Skocz do zawartości

Grado Sr-60/grado Sr-80


suVee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak hd414 z dziurką, ale bez dziurki były dość przymulone w stosunku do bowlsów, przestrzeń na korzyść tych drugich. Mowa o sr60 ;]

 

Od dwóch tygodni mam zamiar zrobić quarter moda i jakoś nie mogę się za to zabrać. Mam nadzieję, że to pomoże w znacznym stopniu, bo normalnie hd414 totalnie mi nie podeszły, a bowlsy wygodą nie grzeszą niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sr-60 comfies, sr-80 bowlsy - czyli tak jak oryginalnie. moze keidys poslucham z dziura w srodku, ale boje sie ze gory przybedzie w chorendalnych ilosciach, bo tyle ile jej jest jest idealnie.

 

 

No wlasnie w takim porownaniu ciezko ocenic jak sie maja sr60 do sr80 dokladnie ( chodzi o dzwiek sluchawek a nie ucharakteryzowany tez za pomoca gabki). Gdyby ocenic np sr60 i sr80 na comfies badz bowslach byloby fajnie. Majkel twierdzi ze na bowlsach graja lepiej, choc mnie zdziwil ze ciemnawo...

Gdybym mial bowlsy moglbym spradzic jak zmienia sie dzwiek na sr60 przy wszystkich konfiguracjach. mam comfies, HD414 standard, HD414 z dziurka.

 

 

pGo - u mnie bylo dokladnie tak samo na standardowych HD414 dzwiek byl chyba jeszcze bardziej zmulony niz na comfies ale za to gral z wiekszym basem...z kolei po modzie dzwiek stal sie bardziej otwarty...no ale wlasnie lekki. teraz gdy bede mial chwilke zrobie porownania bo to bylo robione z rok temu wiec mowie to z pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to jak to jest w koncu z SR60 vs SR80? Bo jedni tu wola SR60 (tudziez biora SR80 i wracaja do 60-tek), inni SR80, jeszcze inni SR60 z Bowlsami:)

 

- gdzie jest lepszy bas/gora/scena?

- czy bowlsy sa wygodniejsze niz comfies?

- czy jesli SR60 graja dobrze z Clixem 2, to bardziej wymagajace SR80 beda rowniez brzmiec dobrze?

 

PS Ma ktos pomysl dlaczego Sennki HD-465 graja dobrze na wyjsciu sluchawkowym karty muzycznej zintegrowanej w laptopie, a SR60 fatalnie? Oba modele maja 32 Ohm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak SR-60 maja bardziej neutralny balans tonalny. Dominuje troche bas. Barwa fajna, ale calosc jest grana bardzo oszczednie - malo detali, raczej "cieplo". gora bardzo lekka z sporym pagorem w nizszym zakresie, ktory jednym przeszkadza (np mi), a inni go w ogole nie slysza. Nadaja sie do rocka, metalu, jazzu.

SR-80 to z kolei wygiecie w "V" w pelnym tego slowa znaczeniu. Bas szybszy, srednica cofnieta, duzo gory. Scena troche lepsza (przez wywalenie gory do przodu). Bardziej nadaja sie do popu, elektroniki.

 

bowls:

ucho ma wentylacje

comfies:

ucho dotyka przyjemnej gabki, ktora mocno grzeje. co kto lubi...

 

PS Ma ktos pomysl dlaczego Sennki HD-465 graja dobrze na wyjsciu sluchawkowym karty muzycznej zintegrowanej w laptopie, a SR60 fatalnie? Oba modele maja 32 Ohm...
nie wiem - nie znam HD-465
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam, stoję przed wyborem słuchawek, jest to raczej coś z grado 60 albo ewentualnie 80 i jestem trochę zaniepokojony opiniami ze 80 mają charakterystykę a'la uśmiech niemieckiej dyskoteki (trochę mi się nie chce wierzyć że taka firma pozwoliłaby sobie na takie niedociągnięcia i masa "audiofilów" by się na to nabrała), wg mnie 60 mają fajną równowagę no może ciut więcej niższego basu, tylko obawiam się że tego w słuchawkach się nie da, bo zawsze będzie pompować bez efektu, co do środka i góry chcę żeby wszystko było w równowadze a przy tym było na tyle precyzyjne żebym słyszał mlaskanie wokalisty i zchodzenie paznokcia ze struny gitary, zdaję sobie sprawę że 80 jakby miały więcej góry to właśnie ona przekazuje większość informacji, najchętniej to poszedłbym posłuchać obu ale z tego co słyszałem to 80 długo się wygrzewają.

to na czym mi zależy to wyrównane pasmo z bardzo szerokim spektrum i duża szczegółowość, z aspektów poza dźwiękowych to chciałbym by nie trzeba ich było ściągać po godzinie bo uszy odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast zastanawiac sie to najlepiej kupic sr-60, a do tego bowlsy - bedziesz mial praktycznie rzecz biorac obydwie pary za cene nieco mniejsza niz same sr-80 ;)

co do środka i góry chcę żeby wszystko było w równowadze a przy tym było na tyle precyzyjne żebym słyszał mlaskanie wokalisty i zchodzenie paznokcia ze struny gitary, zdaję sobie sprawę że 80 jakby miały więcej góry to właśnie ona przekazuje większość informacji
to aspekt mocno wzgledny - zarowno od uszu sluchajacego, jak i samej realizacji sluchanego materialu... :P w gruncie rzeczy takie okreslenia nic nie znacza :).

a jak bardzo sie roznia obydwie pary? hmm ja i tak ich z korektorem slucham to graja mi tak samo :). bez poprawiania sr-80 maja po prostu wiecej gory, co daje efekt lzejszego grania i wrazenie lepszej kontroli basu

wg mnie 60 mają fajną równowagę no może ciut więcej niższego basu, tylko obawiam się że tego w słuchawkach się nie da, bo zawsze będzie pompować bez efektu
co to znaczy pompowac bez efektu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz usłyszeć mlaskanie wokalisty i schodzenie paznokcia ze struny gitary to wybierz SR80, wiem że Caleb jest zwolennikiem SR60, ja najpierw usłyszałem SR80. Po pierwszym przesłuchaniu SR60 miałem wrażenie, że są tak jakoś sztucznie napompowane. Miałem wrażenie, że nad wszystkim dominuje średnica - nie podobało mi się to. Moim zdaniem z tych dwóch modeli bardziej audiofilskie są SR80, ale wiem też, że niewiele ludzi ma taką opinię, może dlatego, że SR60 są hmmm... bardziej "efekciarskie" i "zaprojektowane dla każdego". Powinieneś sam ich posłuchać. Dodam, że ja słucham elektroniki, jazzu, trip-hopu, ambientu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pompowaniu bez efektu to jak czuć jak głośnik pracuje ale basu nie ma, jak zwarcie akustyczne :) , może zbyt jestem przyzwyczajony do mocnego, nisko schodzącego subwoofera.

co do słuchania to w poniedziałek postaram się wybrać na odsłuchy 80tek.

a co do równowagi tonalnej to niekiedy trzeba się przyzwyczaić ale lubię słuchać na direct pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domzz: kazdy ma inny gust i ze tobie sie podobaja bardziej sr-80 to nie ma w tym nic zlego. :) a czy jestem zwolennikiem sr-60? bez equalizera tak, ale gdy moge z niego skorzystac to lepsze sr-80 ze wzgledu na wyzszy komfort gabek.

Mebli nie będzie przesuwało. biggrin.gif
no wlasnie podobna mysl mi przyszla... :P piter: jak chcesz mocnego basu (mocniejszego niz w sr-60) to zawsze sa creative aurvana live. imo graja gorzej od w/w grado, ale mimo wszystko warto posluchac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowlsy w sr-80 zapewniaja lepsza wentylacje uszu. comfies pierwsze wrazenie jest ok - bo bardzo miekkie i mile - niby lepsze od bowlsow, ale ucho sie w nich dosc szybko gotuje. co nie znaczy, ze akurat tobie bardziej przypadna do gustu miekkie comfies z sr-60 - bo upodobania sa rozne. a i tak najlepiej kupic sr-60 a do tego gabki z sr-80 i miec obydwie pary naraz, i mozliwosc wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja przetwornika i komory jest taka sama. roznica to przede wszystkim gabki, ale rowniez kabel - ten zewnetrznie wyglada identycznie w obydwu modelach. wewnetrznie ten z sr-80 ma 4 zyly. masa z kanalow jest i tak zwierana przez jacka - wiec w praktyce ten "lepszy" kabel daje tylko to, ze jak ktos bedzie chcial sr-80 przerobic na zbalansowane to wystarczy wymiana koncowki, a w sr-60 trzeba bedzie caly kabel wymienic.

bas sprawia wrazenie odchudzonego w sr-80, bo jest po prostu wiecej gory - ot cala filozofia.

rzucac moneta nie ma sensu, bo wybor imho jest jeden sluszny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, membrana i komora sa takie same, tak jak napisal Celeb. Roznia sie kablem, gabkami ale i pozycja przetwonika wzgledem komory. To wbrew pozorom sporo zmienia w dzwieku i nie jest tylko kwestia jasnosci

 

Zeby sie nie powtarzac:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=119242

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności