Skocz do zawartości
  • 0

Akg k702 vs 612pro do fps


Miedziany1992

Pytanie

Witam,

jestem przed zakupem słuchawek typowo do grania w gry typu  CS Battlefield czy COD

 

mam dylemat między akg k612 pro i k702 ( zależy mi na dobrym pozycjonowaniu wroga )

źródło dźwięku: dragonfly black 

 

za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję. 

 

Edytowane przez Miedziany1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam,
jestem przed zakupem słuchawek typowo do grania w gry typu  CS Battlefield czy COD
 
mam dylemat między akg k612 pro i k702 ( zależy mi na dobrym pozycjonowaniu wroga )
źródło dźwięku: dragonfly black 
 
za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję. 
 
Philips shp9500 w tej materii świetnie się spisują.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Miedziany1992 napisał(a):

Nie będę głębiej wchodził w inne modele, zostańmy przy tym co wymieniłem. 

K612 i K702 to ogólnie bardzo udane słuchawki i myślę że w tym zestawieniu zwycięzca nie będzie jednoznaczny. W twojej sytuacji jednak wybrałbym K702 że względu na większą czułość o kilka dB/V i niższą impedancję. (będzie łatwiej je zasilić z tego małego Dragonfly Black i będzie większa głośność maksymalna)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak pisze Pioj, weź K702 z tych dwóch. Grałem na jednych i drugich, obie pary dobrze pozycjonują ale K612 wymagają mocniejszego źródła. Przy czym osobiście uważam jedne i drugie słuchawki za średnio udane, nie sprawiają większej frajdy ze słuchania muzyki. Jeśli mają być jednak typowo pod pozycjonowanie w grach, to są bdb opcją.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na portfolio z audiofilskich słuchawek otwartych AKG, serie K600 i K700 bardzo dobrze się przyjęły i są popularne wiele lat po premierze. O wiele bardziej popularne i ciepło przyjęte niż nowe K812 :)

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyjęły się dobrze, bo to poprawnie grające słuchawki i trudno im coś wprost zarzucić szczególnie w tym budżecie. Natomiast, moim skromnym zdaniem, grają po prostu zbyt poprawnie i bezpiecznie - jeśli ktoś lubi takie granie to ok, ale ja tam oczekuję od sprzętu muzycznego większej dawki emocji ;)

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Miedziany1992 napisał(a):

Nie będę głębiej wchodził w inne modele, zostańmy przy tym co wymieniłem. 

Zdecydowanie lepiej iść w kierunku ATH-AD500X lub ATH-AD700X .Jak masz juz wybierać z tych AKG to juz lepiej 612Pro. K702 gra dość przeciętnie jeśli chodzi przestrzeń w grach, pomimo konstrukcji, a i scena nie zachwyca. Tak się składało, że miałem te wszystkie pary na raz. Znajomy od którego miałem te słuchawki był tego samego zdania.

Edytowane przez adivxv
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

gdzię keidyś czytałem ciekawe porównanie odnośnie pozycjonowanie dźwięku w grach z któym sie zgadzam odnosnie opisu hd600 i hd650, wiec wychodzi że gościu dobrze słyszy...

Z jego opinii wychodzi że właśnie z "tańszych" słuchawek to Fostex TR50 mk3 pod tym względem wychodzi naprzeciw.

 

Nie wiem jak Ad700x ale K702 miały tylko szerokość, imaging/obrzowanie nie robiło żadnego wrażenia.

niestety za cholerę nie mogę teraz tego znaleźć

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, adivxv napisał(a):

AD700X

Zagłębiłem się w temat i po różnych recenzjach zamówiłem właśnie ten model, dziękuję za otwarcie głowy i nei trzymanie się całe życie jeden marki.

temat do zamknięcia 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Miedziany1992 napisał(a):

Czy mógłby pan wyjaśnić dlaczego ten model byłby lepszy ? 

Cała magia w tych słuchawek polega właśnie na wybitym pozycjonowaniu dźwięków względem innych modeli otwartych czy półotwartych. Scena jest ogromna ale różnicę robi tutaj właśnie bardzo rozciągnięte pozycjonowanie po szerokości i wysokości . Może przestrzeń nie jest jakaś wspaniała(taka średnia bym napisał) ale tak łatwo i tak czytelnie te słuchawki oddają źródła pozorne ,że identyfikowanie przeciwników i ich aktywności na mapie jest bardzo dobrze przedstawione dźwiękowo.

 

Ja je często polecam na naszym forum.Ludzie są na ogół bardzo zachwyceni. Co prawda grają chłodno, zimno ,więc tez do muzyki nie każdemu podejdzie.

 

W przyszłości gorąco polecam dokupienie przestrzennego wzmacniacza słuchawkowego, a nie pendrajwa od kreativa.  Wówczas muzyczna imersja podczas grania wzrośnie dużo bardziej. 

Edytowane przez adivxv
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem wymiana dongla na TAK ale audioquesty Dragonfly mają śmiesznie niską moc wyjściową i są niewarte swojej ceny. Może jakiś dongle FiiO, ibasso, albo cokolwiek tam polecają Panowie z tematu https://forum.mp3store.pl/topic/204369-dongle-usb-wątek-zbiorczy/page/74/

Dongle do słuchawek pełnowymiarowych musi jednak mieć jakąś rozsądniejszą moc wyjściową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko panowie pamiętajcie że ja 95% czasu gram a 5% to rock i metal. Czy ma sens kupowanie źródła za 800 zł do takiego trybu ? Jak przeszedłem z Integry na tego dragonfly to owszem różnica jest spora.  A czy poczuje różnice z tego na coś za 2-3x większe pieniądze, oto jest pytanie. 

 

 IFI AUDIO Zen Air Can, nadawałoby się ? Jest w cenie tego reda

 

Odesłałem black’a, liczę na waszą pomoc panowie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Miedziany1992 napisał(a):

Tylko panowie pamiętajcie że ja 95% czasu gram a 5% to rock i metal. Czy ma sens kupowanie źródła za 800 zł do takiego trybu ? Jak przeszedłem z Integry na tego dragonfly to owszem różnica jest spora.  A czy poczuje różnice z tego na coś za 2-3x większe pieniądze, oto jest pytanie. 

 

 IFI AUDIO Zen Air Can, nadawałoby się ? Jest w cenie tego reda

 

Odesłałem black’a, liczę na waszą pomoc panowie 😛

No ifi air can pewnie by się nadał, zwłaszcza że to tylko do gier. Nie słuchałem go, ale podobno z budowy mocno plastikowy - w sumie to nie problem bo w swojej cenie i tak ma nieciekawą konkurencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Doczytałem że zen air can nie jest dackiem, tylko samym wzmacniaczem.

z tej serii jeszcze jest zen air dac i w tego bym celował. 
 
Poczekam jeszcze na inne opinie, bo nie chcę popełnić błędu 
W komisie forum widziałam ifi zen dac za 230pln. Ja sam takiego używam do grania i nie widzę potrzeby zmiany.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności