Skocz do zawartości

Zamknięte, mobilne planary


Malcolm777

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam i szukam i nic.

Chciałbym mobile, planarne, zamknięte o szkole grania "Audeze" lub podobnej: rozdzielcze, świetna średnica.

Produkcja zakończona, niedostępne Audeze Sine.

Jest się czego złapać? Jakaś alternatywa?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Niestety ciężko będzie o bardziej mobilne rozwiązania, jeżeli takie gabaryty nie są przeszkodą, przesyłamy kilka sugestii:

 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/meze/2022000233235221739/0615517935549/meze-liric

 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/dan-clark-audio/2019091112529210545/0682131686058/dan-clark-audio-aeon-2-closed

 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-fi-studio/hifiman/2022270933583152727/6925624202446/hifiman-sundara-closed-back

 

Alternatywą może być również Oppo np. model PM-3, jednak podobnie jak Audeze Sine nie jest już produkowany, przez co zakup będzie dużym wyzwaniem, a różnica w jakości dźwięku, względem powyższych propozycji będzie znacząca.

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół MP3Store

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym przytulił jakieś mobilne planary, ale chyba jedyną opcją jeżeli chodzi o mobilność, są planarne iemy, np. Letshuoer S12 Pro(z takich bardziej budżetowych opcji.

Monoprice miał coś z serii Monolith, ale nie wiem czy były warte uwagi, nie miałem okazji posłuchać.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Malcolm777 said:

Szukam i szukam i nic.

Chciałbym mobile, planarne, zamknięte o szkole grania "Audeze" lub podobnej: rozdzielcze, świetna średnica.

Produkcja zakończona, niedostępne Audeze Sine.

Jest się czego złapać? Jakaś alternatywa?

Hej, zależy w jakim środowisku byś je stosował.

Jeśli np do dojazdów w autobusach itp to takie np Audeze Sine zupełnie się dla mnie nie sprawdziły. Nie blokowały dźwieków z otoczenia. Musiałem podgłaśniać, przez co później bolały mnie uszy. Jakości też nie słychać w tym szumie, więc bez sensu. Sine to też nie było granie w stylu lcd-2, tylko mniej basu i więcej góry. Przeszedlem na Etymoctic ER3XR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, NuYam napisał(a):

Hej, zależy w jakim środowisku byś je stosował.

Jeśli np do dojazdów w autobusach itp to takie np Audeze Sine zupełnie się dla mnie nie sprawdziły. Nie blokowały dźwieków z otoczenia. Musiałem podgłaśniać, przez co później bolały mnie uszy. Jakości też nie słychać w tym szumie, więc bez sensu. Sine to też nie było granie w stylu lcd-2, tylko mniej basu i więcej góry. Przeszedlem na Etymoctic ER3XR.

 

Dzięki, tak, szukam do spacerów w ruchu miejskim. A jak porównasz je do Sine w zakresie barwy, średnicy, rozdzielczości?

 

9 godzin temu, MP3store napisał(a):

Niestety ciężko będzie o bardziej mobilne rozwiązania, jeżeli takie gabaryty nie są przeszkodą, przesyłamy kilka sugestii:

 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/meze/2022000233235221739/0615517935549/meze-liric

 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/dan-clark-audio/2019091112529210545/0682131686058/dan-clark-audio-aeon-2-closed

 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-fi-studio/hifiman/2022270933583152727/6925624202446/hifiman-sundara-closed-back

 

Alternatywą może być również Oppo np. model PM-3, jednak podobnie jak Audeze Sine nie jest już produkowany, przez co zakup będzie dużym wyzwaniem, a różnica w jakości dźwięku, względem powyższych propozycji będzie znacząca.

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół MP3Store

Dzięki. Czy Dan Clark Audio AEON 2 Closed jest równie atrakcyjny na tle szkoły Audeze pod względem barwnej średnicy? Nie jest to granie ostre, rozrywkowe, jasne typową V-ką?

10 godzin temu, MP3store napisał(a):

Niestety ciężko będzie o bardziej mobilne rozwiązania, jeżeli takie gabaryty nie są przeszkodą, przesyłamy kilka sugestii:

 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/meze/2022000233235221739/0615517935549/meze-liric

 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/dan-clark-audio/2019091112529210545/0682131686058/dan-clark-audio-aeon-2-closed

 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-fi-studio/hifiman/2022270933583152727/6925624202446/hifiman-sundara-closed-back

 

Alternatywą może być również Oppo np. model PM-3, jednak podobnie jak Audeze Sine nie jest już produkowany, przez co zakup będzie dużym wyzwaniem, a różnica w jakości dźwięku, względem powyższych propozycji będzie znacząca.

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół MP3Store

Niestety Dan Clarka to dyskwalifikuje:

 

"Góra Aeonów kontynuuje to, co rozpoczęła średnica - mamy tutaj dużą ilość szczegółów, obraz bezpośredni i energiczny. Słuchawki te stoją raczej po delikatnie jasnej stronie mocy, przez co soprany nigdy nie są schowane lub powściągliwe. Hi-haty mają odpowiednią wagę, nasycenie i grubość, odbywa się to jednak kosztem tego, że z gładkością przekazu słuchawki te mają niewiele wspólnego. Nowe DCA (Dan Clark Audio) to zdecydowanie nie jest odpowiednia propozycja dla osób lubiących analogowy, delikatny i spokojny sposób prezentacji."

 

Kluczem dla mnie jest:

lubiących analogowy, delikatny i spokojny sposób prezentacji.

Edytowane przez Malcolm777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
1 godzinę temu, Malcolm777 napisał(a):

Dzięki. Czy Dan Clark Audio AEON 2 Closed jest równie atrakcyjny na tle szkoły Audeze pod względem barwnej średnicy? Nie jest to granie ostre, rozrywkowe, jasne typową V-ką?

 

Na pewno wersja otwarta zapewniłaby lepszą średnicę, ale i wersja zamknięta nie ma się czego wstydzić. W drugiej wersji AEON poprawiono zakres pomiędzy niskimi, a średnimi tonami oraz wygładzono górne pasmo. Dodatkowo mamy jeszcze dwie możliwości, na pchnięcie dźwięku w stronę naszych preferencji:

1. Za pomocą dołączonych do zestawu filtrów (3 warianty)

2. Za pomocą toru audio, gdyż skalują się ze sprzętem dosyć wyraźnie

 

Jak zawsze zapraszamy do kontaktu z naszymi salonami, w celu umówienia odsłuchu - to rozwieje wszelkie wątpliwości, a być może na miejscu, w trakcie testów, pojawi się godna konkurencja dla w/w słuchawek.

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół MP3Store

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dirian napisał(a):

A czemu upierasz się na słuchawki planarne? Mało jest tutaj przenośnych modeli - większość to duże, ciężkie kloce do użytku domowego.

 

Nie upieram się, tylko mam wątpliwości czy są alternatywy, które spełnią oczekiwania co do sposobu prezentacji:

- analogowość

- dociążona, barwna średnica
- bardzo dobra rozdzielczość

- bardzo dobra przestrzenność

- brak wyostrzenia na górze (nie lubię piskliwego, jasnego grania z wycofaną średnicą)

- dobra izolacja od otoczenia

 

Co byś polecił? 

Edytowane przez Malcolm777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Malcolm777 napisał(a):

 

Nie upieram się, tylko mam wątpliwości czy są alternatywy, które spełnią oczekiwania co do sposobu prezentacji:

- analogowość

- dociążona, barwna średnica
- bardzo dobra rozdzielczość

- bardzo dobra przestrzenność

- brak wyostrzenia na górze (nie lubię piskliwego, jasnego grania z wycofaną średnicą)

- dobra izolacja od otoczenia

 

Co byś polecił? 

Sony Z1R 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Malcolm777 napisał(a):

 

Nie upieram się, tylko mam wątpliwości czy są alternatywy, które spełnią oczekiwania co do sposobu prezentacji:

- analogowość

- dociążona, barwna średnica
- bardzo dobra rozdzielczość

- bardzo dobra przestrzenność

- brak wyostrzenia na górze (nie lubię piskliwego, jasnego grania z wycofaną średnicą)

- dobra izolacja od otoczenia

 

Co byś polecił? 

 

Campfire Cascade bez filtrów

Audioquest Nightowl

 

Mam podobne upodobania dźwiękowe. Niestety obecnie ciężko o dobre zamknięte przenośne słuchawki, szczególnie z taką sygnaturą.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, timecage napisał(a):

Mam podobne upodobania dźwiękowe. Niestety obecnie ciężko o dobre zamknięte przenośne słuchawki, szczególnie z taką sygnaturą.

dzięki, a dokanałowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Malcolm777 napisał(a):

dzięki, a dokanałowe? 

 

Pewnie się sporo znajdzie, ale tutaj nie doradzę, bo takowych nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, timecage napisał(a):

 

Campfire Cascade bez filtrów

Audioquest Nightowl

 

Mam podobne upodobania dźwiękowe. Niestety obecnie ciężko o dobre zamknięte przenośne słuchawki, szczególnie z taką sygnaturą.

 

A z tych 2 jeśli miałbyś wybrać, które mają lepszą średnicę: bardziej barwną, analogową, dociążoną, nawet może być lekko wysunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Malcolm777 napisał(a):

A z tych 2 jeśli miałbyś wybrać, które mają lepszą średnicę: bardziej barwną, analogową, dociążoną, nawet może być lekko wysunięta.

 

Jak dla mnie bardziej średnicowo grały Cascade, ale też miałem je na odsłuch tylko parę dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Malcolm777 napisał(a):

Szukam i szukam i nic.

Chciałbym mobile, planarne, zamknięte o szkole grania "Audeze" lub podobnej: rozdzielcze, świetna średnica.

Produkcja zakończona, niedostępne Audeze Sine.

Jest się czego złapać? Jakaś alternatywa?

Mam podobny "problem", z tym, że w zasadzie to chciałbym zamknięte HE1000se. Poczekam, aż pojawi się możliwość odsłuchu i nabycia HiFiman Audivina i może problem zostanie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 10:03, Andrewek napisał(a):

Polecam moje Drop+ THX Panda z komisu. Są Bluetooth, natomiast wg mnie spełnią Twoje oczekiwania :) 

Zwłaszcza że dobre są także po kablu. Lepsza wersja dobrych Oppo PM-3.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności