Skocz do zawartości

Dongle do IEM? Duża moc, mały rozmiar.


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, zastanawiam się nad donglem. NX4DSD wystarczałby, tylko jest za duży i nieporęczny do komunikacji miejskiej.

Planuję używać go tylko do IEMów, na razie truthear Zero:Red ale w przyszłości także do innych. Z tym, że bardzo lubię equalizować i potrzebuję zapasu głośności, takiego z 10dB, żeby można było dobrze ustawić preamp cyfrowy. W związku z tym pytanie, co polecacie? Znalazłem kilka opcji tak od 200 do 400-500zł (może być używany)

Shanling UA1 Pro - ma aż 80mW dla 32ohm, ale jak dźwiękowo, warto??? 250zł.

FiiO KA2 - fajne, aż 150mW dla 32ohm, ale niestety tylko wyjście jack 4,4mm, także raczej zbyt niewygodnie.

HIBY FC3 MQA - 70mW dla 32ohm, czyli dobrze. I cena też dobra, ok 300zł. Ale dźwiękowo dobry/niedobry?

HIBY FC4 DAC/AMP - mocowo jest bardzo dobrze i jest jack 3,5mm + jack 4,4mm symetryczny. A dźwiękowo jest progress względem FC3? Czy dopłaca się głównie za balans?
Questyle M12 - Bardzo małe i ciekawe urządzenie, ale moc 25mW dla 32ohm mnie po prostu nie urządza, czyli raczej odpada.

Earmen Sparrow - mocowo chyba by wystarczył, ale jak dźwięk, jakkolwiek wart uwagi? Znalazłem choćby powystawowy za 500zł.

Dźwięk który mnie interesuje to przede wszystkim jak najwyższa rozdzielczość, dokładne przeciwieństwo wzmacniaczy lampowych. Jak najlepsza dynamika, duża moc i to chyba tyle czego potrzebuję.

Co myślicie?

A FiiO KA5, warto dopłacać? Moc wyjściową ma dobrą, ale czy jest tak mały jak reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie propozycje ciekawe. O tym Tanchijm kiedyś czytałem na ASR i faktycznie zaskoczenie że tak dobrze wypadł w pomiarach. 54mW na 3,5mm, a 142mW na 4,4mm to byłoby chyba wystarczająco. A używałeś go kiedyś, jakieś spostrzeżenia?

btr3k też byłoby wygodne, tylko niestety 25mW dla 32ohm go przekreśla. Nie wystarczy mocy do equalizacji.

BTR5 w sumie wchodziłby w grę. A jak dźwiękowo w porównaniu z wymienionymi wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie propozycje ciekawe. O tym Tanchijm kiedyś czytałem na ASR i faktycznie zaskoczenie że tak dobrze wypadł w pomiarach. 54mW na 3,5mm, a 142mW na 4,4mm to byłoby chyba wystarczająco. A używałeś go kiedyś, jakieś spostrzeżenia?
btr3k też byłoby wygodne, tylko niestety 25mW dla 32ohm go przekreśla. Nie wystarczy mocy do equalizacji.
BTR5 w sumie wchodziłby w grę. A jak dźwiękowo w porównaniu z wymienionymi wyżej?
Mam btr5 i jest naprawdę dobry. Możesz również używać go jako dongla pod komputer itp. gdy nie będziesz w ruchu.
Poszukaj wątku na forum dotyczącego tego urządzenia tam ludzie również chwalą.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pioj napisał(a):

bardzo lubię equalizować

Wybór w takim razie jest tylko jeden - Qudelix 5k. Chyba najlepszy parametryczny EQ, a mocy po balansie starczy na wszystkie IEM. Można używać jako dongiel albo odbiornik BT. Wpisuje się też w Twoje wymagania grania przeciwnego do lampy - jest rozdzielczo i dynamicznie, nie ma mowy o zamulaniu. Świetne urządzenie :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Najner napisał(a):

Wybór w takim razie jest tylko jeden - Qudelix 5k. Chyba najlepszy parametryczny EQ, a mocy po balansie starczy na wszystkie IEM. Można używać jako dongiel albo odbiornik BT. Wpisuje się też w Twoje wymagania grania przeciwnego do lampy - jest rozdzielczo i dynamicznie, nie ma mowy o zamulaniu. Świetne urządzenie :)

 

No właśnie przy czytaniu o BTR5 też sobie o nim przypomniałem, a nawet nie wiedziałem że działa też przez bluetooth. Wbudowane 10 band parametric EQ faktycznie jest bardzo dobrą opcją. Zarówno qudelix 5k jak i Tanchjim Space (trochę tańszy niż Q5k) wydają się bardzo ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tego Space'a, także się nie wypowiem, ale z dongli możesz odczytać jeszcze o Xduoo Link2 Bal - moim zdaniem jeden z lepszych brzmieniowo dongli, na OLX wisi sztuka za 350 PLN i moim zdaniem w tej cenie to jest kiler, aczkolwiek ja i tak wybrałbym Qudelixa ze względu na jego fantastyczny equalizer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qudelix z dropa i trzeba doliczyć 20 $ za przesyłkę plus opłaty w Polsce 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mówisz, bo nie wiedziałem o dodatkowych kosztach. Qudelix 5k jest stosunkowo trudno dostępny, więc generalnie wyszłoby blisko 600zł. Tanchjim Space na shenzhenaudio byłby poniżej 400zł, także w moim rankingu dużo zyskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na amazonie, moim zdaniem nawet w tej cenie jest świetnym urządzeniem. Jako alternatywę masz Earstudio ES100, który też gra bardzo dobrze (wg niektórych nawet lepiej od Qudelixa), zamiast parametrycznego EQ masz graficzny, który również działa super. Jeżeli jesteś fanem equalizowania, to jednak polecam dołożyć trochę więcej do któregoś z tych urządzeń, nie ma lepszych EQ na rynku w takiej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pioj napisał(a):

A używałeś go kiedyś, jakieś spostrzeżenia?

 

Używam na co dzień. Złego słowa nie mogę powiedzieć.

Mnie nieco irytuje niezależne ustawianie głośności - urządzenie wejściowe ma swój poziom głośności, sam Space też swój. W opinii recenzentów i innych użytkowników to plus, więc co każdemu pasuje..

 

Alternatywą dla Qudelixa 5K jest nadchodzący, dzisiaj opublikowany na AliExpress Fiio BTR15.

Póki co, przed 11.11 raczej nie ma co kupować, bo dojdą kupony, zniżki, itp.

Na grafikach wygląda ciekawie.

Też ma parametryczny EQ, przy pracy z desktopem też może bazować wyłącznie na zasilaniu z kabla (pomijając wewnętrzną baterię). Najważniejsza różnica: 4.4 BAL w Fiio kontra 2.5 mm na Qudelixie.

 

image.thumb.png.050d50918101acdcf48f3f4cc5e2166b.png

 

https://aliexpress.com/item/1005006182197474.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2023 o 22:16, Pioj napisał(a):

Siema, zastanawiam się nad donglem. NX4DSD wystarczałby, tylko jest za duży i nieporęczny do komunikacji miejskiej.

Planuję używać go tylko do IEMów, na razie truthear Zero:Red ale w przyszłości także do innych. Z tym, że bardzo lubię equalizować i potrzebuję zapasu głośności, takiego z 10dB, żeby można było dobrze ustawić preamp cyfrowy. W związku z tym pytanie, co polecacie? Znalazłem kilka opcji tak od 200 do 400-500zł (może być używany)

Shanling UA1 Pro - ma aż 80mW dla 32ohm, ale jak dźwiękowo, warto??? 250zł.

FiiO KA2 - fajne, aż 150mW dla 32ohm, ale niestety tylko wyjście jack 4,4mm, także raczej zbyt niewygodnie.

HIBY FC3 MQA - 70mW dla 32ohm, czyli dobrze. I cena też dobra, ok 300zł. Ale dźwiękowo dobry/niedobry?

HIBY FC4 DAC/AMP - mocowo jest bardzo dobrze i jest jack 3,5mm + jack 4,4mm symetryczny. A dźwiękowo jest progress względem FC3? Czy dopłaca się głównie za balans?
Questyle M12 - Bardzo małe i ciekawe urządzenie, ale moc 25mW dla 32ohm mnie po prostu nie urządza, czyli raczej odpada.

Earmen Sparrow - mocowo chyba by wystarczył, ale jak dźwięk, jakkolwiek wart uwagi? Znalazłem choćby powystawowy za 500zł.

Dźwięk który mnie interesuje to przede wszystkim jak najwyższa rozdzielczość, dokładne przeciwieństwo wzmacniaczy lampowych. Jak najlepsza dynamika, duża moc i to chyba tyle czego potrzebuję.

Co myślicie?

A FiiO KA5, warto dopłacać? Moc wyjściową ma dobrą, ale czy jest tak mały jak reszta?

Polecam Creative SXFI AMP, który obecnie jest sprzedawany pod nazwą Sound Blaster X1 - mały dongle z przyciskami do regulacji głośności oraz play/pause, a do tego spory zapas mocy i niska impedancja wyjściowa. Używam go od kilku lat i złego słowa o nim nie powiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 19:35, HappyBlack napisał(a):

Alternatywą dla Qudelixa 5K jest nadchodzący, dzisiaj opublikowany na AliExpress Fiio BTR15.

Póki co, przed 11.11 raczej nie ma co kupować, bo dojdą kupony, zniżki, itp.

Na grafikach wygląda ciekawie.

 

Przy koszcie prawie 600 zł, to moim zdaniem zdecydowanie lepiej kupić używkę BTR7 - co jakiś czas wyskakują oferty za ~ 700 zł, często jeszcze z długą gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał(a):

..co jakiś czas wyskakują oferty za ~ 700 zł, często jeszcze z długą gwarancją.

 

Jak powiedział, tak zrobił i wystawił.

(( :

 

Zgodzę się - BTR15 to co najwyżej alternatywa dla BTR7. Parę nieco innych rozwiązań, natomiast nic ewidentnie lepszego.

Zainteresować na pewno mogą pEQ oraz dedykowany suwak do zmiany trybu pracy - jeśli komuś na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HappyBlack napisał(a):

Jak powiedział, tak zrobił i wystawił.

(( :

 

Hehe, taka autoreklama, choć jak pisałem posta wyżej to jest biłem się z myślami czy sprzedawać ;)

 

A tak na serio - BTR15 to następca BTR5 i nawet samo FiiO (no, ich przedstawiciel) pisało na head-fi, że BTR7 jest pod każdym względem lepszy - szczególnie dźwiękowo. Raczej cudów bym po BTR15 nie oczekiwał, skoro nawet DC04 Pro gra IMHO lepiej od przeszło 2x droższego BTR7 (choć wiadomo - BTR7 ma znacznie więcej funkcji, więc nie dopłaca się tylko za dźwięk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie skłaniam się ku tanchjim space, ale jeszcze trochę pobędę z tą myślą ;)

Myślę że mogę sobie sprezentować na Boże Narodzenie

Wiadomo, im taniej tym lepiej. Zwłaszcza że to sprzęt 100% mobilny więc będzie mniej szkoda jak upuszczę/uderzę/zgubię/zmoczę czy co tam jeszcze się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności