Skocz do zawartości

DAC/AMP do HD800S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż uzbierałem fundusze na zakup nowego DAC/AMP do HD800S. Aktualnie użytkuję AE-9 oraz Aune X7s oraz Nuforca DAC-80 złożonego wiele lat temu i który dziś wiernie mi służy.

Powód upgradu jest prosty chciałbym podnieść jakość oferowanego dźwięku. Szukam bardziej rozrywkowego brzmienia.

Odsłuchałem następujące urządzenia:

- Copland DAC 215- Odsłuchałem w warunkach polowych, uspokaja te słuchawki, ale brakuje mi dynamiki z Bursona.

- VIOLECTRIC DHA V226 - Podkreśla słuchawki takie jakie są, bez modyfikacji brzemienia, bardzo klasowe granie, ale brakowało mi dołu.

- BURSON PLAYMATE 2 DAC - konkretne granie z pompą jakiego szukałem, następuje wypełnienie słuchawek oraz dół.

- HIFIMAN EF600 - jest to coś między Violectriciem a Bursonem, ale bez "pompy", bardzo nudne granie bez konkretnego wyrazu

 

Przyszłe sprzęty, które będę miał do odsłuchu to:

- Burson Conductor 3X Reference

- HIFIMAN Serenade

- MYTEK LIBERTY DAC II - ponoć konkurent dla Bursona.

 

Dlatego proszę o pomoc czy jest jakiś sprzęt , który gra jak Burson bez problemów Bursona. Sprzedawca zachęcał mnie abym spróbował lampy Felixa Euforii i załatwi jakiś rabat, ale do lamp nie jestem przekonany. 

 

Budżet: 7000-8000 zł

Edytowane przez Wren1231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrywka to drugie imię xDuoo XD05 Pro. Niepozorny bo małych gabarytów jak na stacjonarny sprzęt ale napęd i dynamika jak z dużych zabawek. "Pompa" gwarantowana ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Bursona 3X Reference i wtedy był to zbliżony poziom z moją stacjonarą ifi iCan Pro + SMS SU-9. Zgadza się, Burek ma bdb wypełnienie, dociążenie ale dynamika nie porywała. iCan dosłownie rozrywał dźwięk i było bardziej rozrywkowo. Później dłuższa przerwa bo przeszedłem na AKMy, które i tak pozostaną najlepszą opcją do codziennych odsłuchów ale na chwilę wjechał XD05 Pro i szczególnie po podłączeniu jego jako DAC po balansie do Aune S17 Pro było jedne wielkie :

5923472.gif

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś różnica zapewne jest w dzwięku przy porównaniu łeb w łeb. Bo one różnią się nieco opkami. Słuchałem obu w odstępie 28 dni i różnic nie zauważyłem.

 

Właśnie miałem pisać czemu nie 3R skoro - 

3R

16 Ω - 7,5 W - 96 dB - 99%

32 Ω - 5 W - 97 dB - 99%

100 Ω - 1,75 W - 94 dB - 99%

150 Ω - 1,16 W - 95 dB - 99%

300 Ω - 0,58 W - 95 dB - 99,5%

 

3XR 

 

16 Ω - 7,5 W/3,75 W - 96 dB - 99%

32 Ω - 5 W/2,5 W - 98 dB - 99%

100 Ω - 1,75 W/0,88 W - 95 dB - 99%

150 Ω - 1,16 W/0,58 W - 96 dB - 99%

300 Ω - 0,58 W/0,3 W - 95 dB - 99,5%

 

Posiadam 3R od 2lat  i troszkę się uśmiechnąłem czytając to ,,...ale dynamika nie porywała. '' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tommy66 napisał(a):

Posiadam 3R od 2lat  i troszkę się uśmiechnąłem czytając to ,,...ale dynamika nie porywała. '' 

Ten egzemplarz, którego odsłuchiwałem był ewidentnie przygaszony. Sam właściciel zostawił mi go na testy bo miał podejrzenie niesprawności. Może i coś w nim nie grało jak trzeba ale było to trudne do zdiagnozowania bo dźwięk wydawał się jak najbardziej poprawny. Reklamacja raczej nie wchodziła w grę dlatego z tego co wiem szybko poszedł w świat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tommy66 napisał(a):

Wymiana kabla słuchawkowego rozwiązała problem natychmiast.

Które właścowości fizyczne kabla wpływają na dynamikę dźwięku?

53 minuty temu, Wren1231 napisał(a):

Czy będzie różnica w graniu między Bursonem 3 Reference a 3X Reference ?

Daj sobie spokój z tymi Borsukami. Trzecia seria jest mocno nieudana.

Ja bym posłuchał @euter. On z tym modelem słuchawek przerzucił taką ilość zabawek jak całe forum razem wzięte ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw posłuchaj ich z IFI Diablo? ;) 
 

Inne propozycje to wzmaki od Violectric (ale słuchałeś i narzekałeś na zbyt mało basu, więc poleciłem to, co poleciłem) oraz wzmacniacz lampowy La Figaro 339 i  Bakoon HDA-5520 MK2 - lecz tutaj musisz jeszcze zadbać o DACa i kabelki. Aha, jeszcze @majkel może zrobić dla Ciebie coś, co będzie miało świetną synergię z HD800. 

Edytowane przez euter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję sobie wyobrazić HD800s z lampą i herbata zatrzymuje mi się w gardle. HD800 to jeszcze, jeszcze, przy czym dla mnie takie klimaty to maksimum kwadrans raz w tygodniu. 

 

Z listy w pierwszym poście to mi się Copland wydaje najciekawszy, ale ja mam w głowie jego dźwięk po przeróbce przede wszystkim i wtedy on jest wart swojej ceny (czego nie mogę powiedzieć o 90% masówki audio). Tylko, że DAC-215 ma za słabą dziurkę do HD800. Tam po prostu nie ma zapasu mocy, a HD800(s) potrafią jej przełknąć bardzo dużo, jak mało które słuchawki. Więc dla mnie HD800 to balans, re-cable i sensowne półprzewodniki jako napęd. HD800s to ich mniej wymagający odpowiednik, któremu spadła jakość głównie basu - jego artykulacja, kształtność, więc jak się lubi "wyczynowy" dźwięk, a tak wnioskuję z postów Pytającego, to pasowałaby przesiadka na starszego brata ze srebrnymi muszlami jako pierwszy krok, a zmiana kabla na coś sensownego na miedzi jako drugi, bo ten fabryczny nie jest ostatnim słowem w temacie porządku na scenie muzycznej oraz bogactwa średnich tonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel napisał(a):

Próbuję sobie wyobrazić HD800s z lampą i herbata zatrzymuje mi się w gardle. HD800 to jeszcze, jeszcze, przy czym dla mnie takie klimaty to maksimum kwadrans raz w tygodniu.

Można jeszcze dobić trochu czasu kupując lampy (koniecznie stare i drogie) i robiąc sesje zdjęciowe.

Bezeski z Balantine miały rozdzielczość staxów/hekse, tylko lepsze holo(😂), dynamikę oraz fazy decay i release.

Z lampą zaś poza standardowymi bolączkami baniek (nalot, brumy, spadek rozdzielczości, gongowanie, rozmycie/rozpulchnienie basu), to attack nie istniał, a sutain i release ciągnęły się jak guma w starych kalesonach. Przy eskach do tych atrakcji dochodzi jeszcze ogólne przymulenie - rarytas; nic tylko iść w lampy.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wren1231 napisał(a):

Witam,

.......

- MYTEK LIBERTY DAC II - ponoć konkurent dla Bursona.

 

Moja ścieżka zaczęła się od Liberty DAC II. Jednak zdecydowanie lepiej grał dla mnie Burson Soloist SL Mk2 (Liberty jako DAC). Pokonał go jednak Meier Corda Classic. I ten tranzystor pozostał. Uzupełnieniem jest Eufonika H5KPCU z dobranymi lampami. Słucham z obu wzmacniaczy w zależności od nastroju i muzy. Reasumując sam Liberty DAC II jako wzmak słuchawkowy był najsłabszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na odsłuchach oto opis moich wrażeń.

 

Mytek Liberty DAC II - bardzo dobra dynamnika, niestety słabe wypełnienie oraz dociążenie, puste granie, czuć że za słaby jest wzmacniacz w tym urządzeniu. Producent chwali się natywnym dekodowaniem MQA, ale na jakość brzemienia to specjalnie nie wpłynęło. 

 

HIFIMAN SERENADE- Duże zaskoczenie po odsłuchaniu zwłaszcza po modelu hifiman ef600, który mnie rozczarował. Pasma były odpowiednio dociążone, dynamika gorsza niż w Myteku, muzykalne w miarę. To urządznie ma potencjał, ale dźwiękowi brakuje separacji, wszystko jest takie zbite.

 

Burson Conductor 3X Reference - Najlepszy spośród powyższych, dynamika lekko gorsza niż w Myteku ale ta separacja i te detale powaliły mnie na ziemię. Czuć że to urządzenie ma uporządkowane granie, każdy instrument ma swoje miejsce. Jak się przełączałem między urządzeniami to na Myteku jakbym stracił mnóstwo detali oraz dół a na Serenade separację.

 

Niestety nie mogę przetestować IFI Diablo, ponieważ nie mają go w MP3Store, zostanie zastąpiony przez IFI Diablo X. Lamp też nie mają wszystkich demówek. 

 

 

Myślę aby kupić Bursona Reference 3, ponieważ wypełnia te słuchawki perfekcyjnie.

 

image.thumb.jpeg.d43eb5eaddc31dc4eb11d1e43e51ec22.jpeg

 

 

Edytowane przez Wren1231
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wren1231 napisał(a):

Byłem dziś na odsłuchach oto opis moich wrażeń.

 

Mytek Liberty DAC II - bardzo dobra dynamnika, niestety słabe wypełnienie oraz dociążenie, puste granie, czuć że za słaby jest wzmacniacz w tym urządzeniu. Producent chwali się natywnym dekodowaniem MQA, ale na jakość brzemienia to specjalnie nie wpłynęło. 

 

HIFIMAN SERENADE- Duże zaskoczenie po odsłuchaniu zwłaszcza po modelu hifiman ef600, który mnie rozczarował. Pasma były odpowiednio dociążone, dynamika gorsza niż w Myteku, muzykalne w miarę. To urządznie ma potencjał, ale dźwiękowi brakuje separacji, wszystko jest takie zbite.

 

Burson Conductor 3X Reference - Najlepszy spośród powyższych, dynamika lekko gorsza niż w Myteku ale ta separacja i te detale powaliły mnie na ziemię. Czuć że to urządzenie ma uporządkowane granie, każdy instrument ma swoje miejsce. Jak się przełączałem między urządzeniami to na Myteku jakbym stracił mnóstwo detali oraz dół a na Serenade separację.

 

Niestety nie mogę przetestować IFI Diablo, ponieważ nie mają go w MP3Store, zostanie zastąpiony przez IFI Diablo X. Lamp też nie mają wszystkich demówek. 

 

 

Myślę aby kupić Bursona Reference 3, ponieważ wypełnia te słuchawki perfekcyjnie.

 

image.thumb.jpeg.d43eb5eaddc31dc4eb11d1e43e51ec22.jpeg

 

 

Trzeba było spróbować z tym zardzewiałym Fulianty.😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wren1231 napisał(a):

Producent chwali się natywnym dekodowaniem MQA, ale na jakość brzemienia to specjalnie nie wpłynęło. 

Na pewno wpłynęło - pogorszyło bo w końcu to kompresja stratna, ale niekoniecznie człowiek to usłyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności