Skocz do zawartości

Wzmacniacz do słuchawek ath-r70x


e7er

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza (a przynajmniej tak myślę) do słuchawek ath-r70x.

Słowami wstępu powiem jak wygląda sytuacja u mnie: słuchawki / wzmacniacz / dźwięk - wszystko jest przeznaczone jedynie pod gry turniejowe. Generalnie do ostatniego tygodnia miałem podłączone słuchawki do samego wejścia jack z przodu ale przez nieuwagę prawdopodobnie je popsułem (dźwięk jest tylko w jednej słuchawce gdy są tam podłączone). Generalnie nie byłoby problemu gdyby nie to, że słuchawki podłączone pod panel tylni grają gorzej, jakby miały mniej basu? Ciężko to określić ale zdecydowanie czuć różnicę.

W razie czego, moja płyta główna to b650m aorus elite ax.

Jak podejrzewam, te wejście z przodu ma może po prostu jakieś wzmocnienie czy coś, ciężko powiedzieć dlatego pomyślałem, że wzmacniacz może pomóc?

Szukam czegoś w miarę taniego, po prostu mogącego wyciągnąć coś więcej niż to co mam tam z tyłu.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz obudowę ale nieco zaskakujące iż przednie wyjście w obudowie grało by lepiej niż tylne prosto z płyty głównej. Te przednie panele to jest raczej dno i podłączane są do płyty głównej najgorszymi kabelkami bez żadnej osłony więc zbierają wszystkie zakłócenia z wnętrza komputera. W najlepszym razie powinno brzmieć tak samo jak tylne wyjście lub zazwyczaj gorzej. Może (i mówie tu całkiem serio) to przednie wyjście brzmiało dla Ciebie lepiej bo było gorsze i z większymi zakłóceniami przez co dźwięk wydawał się grubszy i bardziej mięsisty natomiast tylne wyjście dając czystszy sygnał jest w rzeczywistości bliższy tego jak te słuchawki grać powinny?

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz obudowę ale nieco zaskakujące iż przednie wyjście w obudowie grało by lepiej niż tylne prosto z płyty głównej. Te przednie panele to jest raczej dno i podłączane są do płyty głównej najgorszymi kabelkami bez żadnej osłony więc zbierają wszystkie zakłócenia z wnętrza komputera. W najlepszym razie powinno brzmieć tak samo jak tylne wyjście lub zazwyczaj gorzej. Może (i mówie tu całkiem serio) to przednie wyjście brzmiało dla Ciebie lepiej bo było gorsze i z większymi zakłóceniami przez co dźwięk wydawał się grubszy i bardziej mięsisty natomiast tylne wyjście dając czystszy sygnał jest w rzeczywistości bliższy tego jak te słuchawki grać powinny?
W większośći płyt głównych wyjście na przedni panel ma deko więcej mocy. Dlatego grało mu lepiej.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spawn napisał(a):

i podłączane są do płyty głównej najgorszymi kabelkami bez żadnej osłony więc zbierają wszystkie zakłócenia z wnętrza komputera.

Co przy słuchawkach z taką impedancją jak mają R70x (470ohm) nie ma znaczenia, dopiero przy czułych niskoomowcach te zakłócenia słychać.

 

4 godziny temu, e7er napisał(a):

Generalnie nie byłoby problemu gdyby nie to, że słuchawki podłączone pod panel tylni grają gorzej, jakby miały mniej basu? Ciężko to określić ale zdecydowanie czuć różnicę.

Sprawdź w panelu sterowania Realteka (jeśli nie masz to doinstaluj), czy nie można zmienić rodzaju w jaki ma pracować tylne wyjście.

Jakby się nie dało, to polecam darmowy FXsound https://www.fxsound.com do "podrasowania" dźwięku, naprawdę daje radę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności