Skocz do zawartości

Jakie Są Najlepsze Słuchawki Typu Clip-on ?


overlord

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamierzam sobie sprawić na święta EM700 od AudioTechniki. Czy i jak grają, to zobaczę jak już dotrą. Niestety, do Warszawki mam nie po drodze więc na czuja troszkę kupuję. Wierzę, że jakiejś wielkiej porażki nie będzie, a design warty jest lekkiego przepłacania (bo i pewnie znajdą się tacy, co powiedzą że nie warte są swojej ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odkopuję, bo ... teoretycznie w pomyśle clip-on jest potencjał,a może dwa : mobilność oraz wielkość drivera większa niż w dokach i pchłach.

Tak, tak, izolacja gorsza, spoko.

 

Na ten moment mam Filipy ( stopka ), ale z clip-on jest jeden zasadniczy problem. Te zausznice, pałąki, haczyki ? mają różną siłę docisku, z reguły lichą, a jak jest licha to przede wszystkim bas spierdziela, ale nie tylko ...

 

Ktoś, gdzieś, przypadkowo czy świadomie znalazł jakiś clip-on Everest ?

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości nabyłem Blaupunkt Comfort Acoustica i okazały się (dla mnie) na tyle dobre, że pozbyłem się KSC75 :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości nabyłem Blaupunkt Comfort Acoustica i okazały się (dla mnie) na tyle dobre, że pozbyłem się KSC75 :) .

 

Pomijając właściwości akustyczne ( moje Filipki są pod tym względem naprawdę całkiem niezłe ) to jak jest z dociskiem w tych Blaupunktach ?

Zależy mi na tym żeby haczyk dociskał solidnie słuchawkę do ucha. Uszy mam dosyć płaskie i może dlatego mam z clip-on problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja z ciekawości nabyłem Blaupunkt Comfort Acoustica i okazały się (dla mnie) na tyle dobre, że pozbyłem się KSC75 :) .

 

Pomijając właściwości akustyczne ( moje Filipki są pod tym względem naprawdę całkiem niezłe ) to jak jest z dociskiem w tych Blaupunktach ?

Zależy mi na tym żeby haczyk dociskał solidnie słuchawkę do ucha. Uszy mam dosyć płaskie i może dlatego mam z clip-on problem.

 

Raczej są dość luźno. Dogiąć się nie da bo zausznik jest z plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSC75 trzymają się zdecydowanie mocniej, ale trudniej je założyć. W blaupunktach jest mechanizm odchylania słuchawki na sprężynce, może wystarczyłoby jakąś mocniejszą wstawić. W każdym razie jak dla mnie trzymają się wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dzięki, ale teraz powinienem poprosić Cię o zdjęcie Twojego ucha : z profilu i en face ;)

Powiedz mi jeszcze czy Kossy są basojebne ( oczywiście jak na clip-on? ) .

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

V-ki to ja nie kocham jakoś szczególnie, ale trudno oczekiwać w tym systemie mocowania (i cenie ), równo grających słuchawek.

 

A sama nazwa "V" jako charakterystyka grania też do mnie słabo dociera, bo to bardziej powinno się nazywać ^ ,a nie v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1313, ja mam widocznie odwrotnie postrzeganie ustawione ;)

Nawet pomimo tego, że urodziłem się 13-go, o 13-ej więc jesteśmy jakimiś tam bliźniakami :)

(serio)

 

Tak całkiem poważnie - 10% ogląda wykresy, większość słucha. V-ka w tym przypadku oznacza, że wierzchołki ramion są od nas oddalone więc powinny być gorzej słyszalne.

Ciągle znajomym tłumaczę, że z V-ką muzyczną jest odwrotnie niż "na chłopski" rozum, ale nie chcą tego zrozumieć.

Mówią, że takie oznaczenie jest dla nich nienaturalne.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności