Skocz do zawartości

Zewnętrzna alternatywa dla Sound Blaster AE-5


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, tak jak w tytule - szukam przenośnego daca ze wzmacniaczem słuchawkowym podobnym brzmieniowo do sound blastera ae-5 - mam go w kompie ale jestem teraz z laptopem w podróży i szukam czegoś podobnego. Aktualnie mam pod laptopa sound blastera g6 ale jest trochę inny brzmieniowo - niestety trochę mniej szczegółowy z mniejszą przestrzenią i bardziej określiłbym to "płynny" w odbiorze gdzie detale na AE-5 były pięknie separowane z pazurem np słuchajac muzyki klasycznej można było usłyszeć teksturę ocierania smyczka o strunę gdzie na G6 po prostu takich detali w muzyce brakuje. Fajnie jak by DAC był oparty również na kości ess sabre bo wydaje mi się że ona miała tutaj dużo do gadania, ale mogę się mylić. Audiofanatyk porównał ae5 do audinst hud dx ale niestety już nie jest dostępny na rynku. Macie może jakieś inne rekomendacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki budżet, ale ze swojej strony mogę polecić topping g5. Dużo dobrego o nim czytałem że jest lepszy od poprzednika, a poprzednika ja akurat mam (topping NX4DSD) I jestem zadowolony, choć wzmacniacz mógłby mieć jeszcze więcej mocy na 300 ohm. Ale topping g5 właśnie ma więcej mocy i sądzę że gra lepiej niż jakakolwiek karta dźwiękowa creative albo asusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos na Xduoo XD05+, mam od dłuższego czasu i uważam za świetny sprzęt, rywalizujący pod względem SQ z typową stacjonarką. 

 

PS.

Wpomniany Topping N4XDSD nie ma startu do XD05+, G5 nie słuchałem, ale np. chwalony wzmak L30, to też nic specjalnego, dlatego od tej firmy już trzymam się z daleka. ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Earmen Angel by Ci zdecydowanie podszedł ale nie wiem czy w taki budżet celujesz. G5 też może być dobrą opcją, ale nie gra aż tak szczegółowo i nie serwuje tylu mikro-detali co Angel. 

 

Wspomniany wyżej XD05+ też powinien podpasować na tyle na ile go pamiętam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema znalazłem idealny zamiennik - testowałem najpierw toppinga dx3 pro+ ale niestety na nim średnica była zbyt mocno wycofana, nie było dobrej przestrzeni i wzmocnienie było na nim przedziwne - bas bardzo konturowy i jednak musiałem z niego zrezygnować - było o wiele gorzej niż na g6 od creative ale wiadomo gusta, może komuś się podoba taka charakterystyka dźwiękowa albo pasuje bardziej do innych słuchawek (testowałem na dt-770 pro 250ohm, dt990 pro 250, fidelio x2hr, na swoich otwartych customach). Koniec końców po testach i bezskutecznemu szukaniu audinsta hud-dx który wg. audiofanatyka gra podobnie do ae-5, trafiłem na chińczyka o nazwie k.guss k3 pro którego przetestowałem i szczena mi opadła okazało się że gra bardzo blisko do sound blastera ae-5 a w zasadzie powiedziałbym że jednakowo, w przestrzeni i analityczności nawet lepiej momentami. Więc na nim się zatrzymuję, naprawdę nie sądziłem że sprzęt za 3 stówy z aliexpress może tak dobrze zagrać. Wręcz strzeliłem w 10 tym wyborem, jak by ktoś szukał technicznego grania podobnego do ae-5 to polecam z całego serduszka. (pardon za brak blaszki na g6 na zdjęciu, taką używkę kiedyś kupiłem)
img.thumb.jpg.11229cdc18e05940657653176aae5c2f.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności