Skocz do zawartości

Iriver Clix2


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

java a co ci bardziej sie podoba ?? samsung czy meizu ? ;] mi to drugie , chociaz z5 byl przesliczny ;*

 

wizualnie i tylko wizualnie meizu, jeśli chodzi o dźwięk to bardziej mi pasuje z5, na meizu przesiadłem się z u10 może dlatego mi nie podpasował- nie wiem. Miałem meizu jako jedna z pierwszych osób na forum poza majkelem i zasugerowałem się jego opiniami przy kupnie meizu ale po kilku dniach testowania doszedłem do wniosku, że będe się męczył z tym urządzeniem.

Żal mi filmów w z5 ale player to player a nie telewizor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu można ściągnąć z neta, mam motywy zainstalowane z wersji 8GB.

Cena jest zabójcza, za 1000zł można kupić iPoda Nano i Supermicro IV. Jeśli nie chcesz jednak nosić nawet tak małego ampa ze sobą to Clix2 da najlepszą jakość dźwięku.

 

w sumie tak zastanowie sie, bardzo ladnie wyglada z tym paseczkiem czerwonym:)a i jeszcze dorzucaja skorzany pokrowiec na niego no i jakby nie patrzec jest juz 8gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa Clixa2 z PortaPro?? Jakieś wrażenia może?? :D

Już pisałem, że podobno kiszka. Tekst źródłowy:

Kupiłem tego Clixa2. Prezentuje się nieźle, wykonanie bdb. Naładowałem, wrzuciłem muzę przez WMP11 i nasłu****ę. Kossy Porta Pro - porażka, wewnętrzny wzmacaniaczyk nie wyrabia - zero dynamiki i w porównaniu do iPoda nano 1 gen. dźwięk maksymalnie syfiasty. Z Kossami iPod to niemal hi-end i jak ktoś twierdzi, że jest inaczej tzn. że po prostu nie słychał. Z Kossami UR40 to samo, nie uciągnie ich, przestery, brak dynamiki, dźwięk płaski, barwy centralnie zmulone. Wreszcie zapodałem mu jakieś Pioneery (ChGW - za 70 zł) douszne i wreszcie zagrał. Nie najgorzej, nareszcie jest wykop, barwy niestety kluchowate, ale to zapewne wina słuchawek (mają taką sygnaturę z uwypukloną średnicą i poobcinanymi krańcami pasma). Pojawił się więć dylemat, gdyż widzę, że konieczny będzie zakup słuchawek dousznych o wysokiej efektywności i małej impedancji. Bo z nausznymi Kossami ten pleyerek to kanał na tle iPoda, który ma takiego wzmaka, że ciągnie jak monobloki Accu, potęga. Naprawdę nie rozumiem adwersarzy iPodów, moje nano w tej chwili na Kossach Porta Pro rozjeżdża tego iRivera jak ruski walec.

 

Minął jeden dzień...

To bardzo fany playerek. Niestety z mojej kolekcji kilkunastu słuchawek zgdywa się tylko z jednymi: Pionkami SE-A1000. Jak to brzmi!!! To niewiarygodne by taki mały brzdąc wydobył z tych wielgachnych nauszników taki dźwięk. Oczywiście powera nie ma to to takiego, jak cedek z dobrym wzmakiem, za to lokalizację źródeł pozornych co najmniej taką jak niezły cedek z Twoim Moonlightem.

...

Z iRiverkiem mamy barwy jak marzenie i tę niesamowitą scenę. Myślę, że bez bezpośredniej konfrontacji nie byłbym w stanie odróżnić iRiverka od CDDA, mimo iż załadowałem mu stratne przecież mp3 320 kbps. Jeśli masz Clixa i dostęp do tych nauszników Pioneera, to posłuchaj jak to zaskakująco dobrze przygrywa. Niestety iRiverka trzeba odkręcać na maksa, ale coś za coś.

Ja go testowałem z PX100 i też było super. Widocznie ten player lubi 32 ohmy. :D Tak na poważnie pasują mu niskie impedancje słuchawek bardziej.

 

P.S. Jeżeli autor cytowanych wypowiedzi rozpoznaje je i nie życzy sobie ich publikacji, proszę o PW. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie do autora recenzji.

Kupiłbyś jeszcze raz Clix2 ?

Jeżeli nie to co byś proponował za ta cene ?

 

Bo chciałem tak jak ty: "Clixa2 kupiłem jako odtwarzacz ostateczny." kupić go jako ostateczny.

 

Moje doświadczenie to T10 + EP600 i bardzo jestem zadowolony,

 

ale nadchodzi w życiu taki czas że chce się wiecej... :)

 

P.S.

Mój budżet to granice zdrowego rozsądku nie chce mp3 co bedzie mi kawe robił chce słuchac muzyki i cieszyć się dźwiękami.

A może nie warto zmieniac T10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbyś jeszcze raz Clix2 ?

Jeżeli nie to co byś proponował za ta cene ?

Osobiście bym go drugi raz nie kupił: odtwarzacz jest świetny ale wkurzające jak dla mnie sterowanie i bezużyteczny czasem na dworze ekran mnie odrzucają. Poza tym iPody mnie na tyle przekonały że już raczej czegoś, co nie obsługuje iTunesa, nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mimo wszystko , czytajac recenzje o CLIX 2 postanowilem ze go kupie. Zapewne kazdy odtwarzacz ma swoje wady , ale tez ma swoje zalety. Mam wrazenie ze iRiver CLIX ma jednak wiecej zalet niz wad. :)

 

To nos go w kieszeni, i zapomnij włączyć blokade ...:D

Na serio mycha, ogarnij tez inne playery jak D2, i7.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od kieszeni zaki :)

 

ja w dzinsach zawsze wlaczam holda, w kurtce, gdzie kieszenie mam relatywnie duze i szerokie - nie

zazwyczaj noszę odtwarzacz w spodniach, Do Ipoo też musiałem sie przystosowac, bo w juniorku holda nigdy nie potrzebowałem, a w Video jest on niezbędny... <_<

z tego co wiem na polu bitwy zostały D2 i clix2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clix2 lepiej sobie radzi z PX100 niż Cowon D2. Ten ostatni wpadał na nich w przestery przy najwyższych głośnościach, czyli de facto grał na nich ciszej bez zniekształceń niż mój ifp-799. Porównywałem te same utwory, celowo techniawę wgrałem żeby zobaczyć, który się wyłoży na basie. :P Cowon D2 błyszczy na słuchawkach o nieco wyższej impedancji, np. HD595 ładnie ciągnie, jak żaden inny player nie licząc zabytkowej Rio Karmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności