Skocz do zawartości
  • 0

zamknięte, dobrze tłumiące do 1500


negozio

Pytanie

Witam szanownych forumowiczów.

Szukam słuchawek do "siedzenia w poczekalni" - już wyjaśniam o co chodzi. Otóż mam bambiki które wożę na różne zajęcia pozalekcyjne (tenis, basen, tańce) i przesiaduję w poczekalniach ok 3-4h w tygodniu. Chciałem sobie ten czas umilić muzyką. W domu używam HD650, które nie sprawdzą się w tym scenariuszu. Szukam czegoś z dobrym wygłuszeniem i w pierwszym odruchu wybór padł na Momentum 4.

I tutaj dopadły mnie wątpliwości. Do siedzenia stacjonarnego nie potrzebuję słuchawek bezprzewodowych. Mam Xperię 1V na której nawet 650 brzmią przyjemnie. Zastanawiam się czy np. ATH-M50X nie okazałyby się wystarczające? Czy dałyby radę z wyciszeniem toczących się obok rozmów? A może inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dla mnie odkryciem poprzedniego roku, przy chęci wygłuszania tła i mocnego detalu, są po prostu IEMy. Są też najbardziej mobilne w sensie małe. Takie 7Hz timeless to dźwięk o wiele bardziej hi-fi niż bym się spodziewał i na przykład detalem, zdecydowanie przebijają HD600 na moim torze stacjonarnym

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Pioj napisał(a):

la mnie odkryciem poprzedniego roku, przy chęci wygłuszania tła i mocnego detalu, są po prostu IEMy.

Zgadzam się, ale w kontekście tego

4 godziny temu, negozio napisał(a):

przesiaduję w poczekalniach ok 3-4h w tygodniu

to może być już za długa "posiadówa" na IEMy. Ja jak dłużej posiedzę w IEMach to robią mi się początki zapalenia ucha (dalej nie pozwalam).

 

4 godziny temu, negozio napisał(a):

Chciałem sobie ten czas umilić muzyką. W domu używam HD650, które nie sprawdzą się w tym scenariuszu. Szukam czegoś z dobrym wygłuszeniem

Moje odkrycie ostatnimi czasy to HyperX Cloud, właśnie pod kątem wygłuszenia otoczenia dają radę lepiej niż sporo innych zamkniętych słuchawek i nawet niektórych IEMów. Już w stanie fabrycznym grają całkiem przyjemnie, moim zdaniem po HD650 bardziej będą Ci pasować, niż dość "wrzaskliwe" M50. Oczywiście można je modami poprawić bez problemu do poziomu słuchawek zamkniętych za 1000-2000zł.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Perul napisał(a):

Zgadzam się, ale w kontekście tego

to może być już za długa "posiadówa" na IEMy. Ja jak dłużej posiedzę w IEMach to robią mi się początki zapalenia ucha (dalej nie pozwalam).

 

Moje odkrycie ostatnimi czasy to HyperX Cloud, właśnie pod kątem wygłuszenia otoczenia dają radę lepiej niż sporo innych zamkniętych słuchawek i nawet niektórych IEMów. Już w stanie fabrycznym grają całkiem przyjemnie, moim zdaniem po HD650 bardziej będą Ci pasować, niż dość "wrzaskliwe" M50. Oczywiście można je modami poprawić bez problemu do poziomu słuchawek zamkniętych za 1000-2000zł.

3-4h w tygodniu to za dużo na IEMy?  Bez przesady, to wychodzą 3 jednogodzinne posiedzenia lub coś koło tego na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Pioj napisał(a):

to wychodzą 3 jednogodzinne posiedzenia lub coś koło tego na tydzień

W moim przypadku to już za dużo, jak jest u kolegi @negozio to nie wiem. Ja miałem kiedyś niezłe "przeboje" z uszami (zwłaszcza lewym) i od tamtej pory są bardziej wrażliwe na "zatyczki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Perul napisał(a):

Moje odkrycie ostatnimi czasy to HyperX Cloud, właśnie pod kątem wygłuszenia otoczenia dają radę lepiej niż sporo innych zamkniętych słuchawek i nawet niektórych IEMów. Już w stanie fabrycznym grają całkiem przyjemnie, moim zdaniem po HD650 bardziej będą Ci pasować, niż dość "wrzaskliwe" M50. Oczywiście można je modami poprawić bez problemu do poziomu słuchawek zamkniętych za 1000-2000zł.

@Perul mam pytanie, czy pady od HyperX Cloud będą pasować do Takstarow Pro 80 V2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Jaro54 napisał(a):

czy pady od HyperX Cloud będą pasować do Takstarow Pro 80 V2?

Rozmiarem na pewno, bo to właściwie te same słuchawki. Ale z tego co kojarzę Pro80 mają trochę wyższe pady niż HyperX, przez co HyperX grają cieplej od Pro80.

Mi się granie HyperX bardziej podoba, co jest właśnie zasługą tych niższych padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo szukam padów do Pro 80 i B8

Jakbyś coś mógł polecić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Perul napisał(a):

Oczywiście można je modami poprawić bez problemu do poziomu słuchawek zamkniętych za 1000-2000zł.

 

Jakie to konkretnie mody? Gdzieś mam w szafie stare Cloudy, to moze kiedyś z nudów bym poeksperymentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Perul napisał(a):

W moim przypadku to już za dużo, jak jest u kolegi @negozio to nie wiem. Ja miałem kiedyś niezłe "przeboje" z uszami (zwłaszcza lewym) i od tamtej pory są bardziej wrażliwe na "zatyczki".

Bo imemy trzeba czyścić i trzymać w opakowaniu z tabletką osuszającą w innym przypadku zapalenie uszu pewne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, wegiel21 napisał(a):

Bo imemy trzeba czyścić i trzymać w opakowaniu z tabletką osuszającą

Ja swoje czyszczę, inaczej seala nie trzymają takie "zawoskowane". Osuszania moje raczej nie potrzebują, za rzadko je używam i za krótko.

Moje "przeboje" z uszami nie były związane z IEM, prędzej "zemściło się" chodzenie bez czapki.

 

15 minut temu, Dirian napisał(a):

Jakie to konkretnie mody?

Moje własne, dość konkretnie ingerujące w konstrukcję (w sensie dodatkowe dziurki itp) - świeża sprawa, nawet miesiąca nie mają te mody.

Zasadniczo pady zmieniłem na kątowe skórki HM5, dorobiłem parę dziurek rozjaśniających górę i przyspieszających bas, a potem domulałem brzmienie pogrubiając membrany bierne i dorabiając basreflexy, bo to co wyszło było, delikatnie mówiąc jazgotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Moje własne, dość konkretnie ingerujące w konstrukcję (w sensie dodatkowe dziurki itp) - świeża sprawa, nawet miesiąca nie mają te mody.
Zasadniczo pady zmieniłem na kątowe skórki HM5, dorobiłem parę dziurek rozjaśniających górę i przyspieszających bas, a potem domulałem brzmienie pogrubiając membrany bierne i dorabiając basreflexy, bo to co wyszło było, delikatnie mówiąc jazgotliwe.
kątowe skórki HM5
Można link?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, wfmsiekierka napisał(a):

Można link?

Do wyboru, do koloru ;) 

https://pl.aliexpress.com/item/4000192742249.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności