Skocz do zawartości

[MOD] Creative Aurvana Trio LS


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Creative Aurvana Trio LS to słuchawki grające bardzo dobrze od strony technicznej, zwłaszcza wysokie tony prezentują moim zdaniem topową jakość, jednak fabrycznie zestrojone są bardzo chudo, wręcz szkieletowo. Nawet na bardzo ciepłych źródłach po prostu "sieją" wysokimi tonami. 

Mod polega jedynie na zaklejaniu, więc jest 100% odwracalny.

Do jego wykonania użyłem taśmy parcianej z meszkiem i plastra polpor 3M

362692314_293544216485547_1011907940125141652_n.jpg

 

Punkt pierwszy modu z użyciem polpor'a, to zaklejenie otworu w muszli przy literach L i R, oraz zaklejenie ok 1/3 przedniej siateczki.

362857645_980632546316032_1939948147240010715_n.jpg

 

Punkt drugi to doklejenie na siateczce "pacmana" z taśmy z meszkiem

362721738_850584016770787_1313924395517372805_n.jpg

 

Ważne, żeby przy naklejaniu "pacmana" zostawić środek wolny, żeby całkowicie nie zatkać siateczki.

 

To cały mod po którym brzmienie robi się zdecydowanie pełniejsze, a aspekty techniczne pozostają na bardzo dobrym poziomie.

Brzmienie jest V-kowe, ale przez świetnej jakości "staxową" górę niemęczące (jak dla mnie). Bas jest mocny z bardzo dobrym zejściem i całkiem szybki.

 

Oczywiście nie jest to pierwsza wersja modu, w pierwotnej wersji całą siateczkę zakleiłem taśmą z meszkiem, jedynie pośrodku przebiłem ją igłą i porozpychałem do ok 1mm średnicy.

Przy takiej konfiguracji brzmienie było mocno ciemne, ale z dobrze zaznaczonymi najwyższymi tonami, takie "U", z lewą stroną grubszą i bardziej wyciągniętą.

 

Ale da się jeszcze inaczej je zestroić, chodzi mi po głowie bardziej średnicowe granie i w sumie mam już pomysł jak to zrealizować, ale póki co chce się nacieszyć tą wersją, bo nawet kiepsko zrealizowana płyta "Death Magnetic" gra na tych słuchawkach całkiem dobrze :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A można do tego modu użyć innej taśmy bo mam pod ręką tylko zwykłą szeroką taśme klejącą i taśmę izolacyjną?

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turek2001 napisał(a):

A można do tego modu użyć innej taśmy

Jak najbardziej można, aczkolwiek efekty mogą wyjść ciut inne. W każdym razie grubsza (zapewne izolacyjna) niech zastąpi tą grubszą taśmę, którą stosowałem, a jeśli jest cienka, to można dać 2 warstwy.

Jakby wyszły za bardzo basowe możesz zrobić małą dziurkę szpilką w taśmie przy literkach "L/R" - ważne, żeby była jednakowej wielkości po obu stronach, inaczej mogą grać nierówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten mod i słuchawki zrobiły się ciemne, jest mało góry i zdecydowanie za dużo basu. Będę musiał zrobić dziurki szpilką tak jak napisałeś.

Edit: zrobiłem dziurki igła bo nie mam szpilki i basu trochę ubyło, ale nadal jest go dużo no i góry nadal mało.

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, turek2001 napisał(a):

ale nadal jest go dużo no i góry nadal mało

No to zostaw samego "pacmana" na siateczce, żeby więcej jej odsłonić.

Basu jest dużo, ja tak lubię słuchać, bo cicho słucham, wtedy bas "niknie" ze względu na charakterystykę słyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem te słuchawki na spokojnie przez te kilka dni, odkleiłem te zaklejone miejsca koło oznaczeń L, R i basu zrobiło się mniej, ale wciąż dosyć sporo.

I stwierdzam, że te słuchawki jak na swoją cenę(119zł) są po prostu świetne ☺️

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turek2001 napisał(a):

Posłuchałem te słuchawki na spokojnie przez te kilka dni, odkleiłem te zaklejone miejsca koło oznaczeń L, R i basu zrobiło się mniej, ale wciąż dosyć sporo.

I stwierdzam, że te słuchawki jak na swoją cenę(119zł) są po prostu świetne ☺️

 

Też tak uważam, przy tej cenie nie ma chińskich IEMów, które mogą konkurować z nimi. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, turek2001 napisał(a):

Posłuchałem te słuchawki na spokojnie przez te kilka dni, odkleiłem te zaklejone miejsca koło oznaczeń L, R i basu zrobiło się mniej, ale wciąż dosyć sporo.

To jest kwestia przyzwyczajenia się do danej charakterystyki. Ja większość słuchawek mam "ciemnych", bo takie lubię, i Trio LS bardzo odstawały od reszty, dlatego zrobiłem tego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności