Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne słuchawki BT do 1700


czapczis

Pytanie

Cześć,

 

ostatnio wyciągnąłem stare poczciwe CAL'e z wymienionym kablem i znów zachciało mi się wrócić do używania słuchawek nausznych i podwyższyć standard słuchawek. Chcę raczej BT, ponieważ mój obecny telefon nie posiada wejścia jack, jak zresztą większość telefonów. Muzyki będę słuchał głównie na Samsungu Galaxy S22 Ultra i czasem na Ipadzie. Słucham w sumie wszystkiego, tj. rock, jazz, hiphop, techno etc. Słuchawki będą głównie używane w domu, więc nie mam zbytnio duży wymagań względem rozmów i ANC, mają służyć przede wszystkim do słuchania muzyki. Pod uwagę wstępnie biorę:

 

  • V-Moda M-200 - biorę je pod uwagę, ponieważ znajomy Dj mi je polecił, gdyż ma ich poprzednia wersję i bardzo sobie chwali, jednak w internecie różnie o nich piszą, że są m.in. trochę przereklamowane i zbyt drogie jak na oferowaną przez nich jakość dźwięku
  • Sennheiser Momentum 4 - z tego, co czytałem to są dość uniwersalne dźwiękowo i dobrze wykonane oraz stosunek cena/jakość jest adekwatny.

 

Proszę doradźcie, co sądzicie o powyższych propozycjach oraz jestem otwarty na Wasze propozycje.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A może Audeze Maxwell? Nie sugeruj się że to słuchawki opisywane jako "dla graczy", bo dla graczy mają tylko doczepiany mikrofon. Poza tym na pałąku, jest także dodatkowy wbudowany w muszlę - to pełnowartościowe słuchawki bluetooth, które można bez wstydu używać także w innych scenariuszach. Dodatkowo mają też połączenie radiowe z użyciem dongla, np. do PC czy konsoli. Wypadają bardzo dobrze w porównaniu z modelami przewodowymi, często są zestawiane np. z Audeze MM100 i nie dostają ogromnych bęcków. Z minusów: w przypadku słuchawek planarnych zamkniętych należy uważać na szybkie zdejmowanie ich z głowy, ponieważ tak jak nie należy w przetworniki słuchawek planarnych dmuchać, tak również "zasysając" powietrze nieumiejętnie je zdejmując, można nagłą zmianą ciśnienia wewnątrz słuchawki uszkodzić membranę. Wiele takich przypadków jest opisanych w sieci.

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Leairve napisał(a):

A może Audeze Maxwell? Nie sugeruj się że to słuchawki opisywane jako "dla graczy", bo dla graczy mają tylko doczepiany mikrofon. Poza tym na pałąku, jest także dodatkowy wbudowany w muszlę - to pełnowartościowe słuchawki bluetooth, które można bez wstydu używać także w innych scenariuszach. Dodatkowo mają też połączenie radiowe z użyciem dongla, np. do PC czy konsoli. Wypadają bardzo dobrze w porównaniu z modelami przewodowymi, często są zestawiane np. z Audeze MM100 i nie dostają ogromnych bęcków. Z minusów: w przypadku słuchawek planarnych zamkniętych należy uważać na szybkie zdejmowanie ich z głowy, ponieważ tak jak nie należy w przetworniki słuchawek planarnych dmuchać, tak również "zasysając" powietrze nieumiejętnie je zdejmując, można nagłą zmianą ciśnienia wewnątrz słuchawki uszkodzić membranę. Wiele takich przypadków jest opisanych w sieci.

Poczytałem trochę i brzmi ciekawie, ale szczerze do końca mnie nie przekonują, może właśnie przez to, że podświadomie wiem, iż są gamingowe. Zobaczę jeszcze co inni użytkownicy powiedzą, ale dziękuję za propozycję 

Edytowane przez czapczis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może zamiast BT jakiś niedrogi DAC? A wśród słuchawek na kablu w takiej cenie to już jest dużo wiekszy wybór

To rozwiązanie na pewno mniej uniwersalne niż słuchawki BT, ale skoro głównie mają być używane w domu do muzyki i głównym powodem wyboru BT jest brak wyjscia słuchawkowego w telefonie, to może warto rozważyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może np Fiio BTR 15 z Amazon.pl plus słuchawki przewodowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest to jakieś wyjście z dac, zwłaszcza,  że w domu mam wzmacniacz słuchawkowy od fiio sprzed kilku lat. Tylko z drugiej strony pojawia się pytanie czy wyczuje różnice w jakości dźwięku między BT a przewodowymi, bo lubię muzykę, jednak audiofil ze mnie nikły, a BT to też spora wygoda, nawet biorąc je w podróż. 

Dlatego właśnie skłaniam się ku BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy Sennheiser Momentum są zbliżone brzmieniem do HD650? Wiadomo, że to nie będzie to samo, ale czy mają ok średnicę? Na ulicę mam ATH M50X BT i są mocno przebasowane, gitary są często przysłonięte basem, szczególnie niskie tony średnie. Duży przeskok jest między tymi dwoma parami słuchawek. Jak wracam do domu, to przez chwilę brakuje mi basu z M50 i muszę jakby chwilkę się wdrażać w HD650, które oczywiście wolę dużo bardziej ;) Ale "chwytliwe" brzmienie ATH przez chwilę mnie trzyma.

Edytowane przez syzygy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, Najner napisał(a):

Momentum BT nie mają nic wspólnego z brzmieniem HD650. Masz co prawda dobre EW w aplikacji Sennheiser'a, ale to nie są słuchawki do krytycznego słuchania i delektowania się średnicą.

Grają Vką, czy coś? ;) To jakie byłyby dość zbliżone? Żeby nie było takiego przeskoku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum 3 i 4 to Vka, tak. Ja je bardzo lubię, szczególnie po EQ, no ale Ty szukasz czegoś innego. Bowers & Wilkins PX8 można dostać poniżej 2k PLN, grają bardziej średnicą. Inną opcją by były AKG k371, ale były głosy ze słabą trwałością pałąków, o ile pamiętam. 

 

https://mp3store.pl/sluchawki/sluchawki-bluetooth/akg/2020420265773141229/9002761040784/akg-k371-bt

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Inszy napisał(a):

A może należałoby dodać, że duża ilość Maxwelli kończyła z pękniętym pałąkiem?

Hmm. Może by należało, razem z liczbą przypadków w relacji do sprzedanych sztuk. Ja takich danych nie posiadam. Przy tym jak nahajpowany to był produkt to ja sobie ręki nie dam uciąć, że procentowo problem występował jakoś nadzwyczajnie często względem konkurencyjnych konstrukcji. W PL jest ten komfort że mamy aż 2 lata rękojmi m.in. na takie przypadki (co do pałąka to było coś z klejem, nie łamaniem - jak ktoś złamie no to sorry, nie wiem czy taki przypadek to obejmuje). Ja uznałem za stosowne wymienić taki, jaki mnie wydawał się bardziej prawdopodobny i przede wszystkim bardziej osobliwy ze względu na ich konstrukcję. W jego przypadku nie doświadczyłem wątpliwości związanych z brakiem wystarczających danych. ;) 

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, Leairve napisał(a):

Przy tym jak nahajpowany to był produkt to ja sobie ręki nie dam uciąć, że procentowo problem występował jakoś nadzwyczajnie często względem konkurencyjnych konstrukcji.

Nahajpowany? Ja wpisy o nim kojarzę głównie z problemów, a nie hajpu. Tyle że nie interesowały mnie słuchawki BT w tym przedziale cenowym, więc może dlatego hajp do mnie nie docierał, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Inszy napisał(a):

Nahajpowany? Ja wpisy o nim kojarzę głównie z problemów, a nie hajpu. Tyle że nie interesowały mnie słuchawki BT w tym przedziale cenowym, więc może dlatego hajp do mnie nie docierał, nie wiem.

Wystarczy śledzić kanały technologiczne żeby wiedzieć jaką ekspozycję miały te słuchawki. I choćby takiego Reddita. Relacje o problemach wyrosły jak grzyby po deszczu później, ale skąd mam wiedzieć że to nie jest 1% albo mniej sprzedanych sztuk po tak szeroko zakrojonej akcji?

 

Poza tym ja nie słyszałem o złamanych elementach, tylko o kleju który puszcza właśnie elementy pałąka. Jeśli Audeze do teraz nie zmieniło po prostu użytego kleju to się zdziwię...

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie oglądam kanałów technologicznych, więc to pewnie dużo wyjaśnia w kwestii braku znajomości hajpów.

I na Reddicie były zdjęcia złamanych pałąków. Może po tym jak puścił klej, może nie, nie mam pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności