Skocz do zawartości

Fiio CP13 cassette player


Vulthoom

Rekomendowane odpowiedzi

Nic jakoś bardzo specjalnego zważywszy, że obecnie w produkcji jest tylko jeden mechanizm i używają go wszyscy. Fiio raczej nie wyprodukowało własnego.

Można się przyłożyć do wyśrubowania jego parametrów (tak jak to robi Tascam) i wtedy będzie chociaż używalny.

Z wyglądu jest chociaż przyjemny (szczególnie ten z przeźroczystym frontem) no i wbudowana bateria to zaleta.

Bardzo ciekawe co ich skusiło.

 

Z ciekawostek - "first sony walkman" to był następca tego ich pierwszego przenośnego odtwarzacza, który jeszcze tego miana nie nosił.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Gdyby miał wyjście liniowe i kosztował rozsądnie, co oznacza dla mnie w tym przypadku kilka stówek, to bym kupił.

 

wyjścia liniowego nie ma ale cenowo zmieści się w "kilku stówkach"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku stówkach to zmieszczą się też odrestaurowane odtwarzacze Sony albo Panasonic, które można znaleźć na allegro bądź ebay. Będą dużo lepiej brzmieć, o mniejszym rozmiarze nie mówiąc. No chyba, że ta wbudowana bateria i ładowanie przez usb jest dla kogoś najwyższym priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marek_m napisał(a):

Skąd ta pewność?

 

Z doświadczenia. Tak jak pisałem, obecnie w produkcji jest tylko jeden mechanizm kasetowy, Fiio innego nie użyje. Wysokich lotów to ten mechanizm nie jest.

W najlepszym przypadku da się z niego uzyskać poziom starych budżetowych odtwarzaczy z grubaśną plastikową obudową, plastikowymi drzwiczkami i prztykającymi mechanicznie przyciskami. O autorewersie, dolby czy zmianach equalizacji pod taśmy nie ma co rozmawiać. Głowice montowane w tych mechanizmach zwykle kończą zakres przenoszenia gdzieś w okolicach 12-13k.

Z przyjemnością się pozytywnie zdziwię jak już Fiio wypuści swój twór na rynek, ale nie widzę na to szansy.

 

Polecałbym raczej takie opcje:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/walkman-sony-wmex610-dolby-z-pilotem

https://allegro.pl/oferta/walkman-panasonic-rq-s75-super-stan-made-in-japan-14880450370

 

Być może mam skrzywiony obraz, bo moje sprzęty kasetowe są dość drogie i wiem jak kaseta może brzmieć, nawet z walkmana. Niemniej dopóki dostępne są opcje dobrej klasy, profesjonalnie odrestaurowanych odtwarzaczy jak te powyżej, nie ma sensu pakować się w dzisiejszą technologię kasetową, bo jest ona praktycznie nieistniejąca.

To trochę jakby jedynym nowym obecnie produkowanym mechanizmem gramofonowym był ten z ATLP60 i byśmy się podniecali, że wychodzi któryś z kolei nowy gramofon z tym mechanizmem.

 

Techmoan zrobił dobrą recenzję najlepszej jak dotąd (poza pełnowymiarowymi deckami od Tascama) implementacji tego mechanizmu w urządzeniu przenośnym. Fiio prawdopodobnie osiągnie coś podobnego.

 

 

Edytowane przez timecage
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy stare magnetofony, obecnie każdy wymaga regulacji i przeglądu i nikt nawet za stówę ich nie chce. Nie chcę więcej wchodzić w 30-50 letnie graty. No mam stsrożytny gramofon, ale to przy magnetofonie jest prymitywne urządzenie i nie bardzo ma się co psuć w takim czymś.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, timecage napisał(a):

Parę lat temu sprzedałem takiego samego za 200 zł od strzału, wciągał taśme (raczej drobiazg dla konesera). Kupując chyba lepiej przewidział sytuację, skoro teraz takie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Był dzisiaj preorder na 200 sztuk w oficialnym sklepie fiio, wersja biała i niebieska za 99.99 usd, do każdego zamówienia było dodawane etui warte 29.99 usd.

Mój błąd nadal są dostępne

https://pl.aliexpress.com/item/1005006485723131.html?gatewayAdapt=glo2pol4itemAdapt

CP13-EN.thumb.jpg.ede28276855cfdcd5146ede55ad42f78.jpg

Edytowane przez Vulthoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i proszę, jest tak jak pisałem. Ten sam mechanizm, te same przywary, słyszalny w&f, taki sobie dźwięk. Nie dość, że brak ficzerów jak autorewers, dolby i inne takie, Fiio ma nawet mniej ficzerów od WeAreRewind. Jest ładny i jestem pewien, że solidnie wykonany, ale po gwarancji raczej nienaprawialny (chyba, że jakoś magicznie da się go niedestruktywnie otworzyć, bo śrubek to tam nie ma - a bateria i pasek się zużywają).

 

Sam koleś pod koniec mówi, że zawsze lepszą opcją jest kupić starego sony czy inny ekwiwalent. Na allegro i ebay są ludzie, którzy porządnie odrestaurowują stare sprzęty, które wówczas działają niemal jak nówki, a nie awaryjna ryzykowna używka - sam mam takie dwa, w tym DD33, który jest bez paska, więc ma szansę działać wieki.

 

Ja Fiio CP13 ani innych nowych odtwarzaczy nie rekomenduję, ale jeżeli już ktoś bardzo chce, to sugeruję mieć świadomość co się kupuje i czy na pewno jest to siebie warte. Kasety potrafią brzmieć pięknie, ale niestety nie na takich sprzętach.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VWestlife jak zwykle kombinuje jak może by wyciągnąć sens z nowego sprzętu. Wniosek, że - pomijając inne przywary wynikające z technologii i czasów, w których ten odtwarzacz powstał - największy problem CP13 to brak możliwości łatwego dostania się do środka. Regulacja swoją drogą, na dłuższą metę bateria i pasek stanowić będą problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@timecage dużo tu piszesz o restaurowanych starych walkmanach. Wymiana oasków, silniki. A głowice ? Nie ścierały się ?

 

Czy był Walkman z Dolby C ?

 

Chętnie posłucham nowego sprzętu Fiio. W Sieci jest wzmianka o discmanie od nich . To by mnie interesowało. Mam dużo plyt ale słucham głównie FLAC z DAPów i streamingu. Ponieważ moja stacjonarka "leży" , tania opcja to dokupienie nagrywarki na USB do łapka a może i discmana. No pewnie tak "Profi" jak niektóre sprzęty od Sony wyglądał nie będzie.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

@timecage dużo tu piszesz o restaurowanych starych walkmanach. Wymiana oasków, silniki. A głowice ? Nie ścierały się ?

Jak żyję jeszcze nie widziałem startej czy w inny sposób zużytej głowicy, a trochę sprzętów przerobiłem. Na pewno się zdarza, ale to w mocno eksploatowanych odtwarzaczach. Najczęstsze problemy w przenośnych kasetoplayerach to paski i wylane baterie.

 

29 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Czy był Walkman z Dolby C ?

Było ich trochę, aczkolwiek ja nie spotkałem.

 

30 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Chętnie posłucham nowego sprzętu Fiio.

Powiedziałbym, że warto posłuchać też czegoś innego by mieć perspektywę do porównań, ale w dzisiejszych czasach o to ciężko - co działa na korzyść Fiio.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.02.2024 o 07:51, timecage napisał(a):

Ja Fiio CP13 ani innych nowych odtwarzaczy nie rekomenduję, ale jeżeli już ktoś bardzo chce, to sugeruję mieć świadomość co się kupuje i czy na pewno jest to siebie warte. Kasety potrafią brzmieć pięknie, ale niestety nie na takich sprzętach.

Chyba racja. Tego typu odtwarzaczy jest pełno w cenach 100-200 zł. Z drugiej strony stary magnetofon to najczęściej źródło problemów. A obecnie nie bardzo ma kto się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności