Skocz do zawartości

Chord Dave vs Sonnet Pasithea


Rekomendowane odpowiedzi


Siemanko,
 
Przez majówkę udało mi się porównać te Dac'e + Nimbus hpa us5
 
Postaram się krótko i zwięźle opisać swoje wrażenia.
Sygnał był podawany poprzez usb z PC stacjonarnego i roon'a(Tidal i Qobuz).
 
Słuchawki jakie użyłem to głównie:
Meze Empyrean
Hifiman HE-1000 V2 Stealth 2022
Hifiman HE-1000 SE
Sprawdziłem też iem:
Moondrop Variations
Campfire audio solaris stellar
 
Dave - z moich doświadczeń póki co jest to najlepszy DAC.
Doskonały balans tonalny, świetna kontrola każdego zakresu pasma, bardzo bogato, ilość detali i sposób ich podania jest na najwyższym znanym mi poziomie.
Do tego budowanie sceny, jest świetnie wypełniona i jednocześnie jest tyle oddechu, czarnego tła, że wszystko ma swoje miejsce, porządek.
W każdą stronę w zależności od nagrania, robi wrażenie.
 
Pasithea - tutaj jest prezentowany również wysoki poziom.
Balans tonalny świetny, jest tu coś bardziej bajecznego czego nie potrafię opisać.
Mikro i makro jest trochę mniej.
Scenicznie bardzo spektakularnie, może dave jest bardziej uniwersalny bo na hi-fi robi lepszą robotę ale pasithea w torze sluchawkowym może być dla wielu mniej męcząca i bardziej czarująca.
 
Osobiście wolałbym dave bo chciałbym go również używać z hifi. Głównie jaka przewaga dave'a była dla mnie słyszalna to przy szybszych utworach potrafił lepiej rozkładać to wszystko na czynniki pierwsze.
Nie przeszkadza mi też nadmiar informacji jakie przekazuje, bardziej to nawet do mnie przemawia.
Natomiast wiem też, że powinienem sprawdzić jeszcze pasithea + hermes bo to ponoć najlepiej ze sobą współpracuje.
 
Nimbus - wzmacniacz ostateczny?
Krótko mówiąc, dla kogoś kto nie chce iść w lampy to prawdopodobnie tak;)
U mnie się sprawował jako przedwzmacniacz do hifi i jako wzmacniacz słuchawkowy.
Przezroczysty?(chyba też taki powinien być wzmacniacz) większy wygar na basie, poza tym chyba przezroczysty ;D mocy na moje meze to ponad oczekiwania.
Bardzo mi się podoba zestaw "dziur" bo jest wszystko co niezbędne, balans XLR i 4.4mm + niezbalansowane 6.3mm dwie sztuki(nie wiem w sumie w jakim celu;) może do wtykania 2 par jednocześnie i porównania?
 
 
 
 
Na koniec chciałbym podziękować [mention=8741]kurop[/mention],owi z HiFi Pro(mp3store)za udostępnienie mi znacznej części tych zabawek:
Chord Dave
Sonnet Pasithea
Nimbus hpa us5
Hifiman HE-1000 V2 Stealth 2022
Campfire audio solaris stellar
2c9b3eb96947fc543e5915de69b962b0.jpg
 
Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 
 



  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz tam sprzęty 🤯🤯 Świetnie się czyta czyli najlepiej byłoby mieć chyba trybryde tych trzech wzmacniaczy w jednym i byłby po prostu totalny endgame imho. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchałem bezpośrednio też, dlatego napisałem że głównie przez wzmak zauważyłem mocniejszy bas, może góra w niewielkim stopniu też doszła ale raczej głównie przez wzmocnienie sygnału po prostu. Mi ten wzmacniacz bardzo się podoba. Może nie jest to wa33 ale pomijając lampy to jedeno z najlepszych urządzeń tego typu jakie miałem możliwość posłuchać.
W ogóle razem z dave to elegancko.
Z pasithea również, nie mogłem się tam do niczego przyczepić.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Blissa idzie jeszcze dalej. A z Dave jak słuchasz z PC to lepiej sprawdzić po optyku.
Dlaczego lepiej po optyku? Z usb chyba wyższych parametrów pliki mogę w pompować.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

[mention=82861]Praedo[/mention]
 
Bo Niimbus w rzeczy samej jest bardzo dobrym wzmacniaczem. Osobiście mi służy właśnie do Empyreanów i jest to bardzo dobre zestawienie - świetna synergia.
A jaki dac używasz?
Przewód pod empyrean warto ten upgraded silver plated od meze czy inny?


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po optyku nie idą śmieci z PC.
Dave ma tyle filtrów, że powinien sobie z tym poradzić + zadbałem o przyzwoity zasilacz w PC ale przy następnej okazji sprawdzę optyk:)
Bliss holo audio?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Praedo napisał(a):



A jaki dac używasz?
Przewód pod empyrean warto ten upgraded silver plated od meze czy inny?


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

 

DAC Holo May KTE. 

 

https://magnahifi.com/holo-audio-may-dac-kte-kitsune-edition-r2r-dsd1024/

 

Ja używam pod Empy srebra - Argentum Extreme.

 

W tym temacie znajdziesz moje wrażenia dotyczące Sonneta Pasithea :

 

https://forum.mp3store.pl/topic/204373-sonnet-audio-pasithea/#comment-1867600

 

 

Ostatecznie wybrałem Holo. W wielkim skrócie Holo technicznie jest moim zdaniem odrobinę lepszym DACiem (bardziej dynamiczny), natomiast Pasithea jest bardziej organiczna (cieplej grająca). Co nie zmienia faktu, że Pasithea też jest świetnie grającym DACiem👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Praedo napisał(a):

Dave ma tyle filtrów, że powinien sobie z tym poradzić + zadbałem o przyzwoity zasilacz w PC ale przy następnej okazji sprawdzę optyk:)
Bliss holo audio?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Tak Bliss Holoaudio sporo lepszy od Niimbusa, oczywiście moim zdaniem. 
Z tymi filtrami w Dave to nie do końca tak różowo, warto sprawdzić, sam konstruktor poleca sprawdzić czy po usb gra tak jak po optyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności