Skocz do zawartości

Problem z DACiem i słuchawkami


geforc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w maju kupiłem DACa iFi Audio Uno. Wszystko niby działa ale jednak jest coś nie tak.

Na słuchawkach Beyerdynamic DTX910 a także Shure SE215 występują delikatne puknięcia, obojętnej na jakiej głośności, najczęściej zdarza się to w czasie wczytywania i odświeżania stron internetowych.

Próbowałem zmieniać podłączenie usb, kabel też zmieniłem na inny... niestety nic to nie daje. Możliwe że ustawienia w Windowsie są za to odpowiedzialne, jeśli tak to które ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak na którejś przeglądarce tylko już nie pamiętam której. Generalnie windows do słuchania muzyki diet tak mocno średnio chyba że damjemu programowi audio wyłączności na obsługiwanie sprzętu audio

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, geforc napisał(a):

A to nie problem wewnątrz urządzenia ? jakieś spadki napięcia itp ?

Wg mnie tak, ale problemem jest zasilanie z kompa, sypie Ci artefaktami po usb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, geforc napisał(a):

A motyw z odpowiednim usb ? do 2.0 podłączać czy 3.0 ??

 

Zawsze do USB 3.x bo te porty są znacznie lepiej filtrowane niż 2.0

Ponieważ zasilasz urządzenie przez USB wiec musi to być również port USB Power / PD.

 

Jeśli w zestawie masz taki kabel USB to.....

 

iFi Audio Uno

.....go od razu wymień bo:

- może mieć problem z przesłaniem 2,5 W

- to zwykła miedź elektrolityczna.

 

Zmień go na coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/1005003379766936.html
To przeniesie poziom grania tego dacza na zupełnie inny poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to komuś pomoże, ale kiedyś miałem takie ciche trzaski podczas maksymalnego użycia komputera w moim questyle CMA400i który był podłączony opticalem do ASUS Essence STX. Po kilku latach okazało się, że płytka drukowana ASUSa była wciąż podatna na EMI dochodzące z prądożernych CPU/GPU, bo na nowej płycie głównej która miała swój optical out, po podłączeniu się do niej, TOSLINK już nie trzeszczał pod obciążeniem. To znaczy nie trzeszczał i nie trzeszczy :)

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bleck55 napisał(a):

Mógł bys odpiąć linie -5v wtedy odcina większość zakłóceń ale nie ma zasilania więc to tylko jak idą dane.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
 

 

Tzn odpiąć linię dla wszystkich usb na płycie głównej czy tylko na jednym ?

 

 

 

18 godzin temu, Marek_N napisał(a):

 

Zawsze do USB 3.x bo te porty są znacznie lepiej filtrowane niż 2.0

Ponieważ zasilasz urządzenie przez USB wiec musi to być również port USB Power / PD.

 

Jeśli w zestawie masz taki kabel USB to.....

 

iFi Audio Uno

.....go od razu wymień bo:

- może mieć problem z przesłaniem 2,5 W

- to zwykła miedź elektrolityczna.

 

Zmień go na coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/1005003379766936.html
To przeniesie poziom grania tego dacza na zupełnie inny poziom.

 

Zmieniłem na inny kabel, lepszy ale nie aż taki jak ten... trochę przerost formy chyba...

15 godzin temu, Pioj napisał(a):

Nie wiem czy to komuś pomoże, ale kiedyś miałem takie ciche trzaski podczas maksymalnego użycia komputera w moim questyle CMA400i który był podłączony opticalem do ASUS Essence STX. Po kilku latach okazało się, że płytka drukowana ASUSa była wciąż podatna na EMI dochodzące z prądożernych CPU/GPU, bo na nowej płycie głównej która miała swój optical out, po podłączeniu się do niej, TOSLINK już nie trzeszczał pod obciążeniem. To znaczy nie trzeszczał i nie trzeszczy :)

 

Mam na płycie wyjście optyczne w integrze muzycznej, to coś zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, geforc napisał(a):

 

Tzn odpiąć linię dla wszystkich usb na płycie głównej czy tylko na jednym ?

 

 

 

 

Zmieniłem na inny kabel, lepszy ale nie aż taki jak ten... trochę przerost formy chyba...

 

Mam na płycie wyjście optyczne w integrze muzycznej, to coś zmieni ?

Myślę że po opticalu może działać normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, geforc napisał(a):

 

ale to co, ten DAC tak zadziała podłączony do integry ?

No jeżeli Integra ma wyjście optyczne a dac ma wejście optyczne to tak. Zadziała podłączony do integry. I możliwe że bez trzasków ale to musisz sam sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakim trybie ?? używam to w stacjonarnym...

 

Dziwna sprawa bo od 29 czerwca nie ma tych artefaktów dźwiękowych... podłączyłem do usb 2.0 z tyłu płyty głównej, do tego zmieniłem jakość w ustawieniach dźwięku na 48000HZ i 24bity no i jest ok, nie wiem czy to od tego czy całkowity przypadek i za jakiś czas to wróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności