Skocz do zawartości

Konsole


Mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym na Twoim miejscu teraz kupił mp3, a PS3 za jakiś czas. Teraz nie dość, że wybulisz na konsolę, to jeszcze drugie tyle wywalisz na gry. Ja bym poczekał, aż gry zrobią się... "tańsze" hehe ;)

 

Tak właśnie zrobiłem z PS2 i jestem zadowolony - tak gdzieś 2 lata po premierze.

 

Albo jeszcze inaczej. Teraz lepszym pomysłem jest chyba X360. Dosłownie bliźniacza sytuacja, jaką kiedyś miałem z Dreamcastem. Wybrałem Dreama i gdzieś po roku kupiłem PS2. A tak bym pewnie przez ten rok grał w ze dwie/trzy gry.

 

Ale Twój wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezebym piractwo propagowal, ale zrobie maly off-top .... dla mnie zaleta za ktora kupilbym ps3 bez patrzenia na x360 : niezawodnosc*(chociaz i to niejest pewne czy zaraz niezaczna padac czy cos wszystkie konsole) , mgs4 .... zal jest taki ze przerobka by czytala kopie zapasowe konsola , bedzie kosztowal napewno duzo ... a na xboxie ? otwozyc konsole, wytargac naped, podpiac pod sate w kompie , zrobic flasha i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam zamiaru przerabiać konsolki. To będzie mój pierwszy nieprzerobiony sprzęt, przynajmniej dopóki konsolka nie straci gwary. Konsolkę dostanę w prezencie na 18 urodziny końcem października i dodatkowo będę dostawał jedną gierę na miesiąc/dwa miesiące. Czasem będzie można też kupić coś używanego na allegro. I tak zbyt wiele czasu na granie nie będę miał przynajmniej do następnych wakacji, więc taka prędkość przybywania gier mi starczy. Na ps2 mam aktualnie 80 tytułów w tej tańszej wersji, a przeszedłem w całości może 1/4...

 

PS: proponuję może założyć jakiś temat w bardziej offtopowym dziale i poprosić jakiegoś moda lub admina o wycięcie i przeniesienie tych kilku postów? Np do Hyde Parku?

 

PS2: e tam nie bójcie żaby, sprzeda się playstation 2 i discmana, trochę się podzbiera i najpóźniej na Boże Narodzenie (ale liczę, że wześniej) też się mp3 kupi. W końcu bez muzyki nie da się żyć, a nie ma mowy że będę w plecaku moją AIWĘ z głośnikami nosił ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę zaraz do Khrona.

 

edit: jestem ciekaw jak będzie wyglądała grafika na ps3 za jakieś 4 lata... już teraz wygląda pięknie, a ponoć programiści znają możliwości tej konsolki dopiero w 20%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny komputerów tak rosną że konsole zaczynają się coraz bardziej opłacać. xboxa można mieć już mniej niż 1,5k pln komputer do pracy i neta można mieć całkiem porządny za mniej niż 2kpln. Komputer do porządnego grania musi kosztować przynajmniej te same 3,5k pln a po paru miesiącach i tak nie będzie sie nadawał do nowszych tytułów. Sam się zastanawiam czy nie lepiej kupić jakąś konsolę zamiast kombinować z upgrade'em kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtd doszedłem do tegos amego wniosku, dlatego kupuje psp jakoś pod koniec sierpnia/początek września. Na kompie wystarczy żeby mi chodziło WE2002 online, a bratu Lineage2. ;P a na psp będzie się ładnie pykało:D Szkoda, że teraz nie mam jeszcze pieniędziy bo w sobotę wyjeżdżam, i nie będzie mnie ponad 3tygodnie i tu by się właśnie psp przydało, ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsole, to jest o wiele lepszy wybór do grania. Z kilku powodów, głównie dlatego że:

 

1. Mniej Cię ogólnie kosztuje.

2. Prostota obsługi - typu plug&play. Włączasz i grasz.

3. Nie musisz sie martwić o miejsce na twardzielu.

4. Na komputerze nie osiągniesz takiej grafiki jak na PS3 czy X360. Nawet jeśli, to musisz być niezłym bogaczem, żeby mieć takie bebechy w kompie.

 

edit: nie wspominając o tym, że nie musisz się martwić, że gry Ci będą skakać, albo że nie pójdą. No i o tym, że to cholerstwo jakim jest PC ciągnie więcej prądu. Fakt, że do nowych konsol jak właśnie te next geny potrzeba jakiegoś LCD HD TV. Ale to da się kupić, poza tym na starych też można grać. Ja swoją przygodę z konsolami Sony zacząłem w 1997r, liczyłem wtedy 8 lat ;). A ogólnie przygodę z grami rozpocząłem jakieś 3-4 lata wcześniej w wieku około 4-5 lat z Commodore C64 / Amigą 500/600/1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie ze sprzedaz konsoli odbywea sie po cenach o wiele nizszych niz cena produkcji samego urzadzenia. dlatego np ps3 z taka technologia jest stosunkowo tania... Za to gry najczesciej kosztuja mase kasy wlasnie po to zeby odbic sie za cene produkcji konsoli

 

 

Jasne ze konsole ze lepsza do grania. Powodow jest masa a najwazniejszym jest to ze kupujesz i nie martwisz sie przez kilka lat ze gra zacznie scinac ze nie bedziesz mogl wlaczyc AA x16 itd itp...

 

Ja osobiscie nie jestem zwolennikiem ani sony ani microshitu jesli chodzi o swiat konsoli. Dla mnie istnieje tylko nintendo. Jesli mialbym brac jakas konsole na chwile obecna to zamiast kupowac ps3 wolalbym wziac Wii + DS'a... Chbya zmieszcze sie cenowo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam ze nieosiagne takiej grafy na kompie jak na ps3 i na xboxie, patrze na crysisa, na konwersje z xboxa'a lost planet, i na wiele innych tytulow na dx10 dochodze do wniosku ze pc juz przescignelo te konsole, oczywiscie na teraz, bo jak sie programisci rozpedza na konsolach to gry zaczna wygladac coraz lepiej, ale to samo sie dzieje na kompach ... moje zdanie o wii jest takie ze to jest ps2 z innym padem przez ktory konsola jest droga, wolalbym dolozyc do x 360 zeby siedizec i grac a nie pajacowac machajac jakims pilotem... na ps3 malo ktora gra bedzie miala Anty aliasing, totez faktycznie nietrzeba sie martwic, jak dlamnei konsola to fajna zecz, ale do gier ala wyscigi, fpp , ewentualnie inne sportowe albo rpg, shotery to jest istna porazka, masochizm, chociaz idzie sie przyzwyczaic do galki zamiast myszki, to samo rts'y ... niekupie konsoli bo na konsole niebedzie starcrafta 2 itp. itd ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguł jest tak że gry na konsolę mają lepszą grafikę na początku swojego istnienia. Różnica jest jeszcze taka że grafika na konsolach musi być w jedynie słusznej rozdzielczości a na kompie w miarę rozwoju kart graficznych można coraz większą rozdziałkę robić dzięki czemu będzie lepsza grafika. I nie sądzę że jak programiści się rozpędzą i poznają możliwości konsolek to grafika będzie tam lepsza. Nawet jeśli to najwyżej przez chwilę, niedługo wyjdzie kolejny geforce/radeon i konsole znowu będą z tyłu. Inna sprawa że var069 konsolę kupujesz raz na kilka lat. A kompa? Żeby móc zgrać w najnowsze gry w pełnych detalach trzeba najrzadziej co pół roku ładować kupę kasy w kompa, a jakieś 2 m-ce później patrząc na ceny tych komponentów na które wydaliśmy majątek otwiera się nóż w kieszeni :) Jeszcze kolejnym plusem jest to że gra zawsze będzie zoptymalizowana pod np. PS3, wszystkie PS3 są takie same wiec nie będzie problemów. A na kompie? Wydamy ponad 500pln na płytę główną potem 2k na grafikę i okaże się że akurat te dwa modele kiepsko współpracują ze sobą i nie osiągniemy max wydajności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego sie patrzy co sie kupuje ;p z czesci do kompa -_- no tak ale jak sie w niewiedzy idzie do sklepu i sie zdaje na łaske ludzi ze stoiska komputery w mm to potem tak jest, ze jak sie cos dokupi to ****a z tego jest... do ps3 trzeba jeszcze doliczyc telewizor albo lcd'ka panoramke monitorek... ale z takim tez sa jaja bo sie obraz rozciaga bo ma 16:10 a nie 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps3 nie ma sesu kupowac... Bo trzeba mieć przynajmniej 42 cale LCD żeby zobaczyć tą grafike... <_<

Najlepszym wyborem teraz jest nintendo Wii... a ile z nim zabawy... :D Grałem troche w Zelde, i wrazenia są niesamowite..

Stoisz przed telewisorem i machasz pilotem jak mieczem :D lepsze od aerobiku... ;)

albo PSP, w pełni polecam... Choć to konsolka przenośna, to i tak bardzo czesto gram w domu... Grafiką kładzie wszystkie DS'y nie wspominając o game boyach...

 

Jak dla mnie konsola ma 1 główną zalete..

Patrzysz na nowości w grach idziesz do sklepu i kupujesz to co cie sie podoba... nie trzeba sie martwić ze "nie Pójdzie' jak to jest na komputerach.. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szczerze mowiac nie wyobrazam sobie grania na konsoli... gram glownie w fpp i tpp, w ktore na myszce sie duzo bardziej komfortowo gra. meczenie sie padem w fppkach przyprawia mnie o nerwowosc. myszke owszem mozemy podlaczyc, szkoda tylko ze zadna gra jej nie obsluguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko czekam do marca 2008, jak wyjdzie MGS4 i ps3 laduje u mnie w domu przymusowo :D

 

a jesli chodzi o shootery na konsole- hmmm jak mialem jeszcze PSX, a pozniej przesiadlem sie na PC, to za chiny nie moglem sie przyzwyczaic do obslugi gry klawiatura i myszka :P Wiec z tym roznie bywa.

Ja PS3 kupie na pewno, bo na PC nigdy nie uswiadcze Gran Turismo, Tekkena, MGS'a 4 i wielu innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety.. Trzeba tu co nieco zdementować ;).

 

1. Ktoś pisał, że gry na konsolę mają lepszą grafikę na początku. Nieprawda. Ostatnie gry jakie wychodziły na PSX i PS2 miały o niebo lepszą grafikę od tych pierwszych. Głównie za sprawą późniejszej znajomości sprzętu na wylot.

 

2. Nie trzeba mieć 42" LCD, bo starczy w zupełności 17" LCD od laptopa na 720p.

 

3. Komputer nigdy nie osiągnie takiej grafiki jak konsole, a nawet jeśli, to będzie to tak drogie, że tylko snoby, w dodatku snoby zagorzali przeciwnicy konsol będą w nie grać na kompach. Nawet jeśli są gry, które na komputer maja teraz lepszą grafikę od konsol, to ile ich jest? Kilka? I jaki trzeba mieć do tego sprzęt? No, przepraszam ale zastanówcie się.

 

4. Na ps3 są gry obsługujące myszkę Bluetooth i taką samą klawiaturkę.

 

5.

I nie sądzę że jak programiści się rozpędzą i poznają możliwości konsolek to grafika będzie tam lepsza.
Po prostu mijasz się z prawdą.

 

6. Proszę zerknąć na screeny Gran Turismo 5 i podać mi odpowiedź komputerową na ten tytuł.

 

7. Ja kupuję PS3 w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym powodem (jak na razie na polskie realia), dla ktorego kupienie PS3 mogloby byc nieoplacalne, to to, ze jak na razie, nagrywarki Blu-Ray sa drogie i "kopii zapasowych" na PS3 nigdzie nikt nie kupi... ale to sie z czasem zmieni i popularnosc PS3 wzrosnie i to bardzo.

 

Co do lepszych gier z czasem- oczywiscie- im dluzej czasu programisci obcuja z konsola i poznaja jej mozliwosci, techniczne zagadnienia itp itd, tym lepsze gry sa w stanie zrobic i wiecej z konsoli wycisnac. Jak na razie, IMO, producenci wykoszystuja jakies 30% mozliwosci PS3.

 

WII?? Ja bym tego nie kupil, chyba, ze jako druga konsole, bo jest tania i innowacyjna, ale jednak, Nintento jest nastawione tylko na zabawe, gry, podczas gdy PS3 to juz male centrum multimedialne.

 

W kazdym razie, jak juz mowilem, czekam na MGS4 (juz widzialem filmiki z demo- gra zabija ;) ) i kombinuje kase na PS3 :)

 

A na razie, zostaje zabawa z PS2 i (moze) PSP, jesli sobie je znowu sprawie, ale jeszcze nie wiem, czy kupic ta konsolke, czy Vibeza ;)

 

Aaa.. i do PS3 nie trzeba miec 42 calowego TV, 20 pare cali z pewnoscia by wystarczylo, a ponadto, tv z HD tanieja i taniec beda, choc oczywiscie za full HD jeszcze trzeba zaplacic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ktoś pisał, że gry na konsolę mają lepszą grafikę na początku. Nieprawda. Ostatnie gry jakie wychodziły na PSX i PS2 miały o niebo lepszą grafikę od tych pierwszych. Głównie za sprawą późniejszej znajomości sprzętu na wylot.
co nie zmienia faktu, ze po 2-3 latach od ukazania sie konsoli na rynku grafika byla kiepska...
3. Komputer nigdy nie osiągnie takiej grafiki jak konsole, a nawet jeśli, to będzie to tak drogie, że tylko snoby, w dodatku snoby zagorzali przeciwnicy konsol będą w nie grać na kompach.
pfff... ciekawe co powiesz za 2 lata. ta piekna grafika z ps3 juz taka swietna nie bedzie... poza tym ja wciaz bede gral na komputerze - nie wyobrazam sobie grania w cokolwiek innego niz arcade'owe wyscigi na padzie... na klawiaturze jest mi znacznie wygodniej - nawet w takiego tony hawka - mam wszystko pod kazdym palcem, a na padzie musze latac kciukami...
4. Na ps3 są gry obsługujące myszkę Bluetooth i taką samą klawiaturkę.
jakie?
6. Proszę zerknąć na screeny Gran Turismo 5 i podać mi odpowiedź komputerową na ten tytuł.
faktycznie - grafika miazdzy wszystko co dotychczas jest dostepne na rynku - tym bardziej, ze jest w fullHD, ale daj troche czasu komputerom :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja bym sie zastanawial, czy na klawiaturze tak sie wygodnie w TH gra... pad jest tak skonstruowany (przynajmniej ten od ps2/ps3), ze takze masz wszystko pod reka, a do tego duzo wygodniej sie go trzyma niz klawiature i myszke :P No i z padem usiadziesz na fotelu i grasz, a z myszka i klawa to raczej watpie... ;)

 

A tak w ogole, to nie tylko grafika czlowiek zyje, IMO gry na konsolki sa jakies takie mniej plastikowe, bo producenci nie skupiaja sie tak tylko na grafice wlasnie, zapominajac przy okazji o innowacjach i grywalnosci, tylko rozwijaja wszystkie aspekty gry rownomiernie (choc to tez zalezy od teamu, ktory gre tworzy ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kompów - ostatnio padła mi grafa i po raz ostatni zmieniłeem ją w obecnej konfiguracji kompa ( komp jest z 2002 roku chyba, ma jednego z pierwszych p4 northwood 1,8@2,4Ghz, fsb 400mhz, 512 ramu 266mhz i płyta na agp x4 ). Zmieniłem grafę - wydałem 350 zeta i co - i wszystkie gierki śmigają w max detalach - oblivion, call of juares, stalker i wszystko co przychodzi mi teraz na myśl zazwyczaj da się odpalić z aax4 bez chrupania itd. Śmiem twierdzić, że teoria o posiadaniu 2gb ramu jest ****o warta a tym bardziej wnikanie w timingi gdyż rezultaty i tak są niewiele lepsze niż bez ingerencji w nie. Tak naprawdę gierki nie obciążają zbytnio procesora czy ramu ale grafę wykorzystując coraz to nowsze efekty wizualne. Stąd zaprzestano kierunku rozwijania prędkości w prockach a skierowanie toru w kierunku wielordzeniowości pozwalającej na przetwarzaniu wielu procesów na raz. Śmiem twierdzić, że jeśli ktoś chce sobie komfortowo pograć przez najbliższe kilka lat niech se złoży kompa i upgrejduje tylko grafikę.

 

Co do ps3 - moim zdaniem jego cena w Polsce jest zdeka chora ( najtańsze wersje w marketach widziałem po 2100zeta ) podczas gdy wiadomo, że topowe wersje na świecie kosztują około 500dolców - te z dużymi dyskami itd ). Płaci się praktycznie o tysiaka więcej za zabawkę, której jedyną przewagą nad konkurencją jest czytnik blu-ray ( który podobno wygrywa obecną wojnę formatów ). Architektura konsoli nie radzi sobie z uciągnięciem antyaliasingu ( co może na zwykłym tv było by może bez znaczenia ale na plazmie czy lcd gdzie obraz nie jest prezentowany za pomocą linii ale za pomocą pikseli jak na kompie już ma znaczenie ) to jak dla mnie lekki faulstart. Co do możliwości konsoli - te szacowanie 20% to jest chyba jakiś żart - jak można coś takiego oszacować ??? A skąd wiadomo, że kiedykolwiek producenci nauczą się programować lepiej i o ile lepiej ?? Poza tym większość tytułów to gry multiplatformowe, które rzadko kiedy są optymalizowane ( przykładem są obecnie linie wydawnicze gier, które oprócz tego, że pojawiają się na xboxsie, ps3 to jeszcze równolegle na ps2 i pieca - a co za tym idzie poziom tych gierek jest na poziomie ich najsłabszego ogniwa czyli ps2 ).

Co do rozdziałek - prawda jest taka, że rozdziałki takie jakie są obecnie w zupełności starczą - na piecu wielu osobom starczy 1024x768 + antyaliasing, rozdziałki na lcd są podobne do pctowych z poprawką na panoramiczność - 720p to przecież nic innego niż 1280x720 ( nawet niektóre osoby stosują podobne rozdziałki w panoramicznych monitorach ). W dziedzinie rozdziałek przez najbliższe 10lat raczej nie będzie rewolucji. Tak naprawdę jeszcze nie wiadomo jak naprawdę jest z awaryjnością konsoli - przy xboxsie wyszło to po około roku, a ps3 dopiero "debiutuje" poza fanatycznym rynkiem azjatyckim. W europie jest ustawa o stosowaniu w elektronice stopów bez metali ciężkich - toteż na xboxsie 360 są luty bez cynowe czy jakoś tak i stąd awaryjność konsoli - z ps3 może być podobnie.

 

Xbox360 - w jego architekturze postawiono na mocną grafę - w przeciwieństwie do ps3 gdzie postawiono na procki. Dodatkowo gierki piszę się w pierwowzorze dx10 - pozwala to na jednoczesne tworzenie gierki na pcta i konsole na co połaszą się na bank twórcy zręcznościówek typu tomb raider i fpp - wszak na jednej pracy będą mogli zarobić podwójnie ... Microsoft podobno ma poprawić to co z partolił i xboxy mają przestać być awaryjne - tak więc za jakieś pół roku - rok powinna funkcjonować już na rynku niewadliwa wersja. Moim zdaniem jeśli HDdvd przegra walkę o rynek to możliwe, że z czasem powstaną dzięki niezależnym producentom hybrydowe napędy hddvd/bluray i różnica między ps3 będzie już symboliczna ( a tysiak w kieszeni zostanie ), choć obserwując obecny pęd to prędzej wyjdzie nowa generacja konsol.

 

Co do nintendo WII - moim zdaniem to wielka pomyłka - co z tego, że zrobili na niego ten fajowski pilocik, którym się wszyscy ekscytują - konsola jest słaba w porównaniu do pozostałych a dodatkowo niezbyt stara się o wsparcie dla konsoli. Od czasów snesa Nintendo nie wypuściło żadnej liczącej się na rynku konsoli, która wytrzymała by próbę czasu - n64 porażało jak na swoje czasy mocą i głupotą trwania przy cardrigach ( przez co na n64 gierki nie miały filmików ). Gamecube to tak naprawdę mimo wszystko niewypał - niby mocniejszy od ps2 ale jakoś brak znaczących tytułów dla niego. Z wii moim zdaniem będzie podobnie - no bo ile gierek się pojawia na tę konsolę ?? praktycznie tylko kolejne gierki spod znaku mario, donkey kong i reprodukcje co po niektórych gierek z ps2. Ja z mario już wyrosłem, a poza tym i tak podobała mi się tylko ta pierwsza część na nesa ( naszego pegazusa ).

 

Co do optymalizacji gierek pod konkretne platformy - to tak naprwdę tu drzemie duży potencjał. Sam jestem posiadaczem xboxa 1 i czasami jestem pod wrażeniem ile ta wiekowa konstrukcja jest w stanie uciągnąć i jakie pokazać efekty graficzne. Czasami wręcz remaki gier z xboxa na pc potrzebowały do płynnego działania architektury prawie trzy razy mocniejszej. Dodatkowo za konsolami przemawia bardziej towarzyski aspekt gier - to na konsole pojawiają się gierki, w które gra się w kilka osób na jednej maszynie i to jest to - co sprawia największa frajdę - większą niż kolejny odbębniony samotnie fpp czy rts. Kwestia czasu kiedy do konsol nowej generacji będzie można kupić przejściówkę na myszkę czy klawiaturę, a więc argument, że fpp na konsoli jest bee odpada. Dodatkowo powiem, że kumpel do ps2 ma taki wynalazek jak bodypad - może nie tak zaawansowany technologicznie jak wiilot ale też fajny ( na youtubie można zobaczyć jak to działa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena PS3 z deka chora? a pamietasz ile sie placilo za ps2 przy launchu Zyga? ja dalem za 1 wersje sciagana z raichu dokladnie 2100 tylko po to by miec ja na swieta i rozkoszowac sie nowym plejem, co do PS3 to jest po prostu analogia i wcale nie uwazam ze to drogo tym bardziej ze ma bluraya na pokladzie a x co ma? wielkie g trzeba sobie dokupic...Obecnosc BR w PS3 czyni maszynke najtanszym dostepnym odtwarzaczem w Polsce...

 

Optymalizacja kodu bedzie sie rozwijac z gry na gre tak jak to miejsce mialo z poprzednimi konsolami poczawszy od psxa tragiczna pixeloza na start a potem miodesowe texturki pod koniec o lata swietlne w przod...

 

Co do wii nie masz racji, nie wziales pod uwage ze wii jak i reszta zawsze popierdulkowatych konsol i konsolek najlepiej sprzedaje sie w KKW gdzie ludzie kochaja takie debilne gadzety i malo ich obchodzi ze u nas sie slabo sprzedaje bo u nich za to doskonale w koncu jest ich od zapier...

 

Kostka to za bardzo nie byla mocniejsza od ps2 nigdy...

Widze ze jestes fanem Billa wiec dlatego twe rozwazania teoretyczne o ps2,3 i reszcie...

 

Kiedys mialem Xa ale tylko do Halo bo prawie cala reszta to piec a ps,nintendo to konsole i gry z dusza..

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że GAMEstore.pl będzie miał klientów ;)

 

Jak dla mnie to Wii na pierwszym miejscu. Później X360 a dopiero na końcu PS3. Ale wszystkie te konsole mają jeden ból - ceny gier :D

 

A jako, że czasu nie mam to nie będę sobie głowy tym zawracać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nintendo WII - moim zdaniem to wielka pomyłka - co z tego, że zrobili na niego ten fajowski pilocik, którym się wszyscy ekscytują - konsola jest słaba w porównaniu do pozostałych a dodatkowo niezbyt stara się o wsparcie dla konsoli.

Co z tego że jest najsłabsza...?? Zwykły kowalski i tak nie zobaczy różnicy na swoim 10cio letnim telewizorku pomiedzy Wii a PS3...

Jest najtańszą konsolką 3ciej generacji.... Piszesz że jest słaba, i tak lepsza od PS2, a conajmniej porównywalna...

Co do "fajoskiego" pilocika... ajk nie odpowiada można podpiąć zwykły od game cuba, przy czym cała konsola traci wtedy urok... Spece od sony chcieli wyrwać ten pomysł, ale jedyne co im sie udało to czółość na wychyły...

Widziałeś Wii?? Malutka konsolka.. A PS3?? prawie 6 kilo.. Przegięcie.. potrzeba 2giej szafki żeby to ustawić... :P

I Zgadzam sie z jednym.. Chodzi o gry.... <_< Miejmy nadzieję że konsokla nie wymrze smiercią naturalną z powodu braku nowych tytułów, jak znany nam Dreamcast ( Który był mocniejszy od PSX)...

Do Xa 360, jakoś sie nie moge ustawić... Może to dlatego że w początkowej serii bodajże co 7 wychodził z fabryczną wadą, i cała konskola robiła KAPUT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o cenie ps3 po prostu chodziło mi o to, że nie rozumiem czemu na innym kontynencie kosztuje 500dolców a u nas wersja z najmniejszym dyskiem kosztuje ponad 2100zeta - skoro cena jest narzucana przez producenta to niech będzie sprawiedliwie, a nie znowuż nie wiem czy cała Europa czy tylko Polska dostaje po dupie. Fakt obecności blu-raya to faktycznie plus dla konsoli ale czy warty dopłacenia tysiaka zeta i pewnikiem zakupów filmów w cenie, która pewnikiem w POLSCE zostanie ustalona za coś koło 100zeta skoro jest to format lepszy od dvd ?? Poza tym jak w poście wyżej - ps3 to prawdziwy kloc :D

 

W wii w pilociku nie chodzi mi o to, że jest kiepy. Pilocik może być. Problem z tym, że Nintendo poza swoimi tytułami typu mario i zelda nie wypracowało sobie nigdy jakichś specjalnych gierek tylko na ich konsole. Co ciekawsze przeglądając ich katalog tytułów na wii na co się natkniemy ?? NA TO SAMO CO ZWYKLE - z 10 tytułów z mario w roli głównej a jakość reszta developerów nie robi nic poza portowaniem gier z ps2 mimo, że wii jest sporo mocniejsze ( wii jest najsłabszą konsolą nowej generacji, ale to nie znaczy, że jest porównywalne mocą z ps2 ). Sory ale jak pisałem a jeśli ja nie lubię grać w mario, donkey konga czy zelde to w co mam na wii grać ?? W wii sports ?? Jak długo ??

 

A na koniec dodam, że xkloc jest sporo mocniejszy od ps2 ale wykończyło go to, co regularnie wykańcza konsole nintendo - brak wsparcia producenta dla programistów gier. Od kiedy wyszedł xbox360 Microsoft wypiął się na pierwszego klocka czym zakończył jego żywot momentalnie. Ps2 ma więcej tytuł i sporo fajnych exklusivów, ale jeśli chodzi o równoległe tytuły to siła stoi po stronie klocka - mam porównanie, bo często pogrywam u kumpla na obu konsolach. No ale na ps2 wychodzą jeszcze gierki dzięki czemu konsola żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności