Skocz do zawartości

Meizu M6 Sl


maromaro

Rekomendowane odpowiedzi

temu daję 2 na 10 punktów.

z tego co pamietam to polonistka nawet w podstawowce ganila za takie oceny, wiec wstrzymaj sie z ta zerowka, bo poki co to ty w nia celujesz. twoje posty bawia za to do rozpuku. szczegolnie zabawne i na poziomie jest przekrecanie nicku. ale czego mozna sie spodziewac po osobie, ktora naznacza prosty, banalny programik geniuszem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

hmm. ja mam slima.. i zastanawiam sie co to jest enter?:P play i pause to dolny przycisk, gorny to M czyli powrot do poprzedniego menu. Enter czyli przechodzenie do kolejnych sub menu i ogolne wybieranie danych opcji?? jesli o to chodzi to lekkie dotknięcie hmm.. srodka wszystkich przyciskow czyli miejsca pomiedzy |<< a >>| załatwia sprawę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja niestety zmartwię użytkowników wersji sl :)

Na meizume zrobili test tych odtwarzaczy niczym się nie różnią oprócz tego ze sl jest cieńszy ale w zamian ma słabszy ekranik ;)

Pierwszy to sl drugi to sp na załączonym zdjęciu wielka różnica co :D

http://forum.mp3store.pl/index.php?act=att...ost&id=4240

na serio w porównaniu do sp, sl ma paskudny ekran. nawet nie wiedzialem, że aż tak :)

W takim razie nie opłaca się go kupować dla tych paru mm kosztem baterii i co gorsza wyświetlacza ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem że sl jest głośniejszy nieco (to zależne było też od firmware) ale że lepiej gra - nigdzie

Dziwne żeby to lepiej grało skoro to włąściwie to samo :)

 

http://www.meizume.com/miniplayer-m6-sl/52...p-vs-m6-sl.html

I just recently purchased the M6 SP DaneElec and have had it for about 3 days now. And I just got the M6 SL from ebay, both new (...) There is no better sound or faster interface just a slimmer size with a degraded screen.
As for sound quality, I've listened to both and haven't nearly heard a difference at all
Please, don't give the sound example, because I have yet, nor anyone I know with human ears have detected the even slightest difference in sound quality

Pożałowali na baterii, plastiku (cieńszy jest to mniej poszło :lol: )i ekranie, a teraz sprzedają drożej od poprzednika :)

To trzeba było mieć łeb... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiekszosc opiniuje to SL ma slabszy bas i tyle ;]

 

spotkałem się z jedną taką opinią - na forum MEIZUME userzy uważają, że wcale nie ma gorszego a nawet lepszy. Dodam, że ten sam koleś co twierdził że SL ma bas gorszy, w swoim teście uznał że SL jest bardziej cichy niż m6, a na MEIZUME piszą że jak słuchali SP na głośności 33 tak SLki słuchają na 25 - bo wali niemiłosiernie.

 

Osobiście jednak nie widzę powodów, by wielbić SL i tak jak chciałem go kupić - tak teraz nie wiem :) SL I SP ma plusy i minusy, a wybór należy dopasować do swoich potrzeb :P

 

grać tak samo nie mogą - nie ma na to szans. Wyklucza to układ PHILIPSA w m6 a nowszy WOLFSONa w SL. Pozostaje kwestia czy ktoś usłyszy różnicę, jedni mają taki słuch - inni nie. Głupotą byłoby wmawiać, że grają podobnie - poprostu może to zależeć od człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nikomu nie wmawiam, sam tego nie słuchałem, ale skoro WIĘKSZOŚĆ ludzi twierdzi,ze grają tak samo to jestem w stanie w to uwierzyć. I biorę tu pod uwage tylko opinie ludzi którzy słyszeli OBA playery.

Wolfson WM8987 wcale nie musi grać lepiej od Philipsa UDA1380TT (który to ma bardzo dobra opinie)

Może właśnie grać podobnie, czy praktycznie tak samo, przecież nie jest to niemożliwe :)

Głupotą byłoby wmawiać, że grają podobnie

głupotą było by też negować na siłę opinie ludzi, którzy słyszeli oba i się z tym nie zgadzają ;)

 

Poczekamy zobaczymy, może powstanie jakieś wiarygodne pororównanie sl i sp na naszym forum, wtedy będzie można mieć pewność.

Jak na razie jestem skłonny wierzyć ze grają tak samo, a kosztem kilku mm grubości sl ma mniejszą baterię, a przy okazji znacznie gorszy wyświetlacz. I jest droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja nic nie mówie że komuś mawiasz coś -źle to odebrałeś. Jeśli Cię uraziłem to sorry ;)

 

Zgadzam się że wyświetlacz w SL na foto jest dużo gorszy - i potwierdzają to opinie innych, że wypada gorzej w ciemnych scenach na video, ale myślę że nie jest tak źle jak na foto... zdjęcie nie odda dokładnie obrazu.

 

Osobiście wcale się nie zdziwiłbym jakby wyszła nowa wersja SL z lepszym wyświetlaczem - bo to że ma gorszy od SP nie ulega wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uraziłeś ;)

sprawa brzmienia się wyjaśni jak powstanie jakiś rzetelny test porównawczy.

A na razie to wszystko przypuszczenia.

Ale ogólnie co do SL/SP - nie bardzo podoba mi sie obecny trend - pogoń za cienkością,

SP jakdla mnie wystarczająco cienki i ma dobry akumulator. Więc dopóki nie zaczną robić płaskich akumulatorów o tej samej pojemności co grubsze to "spłaszczać" playerów nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie dźwięku za head-fi:

 

sound with zero boosting:

-both players sound almost the same if you're not focussing on specific components of the song

-midrange on the M6SL is a tiny bit more detailed than on the SP

-highs on the M6SL are a tiny bit softer than on the SP

-bass on the M6SL is significantly less punchier/melodic than the SP

 

sound with boosting (default settings):

-generally same as above, just at a different level

-max bass boost on the M6SL (8/8 on the slider) is equivalent to a third of what the SP is capable of (5/15 on the slider).

 

http://www.head-fi.org/forums/f15/meizu-m6...parison-280441/

 

I znalezione na meizume:

 

 

"With no EQ, the SL has a slightly more detailed midrange than the SP does. The SP, however, has less subdued highs than the SL. The bass on the SL is quite a bit sloppier, missing the punch and authority that the SP's bass commands. The SP's bass boost is also quite a bit more advanced (highest setting is way higher than the highest SL setting). The SL is said to hiss a little less, but the SP never hissed for me anyway."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie po tym opisie sp wypada lepiej nawet od sl :)

 

http://headphonedeals.org/2007/12/17/meizu...sl-full-review/

The M6 SL has a fantastic sound signature. It uses a Wolfson WM8987 DAC. It is very natural with an open sound stage especially when playing lossless audio codecs. There is subtle hiss at very low volumes (<5), but does not seem to get louder when the volume is increased. Some hiss is typical of almost all DAPs and its presence on the M6 is lower then on many DAPs I have tested.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Just as an educated guess, the M6SL (and SP) might hiss with sensitive headphones, like earbuds and canalphones. It shouldn't with an amplifier or "real" headphones; the hiss might just be picked up by canalphones themselves, which with a 120+ dB SPL are very sensitive to anything.

 

Look for a second review of M6SL+CMoy amp (and real headphones) soon :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeśli bym chciał oglądać filmy to powinienem wybrać SL czy SP (jeśli są jeszcze takie)?

Prawdo podobnie wybiorę SL, nie jest to zły wybór? Myślę że nie ma on aż tak złego wyświetlacza. Co wy o tym sądzicie?

Meizu M6 ogólnie nie jest najlepszym playerem do odtwarzania filmów .

(pod tym względem pomiędzy M6SP i M6SL nie będzie żadych różnic )

 

Jeżeli zależy Ci szczególnie na video , to lepiej wybierz Vedię V39. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności