Skocz do zawartości

Projektory do gier.


marco-polo

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, neonlight napisał(a):

@marco-poloTutaj masz wszystko.

 

 

 

Tutaj bardziej obrazowo, jak ustawić kontrast i jasność.

 

 

Wszystko ustawiłem według tych ustawień.

coolors.png

https://displaylag.com/benq-ht2150st-gaming-projector-review/

Tutaj masz wyraźniejsze zdjęcia jakie są ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marco-polo napisał(a):

Wszystko ustawiłem według tych ustawień.

 

coolors.png

No to teraz ustaw tryb ISF np. Dzień, ale tylko kontrast, jasność, gama 2.2, Brilliant Color Off,  redukcja szumów na 0, temperatura Normal. 

 

Bez szczegółowego ustawiania kolorów i porównaj z tym ustawionym przez Ciebie Cinema, przede wszystkim tablica kontrastu i jasności i wrzuć fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czerń to mam tylko na obramowaniu szarość rec.709 w tym modelu to 93% i zgadzałoby to się z czernią jaką posiadam.

Wrzucę jakieś fotki poglądowe z ludzkimi postaciami. W tel. może coś dostroję żeby fotki lepiej wychodziły.

Albo z kamerki bo jest lepsza lub aparatu cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Jeżeli chodzi o czerń to mam tylko na obramowaniu szarość rec.709 w tym modelu to 93% i zgadzałoby to się z czernią jaką posiadam.

Wrzucę jakieś fotki poglądowe z ludzkimi postaciami. W tel. może coś dostroję żeby fotki lepiej wychodziły.

Ustaw te dwie tablice na całym ekranie i zrób fotki, mogą być rozjaśnione. 

 

colorbands.png

 

4f704-kgontech-0-8-gray-ramp-128.png

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ta redukcja szumów?

Jak miałem enabled ISF w dzień to mi się nie podobało bo wyglądało jakby ktoś żarówkę w ten ekran włożył, w dzień jakby ten cały ekran wyglądał jakby był podświetlony.

Przy wyłączonym ISF moim zdaniem kolory są lepsze.

W dzień mnie nie interesują ustawienia bo tutaj to w większości "wieczna ciemność".

Ja nie mam takich ustawień jak na tych zdjęciach.

Wysłałem wszystkie ustawienia jakie mam w menu na stronie 3-ciej tego tematu.

9p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marco-polo napisał(a):

Co to jest ta redukcja szumów?

Redukuje ziarno i przy okazji ostrość/szczegóły obrazu.

15 minut temu, marco-polo napisał(a):

Jak miałem enabled ISF w dzień to mi się nie podobało bo wyglądało jakby ktoś żarówkę w ten ekran włożył, w dzień jakby ten cały ekran wyglądał jakby był podświetlony.

Bo trzeba go (ISF Dzień) skalibrować! 😁

15 minut temu, marco-polo napisał(a):

Ja nie mam takich ustawień jak na tych zdjęciach.

To są zdjęcia testowe, które masz wyświetlić na ekranie, a następnie użyć pozycji w menu projektora, czyli kontrast dla kolorowego zdjęcia, a jasność dla czarnego i wyregulować zgodnie z moimi wskazówkami na stronie trzeciej, w tym temacie. 🙂 

 

Ponownie..

 

No to teraz ustaw tryb ISF np. Dzień, ale tylko kontrast, jasność, gama 2.2, Brilliant Color Off, redukcja szumów na 0, temperatura Normal. 

 

Bez szczegółowego ustawiania kolorów!

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neonlight napisał(a):

No to teraz ustaw tryb ISF np. Dzień, ale tylko kontrast, jasność, gama 2.2, Brilliant Color Off, redukcja szumów na 0, temperatura Normal. 

To zrobiłem wczoraj tylko szumy jedynie na 0 muszę zmienić.

Bo wszystko zrobiłem w ustawieniach ze strony 3 i tam ten Pan z tą córką na fotce ma wpisane kolejno wszystko co i jak ustawić.

Rozumiem że te fotki mam wyświetlić na projektorze i zrobić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marco-polo napisał(a):

To zrobiłem wczoraj tylko szumy jedynie na 0 muszę zmienić.

Bo wszystko zrobiłem w ustawieniach ze strony 3 i tam ten Pan z tą córką na fotce ma wpisane kolejno wszystko co i jak ustawić.

Tak, teraz tylko zastosuj te ustawienia, co w powyższym moim poście dla trybu ISF Dzień, ale już bez szczegółowego regulowania kolorów, jak dla trybu Cinema, czyli:

 

Tryb ISF Dzień, kontrast, jasność, gama 2.2, Brilliant Color Off, redukcja szumów na 0, temperatura Normal. 

 

6 minut temu, marco-polo napisał(a):

Rozumiem że te fotki mam wyświetlić na projektorze i zrobić zdjęcia.

Tak, dokładnie, ale w trybie Cinema. :)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Daj mi chwilkę.

Dodaję z wyłączonym i włączonym ISF dzień.

IMG_20240111_181639.jpgIMG_20240111_181630.jpgIMG_20240111_181554.jpgIMG_20240111_181249.jpgIMG_20240111_181229.jpg

IMG_20240111_181727.jpg

IMG_20240111_181846.jpg

IMG_20240111_182329.jpg

IMG_20240111_182509.jpg

IMG_20240111_182541.jpg

@neonlight tak jak mówiłeś zrobiłem.

Z ISF jak mam w dzień ON mam wrażenie że całość ekranu jest żółta.

 

IMG_20240111_183242.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marco-polo napisał(a):

Ok.Daj mi chwilkę.

Dodaję z wyłączonym i włączonym ISF dzień.

IMG_20240111_181639.jpgIMG_20240111_181630.jpgIMG_20240111_181554.jpgIMG_20240111_181249.jpgIMG_20240111_181229.jpg

IMG_20240111_181727.jpg

IMG_20240111_181846.jpg

IMG_20240111_182329.jpg

IMG_20240111_182509.jpg

IMG_20240111_182541.jpg

@neonlight tak jak mówiłeś zrobiłem.

Dobra, na fotkach nie widzę, czy ostatni 32 rząd kolorów, jest oddzielony wszędzie od pozostałych rzędów. 

 

W trybie ISF na czarnej tablicy, nie widać szarego półkwadratu, ma się pojawić tuż po czerni i tak zostaw.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20240111_185020.jpgIMG_20240111_184959.jpgIMG_20240111_184947.jpgIMG_20240111_184928.jpgIMG_20240111_184905.jpgIMG_20240111_184847.jpgIMG_20240111_184753.jpgIMG_20240111_184749.jpg

Tak wygląda ludzka twarz.

Zmniejszyłem kontrast i jasność na 40 moim zdaniem kolory są lepsze. Jak na tej babce.

Dodatkowo zmniejszyłem Sharp do 7 bo przy 15-tu pojawia mi się ziarnistość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Z ISF jak mam w dzień ON mam wrażenie że całość ekranu jest żółta.

 

IMG_20240111_183242.jpg

Bo jesteś przyzwyczajony do zimnego koloru, a generalnie jest zalecana temperatura 6500k (D65) i ustawienie Ciepły, bo tak są filmy realizowane. Poza tym, taki ciepły obraz mniej męczy wzrok, ale jak lubisz zimniejszyz to wystarczy zmienić temperaturę z Normal na Zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej mam takie wrażenie.

Zimny kolor jak zauważyłem ma jakby ciemniejsze kolory.

Cieplejsze to taka źółć jakby mi się pokazuję.

Przy zimowym to jak ekrany matowe mam takie wrażenie.

Przy ciepłym kolorze widzę tą jakby nadmiarowość żółtego albo oczy mam na tyle już wypalone od monitora albo przejście z jasnego do ciemnego.

@neonlight Mam tam jeszcze opcję trybu dźwięku cinema,sport,gry,user etc. Zostawiłem na kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marco-polo napisał(a):

IMG_20240111_185020.jpgIMG_20240111_184959.jpgIMG_20240111_184947.jpgIMG_20240111_184928.jpgIMG_20240111_184905.jpgIMG_20240111_184847.jpgIMG_20240111_184753.jpgIMG_20240111_184749.jpg

Tak wygląda ludzka twarz.

Zmniejszyłem kontrast i jasność na 40 moim zdaniem kolory są lepsze. 

Tu nie chodzi o to czy kolory są lepsze, tylko o gradację kolorów. Jeżeli nie będzie widać linii oddzielającej 31 rząd od 32 rzędu na tablicy kolorów, to będziesz miał przepalenia i plamy na jasnych obszarach obrazu, nie będzie widać detali, które normalnie tam być powinny.

 

To samo z czernią, jak ustawisz za małą jasność, to nie będzie widać detali, tylko same czarne plamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to Brillant colour to jakby otwieranie i zamykanie ustawień w regulacjach koloru z tego co zauważyłem. @neonlight

Jak zmieniłem na zimny to jasność i kontrast dałem z powrotem i moim zdaniem kolory są odpowiednie.

Nie przekłamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też to zauważyłem że to podbija jasność kolorów i ISF w dzień robi to samo i te kolory są niewyraźne jakby podkoloryzowane.

Wróciłem do koloru normal. Na zimnym są zaciemne.

Tutaj jest na normal z jasność i kontrast 50/50

 

IMG_20240111_191733.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight

Moim zdaniem po prostu moje oczy muszą się przyzwyczaić.

Sprawdzę to później to zdjęcie i te punkty 31 i 32 czy są oddzielone kreską.

Jak nie będą oddzielone kreską to które parametry ustawień będę musiał zmienić?

To zdjęcie poglądowe nie jest na całym ekranie projektora jest w sam raz po środku.

Nie wiem czy to ma wpływ na te kreski.

Chyba że jest gdzieś online sprawdzenie takich ustawień.

Dla mnie co mam ustawić nie wiedząc na co to ma wpływ i co to robi wiele mi nic nie mówi co oznaczają że te kreski mają być oddzielone lub rozmazane.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał(a):

@neonlight

Moim zdaniem po prostu moje oczy muszą się przyzwyczaić.

Sprawdzę to później to zdjęcie i te punkty 31 i 32 czy są oddzielone kreską.

Jak nie będą oddzielone kreską to które parametry ustawień będę musiał zmienić?

Wszystko Ci napisałem we wcześniejszych postach. 🙂 To, że zdjęcie nie jest na całym ekranie w niczym nie przeszkadza, więc spokojnie możesz tak dokonać wszelkich regulacji obrazu.

 

Tą kolorową tablicą ustawiasz jasne kolory, żeby nie były przepalone i było widać w nich wszystkie detale. Zaczynasz np. od 100 i lecisz w dół do momentu, w którym każdy z tych kolorów będzie oddzielony w ostatnim rzędzie kreską. Każdy kolor będzie reagował inaczej, więc gdy będzie blisko ostatniego 32 rzędu, to sprawdzaj co kliknięcie, czy już wszędzie kolory są oddzielone.

 

colorbands.png

 

Następnie przejdźmy do ustawienia jasności, czyli ustawienie najgłębszej czerni i jednocześnie wyciągnięcie z niej jak najwięcej detali. 

 

Ustawianie zaczynasz z kolei od 0 i lecisz do góry, do momentu, w którym pojawi się szary półkwadrat, wtedy robisz stop i tak zostawiasz.

 

IMG_20240112_125234.png

 

Dla pewności wyświetl kolejną czarną tablicę i napisz, ile kwadratów w pierwszym, górnym rzędzie nie widać wcale. 😉

 

blacktest.png

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzędzie z kwadratami co wysłałeś fotkę to szarość całego ekranu jest na 40, możliwe że białe tło tapety ma na to wpływ.Jednak sprawdzę to teraz. Chodzi w tych kolorach i ustawieniach aby kolory nie były jak najbardziej naturalne ale nie "przekrwione".

Dobra na ostatnim rysunku z kwadratami jak zmniejszałem jasność to kwadraty zaczęły znikać kolejno. To mam ustawić aby był widoczny ten 40 czy wszystkie mają być widoczne?

Następnie zostanie wtedy kontrast

Rozumiem ma się pojawić szary ostatni kwadracik to w jasności 

a w kontraście to  będzie odpowiednik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, marco-polo napisał(a):

W tym rzędzie z kwadratami co wysłałeś fotkę to szarość całego ekranu jest na 40..

Nie wiem, o co Ci chodzi  w tym zdaniu?! 🤷

42 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Chodzi w tych kolorach i ustawieniach aby kolory nie były jak najbardziej naturalne ale nie "przekrwione".

Tak

42 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Dobra na ostatnim rysunku z kwadratami jak zmniejszałem jasność to kwadraty zaczęły znikać kolejno. To mam ustawić aby był widoczny ten 40 czy wszystkie mają być widoczne?

Wszystkie powinny być widoczne, oprócz pierwszego, ale to jest zależne od możliwości danego projektora, bo np. jeżeli podczas zwiększania jasności, rozjaśni się tło w około kwadratów to znaczy, że powinieneś się cofnąć o jedno kliknięcie. Ja mam ustawione tak, że nie widać dwóch pierwszych kwadratów, bo wtedy czerń jest ogólnie głębsza i obraz bardziej kontrastowy, a detali tracę niewiele.

42 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Następnie zostanie wtedy kontrast

Rozumiem ma się pojawić szary ostatni kwadracik to w jasności 

a w kontraście to  będzie odpowiednik?

Do ustawienia jasności służą czarne tablice, natomiast do ustawienia kontrastu tablica kolorowa, a tam ostatni rząd 32-gi ma być wszędzie oddzielony od 31-go, uzyskasz to zmniejszając kontrast od max do minimum.

 

Po 19'tej siądę do proja, bo kupiłem nowego, też BenQ i dam Ci znać, jak to u mnie wygląda.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za wytłumaczenie.

Projektor to trudniejsze niż instalacja linuxa.

@neonlight Jaki kupiłeś model tak z ciekawości?

Kupiłem do tego pro głośniki co wcześniej linka dawałem.

https://www.ceneo.pl/27186270

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień bardzo ładnie ekran wygląda.

Lekkie zachmurzenie ale nie trzeba po ciemku siedzieć i ekran się trochę zwiększył.

Ten lekki trapez na końcach mi nie przeszkadza bo patrzę w środek ekranu i nawet nie zwracam uwagi.

Ekran trochę się zwiększył o 45 cm w wysokości i pewnie kilka cm w długości i mam w rozdzielczości FHD 1920X1080

Kolorki mi bardzo odpowiadają ani przejaskrawione ani nie są wyblakłe.

Poprawiłem jasność aby tylko 2 pierwsze kwadraty się nie wyświetlały.

Super @neonlight za pomocne rady. To wiesz jak dziecku kupić lizaka i ma radochę.

I przy okazji widać jakie mam ściany i tapetę na nich.

IMG_20240113_112047.jpgIMG_20240113_112021.jpgIMG_20240113_111910.jpg

IMG_20240113_112120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności