Skocz do zawartości

Samsung Yp-u3j


grace

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Samsung YP-U3J. Kopiuję do niego pliki mp3 uporządkowane w folderach. Niezależnie od tego z jakiego oprogramowania korzystam, odtwarzacz wyświetla wszystkie plik razem "na kupie". Nie można nawigować po folderach, bo w ogóle ich nie widać.

Czy jest na to jakiś sposób, czy po prostu ten typ tak ma. Jeżeli tak to chyba go oddam, bo przewijanie setek plików poszukiwaniu jakiegoś utworu jest zbyt upierdliwe.

Wiem, że takiego problemu nie ma np. w creativach czy iriverach.

Co więcej z instrukcji wynika, że odtwarzacz powinien "widzieć" foldery.

Proszę o pomoc.

fragment_instrukcji.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od tego, co mówi instrukcja, jakiś "nowy firmware" mógł coś zmienić... nawet jeśli nie został zainstalowany już po kupnie tylko np. jeszcze w fabryce (nowa seria dostaw, zawsze jest zastrzeżenie że informacje na pudełku czy w instrukcji nie muszą odpowiadać stanowi faktycznemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od tego, co mówi instrukcja, jakiś "nowy firmware" mógł coś zmienić... nawet jeśli nie został zainstalowany już po kupnie tylko np. jeszcze w fabryce (nowa seria dostaw, zawsze jest zastrzeżenie że informacje na pudełku czy w instrukcji nie muszą odpowiadać stanowi faktycznemu)

 

 

Dzięki KHRoN ale co radzisz w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chciałbym się wymądrzać, ale wersja yp-u3"J" jest Playerem mtp więc posortujesz tylko po tagach lub zrobisz playlisty. Dopóki nie dadzą innego oprogramowania to musi starczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tajemnica Kodu Liter YP-U3" wg schematu. Po "3" jest lub nie ma "j"-oznacza to, że odtwarzacz jest MTP(j) UMS(BRAK) dalej litera odpowiadająca za rozmiar z-1gb a-2gb q-4gb. Ostatnią literą jest design kolorystyczny b-czarny w-biały p-róż l-niebieski

 

NIE ROZSZYFROWAłEM KOńCóWKI (/XAO) ALE TO JEST CHYBA MAłO WAżNE

 

Fajnie, że mogłem pomóc

 

Pozdrawiam Kamilloi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwię się, że nie zgodzą się na zwrot tego badziewia.

dlaczego od razu badziewie, a gdzie kupowałeś...

Ja własnie kupiłem u3 4gb z anglii i czekam, zobaczymy co z tego będzie...

tylko rozmawiałem ze sprzedawca i powiedział że jestr widziany jako dysk ale wersja to YP-U3JAW - czyli jak pisał kamillio powinien byc mtp- zobaczymy.

 

Kamillio a twój jest ums czy mtp...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jeszcze, gdzie śledzić, czy pojawi sie nowe oprogramowanie i jak (ewentualnie kto) może je zainstalować.

 

Kamillio a twój jest ums czy mtp...?

 

Wszystkie sprzedawane w Europie i Stanach YP-U3 są playerami MTP.

 

UMS są wersje YP-U3 sprzedawane poza tymi dwoma rynkami ( nie tylko

Korea czy Chiny ale także Turcja , Rosja , Ameryka Południowa )

 

Dotychczasowe próby wgrania fimware UMS na YP-U3 z natywnym firmware MTP

nie zakonczyły się niestety powodzeniem , ale jest to prawdopodobnie kwestia czasu.

(podobnie było npz Samsungiem YP-K5 , a wcześniej z Iriverami T series)

 

To czy monopol MTP został już wreszcie przełamany najlepiej chyba śledzić na

... >> http://www.anythingbutipod.com/forum/forumdisplay.php?f=114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście udało mi się go zwrócić, a raczej zamienić na Creativa (w Mediamarkt jest na to 7 dni) i jestem bardzo zadowolony, chociaż ma może mniej ciekawy design i chyba słuchawki trzeba wymienić na lepsze bo kiepsko trochę z basami.

Samsunga szczerze nie polecam.

Wysłałem e-maila do głównego serwisu samsung tydzień temu i zero odpowiedzi.

Gdyby nie to forum to niczego bym się nt. nie dowiedział.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tego nie rozumiem. Porobiłem playlisty jestem "hepi" i czekam na UMS FW ale i tak łatwo można się do playera przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One hardwarowo niczym się nie różnią , blokada jest na bank wyłącznie softwarowa .

 

Jeżeli miałbym coś sygerować to przeanalizowanie opracownej przez KHRoNa

ponad półtora roku temu instrukcji do wtedy jeszcze całkowicie przecież nieoficjalnej

( a nawet nielegalnej ) konwersji firmware MTP > UMS dla Iriverów T -series

>> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...ost&p=53177

 

YP-U3 jest playerem opartym w zasadzie na pochodzącym z tej samej rodziny chipsecie Samsunga

SA58450/ SA5700x08 co Irivery T-series więc i zabezpieczenia przed "nielegalną" konwersją

MTP-UMS powinny być podobne. (bo firmy bynajmniej nie tworza prawie nigdy oprogramowania

dla empetrójek od podstaw , tylko w bardzo dużej mierze korzystają z software dostarczanego

przez producenta SoC-u ) Trzeba spróbować podmienić w firmware UMS sam nagłówek pożyczony

z legalnego europejsko -amerykańskiego firmware MTP i taka implementacja może się udać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zawsze Szajsung może upaść tak nisko i wydać własny model fw gdzie można wymusić UMS bo już zaczyna mnie wnerwiać usuwanie i wgrywanie całych playlist

 

 

Swoją drogą zastanawiam się dlaczego Download center wycofał FW 1.10 ja ciągle na nim jadę i nie odczułem większej różnicy.(na początku trochę było artefaktów ale po godzinie nic więc się dziwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spróbować podmienić w firmware UMS sam nagłówek pożyczony

z legalnego europejsko -amerykańskiego firmware MTP i taka implementacja może się udać

myslę , że jak by to było takie proste to na anythingbutipod.com było by cosik napisane a jak narazie są same negatywne komentarze.

Osoby, które kontaktowały się zarówno z europejskim oddziałem samsunga jak i ktoś pisał w tej sprawie maila do koreańskiego oddziału i odpowiedzi były dwie:

Pierwsza brak odpowiedzi :P

Druga, tak ajk cytowałem że nie ma mozliwości konersji na ums.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że straciliśmy najlepszego sojusznika we przeróbkach wszelakich FW (Rosjan) oni dostali w prezencie ums :(

 

 

@javacris

Z twojej strony miała być recenzja. Nie mam na tyle porównania żeby go oceniać więc niecierpliwie czekałem na twój opis. Chyba nie będzie najlepszy skoro chcesz już opchnąć sprzęt. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt jest libmtp ale niestety nieliczne playery są poprawnie obsługiwanie...

u3 nie ma:/

http://libmtp.sourceforge.net/index.php?page=compatibility

 

proszę przetłumaczcie to ponoć tu jest odpowiedź (cytat z www.anythingbutipod.com)

 

 

Ah, well, lets see how good my memory is

Are you at the stage where you have libmtp 0.2.1 installed? I didn't have to do anything special to get to that point. Once installed I could run 'mtp-detect' in a shell, and something would happen (more than with 0.1.5) but it failed because usb_claim_interface() wasn't working. i.e.

 

$ mtp-detect

libmtp version: 0.2.1

 

Attempting to connect device(s)

usb_claim_interface(): Operation not permitted

LIBMTP PANIC: Unable to initialize device 1

LIBMTP PANIC: configure_usb_devices() error code: 7 on line 1806

Detect: There has been an error connecting. Exiting

 

However it would detect the YP-U3 if I ran it as a superuser 'sudo mtp-detect'.

If you are there, what you need to do is set the usb permissions for the device to be claimed by a normal user. To do this try something like:

 

sudo gvim /etc/udev/rules.d/60-YPU3.rules

 

Then enter the following lines to the new file and save:

 

SUBSYSTEM=="usb_device", SYSFS{idVendor}=="04e8", SYSFS{idProduct}=="507d", \

ACTION=="add" MODE="0666"

 

You might have to restart for this to take effect? Now you should be able to run mtp-detect as a normal user. I think there might be at least one variant on the idProduct, the full list of IDs supported by libmtp is buried in the source folder (path to libmtp source/src/libusb-glue.c). Amarok just worked then.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo player nijaki czy dlatego ze ogolnie checi brak? ;]

 

player nie jest nijaki, jest dobry (gra tak samo jak iriver s10 tylko własnie czasu i chęci. Nie mam w sobie daru rozpisywania się na cała stronę jak to scena jest szeroka itd...

 

Jeśli chodzi o linuksa to rzeczywiście można sprawić że będzie widoczny-

zainstalowałem libmtp w najnowszej wersji + gnomad2 i w ten sposób mozna wrzucac muzę.

 

screen: po lewej mammy naszą bibliotekę na kompie a po prawej jest to co na odtwarzaczu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności