Skocz do zawartości

Mieliście jakieś doświadczenia z marką SPL


waski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przeglądałem mp3store.pl i zainteresowały mnie dość mało popularne (i chyba w Polsce) na tym forum urządzenia marki SPL:

https://spl.audio/en/professional-fidelity-en

Marka znana z sprzętów Pro audio, ale mają w ofercie też całkiem sporo sprzętu HiFi.

Dobre to jest?

Głównie chodzi mi o przedwzmacniacz z wbudowanym DAC

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NuYam napisał(a):

Może  nie są popularne, bo przeciętnie grają i są drogie, ale chciałbym się mylić i życzę jak najlepeij marce.

Czyli nigdy nie słuchałeś, nie miałeś w rękach, a próbujesz się wypowiadać?

Cena jak na możliwości w moim zasięgu.

 

@vonBaron

Dzięki będę się zdzwaniał

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć stara marka, działają od kilkudziesięciu lat w pro audio. Swego czasu interesowałem się Phonitorem, zbierał bardzo dobre opinie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 14:04, waski napisał(a):

Cześć.

Przeglądałem mp3store.pl i zainteresowały mnie dość mało popularne (i chyba w Polsce) na tym forum urządzenia marki SPL:

https://spl.audio/en/professional-fidelity-en

Marka znana z sprzętów Pro audio, ale mają w ofercie też całkiem sporo sprzętu HiFi.

Dobre to jest?

Głównie chodzi mi o przedwzmacniacz z wbudowanym DAC

Z Rawicza do Wrocka jakiś hektar nie jest. Zagadaj do @kurop i się ustaw, Marcin to spoko koleś, warunki w nowym salonie też pozwolą na luzie zczilować i obczaić sprzęty :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/22/2024 at 1:18 PM, waski said:

Czyli nigdy nie słuchałeś, nie miałeś w rękach, a próbujesz się wypowiadać?

Cena jak na możliwości w moim zasięgu.

Przeanalizowałem budowę wewnętrzna przed poprzednim wpisem . Chipy AKM , czyli delta sigma z oversamplingiem i filtrami. Znam juz też dźwięk i dla mnie jest taki jak powiedziałem.

W przetorniku za 16 tys złotych siedzi jedna z ważniejszych części za 8,5 zł za sztukę w hurcie. Taki na przykład podstawy uklad prztwornika od Soekrisa do około 1000zł.

To mi powiedziało jak to prawdopodobnie gra. Dużo części dyskretnych co sie chwali, ale i tak w końcu znudzi jak to delta sigma z os i filtrami cyfrowymi, choc na początku może grać wow.

Taka jest moja opina i tak ta technologia brzmi dla mnie, żeby nie było multibitów z oversamplingiem i cyfrowym filtrowaniem też nie przepadam.

Słucham też na codzień telefonu, ale nie do krytycznych odsłuchów, relaksu.

Oczywiście wszystko jest kwestią preferencjii i tak dalej bla bla bla.

Taka jest moja opinia.

Czytałem tez recenzje,  zdawkowa i nijaka.

Był już jeden dac od firmy z pro audio i już wszyscy o nim zapomnieli, też mial czipy akm.

Wpis poczynilem, bo zaintersowałem się marką po tym jak zamieściłeś zapytanie.

Nie było jakiegoś zastrzeżenia, że tylko użytkownicy SPL to podzieliłem się swoim przemyśleniem.

Edytowane przez NuYam
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności