Skocz do zawartości

Wielkie słuchanie w MP3Store Wrocław.


rudy1997

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, rudy1997 napisał(a):

Nic do nich nie mam ale napędzenie ich jest karkołomnym zadaniem, nawet bardziej od Abyss.

Szanuję twoje zdanie, ale moim to są po prostu słabe słuchawki i słabo grają więc nie ma co dorabiać teorii, że im wiecznie mało mocy czy tam tego mitycznego wysterowania. Sa kiepskie i tyle, a że cena niektórym działa na wyobraźnie to im grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak. Graly bardzo poprawnie ale po prostu taki styl hifimanow, grały tak jak  inne ich sluchawki. Potencjometry we wzmacniaczach szly na koniec wiec kto wie co by bylo jaby dostaly prawdziwego powera. Nieraz mozna sie zdziwic. Dlatego ja bym tak ich nie skreslal. Slabymi na pewno nie sa, technicznie to bardzo rowne i szczegolowe grajki.

Apropo jeszcze tego powstanie drugi opis dotyczacy drugiej czesci mojej podrozy, czyli tego co dzialo sie w sobote w siedzibie firmy Lucarto Audio. Napisze o tym dzisiaj, to juz bedzie znacznie krotszy post. Napisze wlasnie o spojrzeniu Lukasza na zapotrzebowanie na prad, jego punkt widzenia jako konstruktora np jesli idzie o sluchawki Audeze LCD4 lub inne podobnie wymagajace. Ogolnie to mysli podobnie jak ja, i podobne odpowiedzi i wnioski sie nasuwaja. Ale to potem. 

Edytowane przez rudy1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Susvary urzekły jak nic w wysokim budżecie, bo właśnie trafiają w dychę ze wszystkim. Nie stać mnie na nie, nie kupię, ale podoba mi się ich granie na tyle, że bez mrugnięcia okiem bym je wybrał ponad Shangri-La, więc raczej ciężko to wytłumaczyć wpływem pieniądza na radość z odsłuchów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tyle ze im trzeba chyba dać coś pokroju Bliss KTE, wzmacniacz który ma 12W na kanał. saudio chyba ma takiego do nich. Albo Enleum. Wszystko co było tam było za słabe chociaż Chord Hugo TT2 w sumie na upartego dawał radę. Musiałbym posłuchać jeszcze z czymś innym, ale ja bym wolał Solitaire P. Ostatecznie wyszedłem z PURE bo tych słuchawek nie  można nie kochać do basowej łupanki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 W to już do kolumn styka. Jak bardzo źle zaprojektowane muszą być słuchawki by miały takie wymagania? Toż to malutkie głośniczki są. Do tego grające prosto do ucha, czyli nie ma praktycznie spadku głośności wraz z odległością.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja 83db skutecznosci ale z hifimanami czesto jest tak ze prawdziwa pomierzona bywa wiele nizsza, czasem nawet do 5 db nizsza. Tak sie zdrzalo przy HE6 gdzie ktos zlapal na pomiarach 78db. To jest dramtycznie niska skutecznosc. Nie ma nic wspolnwgo z jakoscia dzwieku, po prostu takie magnesy. Zaden zwykly wzmacniacz nie da tu rady.  Ja tam hifimany odpuszczam ale jak ktos chce sie z nimi  targowac o to jak one zagraja to prosze bardzo. Osobiscie wolalbym  Solitaire P. Dla mnie lepsze i graja ze wszystkiego praktycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z czego taki hihiman robi membrany? Z blach ze starych T34? Przecież chwalą się, że mają nanometrowej grubości membrany (Ultra cienka i ultra lekka membrana niewidoczna dla ludzkiego oka) i nie da się tego ruszyc?. Nie umieją magnesów dobrać czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele ma tu mambrana do gadania, raczej skutecznosc samych magnesow. Nie wiem jakie komponenty zostaly tam uzyte, skontaktuj sie z hifimanem, wygarnij im na czym swiat stoi, moze dadza jakas odpowiedz. Mozesz zawsze smamemu stworzyc firme i sprzedawac sluchawki po 30 kola ludziom ktore maja i 110db. Jest taka firma z Nowego Jorku ktora lepi swoje sluchawki z drewna i plastikowych glosniczkow,  na klej do butow, i sprzedaje to juz wielu lat. Teraz swoj najwyzszy model warty co najwyzej z 1000zl sprzedaja za 10 000. Moze Tobie tez by sie udalo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2024 o 11:14, rudy1997 napisał(a):

Zgadza się. Tyle ze im trzeba chyba dać coś pokroju Bliss KTE, wzmacniacz który ma 12W na kanał. saudio chyba ma takiego do nich. Albo Enleum. Wszystko co było tam było za słabe chociaż Chord Hugo TT2 w sumie na upartego dawał radę. Musiałbym posłuchać jeszcze z czymś innym, ale ja bym wolał Solitaire P. Ostatecznie wyszedłem z PURE bo tych słuchawek nie  można nie kochać do basowej łupanki. 

Po balansie z tyłu TT2 ma: 18watt RMS (8ohm) . Tak było by fajnie spróbować Susvary przez przejściówkę.

Edytowane przez waski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, waski napisał(a):

Po balansie z tyłu TT2 ma: 18watt RMS (8ohm) . Tak było by fajnie spróbować Susvary przez przejściówkę.

Zapewne. Ale niestety nie bylo takiej przejsciowki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności