Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

Solar jakoś ostatnimi czasy EPkę, leży na dysku od dłuższego czasu, czeka na sprawdzenie...może jutro będę w stanie coś więcej napisać.

 

Dodatkowo leci właśnie do mnie H8ME Mixtape3. Też powinien być materiał na dość wysokim poziomie, a przynajmniej okraszony mocnymi panczami z przyjaznym flow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do flow Białasa trzeba przywyknąć, słuchać go wcześniej na żywo na wolnym. IMO na tle innych ma właśnie wyjątkowo interesujące flow-łączy technikę opartą na złożonych z nietuzinkowym wejściem w bit, nie jest monotonny jak inni. Bity ciężko oceniać bo...wszystkie są kradzione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słucham hh (ew. powrót do przeszłości w stylu K44, Paktofonika), ale zachęciliście mnie pochlebnymi opiniami na temat 'Ja tu tylko sprzątam' i zamówiłem ten krążek. kilka kawałków Ostrego z wcześniejszych albumów przypadło mi już do gustu, a że słucham ostatnio sporo jazzu i triple-hopu, to myślę, że ten krążek mnie nie zawiedzie.

 

są na forum osoby, które mają sygnaturki w stylu: 98% nastolatków słucha rapu/hiphopu , jeśli należysz do pozostałych 2% i słuchasz PRAWDZIWEJ muzyki to wklej to do swojego podpisu. sens w tym, co tacy ludzie uważają za prawdziwą muzykę. ja za takową uważam muzykę, która zwyczajnie mi się podoba. dlaczego mam się do czegoś zmuszać. fakt faktem buble typu Grupa Operacyjna i wiele innych zaśmiecają scenę (a śmietków takich mamy sporo..), ale HH jest gatunkiem wartym uwagi, a twory WWO, czy właśnie Ostrego trzymają rytmiczny fason, wspomagając się sensownymi tekstami.

 

wracając do "Ja tu tylko sprzątam"- dodatkowo zachęciła mnie cena i.. zacząłem się zastanawiać.. gdyby każda płyta (świeża/klasyczna, na poziomie) zarówno polska, jak i zagraniczna kosztowała 23 złote, to zjawisko piractwa (i "psucia" muzyki) z pewnością by spadło. sory za "małą" zamułe.. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym ze trudno zrobic plyte klimatycznie lepsza od jazz w wolnych chwilach. :P

 

www.myspace.com/cadillacdale

 

http://pl.youtube.com/watch?v=m_px70oijlE < zapowiada sie niezle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Coś ostatnio zaniechałem słuchania polskiego hh...na rzecz zagranicznego. Ale to się zmieniło jak usłyszałem ten kawałek:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=m_px70oijlE

 

Idealnie trafiony w mój styl...Dlatego znowu zacząłem odwracać uszy w stronę polskiego hip hopu. Ale nie wiem w jaki kierunek się pchać bo kurde aż takiej dziury względem muzyki nie miałem nigdy. Tak więc co mi byście polecili z polskiej muzyki (szczególnie fajny byłby klimat jak w kawałku, do którego linka podałem wyżej) tak, żeby od początku się nie zrazić? A co lubię i co polecam...To się już tyczy tematu, ale niestety głównie nieco starsze, kilka lat max.

Yukmouth - Regime Ridaz III (szczególnie Fuckin' All These Hoes, Game For Sale - tytuły beznadziejne ;) )

The Game - Doctor's Advocate (kawałki Doctor's Advocate, świetny kawałek z Busta Rhymes)

Mos Def - chyba cała jego dyskografia ;) (kawałki Got, Hip Hop, The Panties, Undeniable)

KRS One - j/w (kawałki A Friend, Don't Give It Up, Gro---Oh!, Heartbeat, Our Soldiers, The Real Hip Hop, We Deam Teachas)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ziomek ... Napewno ta płyta ...

Nie wiem czy masz Tymon - Zmysłów 5 ?

Ja jakos pominalem celowo kiedys tymona, ale zrobilem blad;P i nadrobilem :)

A z zagranicznego nie lubisz Pete Rock'a CL Smootha', Premiera, Guru(razem gang starr, a guru wydaje tez pod szyldem jazzmatazz) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była Wasza pierwsza piosenka hip-hopowa, dzięki której weszliście w rapowe klimaty?

U mnie była to Paktofonika ze swoją najbardziej rozpoznawalną piosenką Jestem bogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to na tyle dawno, że nie pamiętam, ale raczej nie była to ta jedyna.. Ale dobrze wspominam czasy 'piwnicy'; PFK, Kalibra, Wzgórza itp :)

 

 

Jeżeli chodzi o nowości, to najlepiej zaprezentował się Rasmentalism, IMHO.

 

A zza zagranicznego chilloutowego rapu, wpadłem ostatnio na Common`a - świetne! Polecam, kto nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności