Skocz do zawartości

Zakup pierwszego DAPa od 15lat


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy szukam nowego urządzenia które będzie grało cieplo i muzykalnie trochę analityczne z ladna scena a słuchał będę w domu na hd650 poza domem nie będę używał odtwarzacza zbyt czesto nowy nabytek musi mieć obsluge Spotify lub Tidal czasem YouTube podobają mi się odtwarzacze firmy kiedyś kultoweji (iriver) dziś astell kern czy możecie mi polecić coś co ma przyjemny muzykalny soczysty ciepły dźwięk ? nie jestem jakims super audiofilem ktory będzie wsłuchiwał się i wyłapywał szczegóły z nagrań muj budżet na dziś dzień to ok 2500zl oczywiście preferuję sprzęt używany jrozważę oczywiście wszystkie propozycję jakie zostaną mi tu polecone dziękuję za pomoc i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy na Astellach można już instalować aplikacje powiązane z Google Play Services, które są wymagane do działania np. YouTube czy YouTube Music. Mój ostatni astell kilka lat temu tego nie potrafił, android na urządzeniach tej firmy jest okrojony. Nie wiem jak to wygląda teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SE100 dwa razy i dźwiękowo jak dla mnie super.

Niestety są i poważne minusy:

* Powolny soft

* Nie ma za dużo prądu czyli w grę wchodzą tylko łatwe do napedzenia słuchawki.

* Tidala, Spotify zainstalujesz ale tak jak napisał kolega powyżej to mocno okrojony android.

Ja w tym budżecie kupił bym Mojo2, no ale brak ekranu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Hiby M6 ? lub ibasso dx220 max ? 
Chyba chodziło Ci o Hiby R6?
HiBy R6 Pro II (Gen 2) nowe wydanie na AKM lub HiBy R6 III (Gen 3) na Sabre(więcej mocy na balansie) . Na yt warto soundnews posłuchać co ma do powiedzenia.



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafacio napisał(a):

Po co ci używany DAP z baterią w niewiadomym stanie?

bo potrzebuje napędzić mobilnie HD650 ? W ostateczności pójdzie do serwisu GSM i mu ogarną temat. 

Może zrobić kanapkę z wzmacniaczem ale najwidoczniej szuka niezależnego urządzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, x86 napisał(a):

bo potrzebuje napędzić mobilnie HD650 ? W ostateczności pójdzie do serwisu GSM i mu ogarną temat. 

Może zrobić kanapkę z wzmacniaczem ale najwidoczniej szuka niezależnego urządzenia.

Ale przecież teraz są różne rozwiązania typu DAC z BT? Po co komu DAP? To kompletny bezsens.

Kanapka - urządzenia związane gumkami ze sobą. No super. Jakby co mam za darmo gumki od Fiio.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafacio napisał(a):

Ale przecież teraz są różne rozwiązania typu DAC z BT? Po co komu DAP? To kompletny bezsens.

Nie wiem co konkretnie masz na myśli ale fakt są dobre przenośne DAC/AMPy z BT jednak to wciąż nie jest niezależne urządzenie i wymaga sterowania/obsługi i tym samym drenowania baterii drugiego urządzenia. Pod wielką wątpliwość podaję również możliwości pełnego wysterowania HD650 ale na ten temat nie chcę wdawać się w dyskusję bo znam Twoje zdanie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest jakieś wyjście miałem kiedyś fiio btr 1 grało to nawet fajnie cieplo tylko brakowalo mu mocy i moze zamiast kupic dapa spróbować jeszcze raz kupic fiio btr5 ma to ponoć wiecej mocy ewentualnie może jeszcze coś innego z tego rodzaju urządzeń moglibyście mi tu polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, x86 napisał(a):

Nie wiem co konkretnie masz na myśli ale fakt są dobre przenośne DAC/AMPy z BT jednak to wciąż nie jest niezależne urządzenie i wymaga sterowania/obsługi i tym samym drenowania baterii drugiego urządzenia. Pod wielką wątpliwość podaję również możliwości pełnego wysterowania HD650 ale na ten temat nie chcę wdawać się w dyskusję bo znam Twoje zdanie ;) 

Bez przesady z tym drenowaniem przy współczesnym BT. Zwłaszcza przy malutkiej odległości między telefonem, a wzmakiem. Powiedzmy sobie szczerze. DAP ma uzasadnienie tylko dla kogoś kto nie używa smartfona. Wtedy tak. No jeszcze przychodzi mi używanie DAP-a pół-stacjonarnie w domu. Siadasz na kanapie z DAP i sobie słuchasz, może do tego czytasz, ale w sumie o ile poświęcisz kilkanaście sekund to połączysz DAC/AMP z fonem i też możesz robić to samo. Poza tym nie wiem po co się ktoś spina. Zawsze wyrażam tylko moje zdanie i tyle. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Bez przesady z tym drenowaniem przy współczesnym BT.

Przy ściąganiu danych przez WiFi czy sieć telefoniczną bateria szybciej leci niż przy samej transmisji BT.

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Powiedzmy sobie szczerze. DAP ma uzasadnienie tylko dla kogoś kto nie używa smartfona. Wtedy tak.

Otóż to. Podłączasz i słuchasz muzyki bez zakłóceń typu połączenia telefoniczne czy powiadomienia.

 

Nie bronię DAPów za wszelką cenę ale mają też swoje zalety i pisanie, że zakup DAPa jest pozbawiony sensu jest bez sensu i nikt się nie spina, a podważa jedynie taką ocenę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, x86 napisał(a):

Otóż to. Podłączasz i słuchasz muzyki bez zakłóceń typu połączenia telefoniczne czy powiadomienia

Nowoczesne smartfony a przynajmniej iPhony mają tryb skupienia. 
 

Gdyby nie było dobrych słuchawek BT, to DAP miałby fajne zastosowanie ze względu na niewielkie rozmiary, ale tylko wtedy gdyby potrafił zastąpić w pełni stacjonarkę i napędzał wymagające słuchawki a niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pisanie, że coś jest kompletnie bezsensowne jest... bezsensowne i pokazuje raczej mocno ograniczony światopogląd komentującego ;) Dla jednego DAP jest mało sensowny bo nie widzi dla niego zastosowania i okej, ale dla innego to użyteczny sprzęt bo z niego po prostu korzysta.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Są ludzie, którzy korzystają z audiofilskich wtyczek, bezpieczników czy innych bzdur a nie są one wcale użyteczne. Nie zawsze rzeczy z których korzystamy są jakoś logicznie uzasadnione.

Dla Ciebie bezużyteczne bzdury, a dla kogoś innego może to być znaczące i użyteczne. Nie ma tu zasady i każdy robi jak uważa i ma prawo do wyrażania swojego zdania. Po to jest właśnie to forum i to jest logicznie uzasadnione :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,czyżby padało słowo klucz: "LEŻY". 😉

Ja wyleczyłem się już z Dapów widząc jak tracą na wartości, jak są ograniczone pod względem prędkości działania w stosunku do średniej klasy telefonów.

Mam od dłuższego czasu Hugo2 i totalnie nie odczuwam potrzeby posiadania DAPa.

Jeszcze dwa lata temu nie zdawałem sobie sprawy, że będę używał urządzenia tego typu bez ekranu.

Nie lubię za to dongli bez własnego zasilania zbyt mocno drenują baterie w tel.

Edytowane przez waski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności