Skocz do zawartości

Z5 Vs U3


Vessam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat: z5 czy u3.

Ceny są porównywalne.

Bardziej zależy mi na muzyce, wyświetlacz nie musi być duży.

Funkcjonalność i styl - tutaj chyba wygrywa z5 (mały i poręczny).

Jakość dźwięku? Nie wiem proszę o pomoc.

Czas odtwarzania... z5 bez porównania.

Solidność - z5.

Radio - u3 (RDS)

 

Co sądzicie o dodatkowych funkcjach? Czy mógłby ktoś je krótko opisać (nie znam się na tym, a chciałbym wiedzieć). Czy są jakieś poważne błędy firmware'u?

Prowadzę aktywny styl życia. Co tutaj będzie lepsze?

Oglądanie zdjęć na z5 ma w ogóle sens?

Czy w zestawie z z5 jest jakaś ładowarka czy jak się go ładuje? USB?

Dziękuję.

Pozdrawiam,

Vessam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność i styl - tutaj chyba wygrywa z5 (mały i poręczny).

z5 nie jest taka mała ale poręczna owszem, dobrze leży w kieszeni.

Jakość dźwięku?

z5 napewno jest w górnej półce jednak porównanie do u3 jeszcze nie mam , będe miał najprawdopodobniej w poniedziałek.

Więc narazie nie wiadomo czy u3 gra tak dobrze jak z5.

 

Czy są jakieś poważne błędy firmware'u?

miałem w z5 2.48 i nie zauwazyłem by były jakiekolwiek błędy.

Oglądanie zdjęć na z5 ma w ogóle sens?

wg mnie nie, zdjęcia o większej rozdzielczości niż roz. ekrany potrafią być mocna niewyraźne.

Czy w zestawie z z5 jest jakaś ładowarka czy jak się go ładuje? USB?

ładowarki nie ma, ale mozesz kupić na allegro, ładuję się poprzez podpięcie do usb przez kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w u3 można nazwać stacje radiowe?

 

Chyba bym wybrał u3, ale ma bardzo mały czas odtwarzania :/

Czy w u3 RDS zmienia nadajniki na lepsze tak jak w samochodzie?

Czy brak ładowarki do z5 oznacza, że nie jeśli jej nie kupię nie będę mógł w żaden sposób naładować odtwarzacza? (ładowanie na usb nie chce bo nie mam dostępu w podróży). Czy do u3 dołaczona jest ładowarka? W jaki sposób mogę go ładować?

 

Jeśli używam odtwarzacza do sportu w mieście i w podróży, często używam radia to co wybrać? Szczerze mówiąc nie zamierzam zmieniać ciągle częstotliwości w czasie jazdy autobusem np. 300km ;)

 

Jeszcze jedno: W tych odtwarzaczach jest wyszukiwanie dostępnych stacji? (W u3 chyba tak jak jest RDS, jak on dokładnie działa?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w u3 można nazwać stacje radiowe?
Nie (zresztą jak sobie to wyobrażasz - urządzenie nie ma klawiatury, a w klepywanie nazwy przy pomocy touchpada to jakaś masakra by była ;) )

 

Czy brak ładowarki do z5 oznacza, że nie jeśli jej nie kupię nie będę mógł w żaden sposób naładować odtwarzacza?
Możesz ją ładować tylko pod komputerem oraz także przy pomocy ładowarki USB.

 

W tych odtwarzaczach jest wyszukiwanie dostępnych stacji?
Tak, możesz ustawić tryb autoskanowania (mówię o z5) i każda wyszukana stacja dostanie swoje ID (tzn. FM[Tu liczba od 1 wzwyż]). Oczywiście możesz też sam znaleźć (ręcznie) daną stację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem co kupić ;)

Jest jakiś wskaźnik baterii w obu odtwarzaczach?

 

Jeśli jadę z np. z wawy do zakopca to w z5 samo będzie przełączało na lepsze nadajniki i nie będę musiał ręcznie szukać? Chyba nie, bo od tego jest RDS nie?

 

Czy da się biegać z z5 bez opaski na ramię?

 

EDIT

Może ktoś kto ma jeden z tych odtwarzaczy powie mi coś o nim. Jak ocenia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z5 samo będzie przełączało na lepsze nadajniki

 

a skąd, to nie jest radio samochodowe (poza tym z5 nie ma RDS-u)... U3 też raczej tego nie potrafi - w przypadku odtwarzaczy RDS sprowadza się generalnie do wyświetlania tych ośmioznakowych komunikatów ;] nie rozpoznają kodu AF tylko pewnie PS i RT

 

[edit] o mam, tanie czipy radiowe z RDS-em rozpoznają: PS, RT, PTY, TMC,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

Może ktoś kto ma jeden z tych odtwarzaczy powie mi coś o nim. Jak ocenia itp

 

Ja posiadam Iaudio U3 od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Jakość dzwięku jest swietna.

Co do firmware jest dobrze dopracowany, wszystko chodzi płynnie, zaciał mi moze przez ten ponad rok raptem z 2-3 razy.

Do tego niezły jak na tak mały player wyświetlacz, na ktorym nawet od czasu do czasu można sobe obejrzeć teledysk albo poczytać nie za długi tekst.

Oglnie wszystko pozytywnie tylko czas pracy mgłby byc dłuższy, ale 12-15h zazwyczaj wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma co liczyć

> Jaką mam pewność

 

w sumie nie masz żadnej pewności, ale zakładam że "małe przenośne radyjko będące dodatkiem do odtwarzacza" nie ma tej samej funkcjonalności, co ogromne (w tym wymiarami) radia samochodowe przystosowane tylko do jednej rzeczy - do pełnej użyteczności w warunkach drogowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej proszę o pomoc w sprawie z5.

Czego jeszcze nie wiesz :E

widze że masz duże problemy z wyborem,

po pierwsze nie licz że sprzęt przenośny czyt. mp3, jest jak twoja wypasiona wieża czy radio samochodowe...

radio działa w takim stopniu, że łapie dobrze w mieście gdzie jest mocny sygnał i sporo nadajników, jeśli będziesz gdzieś daleko to nie licz że jakikolwiek odtwarzacz będzie łapał każdą stacje radiową. W odtwarzacza rolę anteny mają słuchawki.

Jest jakiś wskaźnik baterii w obu odtwarzaczach?

w każdtm jest wskaźnik

Czy da się biegać z z5 bez opaski na ramię?

jeśli byłby w zapiętej kieszeni to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Czy http://rankingi.chip.pl/ranking_16080.html...7232b967f043c94

to jakiś stary model?

To jest to samo co YP-Z5FQ?

Jest tam napisane, że 100 stacji można zapisać "� ilość możliwych do zapamiętania stacji 100". Tutaj jest tak samo?

 

z5 normalnie działa w ruchu np. przy bieganiu?

Jest zaczep na smycz? Wydaję mi się, że jest, ale proszę potwierdzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 100 stacji mozna zapisać to nie wiem bo ja miałem wersje bez radia. yp-z5

natomist yp-z5F są z radiem.

z5 normalnie działa w ruchu np. przy bieganiu?

ja nie biegałem z z5 więc trudno mi się wypowiedzieć, zależy co rozumiesz pod pojęciem normalnie...

wg mnie nie powinno być jakiś problemów- poza komfortem biegania z takim playerem na smyczy lub w kieszeni.

Jest zaczep na smycz?

Jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no stacji maks bylo chyba 20. Wiecie radia nie slucham raz jak wylaczyli prad to ojca dyrektora sluchalem z nudow po ciemku bo szukalem emocji. Nastawilem sie tam na muzyke to co bylo najwazniejsze dla mnie w Z5 to autonomia, dedykowane przyciski glosnosci i rozmiar a dokladnie grubosc.

Player jest solidny touchpad nie taki straszny i na prawde wart jest swoich pieniedzy. O dzwieku pisalem. Hmm jesli jakis minus to to ze Samsung Europe nie wysluchalo moich prosb. Aha gapless ahh tam sie da a to jest warte swieczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może ja opowiem o różnicach :)

 

Dzisiaj sprzedałem U3 4gb i kupiłem Z5 2gb i...

 

...

szczerze powiedziawszy U3 jest dużo lepsze od z5 jeśli się nie ogląda zdjęć. Touchpad w z5 jest strasznie niewygodny, brakuje mu precyzji(ciężko wyczuć jak przycisk zadziała, przewija w górę i w dół za szubko, tak że nie można trafić w nic. Ten przycisk w touchpadzie też twardy jak diabli.

 

Jakość dźwięku znów po stronie U3. Do U3 dali bardzo dobre słuchawki, te z Z5 do pięt im nie dorastają niestety :(. Sama jakość dźwięku jest dosyć dobra, ale chyba ma większe problemy z basami nić U3(Sennheiser px100). Chociaż nie umiem tego wytłumaczyć, wydaje mi się jakby player się dławił. Podobne coś miałem nieraz w sansie m240.

 

Transfer danych też trochę powolny, w U3 było troszkę szybciej ale chyba niewiele. U3 ma mtp, nie pojawia się jako dysk(nie działa mi pod linuksem), Z5 pojawia się jako dysk. Ilość pozycji w z5 jest jak dla mnie za duża i nie są sensownie poukładane. Brakuje mi tu trochę wygody i prostoty sansy.

 

U3 ma standardowy wtyk usb, Z5 jest dostarczany z kabelkiem. Tylko kabelek nie jest standardowy, niewygodnie się wkłada do playera. Jakoś wszędzie tu trzeba użyć za dużo siły. Instrukcja obsługi Z5 też jest uboga w porównaniu z U3. Wydaje mi się, że jednak Z5 to taki lowendowy model samsunga, albo w nowszych playerach samsung postanowił poprawę.

 

Podsumowując jakbym jeszcze miał wybór(a sprzedałem U3, chociaż leży u mnie jeszcze na stoliku to pieniądze jednak wpływają właśnie na konto :( ) to... zostałbym przy U3, który niestety też ma niewygodne dotykowe sterowanie, mało przycisków, ale przyciski te są bardzo precyzyjne, radio działa dużo lepiej, menu jest lepiej zorganizowane,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh, po przeczytaniu powyższego postu na początku zastanawiałem się, czy mówimy o tym samym playerze.

Zaczynając od góry,

 

- według mojej opinii touchpad jest bardzo wygodny, umożliwia szybkie przemieszczanie się po menu, problemy z wybraniem czegoś miałem może przez pierwsze 15 minut używania Z5, środkowy przycisk reaguje wg mnie ok,

faktycznie jest trochę twardy - ale dzięki temu nie da się go przypadkowo wcisnąć podczas przewijania menu

 

- jakość dźwięku - nie słuchałem U3, więc nie mam porównania; słuchawek stockowych nawet nie rozpakowałem

 

- dławienie się - nie doświadczyłem niczego takiego (mp3 320 kbps, wma vbr max quality, ogg q8-10)

 

- transfer danych faktycznie nie należy do zbyt szybkich, na moim s7 leci dużo szybciej

 

- menu playera jak dla mnie jest świetne, bogate możliwości nawigacji po utworach,

ale trochę brakuje możliwości szybkiego wracania do głównego menu

 

- kabelek faktycznie jest wadą, wolałbym usb

 

- Z5 chyba jako jedyny z nowych modeli samsunga obsługuje ogg, do tego ma elegancją aluminiową obudowę, niektóre bebechy identyczne z Vibez'em, więc chyba low end to nie jest

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do transferu w z5, to zauwazylem ze na xp dochodzil do max 2mB/s a na viscie potrafi zasowac nawet po 6,5mB/s ... wiec niewiem od czegi ti ehst zakezne ;p

Może to błąd w pokazuwaniu prędkości transferu w viscie? :). Samsung prawdopodobnie po prostu wrzucił kiepskiej jakości pamięci flash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

- menu playera jak dla mnie jest świetne, bogate możliwości nawigacji po utworach,

ale trochę brakuje możliwości szybkiego wracania do głównego menu

...

- Menu jest ok, ale trochę powolne :) Wolałbym brak tych wszystkich efektów, powiększeń a żeby tylko natychmiastowo pojawiały się pliki po wciśnięciu na katalog, a teraz muszę często poczekać(przeglądam poprzeż listę katalogów). No i jeszcze jest tak, że jak katalog ma dłuższą nazwę, to w menu nazwa się nie przewija, tylko pojawia mi się początek. Jak mam nazwane katalogi wykonawca - album to najczęściej widzę tylko wykonawcę. Przeglądanie po tagach nie sprawdza się u mnie, bo mam często składanki typu Jazz History Vol 1-5 i masę wykonawców. No i Listy odtwarzania w dwóch miejscach w menu :)

 

- Przyciski. Dla mnie trochę za dużo. Ideałem była by obsługa z sansy m240. Prosta i przejrzysta. Te dotykowe coś jest trochę za mało dotykowe. Prawie trzeba to przycisnąć. A jak już przytrzymam palcem to za szybko menu mi przelatuje. Ale już się chyba prawie przyzwyczaiłem(do przelatywania menu, do czułości chyba mi się nie uda).

 

- Radio. W U3 jest duuużo lepsze :) Ma RDS, lepiej łapie stacje. Z5 u mnie znalazł masę nieistniejących stacji i dodał do menu(nawet jak ustawię żeby dodawał tylko najsilniejszy sygnał). Nie umiem ich usuwać(w U3 umiałem). Jeszcze NA PLUS Z5 :) Działa korektor w radiu. Pierwszy raz się z tym spotkałem oprócz cd/mp3 panasonica. No i jeszcze działa play/pauza w radiu. Coś pięknego :) Zwłaszcza jak ktoś coś do mnie mówi a ja akurat nie słyszę.

 

- Instrukcja obsługi. Niby nigdy nie zaglądałem. Ale jak kupiłem U3 to nawet przeczytałem. Dowiedziałem się kilku ważnych rzeczy, była szczegółowa. W Z5 cośtam dali, ale jest do kitu a obsługa wcale nie jest taka intuicyjna(zwłaszcza w radiu, jak usuwać kurcze grr :)

 

Ale ogólnie już się jakoś trochę przyzwyczaiłem i nawet polubiłem, chociaż nadal uważam, że dźwięk w U3 był jakiś taki lepszy z moimi px100, menu szybsze(chociaż bez katalogów).

No i z5 jakoś da się używać w nocy do poduszki, w U3 nie mogłem trafić w przyciski i ciągle mi się one naciskały przypadkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dziś test radia. Złapało mi 67 stacji, wszystkie działały, ale skoro nawet RMF miał szumy (na wszystkich innych był taki sam poziom szumów) to coś chyba jest nie tak ;] Nawigacja jest OK, tylko żałuję ostatniego upgrade'a (czyli plików tekstowych) bo teraz muszę wchodzić w Muzyka=> losowo => wszystkie zamiast losowo wszystkie z głównego menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności