Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte - odpowiednik Sennheiser HD650


czarna1412

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wg linku są fachowcami od mikrofonów. Nic o słuchawkach nie ma. Chyba, że dopiero są początkujący, albo kupują z Chin i rebrandują. Dla mnie noname. Pierwszy raz cośkolwiek o istnieniu takiej firmy. A no i jeszcze napisali, że właściciel kupił gitarę Nirvany. Nadal nie wiem po co Bose miałyby leżeć obok produktów firmy Rode.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rode robi porządny sprzęt natomiast Bose, to przeważnie przereklamowany badziew za grubą kasę, imo, dlatego mam większy szacunek do tej pierwszej firmy, niż do tych naciągaczy z US. 

10 minut temu, bakus1233 napisał(a):

🤣szczerze to ja też nie słyszałem. 

O.. kolejny ignorant. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Rafacio napisał(a):

Niemniej patrząc ilość słuchawek Rode w Thomann to nie ma ta firma zbytniego doświadczenia w tym temacie.

Przecież jest napisane na wiki, że specjalizują się w mikrofonach 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Rafacio napisał(a):

No jednak mikrofon to trochę coś innego niż słuchawki. Niby pompa ciepła i lodówka to też to samo, ale jednak nie do końca.

Jedno i drugie posiada membranę, więc w temacie już konkretnie siedzą i jakby nie patrzeć, to debiutują w słuchawkach po mistrzowsku, imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli tak jak myślałem. Dopiero zbierają doświadczenie. A to akustyka komory, a to wygoda padów, a to nacisk pałąka. Tego w mikrofonach nie ma. Ale jeśli uważasz, że mikrofon to to samo co słuchawki to współczuję osobom korzystającym z twoich porad kotek. Bawcie się dobrze.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Rafacio napisał(a):

A to akustyka komory, a to wygoda padów, a to nacisk pałąka.

Dźwięk super, wygoda rewelacyjna, co więcej, lepsza, niż większość zamkniętych od świętej trójcy z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu słuchawek. Więc nie wiem, do czego cały czas pijesz, ale na zdrowie.

16 minut temu, Rafacio napisał(a):

Ale jeśli uważasz, że mikrofon to to samo co słuchawki to współczuję osobom korzystającym z twoich porad kotek. Bawcie się dobrze.

A ja współczuję osobom słuchającym twoich rad (jeśli są tacy), bo te chyba tylko trafiają do  niedosłyszących. 

 

Kotek, to do swojej pani sobie mów, a nie do czterdziestoparoletniego chłopa. Bawimy się przednio, spokojna twoja rozczochrana i dzięki.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Wątpię żeby jakiekolwiek inne słuchawki grały bardzo podobnie do specyficznego brzmienia senków. Czasem tak się komuś może wydawać, ale posłucha ktoś inny inny i wychodzi tak jak wyżej :D 

Też tak do niedawna myślałem, ale jednak cuda się zdarzają (Rode - no name). 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W mojej ocenie Sine nie są podobne do HD650. Do Senków podobne są tylko inne Senki. Był zamknięty model, prekursor HD650 z podobnym lub takim samym przetwornikiem jak w pierwszej edycji HD650 ale ze względu na inną konstrukcję nigdy strojenie nie będzie identiko jak przy otwartych. Celowo nie podaję modelu bo jeszcze spotka się to z zarzutami autoreklamy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli HD265 Linear. Miałem dawno temu, na pewno ciekawe słuchawki. I chyba Perul pisał, że zmieniając im pady na welurowe można je sporo odciążyć brzmieniowo, upodabniając do HD600? 

 

Pierwsze Sennheiser Momentum (te duże ale małe w sumie podobnie) grały mi podobną barwą dźwięku. Inna sprawa że same HD650 miałem krótko i też już spory kawał czasu temu, ale podobały mi się szczególnie do oglądania seriali. 

 

Gdzieś kiedyś chyba widziałem porównanie Shure 1540 do HD650, Tyll swego czasu też je bardzo polecał. Chociaż neonlight się chyba nie zgodzi :)

 

Ogólnie ile osób tyle opinii. Tych Rode nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD265 na początku wydawało mi się, że to dobre słuchawki, przy drugim podejściu, nie tak dawno w sumie stwierdziłem, że nic specjalnego i otwarte wersje są znacznie lepsze. Zakładałem też im welury i zrobiły się nijakie, a cały urok HD265, to właśnie dobre pierd...cie basu, przy podbiciu o kilka DB naprawdę potrafiły nieźle pomasować. 😁

 

Racja, co prawda Momentum pierwsze słuchałem laaaata temu, ale pamiętam, że charakterystyka była podobna do HD600/650, takie ciemnawe i basowe, tego basu więcej rzecz jasna.

 

Shure SRH-1540 i HD650 nie mają kompletnie nic wspólnego ze sobą, nie wiem, może moje szczury miały podmienione przetworniki, bo nie mogłem się doszukać podobieństwa - znowu się nabrałem na opinię znafcy z internetów. 😆

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności