Skocz do zawartości

Dzisiaj Widzialem (spotkalem)...


poonieq

Rekomendowane odpowiedzi

A co do tych Creative'ów to one faktycznie są za drogie co do oferowanej jakości!!

 

Zgadzam się z Tobą Krecik!!

bardzo mi miło, że się zgadzasz w tym aspekcie.

creative zdziera z ludzi aż furczy, nie oferując przy tym połowy tego co iriver.

 

słuchając flasha creative v200 miałem wrażenie, że gra mój ukochany ergotech :)

a skoro nie widać różnicy to po co przeplacać :)

 

jeszcze niecały miesiąc i kupie coś "godnego uwagi" - będzie to albo iriver albo iaudio.

ale musze dozbierać - bo występują te różnice cenowe, o których wspminał Skręt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trzeba dodac, ze W POLSCE creativy sa zbyt drogie. We Francji np. Zen Micro jest w sklepach w cenie 180 Euro. Jakosc/cena bardzo na korzysc w porownaniu do iPoda Mini(wciaz 4GB za +/- 205 Euro). Iriver ze swoim H10 pozostaje poza zasiegiem, bo kosztuje 275 Euro... i nie jest to racjonalna cena. H10 to juz nie ten sam gatunek co H1xx.

 

Creative zreszta postaral sie, bo na poczatku lipca po wielomiesiecznych szlochach uzytkownikow (rzuccie okiem na forum na creative.com) naprawil wreszcie firmware i odtwarzacz nie zuzywa pradu w stanie spoczynku. Z poprzednia wersja po pelnym naladowaniu po 6 godzinach ubywalo ok 1/3 energi itd. itd. Przetestowane w domu (podarowalem zena "najdrozszej mi dziewczynie" i mialem juz zwracac go do sklepu. bo "produkt nie posiadal parametrow podanych w opisie". Na szczescie naprawili.).

 

Co jest makabryczne u creative'a:

1. jakosc sluchawek (kolejnym prezentem beda nowe sluchaweczki, moze k24p... a moze jakes sympatyczne pchelki... ale dobrze wiecie ze takie nie istanieja a z in ear ryzykuje sie utrate sluchu.

2. nieumiejetnosc korzystania z katalogow (zeny olewaja katalogi i wrzucaja wszystkie pliki razem, rozrozniajac je tylko tagami. Jezeli pliki nie posiadaja tagow-masakra).

3. nie zainstalowales oprogramowania na kompie = nie posluchasz sobie nowej muzyczki

4. ...no i jak obejsc fakt, ze pliki muzyczne mozna wrzucac tylko na player, nigdy z playera?(pisze tu o trybie odtwarzacza, bo mozna jeszcze wydzielic partycje i przenosic w wydzielonej partycji wszelkie pliki, ale nie o to przeciez chodzi)

 

Plusy

1. Podobnie jak w h10 wymienna bateria Li Io

2. dyktafon, odtwarzacz, radio ( B) pozdrowienia dla posiadaczy iPoda mini :) ), radio duzo lepszej jakosci niz w imp 550 chociazby.

3. dluzszy czas odtwarzania na naladowanym akumulatorze niz konkurencja, sorry, ale to fakt.

4. jednak 5GB a nie jak u podstawowego iPodzika mini 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wWyborca,

 

super wiadomość o tym FW dla zena micro. bo ten mankament skutecznie nie pozwalał mi myśleć o zenie micro.

jest to jedyny chyba model creativa, który jest rozsądny cenowo w ujęciu do jakości.

Mi się tylko nie podoba jego "dziecinny" wygląd, ale to już inny temat. każdy lubi co lubi.

 

Zasadnicze pytanie: czy uporano się z wadą fabryczną gniazda słuchawkowego ?

Jak byś miał jakiekolwiek info na ten temat , teraz lub później, to daj znać.

Jeśli nie będzie zainteresowania tym tematem - napisz na priva.

 

ja dodam od siebie, że zenek micro ma też funkcje menedżerskie, może skromne, ale ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji np. Zen Micro jest w sklepach w cenie 180 Euro.

...dodam od siebie ze tutaj (USA) Zen Micro kosztuje 180$, jak widac Europa jest "bradzo" konkurencyjna, do tego oddanie produktu przebiega bardzo glodko, nie spotkalem sie jeszcze z sytuacja zeby byly problemy...

 

podarowalem zena "najdrozszej mi dziewczynie"

 

chyba nie takiej najdrozszej, skoro podarowales jej Zena, choc moglobyc gorzej zawsze mogles kupic jej iPoda

;)

 

i odtwarzacz nie zuzywa pradu w stanie spoczynku. Z poprzednia wersja po pelnym naladowaniu po 6 godzinach ubywalo ok 1/3 energi itd. itd.

 

Koszmar i calkowita kompromitacja, szczegolnie ze te "szlochy" musialy trwac wiele miesiecy... :angry:<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmar i calkowita kompromitacja, szczegolnie ze te "szlochy" musialy trwac wiele miesiecy... :angry:<_<

to, że creative się wygłupiło to ich sprawa. ale, że olali tysiące klientow, którzy musieli na noc wyciągać baterie z małego zenka lub ją ładować cały czas to już świadczy nieładnie o firmie.

ponadto na szerszą skale występował problem z gniazdem słuchawkowym. a tego nowym firmware się nie da poprawić.

 

sam nie wiem dlaczego ale ten zenek mi najbardziej pasuje z całej stajni creativa. ale nie zanosi się abym go kupił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup iAudio X5 mysle ze zadowoli Twe wygorowane krecie gusta... ;)

gusta mam wygórowane, ale zasoby na ich realizację to już nie :)

 

x5 kusi mnie tym flac oraz hdd 20 GB. samo zasilanie mnie nie przeraża - dają ładowarkę sieciową. gdbyby x5 byłoby ładowane tylko z usb to już bym kręcił krecim nosem. Nie lubie brać komputera na wczasy czy w delegacje. na długich wyjazdach x5 lepiej się sprawdzi niż małopojemny flash. do flasha to by się notebook przydał /na wyjazdy/ ale jak pytałem się, czy jest model flasha do którego dają gratis notebooka to się jakoś na mnie dziwnie patrzyli /w euro/. nic sprzedawcy nie mają wyobraźni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen to chyba jeden z lepszych odtwarzaczy Creative'a!!. Ale i tak jest drogi

gdyby nie mały zenek to bym wyrazu creative nawet nie wypisywał.

chwalili jeszcze ludzie zenka xtra 60 gb, ale to wielki klocek.

 

zen micro ratuje wizerunek creativa na polu mp3. jego cena jest dość rozsądna na tle konkurencji, nie to co flashe. za 730 pln zenka się już kupi - z gwarancją. dla kogoś kto nie ma wygórowanych wymagań może starczyć. szkoda tylko , że wyglądem (nie wymiarami) odbiega tak bardzo od h10 czy nawet zena touch 20/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 GB to już jest dużo, a nawet bardzo dużo, i w sumie to nie jest taki klocek jak Krecik mówi

 

Uważasz Krecik że 6,8 x 10,5 x 2,5 cm to duże wymiary??

czy to są podane wymiary zena xtra ?

coś mi się wierzyć nie chce.

w MM wydawał się dość duży.

 

-------------

Creative Zen Xtra 60GB 2-4 dni

 

dysk twardy 60 GB

obsługiwane formaty MP3, WMA i WAV

zasilanie: wbudowany akumulator litowo jonowy

czas odtwarzania: 14 godz.

wymiary: 112 x 76 x 22 mm

waga: 224 g (z baterią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli elektronika jest dobra, to taki akumulatorek pożyje długo. ja bardziej bym się martwił upadkami (hdd) niż zasilaniem. jednak gdyby aku był odczepiany - można by było kupić zapasowy i wymieniać przemiennie, jak jeden padnie. dobrze by było jakby było wejście na zewnętrzny box z bateriami :)

 

Goa, a czy x5 może grać podpięty do zasilacza ? chodzi mi o to, czy będzie zasilany z sieci i czy da się słuchać wtedy muzy na nim. oczywiście myślę tu o podpinaniu pod wieżę hifi - jako odtwarzacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goa, a czy x5 może grać podpięty do zasilacza ? chodzi mi o to, czy będzie zasilany z sieci i czy da się słuchać wtedy muzy na nim. oczywiście myślę tu o podpinaniu pod wieżę hifi - jako odtwarzacz :)

Po podlaczeniu do sieci player przechodzi w tryb ladowania, wiec nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dość komplikuje - można odtwarzać zatem muze tylko z aku. to powoduje, że co jakiś czas trzeba przestać grać aby go nakarmić voltami.

 

no nic, trudno, nie ma rzeczy idealnych.

Przepraszam kreciku ale wprowadzilem Ciebie i wszystkic innych w blad, jesli chodzi o sluchanie/uzywanie playera podpietego do gniazdka. Nie sprawdzilem tego empirycznie, tylko zerknalem do instrukcji, ktora o tym nie traktowala :/ (na swoje usprawiedliwienie mam tylko potwornego kaca po wczorajszych baletach :P ) a mianowicie: podpiety pod zailanie player, ciagnie prad bezposrednio z gniazdka elektrycznego, umozliwiajc tym samym ogladnie filmow, sluchanie muzyki, etc...

 

Sa rzeczy idealne B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobra wiadomość.

czyli x5 może robić za magnetofon, cd, dvd i przenośny hdd :)

 

aż z radości chyba otworzę sobie kilka beersów i wracam do rozważań nad x5. gdyby nie obsługa flac nie interesowałbym się x5. bliższe jakoś mi są flashe - mimo mniejszych pojemności.

Goa, jak męczy hangover to go potraktuj pifkiem. Nie warto się męczyć. Picie ma przyszłość, bez picia człowiek wytrzyma 7 dni, bez jedzenia i 30. Tak więc picie to jest życie (a robota to głupota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobra wiadomość.

gdyby nie obsługa flac nie interesowałbym się x5. bliższe jakoś mi są flashe - mimo mniejszych pojemności.

Ciesze sie i mam nadzieje ze w koncu dolaczysz do mojej krucjaty wraz z wlasnym X5, testowalem przy okazji jakosc video, zapodalem Shreka (zapomnialem ze to naprawde niezly film :) ) Przy wiekszym ruchu gubil pare klatek ale ogolnie jest bardzo ok.

 

BTW:

Oczywiscie ze piwkiem nazley traktowac, moze nie uwierzysz ale w konc nic nie spalem :/ wlasnie pomogam brejdakowi konczyc bro, no i steki sie griluja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zakupu x5 - najpierw kupię chyba flasha, jeszcze jest kilka miesięcy jazdy na rowerku.

licze też, że na jesieni ma wyjść iaudio z hdd 60 GB - jeśli cena nie będzie za wysoka to może szarpnę się w zime (pod choinkę).

 

a co do steków z grila - piękna sprawa: i-beers i-steks :) świetna weekendowa kombinacja. szkoda, że weekendy tak szybko się kończą, jeszcze pare godzin - i znowu cholerny poniedziałek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności