Skocz do zawartości

Hi end zestaw


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli autor posta jest zainteresowany systemem za ok. pięć dyszek, to dla niego nie będzie taki Matrix dużym wydatkiem i to do niego kierowany był mój post. Gdyby ktoś składał zestaw słuchawkowy w przyblizonej cenie Matrixa, to bym się nawet nie odezwał, bo wtedy wiadomo, że ten konkretny element toru nie miałby sensu. 

 

Niemniej jeżeli uraziłem, bądź źle dobrałem słowa, to najmocniej przepraszam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZNie o to chodzi, nawet w kwestii wydanie 50k, to 2k to pojedynczy element systemu, który może być zbędny właściwie, bo zależy kto co chce, to wcale nie jest tak mało. Inni mogą się kłócić że taki Matrix Xpdif vs interkonekty za 2k to może być niepotrzebny wydatek, a Matrix stwarza potrzebe kolejnego kabla, który też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Bosko, ja teraz dopiero widzę, że pomylilem osoby :) Byłem przekonany, że odpowiadam koledze @veinn.  Przepraszam. Mój błąd. Zmylił mnie brak avatarka. @ronald to zmienia całkowicie postać rzeczy. Nie wiem do czego chcesz użyć taki konwerter i czy faktycznie Ci będzie on potrzebny... 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, ronald said:

 Ten matrix x spidf to na prawdę taki dobry w konwertowaniu? Rozumiem,że to przerabia bezproblemowo dźwięk z USB na spidf?

Jeśli moge pomóc to testowałem parę konwerterów i Matrix okazał się  najlepszy.

Miałem Gustarda u12, Singxera su-1, także Abbas audio i jakiegoś taniego chińczyka.

Jest to ciepły, przestrzenny,szczegółowy, nie męczący konwerter, dość naturalny.

Jeszcze lepiej jest z kartą Matrixa w komputerze, bardziej wyraźnie i w punkt.

https://idealitysound.com/matrix-audio-x-spdif-2

https://idealitysound.com/singxer-su-6

 

Jesli reszta Twojego toru nie będzie na jakimś tam poziomie jakościowym to mozesz nie zauważyć różnicy, więć zależy czy będziesz w stanie te zmiany wychwycić na tym co masz obecnie. Ja też myślałem, ze nie ma różnicy i chccialem sie pozbyc tych klocków, ale po paru dniach dosżło do mnie, ze czegoś mi brakuje, więć te różnice są subtelne i lepiej je wychwycić schodząć w dół niż w górę.

 

Wszystkie dacki, graja trochę charakterem ich wewnetrznych konwertetów usb/spdif jeśli takowy mają. Zewnętrzny konweter jest dla mnie taką bazą do porównań i wyciśnięciem jak najwięcej z ich wejść spdif czy aes/ebu. Nawed najdroższe dacki będą miały wewnętrzne konwertery gorsze niż Matrix, pewnie są wyjątki, ale nie znam.

Pozbyłem się wielu dacków i wzmacniaczy, ale Matrixy ze mną zostają.

 

Teraz jest jeszcze Gustard u18 do którego można podłączyć zewnetrzny zegar Gustarda c18 lub Afterdark Project Clayx, ale to już spore kwoty. Można tez mieć kartę PinkFauna od razu z wyjściem coax i aes/ ebu i lepszym zegarem, ale nie słuchałem tych sprzętów.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NuYam dziękuję za informację. Czy mam tor na poziomie który wychwyci różnice? Diabli wiedzą, ale w tym hobby mam tak,że jak nie sprawdzę sam to nie będę wiedział. Swego czasu chciałem mieć minimalistyczny zestaw a rozrosło się i końca nie widać. A z tym Matrixem 2 oczywiście jest tak że już jest Matrix 3. I może tu już koniec bo chyba film Matrix miał też 3 części. 

Ogólnie rozumiem tak. Podpinam to przez USB z np laptopem. Gram z foobara łącze tego Matrixa przez spdif z dac'kiem i to wszystko? Foobar go widzi? Czy nie tędy droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, żeby konwerter w DACu był ogarnięty od razu jak trzeba, w sensie wejścia USB, bo przechodzenie na S/PDIF to jest świadome zakuwanie się w dyby. PCM maksymalnie 24/192kHz, a DSD 64 (niektórzy się chwalą 128). Sens ma, jak DAC ma wejście I2S, a jego producent nie czuje się pewny, że dobrze zaaplikował wejście USB, to można próbować zewnętrzny konwerter z wyjściem I2S. Tu przynajmniej translacji na mniej pojemny format nie ma. 

 

Problem jest taki, że zarówno wewnętrzne jak i osobne konwertery z USB na cokolwiek bywają lepsze i gorsze. U mnie takie urządzenia nie są w stanie niczego poprawić, a przynajmniej takie do poziomu 3-4 tys. zł za zestaw konwerter + osobny zegar. Był wręcz regres. No ale ogólnie to jest loteria. Powiedziałbym też, że S/PDIF ma taką delikatnie pogłosową, analogową aurę, co się może podobać albo być uznane za lepsze, ale wejście po I2S na DAC uważam właśnie za najbardziej przezroczyste dźwiękowo. Eksperyment polegał na porównaniu sygnału I2S i S/PDIF podanego z tego samego konwertera na kość DAC - obsługuje oba natywnie. Czyli minimum zmiennych. Ktoś może powiedzieć, że to był wpływ przewodu S/PDIF, a ja nawet nie będę z tym polemizował, bo interesują nas przecież aplikacje i ich wyniki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel

 

A jeżeli mój DAC ma możliwość odtwarzania plików DSD1024/PCM1536 to warto to wykorzystać? Teoretycznie powinno być lepiej? Oczywiście będę potrzebował do tego odpowiedni streamer.

 

Mi właśnie taki konwerter Matrixa był potrzebny do tego, żeby puścić sygnał I2S z DACa (na początku z Matrixa X Sabre później z Holo). Taki sygnał jest zdecydowanie lepszy od USB 👍

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności