Jump to content
Osoba do pracy w sklepie MP3Store LODZ ×
Odtwarzacz Sieciowy IEAST Oliostream za 1zl do końca marca ×

Rotel RA960BX + Goldenwave Serenade

Recommended Posts

Hej,

Zastanawiam sie czy istnieje mozliwosc sparowania wzmacniacza Rotel RA960BX z przedwzmacniaczem/DAc'em Goldenwave Serenade w taki sposob zeby dzwiek ''plynal'' z SERENADE, a Rotel sluzyl tylko i wylacznie do podlaczenia gramofonu, kolumn glosnikowych oraz odtwarzacza CD?

Pozdrawiam

1600px-Rotel_RA-960_BX-2.jpg

Untitled-1.jpg

Poprzez zwykły kabel RCA: do Rotela podłączasz ten kabel do wyjścia Tape 1 (lub 2) out, a do Serenade: do wejścia RCA single-ended input. Tylko nie wiem, jaki to ma sens. No i umożliwia to tylko odsłuch z Serenade przez słuchawki, jeżeli chodzi o kolumny to dźwięk wciąż będzie z Rotela.

Edited by Bednaar

9 minut temu, Bednaar napisał(a):

Poprzez zwykły kabel RCA: do Rotela podłączasz ten kabel do wyjścia Tape 1 (lub 2) out, a do Serenade: do wejścia RCA single-ended input. Tylko nie wiem, jaki to ma sens.

Chciałby zapewne słuchać płyt CD i LP na słuchawkach przez Serenade, licząc że ten dysponuje lepszym (a może potrzebny jest mocniejszy) wzmacniaczem słuchawkowym niż Rotel.

Edited by lobuz1

2 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Chciałby zapewne słuchać płyt CD i LP na słuchawkach przez Serenade, licząc że ten dysponuje lepszym (a może potrzebny jest mocniejszy) wzmacniaczem słuchawkowym niż Rotel.

Dokladnie o to mi chodzilo z tym, ze myslalem, ze bedzie tez mozliwy odsluch z kolumn glosnikowych w sensie, ze ROTEL sluzylby tylko za swego rodzaju ''wejscie'' dla odtwarzacza CD,kolumn i gramofonu a SERENADE robilby za docelowy wzmacniacz i napedzal calosc.

Znaczy się domyśliłem,  że taki miałeś zamiar, ale czy na pewno ten Serenade lepiej wysteruje słuchawki niż Rotel? Mam Rotela RA-840BX2 i ma wręcz wybitne wyjście słuchawkowe,  na poziomie mojego bardzo dobrego wzmacniacza słuchawkowego SMSL SAP-II. Jedynie buczące trafo w Rotelu (ma 35 lat) skłoniło mnie do zakupu tego SMSL. Stąd moje pytanie o sens takiego rozwiązania. 

20 godzin temu, Bednaar napisał(a):

Znaczy się domyśliłem,  że taki miałeś zamiar, ale czy na pewno ten Serenade lepiej wysteruje słuchawki niż Rotel? Mam Rotela RA-840BX2 i ma wręcz wybitne wyjście słuchawkowe,  na poziomie mojego bardzo dobrego wzmacniacza słuchawkowego SMSL SAP-II. Jedynie buczące trafo w Rotelu (ma 35 lat) skłoniło mnie do zakupu tego SMSL. Stąd moje pytanie o sens takiego rozwiązania. 

Rotela mam od dawna, teraz przebywam w UK gdzie kupilem Serenade no i zastanawialem sie czy bedzie moglo to jakos wspolnie grac, zeby zaden ze sprzetow nie kurzyl sie na polce ;)

1 godzinę temu, HOHOHO napisał(a):

Rotela mam od dawna, teraz przebywam w UK gdzie kupilem Serenade no i zastanawialem sie czy bedzie moglo to jakos wspolnie grac, zeby zaden ze sprzetow nie kurzyl sie na polce ;)

Ok, no to pewnie czeka na Ciebie niespodzianka ,  może się okazać że dziurka Rotela co  najmniej wcale nie jest gorsza od Serenade 😉

• Like 1