest to po prostu urzadzenie, czyli UMS.

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już ustalicie ostateczną wersje to dajcie znać ;)

Po przeczytaniu recenzji zakodowałem sobie w głowie, że o ile SonicStage już nie jest wymagany do zarządzania muzyką,

to nadal jest to urządzenie MTP :)

 

Wychodzi na to, że kolega macias ma rację.

Otóż po rolbacku do wmp9 system zakomunikował, że wykrył urządzenia multimedialne na wyświetlaczu playerka wyświetlił się status

"Conncting USB (MTP)" system Windows widzi go jako WALKMAN czyli wszystko jakby MTP.

Ale nie przeszkadza to aby korzystać zeń jak ze zwykłego pendrive, możemy kopiować dowolne pliki, usuwać, zmieniać nazwy, itp.

Dalej badając zagadnienie sprawdziłem co będzie pod linuxem no i okazuje się, że wszystko jest cool znaczy jak zwykły pendrive.

Reasumując musi to być UMS z bonusem w postaci MTP, bez potrzeby dłubania w firmwarze jak to było bodaj w clixie.

 

Za zamieszanie przepraszam.

Dobrej Nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując musi to być UMS z bonusem w postaci MTP, bez potrzeby dłubania w firmwarze jak to było bodaj w clixie.

Zwykle tak bywa, że pod Windows domyślnym trybem dla odtwarzaczy jest MTP (co jest związane z filozofią jaką sobie wymyślili twórcy tego systemu), a w przypadku otwartych systemów jak Linux brak jest tego typu różnych kłopotliwych rozwiązań - skoro z punktu widzenia systemu player to tylko trochę pamięci to czemu nie ma być widoczny jako kolejny wymienny dysk?

Ale nie przeszkadza to aby korzystać zeń jak ze zwykłego pendrive, możemy kopiować dowolne pliki, usuwać, zmieniać nazwy, itp.

O ile korzystasz np. z Eksploratora a nie "prawdziwego" menedżera plików jak np. TC. ;)

 

A skoro ten playerek jednak potrafi się dogadać z komputerem w obu tych trybach to może by mu spróbować podmienić sterownik MTP na UMS pod Windowsem? Choć nie wydaje mi się żeby w tym przypadku zdało to egzamin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle tak bywa, że pod Windows domyślnym trybem dla odtwarzaczy jest MTP (co jest związane z filozofią jaką sobie wymyślili twórcy tego systemu), a w przypadku otwartych systemów jak Linux brak jest tego typu różnych kłopotliwych rozwiązań - skoro z punktu widzenia systemu player to tylko trochę pamięci to czemu nie ma być widoczny jako kolejny wymienny dysk?O ile korzystasz np. z Eksploratora a nie "prawdziwego" menedżera plików jak np. TC. ;)A skoro ten playerek jednak potrafi się dogadać z komputerem w obu tych trybach to może by mu spróbować podmienić sterownik MTP na UMS pod Windowsem? Choć nie wydaje mi się żeby w tym przypadku zdało to egzamin...
Czyli to Winda determinuje tryb pracy urządzenia ?

Tak czy owak zainstaluję wieczorkiem na próbę tego comandera i się zobaczy w praktyce działa, czy nie działa.

 

EDIT.

Nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka dziwna polityka Sony?! Preferowanie Linuxa ;)

Żadne preferowanie Linuxa tylko raczej smutna konieczność dla decydentów SONY jeśli chcą znaleźć nowych klientów na swoje wyroby spod znaku Walkman. ;)

Nie zapominajmy, że SONY to także np. wytwórnia muzyczna i zapewne najchętniej wprowadziliby wszelkie odmiany DRMu i pozostawili obsługę jedynie przez SonicStage. Ale niestety dla nich część rynku domaga się mniej kłopotliwych rozwiązań...

Najpierw przespali rewolucję cyfrowych odtwarzaczy, potem próbowali forsować swoje poprawne politycznie ale kompletnie poronione rozwiązania i dopiero teraz to zaczyna w miarę normalnieć. IMHO żeby nie wypromowana przez lata marka Walkman i ich rzeczywiste zasługi na polu przenośnego audio to dość szybko odbiorcy pokazaliby firmie SONY jej miejsce w szeregu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem pod windoza nie mozna zgrywac muzyki za pomoca menadzera plikow. Jest to ostateczna wersja B)

Tak.

Taki jest wniosek z mojego testu wczoraj przeprowadzonego. Oczywiście jeżeli jako menadżera plików rozumiemy "prawdziwy" menadżer np. wzmiankowany Total Commander.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to Winda determinuje tryb pracy urządzenia ?

Tak czy owak zainstaluję wieczorkiem na próbę tego comandera i się zobaczy w praktyce działa, czy nie działa.

Nie działa.

 

A w windzie nie ma jakowys ustawien urzadzenia? Dosc dziwne, ze pod linuxem moge sobie wybierac jaki tryb podlaczenia chce, a pod winda nie...

 

Choc... w sumie to jednak az tak nie jest dziwne. No ale dobra, linuxowe prztyczki na bok ;-D -- co mowia ustawienia urzadzenia?

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<Quote coś nie chce ze mną wspolparacować ale odwołuje się do komentarzy ze strony 5 na temat jakości dźwięku ;) >

 

Tak przyznaje że byłem trochę za ostry,ale jak napisałem miałem oczekiwania z kosmosu.

Teraz kiedy w pełni przyzwyczaiłem się do brzmienia a816 po prostu rozpływam się w niektórych kawałkach.Słysze nawet wyraźnie "piszczałki i fleciki" w tle utworów Nightwisha;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ktoś byłby łaskaw pokrótce zreferować podobieństwa i różnice soniczne, pomiędzy powyższym, a V39? :rolleyes:

 

Ogólnie oba odtwarzacze grają ładnie prezentują równy poziom dzwięku, oba grają swietnie, ale imo charakter brzmienia sony bardziej mi odpwiada, przedewszystkim podoba mi się to jak przetwarza niskie tony.

 

Moim zdaniem z SQ nie możesz trafić źle z tymi dapami, raczej bym się skupił na innych jego funkcjach.

Sony jest lepszy w kwestii wykononia (metalowa obudowa), ma idealny, bezbłedny firmware , jest szybszy i łątwiejszy w ergonomii niż panel dotykowy. Jeśli natomiast oglądasz dużo filmów to v39 może być lepszy za sprawą większego wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

kilka uwag od Wujka Dobra Rada:

 

1) ten kawalek plastiku, ktory dostaje sie w podelku to nie zadna nieudana podstawka do playera, tylko adapter do stacji dokujacej Sony

 

2) aby album art wyswietlal sia zawsze musi byc po prostu zapisany w tagu pliku mp3: polecam ten tager: http://www.mp3tag.de/en/

 

3) do zarzadznia playerem polecam: Media Monkey zamiast WMP11: gdy uzyjemy w WMP funkcji "shuffle" program sprytnie wybierze losowo utwory z naszej bibloteki i wgra do playera tyle ile max sie zmiesci. niesety gdy ponownie za jakis czas ponowimy shuffle WMP najpierw wszystko kasuje i wygrywa nowy zestaw utworow. MM potrafi porownac zawartosc playera z nowa lista do synchronizacji i odpowiednio skasowac czesc plikow z playera i wgrac nowe, a nie skasowac wszystko na starcie.

 

4) tip: w trybie play przewijanie utworu jest bardzo powolne, ale wystarczy wcisnas palze i przewijanie jest szybkie jak burza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oba odtwarzacze grają ładnie prezentują równy poziom dzwięku, oba grają swietnie, ale imo charakter brzmienia sony bardziej mi odpwiada, przedewszystkim podoba mi się to jak przetwarza niskie tony.

 

Moim zdaniem z SQ nie możesz trafić źle z tymi dapami, raczej bym się skupił na innych jego funkcjach.

Sony jest lepszy w kwestii wykononia (metalowa obudowa), ma idealny, bezbłedny firmware , jest szybszy i łątwiejszy w ergonomii niż panel dotykowy. Jeśli natomiast oglądasz dużo filmów to v39 może być lepszy za sprawą większego wyświetlacza.

 

Dzięki, wiele mi wyjaśniłeś.

Obecnie posiadam V39 i z jakości dźwięku jestem bardzo zadowolony, ale korzystanie z panelu dotykowego czasem przyprawia mnie o ból głowy, zwłaszcza, iż uważam że oglądanie filmów na takim ekraniku to porażka, wolę przejść się do kina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony jest (...) łątwiejszy w ergonomii niż panel dotykowy.
To raczej w kategoriach humorystycznych -- mialem moznosc porownania Sony'ego i Cowona D2. Sony i chyba kazdy klikany player lezy -- jak sie wskakuje przy 2-godzinnym nagraniu w jego srodek? Bo z touchscreenem po prostu sie dotyka palcem wybrany moment. Jak Sony'ego obsluguje sie w nocy? Przypominam, ze nie ma on podswietlanych klawiszy -- na wyczucie rzecz jasna. Itd.Sony jest bardziej wytrzymaly, ale to nie jest ergonomia.milego dnia, hej
4) tip: w trybie play przewijanie utworu jest bardzo powolne, ale wystarczy wcisnas palze i przewijanie jest szybkie jak burza
Ile czeka trzeba czekac na przewiniecie 1 godziny? Bo z touchscreenem wcale nie trzeba czekac.Nie mowie, ze touchscreen jest dobry na wszystko, bo nie jest, uwazam te playery tylko i wylacznie dobre do zastosowan domowych, ale tez trzeba znac umiar w druga strone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem podswietlenie klawiszy nie ma jakiegos wilkiego znaczenia praktycznego: swiatlo rzucane przez ekranik jest az nadto wystarczajace. zreszta co podswietlac ? walkman ma wypukly guzik play z wyczuwalnym klikiem dodatkowo z mala wypustka (jak na klawiaurze numerycznej cyfra 5). nawet osoba niewidoma nie miala by problemu z podstawowa oblsuga playera. jednoczesnie czym ciemniej tym swiatlo z ekranu relatywnie wydaje sie jasniejsze dla oka.

 

czesto slucham muzyki w lozku w nocy i nigdy nie mialem problemu z obsluga playera

 

natomiast ekrany dotykowe i inne touch pady (mialem meizu i ipoda) sa piekne w reklamach ale jak chcialem player noszony w kieszeni, bez patrzenia spauzowac lub zmienic glonosc, to juz nie bylo wygodne

 

wyjatkowy po tym wzgledem jest ipod touch ktory NIE MA PRZYCISKU DO REGULACJI GLOSNOSCI

 

jezeli sluchasz audiobookow itp zgradych w pojedynczych plikach to faktycznie inne playery moga byc lepsze - walkman nie ma mozliwosci wstawiania zakladek (np. archos ma). roziwiaznie jedak juz ktos na forach opisal: jest program ktory dzieli duze pliki na mniejsze np. po 5 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej w kategoriach humorystycznych -- mialem moznosc porownania Sony'ego i Cowona D2. Sony i chyba kazdy klikany player lezy -- jak sie wskakuje przy 2-godzinnym nagraniu w jego srodek? Bo z touchscreenem po prostu sie dotyka palcem wybrany moment. Jak Sony'ego obsluguje sie w nocy? Przypominam, ze nie ma on podswietlanych klawiszy -- na wyczucie rzecz jasna. Itd.Sony jest bardziej wytrzymaly, ale to nie jest ergonomia.milego dnia, hejIle czeka trzeba czekac na przewiniecie 1 godziny? Bo z touchscreenem wcale nie trzeba czekac.Nie mowie, ze touchscreen jest dobry na wszystko, bo nie jest, uwazam te playery tylko i wylacznie dobre do zastosowan domowych, ale tez trzeba znac umiar w druga strone.

 

OK - czyli nadaja sie niezle do czytania dziwnych audiobook'ow bardziej niz standardowe. A jak z uzywaniem z kieszeni? Na deszczu/zimnie? To sa urzadzenia przenosne wiec IMHO duzo wazniejsza jest funkcjonalnosc w drodze niz to ze mozna wskoczyc w srodek 2 godzinnego nagrania (ile osob ma takie nagrania i jak czesto ich uzywa?). Klawisze nie musza byc podswietlane bo nie trzeba ich widziec zeby uzywac podstawowych funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie D2 nie jest ergonomiczny, gdyż jest gruby i kanciasty, gniecie w kieszeni spodni. Zastanawiam się właśnie, czy nabyć Sony NWZ-S828, czy iRivera E10? Soniaki już od czasów kasetowych walkmanów i discmanów miały świetnie schodzący bas. No i słuchawki dają cokolwiek lepsze niż reszta konkurencji. Jako obsługę "lepszego" formatu mam tu AAC-LC w Sony kontra ogg Vorbis w iRiverze. Zapewne Soniak dłużej na baterii pojedzie, gdyż jest flashowy, a nie microdrive, a poza tym ogg potrzebują nieco prądu dla procka do dekompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie D2 nie jest ergonomiczny, gdyż jest gruby i kanciasty, gniecie w kieszeni spodni.

 

Pisalem -- do zastosowan domowych. W domu raczej nie mam zimno, deszcz mi tu nie pada, nic nie gniecie mnie po kieszeniach etc :-)

 

Tak czy inaczej, wazne, aby byc z playera zadowolonym. Z Sony'ego nie bylem, rozczarowanie dla mnie, z Cowona jestem i to bardzo (zwlaszcza po wgraniu iTouch theme'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel

 

A wiesz ze mam ten sam problem?:) wlasnie obserwuje na allegro i to i to:)

 

Szczerze kupilem ostatnio monolitha 7050 i jestem bardzo zadowolony, ma doskonala separacje instrumentow, ale gra troche za cieplo z aurvanami live, chcialbym posluchac jeszcze mx-7000 ten podobno byl analityczny i chlodny, a aurvanom definitywnie tego potrzeba, sonym sie bawilem, ma kapitalny wyswietlacz i jest niesamowicie poreczny, niestety za bardzo posluchac go nie moglem bo nie bylo na czym ale zapewne bedzie niezle, efektownie, jak to w sonym , tylko znow nie wiem czy koniecznie podejdzie aurvanom...

co do E10 to powinno byc lepiej, dla mnie przy takiej pojemnosci, jaka oferuja odtwarzacze, nie ma znaczenia kodowanie bo bede jechal bez kompresji, optymalnym dla mnie bylby chyba monolith 7000 z 1GB na pokladzie i mp3 320 choc nie ukrywam ze obcina troche gory co aurvany bezlitosnie punktuja...

uprzedzam ifp 799 slyszalem 2szt i w obydwu slychac elektronike co mnie lekko mowiac drazni....

 

pozdroofka

 

i co tu zrobic???:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ifpku slychac elektronikę tylko podczas usuwania piosenek. ale i tak jest to bardzo ciche. osobisci bym wybrał sonego, mam dobre doswiadczeie z tym odtwarzaczem, wszystko jest w nim bardzo przemyślale i inteligentnie zrobione. pozatym mało kto ma soniacze, myśle, ze warto zaryzykować, najwyżej później go sie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mogę go tylko polecić - playerek mimo swoich wad - brak gapless, brak lossless

ma niesamowite plusy - jakość dżwięku mnie powaliła - cieply dżwięk, bas jakiego nigdy nie słyszałewm jeszcze w żadnym portable playerze i tak samo ze sceną - bliziutko, a szeroko jak nigdy - to tak jakby jeszcze poszerzyc dużo scenę z v39 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tego sie obawialem, skoro jest gleboko i cieplo to z Aurvanami Live nie podejdzie, a szkoda bo bardzo mi sie podoba player w kazdym aspekcie, co do lossless, to nadal nie rozumiem ludzi majacych 4-8GB na pokladzie dlaczego nie grac EAC z cd?, a z doswiadczenia wiem, ze im wiecej plyt na odtwarzaczu tym mniej do sluchania.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności