Skocz do zawartości

Projektory do gier.


marco-polo

Rekomendowane odpowiedzi

@marco-polo Ładny widoczek przez okno. 🙂 

 

Ja nie mógłbym oglądać w dzień z projektora, za bardzo wyblakły obraz jest i nie ma tego klimatu, jak w całkowitym zaciemnieniu.

 

Kolor ścian wygląda ok, tylko martwią mnie te tapety, bo widać pasy pionowe, no i ten zegar (fajny ale) odbijający obraz. 

 

Później wstawię moje ustawienia w BenQ TK850, kolejno w trybie Cinema, User (nie mam ISF 😕) i Jasny, który obecnie używam. 

 

Ogólnie fajne kolory, rozdzielczość 4K i jasność, ale czarny słabiutki, gorszy od mojego ViewSonic PX725HD, pomimo dynamicznej przysłony ustawionej na max.

 

HDR jakoś do mnie nie przemawia, wolę oglądać w trybie Jasny, bo jest lepsza szczegółowość, kontrast, mniejsze przepalenia i obraz jest bardziej.. hmm, jednorodny?! ;)

 

Szum wiatraka jest spory przy ustawieniu lampy na Normal, w ustawieniu Eco też mógłby być cichszy, ale i tak jest ciszej, niż w moim PX725HD.

 

Trochę żałuję, że nie wziąłem W2700, ze względu na lepszą czerń, ale za to ma mniejszą jasność. W TK850 przy ustawieniu Jasnym świeci, jak TV - na razie jest efekt wow, ale pewnie z czasem mnie zmęczy. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem te tapety mają te paski i w dzień je widać ale jak jest ciemno to ich nie widać.

O HDR było kilka filmików czy warto i jak to działa.

Z projektorami jak ktoś powiedział to nie tak jak z tv że możesz sobie wybrać i zobaczyć.

Wiem że masz 14 dni na zwrot jeżeli produkt Tobie nie odpowiada ale nwm jak to jest z tymi zwrotami jak nie jesteś zadowolony.

U mnie wiatraki w projektorze to nie problem bo mam pompę ciepła na powietrze, więc jest głośniejsza od projektora.

Projektor to dobry jest na wieczór, żeby się zrelaksować i obejrzeć dobry film.

O zegarze myślałem żeby zdjąć.

Ustawiłem ogólnie z tymi czarnymi kwadratami które mają być widoczne na początku oprócz tych dwóch.

Mnie projektor właśnie bardziej odpowiada niż świecące monitory, taki matowy.

Viewsonic i Optomy nie brałem bo za dużo się naczytałem ale ogólnie mają dobre i konkurencyjne ceny.

BenQ TK850 to widziałem ma dużo złącz i jest z netflixem i androidem oraz ma wbudowane wifi.

Ja korzystam z pc połączony do projektora.

Dla mnie jak na początek to i tak moim zdaniem sądzę że z pomimo tylu modeli dobrze wybrałem.

Pewnie z czasem nawyki się zmienią tak samo jak technologia ale wiem na pewno że jak już kupować to z markowych nazw.

@neonlight Co do kolorów w dzień mógłbym je podkreślić ale u mnie już o tej godzinie to ciemnica, więc jakbym je wzmocnił to pod wieczór pewnie ściana byłaby bardziej podkolorowana jak jakaś projstytutka.

 

Ja się zastanawiałem jakby do takiego projektora włożyć lampę podobnej wielkości oznaczałoby to że nie działałaby czy miałaby gorsze kolory. Zawsze mnie to zastanawia.

Zastanawiałeś się nad tym @neonlight? Te lampy OEM podobno mają gorszą jakość w świeceniu, żywotności godzin i mniejsze pokrycie na ścianie.

5 razy przemeblowanie chyba robiłem.

I to jest najlepsze zestawienie moim zdaniem.

 

IMG_20240113_151121.jpg

Te haki ze ściany zdjąłem a zegar to jeszcze nie wiem. Chyba zostanie bo i tak więcej nie wycisnę a im dalej i większy obraz to kolory też tracą.

265cm x 165 cm długość x wysokość i w skali 16:9 to:

  • Przelicz długość i szerokość na cale:

    • Długość: 265cm÷2.54cm/cal104.33cala
    • Wysokość: 165cm÷2.54cm/cal64.96cala
  • Przelicz proporcje na 16:9:

    • Długość w skali 16:9: 265cm×169÷2.54cm/cal109.38cala
    • Wysokość w skali 16:9: 109.38cala×91661.50cala

Podsumowując, w skali 16:9 prostokąt o wymiarach 265cm×165cm odpowiadałby około 109.38cala×61.50cala.

@neonlight żarówki zamawiasz od oryginalnych dostawców czy z jakiegoś sprawdzonego sklepu?

Na aliexpress jakieś polecane?

https://www.ebay.com/itm/201577547934

Do epsona tą kupiłem.

Edytowane przez marco-polo
edycja tekstu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Włączyłem tryb dużej wysokości i szybsze chłodzenie.  Projektor zmniejszył temperaturę obudowy. Fakt jest głośniejszy ale przy kinie domowym mi nie przeszkadza lub słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, gundrum napisał(a):

Ludzie, przecie byle jaki ekran będzie lepszy od farby ściennej...

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka
 

Bzdura, żaden ekran, który nie jest ALR, nie obniży poziomu czerni w obrazie z budżetowego projektora - przetestowane na dziesiątki sposobów, mixów. ;)

3 godziny temu, marco-polo napisał(a):

@neonlight Te ustawienia na mojej ścianie lepiej wyglądają.

https://displaylag.com/benq-ht2150st-gaming-projector-review/

Sprawdzę u siebie, dzięki. 😉👍

29 minut temu, marco-polo napisał(a):

@neonlight Włączyłem tryb dużej wysokości i szybsze chłodzenie.  Projektor zmniejszył temperaturę obudowy. Fakt jest głośniejszy ale przy kinie domowym mi nie przeszkadza lub słuchawkach.

Niepotrzebnie, tam się nic złego nie stanie, a cichsza praca projektora jest zawsze w cenie, imo. 🙂

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran nie poprawia obrazu, to raczej farba ścienna go psuje :)

Mi brakowało kontrastu to zamieniłem ekran biały na szary i mam go aż nadto.
Mam benq w2700 i jest to mój trzeci projektor nie licząc biurowych. Dzieciaki mają w pokoju mój stary projektor i oglądały bajki na ścianie (kiepsko), ale kupiłem ekran pull up i jest lepiej.

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gundrum napisał(a):

Ekran nie poprawia obrazu, to raczej farba ścienna go psuje :)

Mi brakowało kontrastu to zamieniłem ekran biały na szary i mam go aż nadto.

Mam odmienne zdanie. Nie ma ekranu wystarczająco ciemnego, żeby obniżyć poziom czerni do satysfakcjonującego mnie poziomu, stąd pozostaje wspomniana farba lub roleta. Zrobiłem kilkadziesiąt mieszanek farby i porównywałem z ekranem szarym - ekran projekcyjny szary, jest za jasny do takich sztuczek. ;)

 

W2700 też mistrzem czerni pewnie nie jest, sądząc po opisach i pomiarach, więc jestem pewny, że farba pomogłaby w osiągnięciu głębszej, mniej szarej czerni - kosztem ogólnej jasności, rzecz jasna. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marco-polo napisał(a):

@neonlight Te ustawienia na mojej ścianie lepiej wyglądają.

https://displaylag.com/benq-ht2150st-gaming-projector-review/

Nie mam u siebie trybu Game, a na Sport wyszło beznadziejnie. 

 

Poza tym, najlepiej mi się ogląda w trybie Jasny z ustawieniami, jak ponizej:

 

BenQ TK850

 

Ustawienie lampy Normalny

 

Bright:

Jasność 52

Kontrast 44

Kolor 50 

Odcień 50

Ostrość 15

 

Gamma 2.2

Temperatura Normalny

Dynamiczna przesłona Średni

Brilliant Color 10

 

Cinema Master:

Wzmocnienie koloru 0

Odcień skóry -2

Pixel Enhancer 4K 2

Motion Enhancer 4K Średni 

 

Lampy trzeba zamawiać u sprawdzonych sprzedawców, ponieważ osobiście wolałbym nie ryzykować zakupem lampy o gorszych parametrach, niż oryginalna i o niższej trwałości, tym bardziej z jakiegoś AliExpress itp..

 

Każda lampa/żarówka ma inne parametry techniczne m.in. odwzorowania kolorów, temperaturę barwową, moc. 

 

To jest sprawdzony sklep, można u nich kupić zarówno oryginalne lampy z modułem, jak i bez, są też markowe zamienniki i najtańsze z dostępnych. Sam brałbym tylko lampę, bez obudowy, oryginał lub dobry zamiennik, nigdy tej najtańszej.

 

https://www.projektory-lampy.pl/lampy?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAqY6tBhAtEiwAHeRopWJHeKAXei-iQKeOa2-JNTf8ramB530ZYkXkIvP3NNlEuoid8PFCohoCQG4QAvD_BwE

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy na tego Spydera.

Lepiej trochę dołożyć do i1 Display Pro. Są teraz tanie.

Do tego odpalisz na nim I1 Profilera.

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp5it Wyprzedane

 

ddsa.png

Ten Pan chce sprzedać projektor, ekran i zapasową żarówkę za 386.64zł

https://www.facebook.com/marketplace/item/737231861663909/?ref=browse_tab&referral_code=marketplace_top_picks&referral_story_type=top_picks

Obrazki pomocne do kalibracji ekranu.

http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php

 

KalibratorHD.png

Kalibrator4k.png

14 godzin temu, neonlight napisał(a):

Nie mam u siebie trybu Game, a na Sport wyszło beznadziejnie. 

 

Poza tym, najlepiej mi się ogląda w trybie Jasny z ustawieniami, jak ponizej:

 

BenQ TK850

 

Ustawienie lampy Normalny

 

Bright:

Jasność 52

Kontrast 44

Kolor 50 

Odcień 50

Ostrość 15

 

Gamma 2.2

Temperatura Normalny

Dynamiczna przesłona Średni

Brilliant Color 10

 

Cinema Master:

Wzmocnienie koloru 0

Odcień skóry -2

Pixel Enhancer 4K 2

Motion Enhancer 4K Średni 

 

Lampy trzeba zamawiać u sprawdzonych sprzedawców, ponieważ osobiście wolałbym nie ryzykować zakupem lampy o gorszych parametrach, niż oryginalna i o niższej trwałości, tym bardziej z jakiegoś AliExpress itp..

 

Każda lampa/żarówka ma inne parametry techniczne m.in. odwzorowania kolorów, temperaturę barwową, moc. 

 

To jest sprawdzony sklep, można u nich kupić zarówno oryginalne lampy z modułem, jak i bez, są też markowe zamienniki i najtańsze z dostępnych. Sam brałbym tylko lampę, bez obudowy, oryginał lub dobry zamiennik, nigdy tej najtańszej.

 

https://www.projektory-lampy.pl/lampy?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAqY6tBhAtEiwAHeRopWJHeKAXei-iQKeOa2-JNTf8ramB530ZYkXkIvP3NNlEuoid8PFCohoCQG4QAvD_BwE

@neonlight może ten filmik lepiej pomoże Tobie w ustawieniach kolorków.

 

@neonlight

To ten co miałeś na myśli W2700

Robię research i douczam się co do kalibracji.

https://displaycal.net/#download

Tutaj darmowe oprogramowanie do kalibracji.

 

https://depositphotos.com/pl/videos/movie-projector.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał(a):

@sp5it Wyprzedane

 

ddsa.png

Ten Pan chce sprzedać projektor, ekran i zapasową żarówkę za 386.64zł

https://www.facebook.com/marketplace/item/737231861663909/?ref=browse_tab&referral_code=marketplace_top_picks&referral_story_type=top_picks

Obrazki pomocne do kalibracji ekranu.

http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php

 

KalibratorHD.png

Kalibrator4k.png

@neonlight może ten filmik lepiej pomoże Tobie w ustawieniach kolorków.

 

@neonlight

To ten co miałeś na myśli W2700

Robię research i douczam się co do kalibracji.

https://displaycal.net/#download

Tutaj darmowe oprogramowanie do kalibracji.

 

Jeżeli sprawna ta Optoma, to można, a nawet trzeba brać. Tylko czarny będzie szary, to na bank.

 

Ze strony Lagom.nl korzystam od bardzo dawna, a te tablice, które zamieściłem we wcześniejszych postach, pochodzą właśnie stamtąd. 😉

 

@marco-polo dziękuję za filmik i tablice testowe, ale ja już wiem, jak skalibrować projektor, czy TV. Poświęciłem mnóstwo godzin na zgłębienie tematu. 🤗

 

Tak, pisałem o tym W2700, jednak na obecną chwilę uważam, że niżej nie powinno się schodzić, niż Epson EH-TW9400, skoro zależy nam na porządnym sprzęcie "4K" i głębokiej czerni. Używki można dostać w okolicach 8kzł, więc nie jest to aż taki duży wydatek, imo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał(a):

Jeżeli sprawna ta Optoma, to można, a nawet trzeba brać. Tylko czarny będzie szary, to na bank.

 

Ze strony Lagom.nl korzystam od bardzo dawna, a te tablice, które zamieściłem we wcześniejszych postach, pochodzą właśnie stamtąd. 😉

 

@marco-polo dziękuję za filmik i tablice testowe, ale ja już wiem, jak skalibrować projektor, czy TV. Poświęciłem mnóstwo godzin na zgłębienie tematu. 🤗

 

Tak, pisałem o tym W2700, jednak na obecną chwilę uważam, że niżej nie powinno się schodzić, niż Epson EH-TW9400, skoro zależy nam na porządnym sprzęcie "4K" i głębokiej czerni. Używki można dostać w okolicach 8kzł, więc nie jest to aż taki duży wydatek, imo. ;)

@neonlight To dla potomnych jakby ktoś był świeży w temacie. 😉

 

Super!

Trafiłem w końcu na swoje świetne ustawienia.

Jasność i kontrast to jest z nim różnie bo w dzień i w nocy wygląda inaczej, zależne od pogody.

Widziałem jak kreski w Jasności ustawieniach na tych kwadratach się pojawiają i znikają.

Co do kontrastu to widziałem w tych kolorach jak te kreski się pojawiają.

Więc najpierw ustawiłem Jasność co do tych kwadracików czarnych a następnie Kontrast do tych kolorów.

I widziałem u siebie te oznaki tęczy ale to jak z kasetą starą vhs i znika szybko więc mnie nie draźni w filmie może z 2 razy się pojawiło.

Moje ustawienia projektora HT2150ST

 

Ustawienie lampy Normalny

 

Bright:

Jasność 57       jak wszystkie kwadraciki oprócz tych dwóch pierwszych

Kontrast 54      jak mam widzieć te wszystkie kreski w kolorach oddzielonych oprócz dwóch ostatnich

Kolor 50           tego nie mogę zmienić

Odcień 50       tego nie mogę zmienić

Ostrość 15      tutaj to  ciężko mi jeszcze to rozgryźć ale z tego linku http://www.lagom.nl/lcd-test/sharpness.php

rozumiem że mają być widoczne wykropkowane wszystkie kwadraciki to było na 4 jak zwiększałem to te niektóre kwadraciki stawały się rozmazane a podobno nie mają być więc u mnie wyszło 4

 

Gamma 2.2

Temperatura Normalny

GAIN RGB

R 100

G 100

B 100

 

OFFSET RGB

R 256

G 256

B 256

 

Hue Sat Gain

 

R 200 204 220

G 200 240 216

B 200 220 224

C 156 240 210

M 203 230 206

Y 223 210 200

 

U mnie na ekranie lewy róg jest biały i kolory widać tam że są mocno jasne bo białe tło.

Tapeta to szare tło taki lekki i na tej tapecie te kolorki wyglądają ciemniej.

Brilliant Color mam wyłączony i wtedy obraz daję trochę kolor lampy ale nie jest kremowy, kiedy jest włączony daję bardziej podświetlenie ale na biało.

Tak to wygląda na tych ustawieniach.

 

 

 

 

 

uop-.jpg

jell.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo jak edytujesz post, to cytuj mnie, bo ja nie wiem, że coś później dodałeś. ;)

 

Odnośnie ustawienia rozpiętości kolorów, to muszą być widoczne kreski w ostatnim 32'gim rzedzie.

 

Wczoraj testowałem ponownie ustawienia i jednak gamę mam 1.8 zamiast 2.2, bo wtedy więcej szczegółów w czerniach i ciemnych kolorach widać.

 

Jasność przy tej gamie (1.8) można ciemniejszą ustawić, bo i tak wszystkie kwadraty są u mnie widoczne, oprócz pierwszego.

 

Brilliant Color mam włączony, ale na 5, bo przy 10 kolory zmieniają odcień, tak jakby projektor już nie wyrabiał przy tej jasności. 

 

Ostrość mam na max, bo nie widać w ogóle, żeby to coś zmieniało. 🤷 A poza tym, ustawiam ją "na oko", żeby nie było artefaktów, a jak już to minimalne. ;)

 

Nie jest zły ten BenQ TK850, ale docelowo będę szukał czegoś z lepszą czernią.

 

Jak masz porównanie na białym i szarym tle, to będziesz widział różnicę w jasności kolorów, dlatego najlepiej tego nie robić, a wzrok i tak się przyzwyczai do tych ciemniejszych.

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj można zobaczyć ten ekran z mikrokulkami, co to dawniej w kinach stosowali, bo projektory wówczas nie były wystarczająco jasne.

 

 

Jak wcześniej pisałem, fajnie napiąć tą "szmatę" na drewnianej ramie i powiesić na ścianie, żeby można było uzyskać akceptowalną jakość obrazu wyświetlanego w dzień lub w niecałkowicie zaciemnieniu.

 

Koszt materiału śmieszny w porównaniu do ekranów ALR, więc nawet na próbę można coś takiego zbudować i zobaczyć, czy się sprawdzi. 

 

Oczywiście, do oglądania w nocy nie polecam, bo ma wady tj. za mocno odbija światło, przez co czarny robi się jeszcze bardziej szary, niż na białym tle, że o szarym nie wspomnę, a druga wada to bardzo dużą wrażliwość na kąty, trzeba siedzieć w lini prostej z projektorem, a i tak boki są ciemniejsze, niż środek ekranu.

 

Ps.

Zapomniałem napisać, że w porównaniu do farb metalicznych i mixów popularnych na forach internetowych, na tym ekranie nie widać ziarna, a jeżeli już, to ledwie zauważalne, natomiast odbicie światła jest również o wiele mocniejsze.

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epson 84 cale ale jest obraz mniejszy bo nie jest throw show albo nie wiem co jest grane.

Ma całkiem inne menu niż Benq.

Ogólnie benq wypada lepiej ale epsonowi też niczego nie brakuję.

Kwestia pewnie wyboru i doświadczenia do czego się użytkuję projektor.

Obraz kiedy zapalone światło w pokoju.

 

 

IMG_20240118_215431.jpg

IMG_20240118_215424.jpg

IMG_20240118_223354.jpg

Edytowane przez marco-polo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem ten DLP i 3LCD aby zrozumieć tą walkę o czerń.

Prawda że czerń jest inna jednak na filmikach youtube 8k nie widzę żeby odbiegała od norm.

Kolory są inne to prawda.

W Benq moim zdaniem jest prostsze menu.

Doświadczenia mam i widzę różnicę.

Nie wiem, muszę doczytać instrukcję.

W 3LCD jakby ekran mrugał ale może to coś w ustawieniach 

Epson widac słaby produkt.

http://www.curtpalme.com/forum/viewtopic.php?t=37975 tutaj trochę więcej.

 

 

@neonlight Znana Tobie jest ta usterka opisana tutaj?

https://www.avsforum.com/threads/managing-projector-bulb-flicker.2261738/

Mam to na tym epsonie - Wydaje się, że migotanie żarówki jest najczęściej spowodowane zjawiskiem zwanym „wędrowaniem łuku” i „rozbłyskiem łuku”. 

Edytowane przez marco-polo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 19:43, espe0 napisał(a):

Minusy:

Szum

Trzeba mieć ciemno w pokoju

Trzeba dobry ekran (szary najlepszy)

Szum

Nie zgodzę się z tym nowsze projektory są lepiej zbudowane.  Co do ekranu że szary to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Nie zgodzę się z tym nowsze projektory są lepiej zbudowane.  Co do ekranu że szary to tak.

W droższych projektorach, dedykowanych kinu domowemu szum jest niewielki, ale fakt, większość projektorów jest dosyć głośna i trzeba się z tym pogodzić lub nie. 

 

Co do zaciemnienia, to też się zgadzam, niestety projektor to nie telewizor i trzeba zapewnić określone warunki, żeby seans sprawiał przyjemność. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, neonlight napisał(a):

W droższych projektorach, dedykowanych kinu domowemu szum jest niewielki, ale fakt, większość projektorów jest dosyć głośna i trzeba się z tym pogodzić lub nie. 

 

Co do zaciemnienia, to też się zgadzam, niestety projektor to nie telewizor i trzeba zapewnić określone warunki, żeby seans sprawiał przyjemność. ;)

W Polsce tak ale nie tutaj gdzie ja jestem. Zgodzę się w okresie letnim bo tutaj nie ma nocy i okno trzeba zaciemnić. Poza tym projektory podobają mi się w tym że nie biją w oczy kolor jest jak fototapeta na ścianie.

Wentylatora nie słyszę, może dlatego że człowiek skupia się na filmie i zapomina o niedociągnięciach.

Każdy projektor ma swoje wady i zalety.

To jak zacząć oglądać film i nastawić na wodę z czajnikiem i o nim zapomnieć.

DLP  a 3LCD - zdecydowanie DLP  w porównaniu tych dwóch modeli co posiadam.

Jednak filmy w youtube posiadają odpowiednią kolorystykę w 3lcd i filmach, więc nie wiem w czym tkwi ten szary background bez czerni ale występuję. Jednak mi to nie przeszkadza.

 

benq ht2150st lepiej w czerni wypada niż epson 3lcd.

 

IMG_20240121_155314.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności