Skocz do zawartości

Acs T2 Vs Westone Es2


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzis stalem sie posiadaczem ACS T2. Oto moja krotkie porownanie z ES2:

 

 

Ogólnie słuchawki są bardzo "czyste" - klarowne, wszystkie tony są nawet bardzo odseparowane od siebie - co moim zdaniem wpływa na ta klarowność ale to też zasłucha wybitnie wysokiej góry. Tony niskie są trzymane w ryzach jak koń w pierwszym dniu podczas Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego :) zastanawiam sie czy aby nie zabardzo? Nie należą do słuchawek kolorowych, raczej sucho - wilgotnawe nie ociekające kolorytem brzmieniowym.

 

To tak ogólnie a teraz konkret.

 

Słuchawki rewelacyjnie spisują się z utworami intrumentalnymi, wokalnymi gdzie barwa brzmienia nie ma wiekszego znaczenia, a to z racji tego, że mają mało życia w sobie. Nie nadają sie do Rock`a, mocniejszego/dynamicznego pop`u, techno ani dance`u. Spisują sie za to

rewelacyjnie w muzyce klasycznej, instrumentalnej oraz w szerokiej gamie light`owej muzyce pop. Metalicca w nich owszem jest czysta jak łza - w balladach ok ale w utworach bardziej dynamicznych brak ich kopa, brak im zycia, nie porywają do podrygiwania podczas słuchania.

 

T2 mozna porównać do ES2 identycznie jak H140 do Karmy. Karma czysciutka, bez wiekszego zycia a H140 bardziej dynamiczny z porządnym kopem. Głównie tony niskie w T2 mi sie nie podobają w dynamicznych utworach gdzie nie pozostają one bez znaczenia - znaczy mają ogromny wpływ na ogólny wydzwięk całego brzmienia utworu.

 

Hornet z ALO - Jumbo Cryo - poprawia ich brzmienie o conajmniej 8-9% jak nie 15% - powaznie, szczególnie poprawe słychać w

bliskosci/czystosci wokalu (pomimo tego ze i tak jest ok bez horneta z zsamym H140/Karmą) jak i w przestrzeni.

 

 

Wygodniejsze niz ES2.

 

Podsumowanie:

 

Chyba identyczne jak w przypadku porownania H140 do Karmy - nie ma idealu. Nic nie moze byc do wszystkiego bo jak jest do wszystkiego to jest do niczego.

 

H140 jest do kolorowego zycia ze sportem ekstremalnym wlacznie a Karma do podrozowania po swiecie i podziwiania pieknych krajobrazow, nowych kultur - podobnie jest w porownaniu (analogicznie) ES2 do T2.

 

 

Kabelek jest nieco krotkawy, tzn starcza wprawdzie aby go puscic plecami do player`a zamocowanego na pasku z przodu ale jak juz sciagam player`a z paska i chwytam do reki aby zmienic muzyke to juz nie starcza aby to zrobic komfortowo, trzeba trzymac reke przy ciele i mocno zgiac glowe, w ES2 kabelek ma dlugosc 130cm od jack`a do sluchawki a w T2 110cm - niby 20cm roznicy a jednak ma znaczenie.

 

 

 

Mozliwe kombinacje sluchania:

 

Wezmy pod uwage "rodzaje" muzyki: 1.Spokojna 2.Umiarkowana 3.Dynamiczna - mysle ze wiecie o co chodzi? :)

 

 

H140 + T2 - bardzo dobrze z muzyką umiarkowaną, do spokojnej ani dynamicznej kompletnie sie nie nadaje.

 

H140 + T2 + Hornet + ALO - rewelacyjnie z muzyka umiarkowaną, ze spokojna i dynamiczna sie nie nadaje - spokojna z powodu H140 a dynamiczna z powodu T2 - i Hornet z ALO tu nic nie pomoze.

 

Karma + T2 - bardzo dobrze z muzyka spokojna i umiarkowana, z dynamiczna zdecydowanie NIE!!

 

Karma + T2 + Hornet + ALO - rewelacyjnie z muzyka spokojna, dobrze z umiarkowana, dynamicznej w tym zestawie mowie zdecydowane NIE!!

 

 

H140 + ES2 - bardzo dobrze z muzyka uniwersalna, rewelacyjnie z dynamiczna, ze spokojna zdecydowanie NIE!!

 

H140 + ES2 + Hornet + Alo - rewelacyjnie z dynamiczna i bardzo dobrze z umiarkowana, nie nadaje sie do spokojnej.

 

Karma + ES2 - bardzo dobrze z muzyka spokojna, jako tako z umiarkowana, do dynamicznej sie nie nadaje wogole.

 

Karma + ES2 + Hornet + ALO - rewelacyjnie ze spokojna, bardzo dobrze z umiarkowana, nie nadaje sie do dynamicznej z powodu samej Karmy.

 

Z tego wynika ze H140 wogole w zadnym zestawieniu nie nadaje sie do spokojnej a Karma w zadnym zestawieniu nie nadaje sie do dynamicznej - i w tej kwetii nic tego nie zmieni.

 

 

Podsumowujac:

 

Najlepsze konfiguracje to - H140 + ES2 + Hornet + ALO z muzyka dynamiczna i umiarkowana

 

oraz

 

Karma + T2 + Hornet + ALO z muzyka spokojna i umiarkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem słuchawki na test w celu porownania z Westone ES2 - zapewne za jakis czas napisze dokladniejsza recenzje - moze opublikuje sie ja w www.ocm.pl

 

A jak to wyglada cenowo to zapraszam do odpowiedzi samego producenta sluchaweczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy czytam takie zdania w reckach słuchawek za 2k(3k?(4k?)), ogarnia mnie głupawy śmiech xD

 

ok, przy moim guscie brzmieniowym sie nie nadaja co nie znaczy ze komus innemu rowniez sie nie spodoba ich charakter brzmienia w przypadku rock`a.

 

Nie mozna wszystkiego brac do siebie poniewaz kazdy z nas ma inny gust muzyczny, jak to okreslil themadcub mam zapewne syndrom "basshead" :D co przy takiej charakterystyce brzmienia T2 dla mnie nie sa one najlepsze do rock`a i już.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cpu- cenowo 3000zl

/.../

 

Coz moge dodac :) . T2 to sluchawki dla wytrawnych entuzjastow muzyki.

 

to sluchawki z tego co juz sie zorientowalem dla wytrawnych i bogatych entuzjastow muzyki.

 

One maja ogrom kontrolowanego, audiofilskiego BASU

 

nie bardzo rozumiem samego w sobie pojecia "audiofilski bas". jak domniemywam chodzi o bas jak najbardziej zblizony do naturalnego....

bo faktycznie sluchajac "dorywczo" UM2 bas w nich byl dosc cieplutki, podbity i raczej bylo go w nadmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem samego w sobie pojecia "audiofilski bas". jak domniemywam chodzi o bas jak najbardziej zblizony do naturalnego....

bo faktycznie sluchajac "dorywczo" UM2 bas w nich byl dosc cieplutki, podbity i raczej bylo go w nadmiarze.

 

Ja tez nie, niemniej jednak gdybym mial go okreslic i scharakteryzowac to powiedzialbym tak... prezycja, kontrola, detal, tekstura,

schodzi nisko, bardzo nisko, nie tracac nic ze swojej dokladnosci i szczegolowosci. Zero tendencji to rozlewania sie i nachodzenia

na reszte pasma, przy czym wszelkie poglosy itp rzeczy sa oddane bardzo naturalnie, bo jesli mialem kawalek - jazz - gdzie gral

kontrabas i gitara w dolnych rejestrach i muzycy ewidentniebawili sie instrumentami, poglosami itd. to to wszystko bylo slychac.

 

Czego nie ma w T2 w stosunku do brzmienia Westone (o tyle o ile pamietam je z UM2) to to, ze bas nie ma tego jakby to nazwa

"punchu" a la woofer... ze jak gra np. Abba w jakims disco (np. Gimmie Gimmie Gimmie) to tam ten walk basowy wraz z perkusja

dominuje caly utwor, na T2 jest to prezycyjna dokladna niska nuta, ale nie nachodzi na reszte pasma.

 

Co do T2 / AKG... bo widze ze zostalem przywolany do tablicy, to ja w odpowiednim watku piszac o HD600 i AKG701 pisalem tak

 

Gdybym mial sobie ktores z tych sluchawek zostawic, to pewnie decyzja oscylowalaby wokol HD600.

 

Ktos zapyta dlaczego... ja odpowiem, ze jest to zwiazane z posiadaniem T2... zostawiajac sobie AKG mialbym sluchawki zbyt

podobne do T2. Przy czym pokusze sie tu o pewne stwierdzenie, ze gdybysmy odlozyli na bok roznice zwiazane z konstruckja

IEMow a duzych sluchawek, to IMO T2 sa lepszym produktem niz AKG. Albo inaczej, gdyby brzmienie T2 przeniesc na duze sluchawki

(dodajac im przestrzeni i tak dalej), to mielibysmy produkt lepszy do AKG, bardziej wyrownany i spojny.

 

Co ciekawe, niedawno pytalem olivera o roznice miedzy HD600 a 650, odpisal mi, ze wg niego HD600 sa zbyt zdystansowane

i mniej klimatyczne niz 650. Jest to o tyle ciekawe, ze dla mnie z kolei - gdy sluchalem wczesniej tylko T2 - HD600 koloruja

jak nie powiem co.

 

Finansowo ze swojej strony moge powiedziec tak, ze zamawialem swoje calkiem niedawno bezposrednio z UK, jeszcze zanim

ruszyla produkcja w PL, i porownujac podana tutaj cene w PL do tego co zaplacilem w UK, roznica jest na poziomie 200 PLN,

co biorac pod uwage, ze masz fachowca na miejscu, gadajacego w Twoim ojczystym jezyku, a takze rezalizacje gwarancji

i serwisu na miejscu ma duze znaczenie. Bo gdyby cos sie stalo to kazdy refit, naprawa gwarancyjna, to jest srednio 100

PLN tytulem kosztow wysylki tam i z powrotem.

 

Na pewno porownujac do Westone jest to okazja. ES2 w Stanach mozna zamowic za ok 700$ (~2200 PLN), a w Polsce wolaja za nie

ponad 4000 PLN. Kosmos.

 

Side note: co to jest ten PRAT o ktorym piszesz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea T2 jest zeby byly "as flat as possible" w granicach spektrum

 

dzieki za info. w tym kierunku wlasnie zmierzalem swoimi skromnymi myslami. na dalsze rozmyslania jednak nie pozwala mi stan konta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The_pGo- w 80% slucham rocka, ciezszej muzyki, ale takze m.in. jazzu, instrumentalnej, ambientu, elektroniki i elementow techno i moge Cie zapewnic, ze naprawde nadaja sie do tej muzyki!!

Co do tej i jej podobnych wypowiedzi - ja doskonale rozumiem, dlaczego jakieś słuchawki (nie)nadają się do jakieś muzyki, np. ze względu na braki w paśmie, podbicia, słaba/dobra przestrzenność, et cetera.

Mimo wszystko śmiech ogarnia mnie na myśl, że po wydaniu całej swojej pensji otrzymuję słuchawki w których mogę posłuchać np. 45% swojej kolekcji muzycznej, bo przy reszcie cholera mnie bierze ;]

Drogie hobby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności