Skocz do zawartości

iFi Go Blu - amputacja serca. Alternatywne akumulatory, a może alternatywne wykorzystanie?


Leairve

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam takiego malucha, któremu niestety musiałem amputować serducho, bo dość mocno spuchło. Przypadek znany w sieci. Leży biedak bez życia już kilka miesięcy. Próbowałem znaleźć na Aliexpress akumulator o podobnych wymiarach, który choćby trochę trzymał, ale z marnym skutkiem. A jako że zaczynam przygodę na tym forum i od razu rzuciło mi się w oczy że majstrów tu co nie miara, czego koronnym przypadkiem jest chociażby @Perul, to czemu nie zapytać o rady. :)

 

image.thumb.jpeg.1258d9a7681da63d01db3938fcb1e0c9.jpeg

 

A więc pytanie: czy ktoś zmagał się z podobnym problemem / ma jakiś pomysł jak do tego podejść? 

 

Oryginalna bateria to coś takiego:

https://battery.en.made-in-china.com/product/bdUasVjPyckN/China-Customized-Wholesale-Li-Polymer-3-7V-450mAh-502528-Lithium-Polymer-Battery-for-Mobile-Devices.html

Niestety można ją zamówić jedynie w hurtowych ilościach. Natomiast support iFi, z tego co wiem, oferuje ją w zaporowej według mnie cenie podchodzącej z przesyłką pod 200 zł. Za baterię, która pewnie znowu spuchnie... 🫠

 

Kontynuując, z tej spuchniętej odzyskałem przewodzik i konektor (Molex 0511460200):

 

image.thumb.jpeg.9f6543fdcb7f59f5316693fb5f6c58fd.jpeg

 

Może ktoś zna jakieś tanie urządzenie, które warto kupić jako dawcę takiego małego akumulatorka? Generalnie nie jestem twardo nastawiony na naprawę i koniec. Może da się go przerobić na sprzęt stacjonarny, bez baterii? Może da się włożyć większą baterię, a głębsze plecki wydrukować w 3D? Może podłączyć jakąś większą baterię, zostawić ją na wierzchu i  powstałego frankensteina wykorzystać, by przerobić słuchawki przewodowe na bezprzewodowe? Tak to wygląda w środku:

 

image.thumb.jpeg.c3112ec1a85a891ba034f308b122d497.jpeg

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomysły. 🙃

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu znajdziesz jakiś w miarę pasujący

https://botland.com.pl/133-akumulatory-li-pol

Zmierz ile tam dokładnie miejsca w środku, pewnie można ciut większy dać niż oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Perul napisał(a):

Może tu znajdziesz jakiś w miarę pasujący

https://botland.com.pl/133-akumulatory-li-pol

Zmierz ile tam dokładnie miejsca w środku, pewnie można ciut większy dać niż oryginalny

 

Niestety z tego sklepu pasowałyby jedynie bardzo malutkie akumulatory, prędzej na przerobienie na sprzęt stacjonarny, bo Go Blu działałby z godzinę. :) Na luzie np. ten PKCELL: https://botland.com.pl/akumulatory-li-pol-1s-37v/21461-akumulator-li-pol-pimoroni-150mah-37v-zlacze-jst-27x205x43mm-0704256796549.html, ale to mniej niż połowa oryginalnej pojemności.

 

Na ten moment zamówiłem taką baterię (300 mAh):

aliexpress.com/item/1005003495504020.html

 

To byłaby raczej największa pojemność na jaką można liczyć w zamienniku. Moooże wejdzie na styk, jeśli będzie 0.5 mm krótsza niż opisują. Zostanie zapas na szerokość, jest sporo węższa niż oryginalna.

 

Obiecująco wygląda też bateria od Pebble Steel (250 mAh):

aliexpress.com/item/1005002636732138.html

 

Na luzie weszłaby na długość i szerokość, pytanie tylko czy również na grubość (ma ok. 5.5-6 mm, oryginalna z Go Blu 5 mm). Będę pewnie z nią kombinował jeśli pierwszy typ nie podoła - niestety wychodzi dużo drożej.

 

Zdam relację po przybyciu petenta #1. Bez odbioru 🫡

Edytowane przez Leairve
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na cieńsze baterie, ale zrobić z nich podwójną "kanapkę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Perul napisał(a):

A patrzyłeś na cieńsze baterie, ale zrobić z nich podwójną "kanapkę"?

W takim układzie to by nie miało prawa się zmieścić, 2 baterie musiałyby mieć po 2 mm grubości i sensowne pojemności. Prędzej dwie obok siebie. Ale to wciąż więcej kombinowania. :) Zobaczę jak z tą 300 mAh, ona pewnie i tak dłużej by trzymała jeśli się zmieści, niż wcześniej oryginalna, zużyta i napuchnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dotarło to co zamówiłem. Dwa akumulatory, więc jeden będzie na zapas. W wielkim skrócie: da się upchnąć. Trochę na siłę. Trzeba przede wszystkim przygnieść / przygiąć aluminiowe krawędzie, które za dużo wystają. 

 

IMG_20240306_124812.thumb.jpg.1f058bf8b5f1f45ed7ee40340dc5e498.jpg

 

Kiedy akumulator już wlezie, to obudowę można zamknąć bez problemu.

 

IMG_20240306_123701.thumb.jpg.195249834f0905b44ae35c5b94f7e380.jpg

 

Próbowałem to zrobić bardziej elegancko z przewodami, ale coś sprężynowało. No, nieważne. Lepiej tak, niż przekombinować.

 

Najważniejsze że działa. Jaki będzie czas pracy na baterii, to się okaże. Jeśli popełniłem tu jakieś ogromne ryzyko lub błąd to dajcie proszę znać. :)

 

Edytowane przez Leairve
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności