Skocz do zawartości

XDUOO XD05 PRO


tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

 No to jest. Dobrze że jeszcze mam urlop 😅

16935702062377930080987268893212.jpg

 No to jest. Dobrze że jeszcze mam urlop 😅

 

Pierwsze wrażenia. 

Źródło:Fiio M17 

Fajna implementacja ESS. Bez dzikiej ostrości i anemii. 

Bardzo fajna paczka, dobrej jakości kabelki. Szkoda że nie dodali full xlr do mini xlr Aes, podpiął  bym się od razu DDC 😅

 

Noble Sultan jest bardzo dużo detali, ale bez kłucia w uszy, autorytatywny bas i całkiem sporo, wydaje mi się więcej niż w samym M17 (THX) przestrzeni. 

Kinera Nanna bardzo dobrze wysterowana, aczkolwiek tutaj czuć ESS - środek by się przydał 😅

 

@bigmarasbędzie do tego jakieś etui? Bo Matko córko wielki kloc 😜

 

16935771481609119478878223254926.jpg

Edytowane przez Shozimus
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomaszewski napisał(a):

Daleko są od siebie, czy raczej tak, jak na zdjęciu 😉

 

Ledwo odpaliłem Pro i muszę przyznać, że robi wrażenie -  zwłaszcza klarownością przekazu. 

Do Bal wpiąłem świeżo kupione burki v5i i dystans wyraźnie się zmniejszył. Ale to tylko "first impressions". Napiszę więcej gdy posłucham więcej😁

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak na szybko i biorąc pod uwagę, że nie umiem opisywać dźwięku. xDuoo XD05 Pro, jest rewelacyjne i robi przepiękny efekt WoW. Miałem do czynienia ze sprzętami tylko xDuoo, XD-05, XD-05 Plus ( z Muses 03), Link 2 Bal, a obecnie mam POKE II, które uważałem za rewelacyjne, ale XD05 Pro ukazało przepaść. Moje słuchawki to HiFiman Edition XS, na zbalansowanym kabelku, Poke II słuchałem na skali ok 70/100, XD05 Pro, to podobna moc na 35/100, ale jakość szczegółów, głębokość basów, szerokość sceny jest cholernie nie do opisania, nagle na POKE II dźwięk wydaje się płaski. Tryb, jaki używam, to "Normal" (niebieskie ledy) "Eco" (zielone ledy) jest za płaski, choć nadal lepszy od POKE II, tryb "Turbo" (czerwone ledy) jest dla mnie za ostry i wydaję mi się, że gra zdecydowanie za jasno. DAC, po dwóch jest ledwo ciepły. Ktoś napisał Head-Fi, że na balansie się delikatnie zawiódł (brak zdecydowanej różnicy, a najlepsze wrażenie zrobiło na nim wyjście słuchawkowe single 6,3mm. Prawdą jest, że wyjście słuchawkowe 6,3 jest mocne, ale na balansie 4,4mm, nadal jest odczuwalna różnica, dynamiki, basu, mocy i szczegółów. To chyba tyle ode mnie, więcej raczej nie potrafię przekazać, od dawna nie bylem tak zadowolony, z wydanych pieniędzy, tym bardziej  dzięki ofercie preorderowej @bigmaras  

Screenshot_20230901-234959_Gallery_1.thumb.jpg.7f2ba27b3eee6c39b663582c9d6709e9.jpg

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomaszewski napisał(a):

Daleko są od siebie, czy raczej tak, jak na zdjęciu 😉

 

Hej! Po zasileniu Bal świeżo kupionymi Bursonami V5i są dosyć blisko siebie. Oczywiście porównuję tutaj "podpimpowany" Bal do gołego Pro więc takie porównanie jest z gruntu rzeczy nierzetelne. 

W moim odczuciu szkoła grania jest podobna ale tak "pierwsze ucho": Pro gra z lepszym konturem, nieco twardziej i z lepszym detalem zwłaszcza w górze. Pro gra też czyściej. Przypomina mi tym przywołane już w tym dziale porównanie do FiiO M17. 

W Bal po zestawieniu z Pro mogą przeszkadzać lekko rozmyte kontury, słabsze soprany i słabiej kontrolowany bas. 

Przepaści nie ma, ale różnica jest od razu słyszalna . No, to teraz czas przepiąć burki do Pro i zapewne dystans się zwiększy.

Dla uzupełnienia: słuchane jest na SA Meteor, FiiO FT3 oraz ZMF Verite CL.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ZebLong napisał(a):

 

Hej! Po zasileniu Bal świeżo kupionymi Bursonami V5i są dosyć blisko siebie. Oczywiście porównuję tutaj "podpimpowany" Bal do gołego Pro więc takie porównanie jest z gruntu rzeczy nierzetelne. 

W moim odczuciu szkoła grania jest podobna ale tak "pierwsze ucho": Pro gra z lepszym konturem, nieco twardziej i z lepszym detalem zwłaszcza w górze. Pro gra też czyściej. Przypomina mi tym przywołane już w tym dziale porównanie do FiiO M17. 

W Bal po zestawieniu z Pro mogą przeszkadzać lekko rozmyte kontury, słabsze soprany i słabiej kontrolowany bas. 

Przepaści nie ma, ale różnica jest od razu słyszalna . No, to teraz czas przepiąć burki do Pro i zapewne dystans się zwiększy.

Dla uzupełnienia: słuchane jest na SA Meteor, FiiO FT3 oraz ZMF Verite CL.

Przepnij się pochwal, bo średnio mi się chce wyciągać V5iD z preampu nr 1 i muses pre nr 2 :D

Jak będzie warto to zamówię nową parę, prawdopodobnie z Modułami AKM I RHOM. Shenzen audio wczoraj zarzuciło temat, że czekają na dostawę. Liczę więc że i u nas będą niebawem :)

 

Wrażenia ciąg dalszy: 

Arya Stealth , dzwię na bogato, mocny nisko schądzący bas z zupełnie inną prezentają niż ta do której przywykłem tak jakby deko niższe częstotliwości słyszalne. Wyraźnie jest to kwestia DAC-a, ponieważ tak samo słyszalna różnica była  na samym XD PRO jak i po podpięciu Cayina C9. Scena na samym XDPro bardzo szeroka z dobrym pozycjonowaniem. O wiele większa niż na "gołym" M17. 

 

Fostex T60Argon - pierwsze wrażenia: znowu scena i bardzo autorytatywny bas grają pierwsze skrzypce. Argony super napowietrzone nie są, ale znowu wydaje mi się, że nowy ESS i jego konkretna implementacja razem ze wzmocnieniem, jest troszkę więcej dealtu w górnych pasmach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZebLong napisał(a):

 

Hej! Po zasileniu Bal świeżo kupionymi Bursonami V5i są dosyć blisko siebie. Oczywiście porównuję tutaj "podpimpowany" Bal do gołego Pro więc takie porównanie jest z gruntu rzeczy nierzetelne. 

W moim odczuciu szkoła grania jest podobna ale tak "pierwsze ucho": Pro gra z lepszym konturem, nieco twardziej i z lepszym detalem zwłaszcza w górze. Pro gra też czyściej. Przypomina mi tym przywołane już w tym dziale porównanie do FiiO M17. 

W Bal po zestawieniu z Pro mogą przeszkadzać lekko rozmyte kontury, słabsze soprany i słabiej kontrolowany bas. 

Przepaści nie ma, ale różnica jest od razu słyszalna . No, to teraz czas przepiąć burki do Pro i zapewne dystans się zwiększy.

Dla uzupełnienia: słuchane jest na SA Meteor, FiiO FT3 oraz ZMF Verite CL.

Zastanawiam się, na ile sparkosy zmieniłyby "reguły gry". V5i to świetne opki, ale gdzieniegdzie, na szczęście, nie za często, są nieco rozciągnięte na dole, ale jak już podejdzie nuta, to są kapitalne. Rozmawiałem na headfi i wiem, że 2 sparkosy zmieszczą się w pro, potrzebny jest tylko dodatkowy stolik/adapter (Ktoś podpowie ile lajków można kliknąć na dobę? Nie mogę nigdzie tego znaleźć).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tomaszewski napisał(a):

Rozmawiałem na headfi i wiem, że 2 sparkosy zmieszczą się w pro, potrzebny jest tylko dodatkowy stolik/adapter

Lub i to było tam bardziej zalecane podcięcie nóżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras twierdzi, że te wymiatają:

https://pl.aliexpress.com/item/1005004275569597.html

 

lub warto spróbować:

https://pl.aliexpress.com/item/1005002340829439.html

 

Edytowane przez ZebLong
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominano, że po balansie nie ma szału, też bym to potwierdził wstępnie - może nie mam co podpiąć pod niego sensownego, np. jakieś planary Hifiman. Letshuoer S12 Pro "sypia piachem" (ust.niskie wzmocnienie), grają wiele lepiej pod M3Ultra (po balansie).  Czyli teraz nowa kwestia, jakieś zewn. nauszne z balansem... bajka z audio nie ma  końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zasilacz i przewód USB-C---USB-C, pod Xd05 pro, mała ładowarka to Xiaomi 5V, 2A (dla porównania).  Nie chciało mi stabilnie działać (tryb turbo raz działał raz nie) , może to była wina tylko przewodu, za to nowa ładowarka daje 12V, a przewód jest z technologią PD.1693669056633.thumb.jpg.e5b21313dde4bce5f4181ad1e1d42835.jpg1693669056628.thumb.jpg.305fdedd6f2839cde4581a062ce2565c.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zasilacz i przewód USB-C---USB-C, pod Xd05 pro, mała ładowarka to Xiaomi 5V, 2A (dla porównania).  Nie chciało mi stabilnie działać (tryb turbo raz działał raz nie) , może to była wina tylko przewodu, za to nowa ładowarka daje 12V, a przewód jest z technologią PD.1693669056633.thumb.jpg.e5b21313dde4bce5f4181ad1e1d42835.jpg1693669056628.thumb.jpg.305fdedd6f2839cde4581a062ce2565c.jpg
Jakaś różnica w graniu za baterji a na zewnętrznym ? Ciekawe czy był by sens sie pchać w jakiś zasilacz w klasie A

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bleck55 napisał(a):

Mi się po balansie bardzo dobrze zgrywa to z he5le czy to na oryginalnych Opach czy na i5s

Mi także z HF Ediotion XS

1 godzinę temu, zgreg napisał(a):

Kupiłem zasilacz i przewód USB-C---USB-C, pod Xd05 pro, mała ładowarka to Xiaomi 5V, 2A (dla porównania).  Nie chciało mi stabilnie działać (tryb turbo raz działał raz nie) , może to była wina tylko przewodu, za to nowa ładowarka daje 12V, a przewód jest z technologią PD.

No właśnie dziś żonglowałem ładowarkami, mam od Smarfona  Asus Rog Phone 65W, przechodzi, w tryb turbo, ale po wyłączeniu XD05 Pro, nie uruchomi się (no, chyba że w innym trybie, przełączymy na Eco/Normal)

Ładowarka 67W, od Xiaomi bez problemu

Żadna z trybem PD

1 godzinę temu, bleck55 napisał(a):

Jakaś różnica w graniu za baterji a na zewnętrznym ?

 

U mnie żadnej

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bleck55 napisał(a):

Jakaś różnica w graniu za baterji a na zewnętrznym ? Ciekawe czy był by sens sie pchać w jakiś zasilacz w klasie A

 

Trudno powiedzieć, może trochę na ładowarce bas ma więcej impetu (normal, turbo).

Czyli zasilacz liniowy?Gdzieś pod koniec wątku nt. Xd05 pro na forum head-fi.org ktoś pisał, że zamierza taki kupić ale mu chyba odradzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Lub i to było tam bardziej zalecane podcięcie nóżek

Nie było, tylko gość który wpiął 2 sparkosy nie wiedział o tym, że można zastosować adaptery DIP8. Podciął nie same nóżki, tylko lutowane złącza płytek PCB opampów na rogach. https://www.head-fi.org/threads/xduoo-xd05pro.964620/post-17713567

Wg jego opisu z adapterem sonicznie jest bez zmian: https://www.head-fi.org/threads/xduoo-xd05pro.964620/post-17713882

Zeszlifował lutowanie, tłumacząc to względami estetycznymi, ale takie modyfikacje, tak deliaktnych (nie mówiąc o tym, że drogich) układów, mogą skończyć się uszkodzeniem, a adaptery za kilka złotych pozwolą uniknąć takiego ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem zewnętrzne zasilanie na mojej ładowarce:

 

https://e-baseus.com/product-pol-4202-Baseus-GaN5-Pro-2C-U-Ladowarka-sieciowa-zasilacz-3x-USB-A-USB-C-PD-QC3-0-65W.html

 

+ taki kabelek: https://allegro.pl/oferta/baseus-kabel-usb-c-type-c-pd-100w-quick-charge-4-0-9931838845

 

Śmiga elegancko z włączonym gain Turbo. Można włączyć, wyłączyć - nie ma żadnych problemów 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności