Skocz do zawartości

XDUOO XD05 PRO


tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Dirian napisał(a):

Przetestowałem zewnętrzne zasilanie na mojej ładowarce:

Tylko tyle przetestowałeś 😝, a co z XD05 Pro, jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, x86 napisał(a):

A co to za dziurka nad napisem "Pro" ?

 

@wojtekmarchewka I jak bangla to cudo z konsolami ?

To zdaje się plastikowana osłona modułu bluetooth, osłona mikrofonu a dziurka to nie wiem (żonaty jestem, nie interesuję się obcymi dziurkami)... 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, x86 napisał(a):

A co to za dziurka nad napisem "Pro" ?

To jest mikrofon do rozmów, w trybie Bluetooth 

 

12 minut temu, x86 napisał(a):

I jak bangla to cudo z konsolami ?

Niestety XD05 Pro nie ma USB UAC1, nie połączy się także, z konsolą przez BT, ponieważ PS5 nie obsługuje urządzeń Audio Bluetooth. Wykrywa go w konsoli, ale jest komunikat o braku obsługi. Jedynym sposobem jest zakupienie dowolnego adaptera USB Audio z Bluetooth. ja mam REIYIN WT04. W ustawieniach dźwięku PS5 jest wykrywana jako zestaw słuchawkowy. Podłączyłem to z XD05 Pro, wykryło Aptx LL (Low Latency). Niestety jest jeden problem, że gra to za cicho, dziwne ponieważ na xDuoo Poke II, jest bardzo głośno, przy takim samym połączeniu. Na 99 Volume, w Pro to ok 60 volume w xDuoo Poke II. Mam zamiar kupić adapter USB Creative BT-W5 i potestowac

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ZebLong napisał(a):

To zdaje się plastikowana osłona modułu bluetooth, osłona mikrofonu a dziurka to nie wiem (żonaty jestem, nie interesuję się obcymi dziurkami)... 

Mój sąsiad ma na takie zagadki jedną odpowiedź jak nie wiadomo do czego służy to zalać to betonem ...

 

@wojtekmarchewka Dzięki. Może jeszcze coś poprawią w aktualizacjach firmware. Sprzęt świeżutki to na pewno wyjdą nowsze wersje. Na PS5 to jeszcze muszę poczekać. PS4 aktualnie na stanie tak jak i BT-W5 którego używam z PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wojtekmarchewka napisał(a):

I jak te malenstwo, myślałem jeszcze nad BT-W4. Co można skonfigurować w apce?

Używam z Anandami BT pod Windowsem 10 i wszystko działa prawidłowo. Automatycznie łączy się w kilka sekund po włączeniu słuchawek. Aplikacja prosta, przejrzysta. Jest w niej kilka ustawień jak predefiniowane tryby dźwięku, prosty ręczny EQ, wybór komunikacji po AptX HD czy LL. Zasięg do 50m naciągany ale przyrównałbym go do słabego zasięgu WiFi w smartfonie. Czyli jest lepiej niż w najtańszych odbiornikach ale bez cudów.

 

Przed momentem pierwszy raz podłączyłem do PS4 i ze słuchawkami jest OK ale Shanlinga H7 nie udaje mi się sparować :( 

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, x86 napisał(a):

Mój sąsiad ma na takie zagadki jedną odpowiedź jak nie wiadomo do czego służy to zalać to betonem ...

 

@wojtekmarchewka Dzięki. Może jeszcze coś poprawią w aktualizacjach firmware. Sprzęt świeżutki to na pewno wyjdą nowsze wersje. Na PS5 to jeszcze muszę poczekać. PS4 aktualnie na stanie tak jak i BT-W5 którego używam z PC.

Z tego co wiem to jeśli z poziomu sprzętowego nie ma UA1 to go już nie będzie. Jeśli potrzebujesz Audio do konsoli to bardzo polecam SMSLPO100Pro. DDC z I2S, coaxem i toslink. Z tym maluszkiem można podpiąć wszystko :)

smslpo100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Shozimus napisał(a):

Jeśli potrzebujesz Audio do konsoli to bardzo polecam SMSLPO100Pro. DDC z I2S, coaxem i toslink. Z tym maluszkiem można podpiąć wszystko :)

Nie z PlayStation 5 😆. XD05 także ma multum wejść. Niestety inżynierowie Sony, uznali że wyjście optyczne audio, jest nam zbędne 😤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Nie z PlayStation 5 😆. XD05 także ma multum wejść. Niestety inżynierowie Sony, uznali że wyjście optyczne audio, jest nam zbędne 😤

Dokładnie z PS5. Urządzonko które rekomenduje. Jest aktualnie podpięte do PS5 i dlatego je zakupiłem. UA1 przez usb, konwertuje sygnał symultanicznie do dwóch optyków i I2S.

 

Edit: działa też z telefonami, laptopami, starszymi dapami etc :)

Edytowane przez Shozimus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Shozimus napisał(a):

Z tego co wiem to jeśli z poziomu sprzętowego nie ma UA1 to go już nie będzie. Jeśli potrzebujesz Audio do konsoli to bardzo polecam SMSLPO100Pro. DDC z I2S, coaxem i toslink. Z tym maluszkiem można podpiąć wszystko :)

 

Ciekawe urządzenie choć H7 ma tryb UAC 1.0 i załatwia sprawę przewodowych słuchawek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, znacie dokładne wymiary muzgaudio jfet. Na head-fi koleś wstawił sparkos ss3602 na dwóch dodatkowych podstawkach 12153414.jpeg  i pisał, że mu weszło https://www.head-fi.org/threads/xduoo-xd05pro.964620/post-17713567 może więc, i muzg się zmieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jahgrid napisał(a):

Hej, znacie dokładne wymiary muzgaudio jfet. Na head-fi koleś wstawił sparkos ss3602 na dwóch dodatkowych podstawkach 12153414.jpeg  i pisał, że mu weszło https://www.head-fi.org/threads/xduoo-xd05pro.964620/post-17713567 może więc, i muzg się zmieści?

24mm ponad podstawkę, on odpowiedział mi na headfi, że muzgadioo się nie zmieści. Opis ze strony producenta: "Dzięki niezwykle zwartej konstrukcji wymiary to jedyne 12,5mm x 12,5mm. Wysokość to zaledwie 24mm ponad podstawkę. Wersja podwójna posiada takie same rozmiary przy podstawie, z tym że od wysokości 18mm ponad podstawkę znajdują się w nim potencjometry i tutaj jest grubszy na 18mm". https://muzgaudio.com/produkt/wydajny-wzmacniacz-dyskretny-jfet/

5 minut temu, ZebLong napisał(a):

12,5 na 12,5 na 24mm

To wersja single - dual jest szerszy, ma 18mm na wysokości potencjometrów.

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jahgrid napisał(a):

No to trudno, dzięki, będę mógł spać spokojnie - zacząłem robić sobie nadzieje, ale w takim razie zacznę przymierzać się do tych sparkos'ów (obecnie słucham na v5i).

Tu jest mniej bolesna cena sparkosów 87€ (jak masz vat eu, to jeszcze mniej - 70€).

https://www.audiophonics.fr/en/opa/sparkos-labs-ss3602-dual-discrete-opa-dip8-unit-p-13169.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałem na powrót opa1612 ale z tego co pamiętam nie ma znaczącej różnicy. Mam wrażenie, że scena jest ciut ciut mniejsza na bursonach ale za to z lepszym mikrodetalem plus jest odrobinę cieplej przede wszystkim w dole. Na 1612 scena była bardzo 2d na bursonach jest troszeczkę bardziej trójwymiarowa ("na ucho" tak jakby poszczególne instrumenty były poustawiane w granicach pół metra przed lub za sobą - ale może to być moje wobrażenie lub wygrzanie jeżeli nastąpiło. 

 

Ogólnie mam wrażenie, że jest lepiej. 

9 godzin temu, tomaszewski napisał(a):

Tu jest mniej bolesna cena sparkosów 87€ (jak masz vat eu, to jeszcze mniej - 70€).

https://www.audiophonics.fr/en/opa/sparkos-labs-ss3602-dual-discrete-opa-dip8-unit-p-13169.html

Wiem, dzięki - właśnie w ubiegły piątek przyszły mi od nich bursony. W ogóle nie polecam zamawiać od nich przez dpd wcześniej zamawiałem z francuskiej poczty lub fedexa i szło max 48h, teraz wysłane w poniedziałek przyszło w piątek.

Edytowane przez jahgrid
EDIT: pomyliłem DHL z DPD - to DPD był dziadowski nie DHL.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zauważyliście na IEM-ach delikatny szum gdy robi się cisza / przełącza się kawałki? W zasadzie niezależnie od wzmocnienia, ale im większe tym jest jakby nieco głośniej. 

 

Sprawdzałem na U12T, Cerberusach i SA6MKII. 

 

Nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, bo szczególnie Cerberusy grają spektakularnie z XD05 Pro, ale jestem ciekawy czy u Was też to występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeklejam news z headfi - https://www.head-fi.org/threads/xduoo-xd05pro.964620/post-17719204

 

Moduły wycenione na ok. 800 yuanow (~100 EUR /450 PLN)

6 godzin temu, Dirian napisał(a):

Cześć,

 

Zauważyliście na IEM-ach delikatny szum gdy robi się cisza / przełącza się kawałki? W zasadzie niezależnie od wzmocnienia, ale im większe tym jest jakby nieco głośniej. 

 

Sprawdzałem na U12T, Cerberusach i SA6MKII. 

 

Nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, bo szczególnie Cerberusy grają spektakularnie z XD05 Pro, ale jestem ciekawy czy u Was też to występuje?

Tak też tak mam niezależnie od ustawionego gaina. Co prawda IEM'ow słuchałem tylko na 4.4 więc nie wiem jak na 6.3 ale np. na fd3 jest bardziej słyszalny niż na s12 (do tego jest słyszalny jako szum własny urządzenia). Na pełnowymiarowych nie mam tego problemu - możliwe że to przez niska impedancję IEM'ow.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dirian napisał(a):

Cześć,

 

Zauważyliście na IEM-ach delikatny szum gdy robi się cisza / przełącza się kawałki? W zasadzie niezależnie od wzmocnienia, ale im większe tym jest jakby nieco głośniej. 

 

Sprawdzałem na U12T, Cerberusach i SA6MKII. 

 

Nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, bo szczególnie Cerberusy grają spektakularnie z XD05 Pro, ale jestem ciekawy czy u Was też to występuje?

Na niektórych iemach np: Noble Sultan, Fiio Fa7 szum na włączonej jednostce po prostu jest. Przy grającej muzyce jest nie do wyłapania. Ale na sucho jest go dość sporo. 

Chyba wleci IeMatch ;D

 

2 godziny temu, jahgrid napisał(a):

Przeklejam news z headfi - https://www.head-fi.org/threads/xduoo-xd05pro.964620/post-17719204

 

Moduły wycenione na ok. 800 yuanow (~100 EUR /450 PLN)

 

To by była BARDZO DOBRA cena :)

Edytowane przez Shozimus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał(a):

Brzmienie nieco oschłe, ale kreska precyzyjna...

Wraz z 9039PRO zmieniło się coś w temacie śnieżenia ? W xDuoo XD05 bal (9038Q2M) było bardzo wyraźne, przy SU-9 (9038PRO) już sporo mniej ale wciąż obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Shozimus napisał(a):

Chyba wleci IeMatch ;D

 

Hmm no chyba się przyda pod IEM-y. Pewnie też kupię - szkoda, że nie dali w zestawie czegoś podobnego - jak już tyle kabli dali to mogli jeszcze coś podobnego wrzucić :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, x86 napisał(a):

Wraz z 9039PRO zmieniło się coś w temacie śnieżenia ? W xDuoo XD05 bal (9038Q2M) było bardzo wyraźne, przy SU-9 (9038PRO) już sporo mniej ale wciąż obecne.

To zależy od słuchawek, jak zapewne wiesz. Mój Bal jest "dead silent" podobnie jak i Pro.

Słucham głównie na SA Meteor.

Edytowane przez ZebLong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności