Skocz do zawartości

Przenośny odtwarzacz audio do 600zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup przenośnego odtwarzacza audio. Mój Sandisk Clip Jam przestał działać. Szukam niedrogiego odtwarzacza który będzie oferował nieco lepsza jakość dźwięku od Sandiska. Czy w kwocie do 600zl znajdę coś godnego uwagi? Myślałem nad nowym: Shanling m0 pro, hiby R2 2gen. Rozważam też zakup używanego Hifiman hm 700 (ok 450zl). Co będzie lepszym wyborem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HiBy R2 II. Wcześniej używałem SanDisków Sansa Clip+ na Rockboxie.

Małego, przenośnego DAPa używam głównie podczas spacerów (do i z pracy, ale też codziennych sesji bezprzyrządowego nordic walkingu) oraz podróży. W domu raczej telefon + dongle albo stacjonarny DAC/AMP.

 

Mimo wielu lat, które upłynęły od premiery Rockboxa - większość mini DAPów, w tym ww. R2 II , nie dorasta do pięt funkcjonalnością i niezawodnością mojemu poprzedniemu zestawowi. Niestety, producentom dość często przestaje zależeć na łataniu software'owych dziur i możesz zostać z wszelkimi bolączkami wieku dziecięcego aż do samego końca.

 

Pewnie - aktualne maluchy mają lepsze bebechy, brzmią zdecydowanie ciekawiej, bardziej rozdzielczo.

Niemniej, osobiście, preferuję maluśkie, dwukolorowe ekrany i świetną ergonomię niż dotykowe wyświetlacze i próby przepamprowania sprzętu (np. nieudolny Tidal w R2 II, do którego trzeba logować się co 24 h, bo nie zapamiętuje tokenu).

 

Gdybym nie kupił R2 II mniej niż rok temu, prawdopodobnie teraz zdecydowałbym się na HiBy M300 i jakiegoś Fiio BTR. Ale to ponad 3 krotnie wyższe kwoty niż to, co rozważasz.

Edytowane przez HappyBlack
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie kupiłem Clip Jam :D Z małych, tanich miałem prawie wszystko i uważam, że praktycznie wszystko jest beznadziejne (głównie jeżeli idzie o wygodę używania). Shanling M0 miałem poprzednią wersję i można pierdzielca dostać od kręcenia tym kółeczkiem. Wygoda i przyjemność użytkowania małych DAPów to jest jakiś koszmar w porównani z nawet tanim telefonem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bladeno1 napisał(a):

Trudno wgrać takie oprogramowanie? 

 

Prosto, mamy nawet na forum temat temu poświęcony. Poza tym jak ktoś ma Sony a45 to na 99,99 procent z wgranym takim softem.

15 godzin temu, Kuba_622 napisał(a):

Wygoda i przyjemność użytkowania małych DAPów to jest jakiś koszmar w porównani z nawet tanim telefonem.

 

 

W Sony a45/55 nie ma pokręteł. Są przyciski, niektóre zaznaczone wypustkami. Po krótkim czasie operujesz bez wyciągania z kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach nie żałuję zakupu Sony NW-A45 i jestem nim zachwycony. Na razie nie wgrywałem oprogramowania od WM1Z (Walkman One z MrWalkman) ale planuję to zrobić. Jedyna modyfikacja jaką zastosowałem to zmiana regionu na U i odblokowanie poziomu głosnosci. Po zastosowaniu modyfikacji różnica jest znacząca. Teraz będę musiał wymienić słuchawki na lepsze. 

Edytowane przez bladeno1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten soft o którym wspomniano wcześniej https://www.mrwalkman.com/p/nw-a40series.html. Wyświetla okładki, system działa szybciej no i jakość dźiwięku się poprawia (masz do wyboru kilka regionów i 4 sygnatury dźwięku, które bardzo łatwo zmieniać, bo to edycja tylko jednego pliku tekstowego plus restart). Na początek polecam posłuchać na defaultowych ustawieniach - sygnatura WM1Z, region M3X, tryb Normal

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności