Skocz do zawartości
  • 0

Najlepsze słuchawki do telefonu


graciouswarlike

Pytanie

Po pierwsze chciałem wam podziękować bo prawie kupiłem beyerdynamic dt990 pro ale bez karty dźwiękowej to będzie strata a potrzebuje najwyższej jakości dźwięk jaki jest MOŻLIWY do streamingu na spotify w telefonie.

 

Slucham muzyki z lat 50, 60, 70 (rock, country, jazz) jak i muzyki klasycznej 

mix tych albumów jest czesto w mono i zauważyłem że przeskakując z słuchawek jlab za 500 zł 4 lata temu ( starszy model Epic Air Sport Anc)  które były douszne i na BT do AKG K52 za 180zł i jest totalna utrata w mixie który jest na albumie wszystko się miesza jak paćka. 

 

Jakie przewodowe nauszne słuchawki do telefonu mogę kupić w których będę mógł cieszyć się produkcja i miksem albumów, kompozycji które uwielbiam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 hours ago, x86 said:

Do telefonu Tangzu Waner SG <100 zł i niech ich niska cena nikogo nie zwiedzie ;)

 

3 hours ago, Dirian said:

 

Potwierdzam, grają nieprzyzwoicie dobrze jak na 15 dolców :D A jak im się zmieni kabelek na lepszy to w ogóle jest wow.

Dziękuje wam, skąd je zamawialiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swoje zakupiłem na Aliexpresie. Tylko trzeba zaznaczyć fakt iż moje potrzebowały chwilę pograć,  kilkanaście może 20-30 godzin wygrzania i na tipsach Tri Clarion jest super choć jeszcze nie kombinowałem ze zmianą kabelka. Ten fabryczny jest cienki i w miarę się układa. Dla mnie może być ale jak ktoś chce je doinwestować lepszym kablem to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, x86 said:

Swoje zakupiłem na Aliexpresie. Tylko trzeba zaznaczyć fakt iż moje potrzebowały chwilę pograć,  kilkanaście może 20-30 godzin wygrzania i na tipsach Tri Clarion jest super choć jeszcze nie kombinowałem ze zmianą kabelka. Ten fabryczny jest cienki i w miarę się układa. Dla mnie może być ale jak ktoś chce je doinwestować lepszym kablem to czemu nie :)

Jakiej muzyki słuchasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak tanie dokanałowe wchodzą w grę, to ja zaproponuję Lafitear LF1. 

Jedyne co trzeba w nich zmienić, to gumki, bo na fabrycznych jest słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, graciouswarlike napisał(a):

jakiej muzyki słuchasz

Podobnie jak kolega

16 godzin temu, x86 napisał(a):

Wszystkiego co wpada w ucho.

aczkolwiek metal lżejszy i średni też się zdarza.

Najwięcej ostatnimi czasy to piosenek tego typu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To najprawdopodobniej nie wina słuchawek, właśnie przetestowałem kilka w tym studyjne srh1840 i wciąż jest paćka. Bawiłem się trochę z EQ i to były znikome zmiany. To będzie albo wina adaptera albo po prostu z kabla prosto do telefonu nie da się osiągnąć jakości o jaką mi chodzi na telefonie. 
 

Wniosek : Słuchawki na BT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, graciouswarlike napisał(a):

Wniosek : Słuchawki na BT 

Nauszne, wokółuszne, adaptery BT do IEMòw, TWSy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.02.2023 o 10:31, graciouswarlike napisał(a):

To będzie albo wina adaptera

No to kup jakiegoś dongla, tutaj cały wątek na ich temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć! Dawno mnie tu nie było, pewnie już nikt mnie nie pamięta...

Obecnie jeśli już słucham czegokolwiek przez słuchawki poza domem (w domu niezmiennie wolę kolumny!), to jako źródła używam telefonu. Nie żebym miał coś przeciw mojemu iRiver T60 - nie miałem nigdy nic lepszego - ale niewygodnie się odbiera telefon, gdy się słucha muzyki z odtwarzacza... Zresztą czasami wygodniej się rozmawia przez telefon, słysząc głos rozmówcy w słuchawkach, niż trzymając telefon przy uchu...

Aktualnie, też niezmiennie - od nie mniej niż 10-u lat - używam słuchawek Sennheiser PX200/II, zrekablowanych. Ogólnie mi bardzo odpowiadają. Ale  - pomijając pogarszający się stan padów, które, mam nadzieję, nadal jest na co wymienić - ich mankamentem jest brak mikrofonu. Wiadomo: trzymanie telefonu przy ustach też na dłuższą metę bywa niepraktyczne, szczególnie gdy czyjś telefon zaskoczy nas z ciężkimi siatkami w rękach, nie mówiąc już o publicznym WC...

Zatem, by nie przedłużać:

Potrzebuję kupić słuchawki jakości porównywalnej do Sennheiserów PX200/II, z podobnej półki cenowej i o podobnym brzmieniu - byle nie jaśniejszym (minimalnie ciemniejsze może być, ale mówimy o niuansach) - tyle że z mikrofonem. Łączone kablem z wtykiem Jack 3,5 na jedno gniazdo 5-stykowe (jeśli dobrze liczę - wiecie w każdym razie, o co chodzi). Żadnym bajerów typu potencjometr na kablu, systemy ho-ho-ho  itp. Proste słuchawki  na prostym kablu "od wtyka do przetwornika". Impedancja w miarę możności nie wyższa od tych 32 Ohm (obawiam się, że więcej ten telefon nie "uciągnie" - gdzie te czasy, gdy "walkman" lub "discman" napędzał wszystko, łącznie z dużymi słuchawami na 200-300 Ohm!). Może być coś od Sennheisera, oczywiście nie musi. Mogą być nowe lub nie całkiem nowe, jeśli tylko pady są dostępne.

Na razie wypatrzyłem Sennheiser Epos ADAPT 165 II (w wersji bez interface'u na USB, bo nie jest mi na nic potrzebny), ale nie wiem, jaka jest ich jakość (dźwięku, wykonania, wszystkiego). Ktoś je testował? Ktoś poleciłby coś innego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :)

Edytowane przez Tarkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Play napisał(a):

Koss Porta Pro. Jest też wersja z mikrofonem

Koss Porta Pro Mic? Ten guzik na kablu to, jak rozumiem, do odbioru / zakończenia rozmowy? Mikrofon też się schował w tym przycisku?

Dziękuję! :) Od teraz biorę ten model pod uwagę. Trochę tylko niepokoi mnie ich 60 Ohm, w kontekście tego, co pisałem wyżej.

A jest coś lepszego, np. coś od Sennheiser?

 

Zauważyłem też, że są dostępne plastikowe rozgałęźniki w kształcie litery "U" na słuchawki / mikrofon. Alternatywnym rozwiązaniem byłoby więc dokupienie osobnego mikrofonu dającego się doczepić do słuchawek.

Edytowane przez Tarkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśłi te PX200 tak Ci pasują, to na Twoim miejscu bym spróbował dorobić im gniazdko w muszli.

Wtedy można kupić odłączany kabel z mikrofonem i problem z głowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Perul napisał(a):

Jeśłi te PX200 tak Ci pasują, to na Twoim miejscu bym spróbował dorobić im gniazdko w muszli.

Wtedy można kupić odłączany kabel z mikrofonem i problem z głowy

No, to można by nawet dołączyć mikrofon na stałe (na kablu, na wysięgniku, jakkolwiek), albo faktycznie dorobić na niego gniazdko. Tylko najpierw trzeba by wymienić kabel z dżekiem na więcej żył i styków. Nie wiem, jaki byłby tego koszt.

Edytowane przez Tarkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej. Na razie zdecydowałem się na mikrofon (jakiś noname) i przejściówkę (TopKable). Próbowałem najpierw "sztywnej" przejściówki, takiej jak ta, ale zawadzała w kieszeni o co się dało i była ogólnie niepraktyczna - odradzam. Przejściówka na kablach dużo lepiej spełnia zadanie.

Działa to razem bardzo dobrze. W Sennheiserach zmieniłem też pady, bo były już bardzo zniszczone. Kupiłem Yivo AET039, byłyby OK, tylko ciągle spadały, więc podkleiłem je (Kropelką Żel) i teraz się trzymają. Owszem, trochę brakuje pilota, ale za to dźwięk Sennheiserów - niezrównany. :) Może kiedyś zamówię u jakiegoś zawołanego elektronika dołączenie mikrofonu na stałe, ale na teraz jestem zadowolony.

 

2024-02-05HuaweiSennheiser2(3).thumb.JPG.b23f3e6a0c55c5e03028d65fa381dd59.JPG

 

Jeszcze za jakiś czas dokupiłbym dobre słuchawki "douszne" (z mikrofonem lub bez), żeby były "pod czapkę", bo pałąk trochę ją rozpycha.

Edytowane przez Tarkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności