Skocz do zawartości

Jakie słuchawki dokanałowe przestrzenne i muzykalne?


m3l0st

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam takich jak w temacie za kilkaset zł. Miałem KZ ZAX i jedna słuchawka gdzieś wsiąkła w lesie jak zahaczyłem kablem. Wcześniej miałem Etymotic Er-4S - trochę za suche, Zaxy, były znacznie tańsze za to bardziej żywe i z lepszą sceną.

 

Obiło mi się o uszy że Pinaccle PX mają szeroką scenę. Ktoś porównywał je z ZAX-ami?

 

Do rozpatrzenia są też Fiio FH7, FLC8 ...albo powrót do ZAXów?

 

Mile widziane i droższe propozycje, choć tutaj stać mnie tylko na używane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PX lub Hifiman RE800 SILVER. Nówki z zagranicy za ok100 $. Mam jedne i drugie. Inna sprawa z czego będziesz słuchał? Obydwa modele potrzebują trochę prunda, z byle czego nie zachwycają.

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Inna sprawa z czego będziesz słuchał?

 

Mam kilka odtwarzaczy - Ak 240, Fiio M15, Cowon c2, wkrótce dotrze Plenue 2.

 

Zaś PX już wdziałem tańsze oferty.

25 minut temu, Inszy napisał(a):

Anew X-One. MeeAudio i Hifimany mogą im nagwizdać jeśli chodzi o scenę. Do tego dość naturalne brzmienie, które można sobie korygować wymiennymi filtrami.

 

Nie słyszałem o tym Anew X-One. Skąd to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Anew X-One za drogie i zbyt mało info o nich.

 

Fiio FH7 odpadły, za to stwierdziłem, że lepsze będą inne Fiio Fa7. Z innych weszły na pokład jeszcze VSONIC GR07X.

 

Aktualnie cena gra rolę (ciasnota finansowa) więc prowadzą ZAXy z Pinnacle PX. Myśłałem sobie, że może na czas cienizny dochodowej zostawić sobie marne... audictusy explorery 2.0, ale..po kilku min już mam ich dość, zbyt buczące i brakuje im do zaxów nie jeden ale przynajmniej z 3 poziomy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 1MORE Triple Driver In-Ear E1001 w super cenie z lekko poszarpanym kablem za ok 80 dych czyli 1/4 ceny. Dużo pozytywnych recenzji. Co prawda ZAXom nie dorównały przestrzennie, ale dużo im nie brakuje, na razie mogą być. Czytałem, że niektórzy byli zachwyceni i wyżej je cenili niż słuchawki za 700-800zł, w jednej opinii nawet ponoć przebiły jakieś za 1300 (na amazonie). Za mało siedzę w dokanałówkach, nie mam jeszcze rozeznania, ale za cenę poniżej 100 to okazja. Myśle że to poziom - coś w okolicach Aune e1, są jeszcze na allegro. 

 

Dzień później...

 

Jednak nie są optymalne - bywają trochę za ostre w partiach wokalnych, szkoda, bo jednak celuje przeważnie w relaksacyjne brzmienie. No tak akcent zbyt przesunięty na górę niż dół - ja wolę środek lub dół. Jakoś przecierpię to chyba. W końcu to 'okresówki' bardziej zaś nadają się do muzyki dynamicznej, ostrzejszej niż odprężającej. Przy dłuższych odsłuchach mogą męczyć. Korektor w Cowonie pomógł..ale okresowo. 

 

Innymi słowy mały niewypał, taki ciut niewypałek. Ech, musiałem zalożyć Nighthawki bo nie mam zamiaru przedłużać tego bólu głowy

Edytowane przez m3l0st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupione Unique Mest MkII. Od razu na głębokie wody bez ogniw pośrednich. . . Uznałem, że szkoda czasu, życia na słuchawki poniżej 2tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności