Skocz do zawartości

Iaudio 7


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Na dedykowanym forum iAudiophile.net właśnie się pojawiła recenzja i7. Jak zwykle w recenzjach na tym portalu, nie obyło się bez peanów na cześć Cowon Systems, ale tekst wydaje mi się wartościowy. Link poniżej.

http://www.iaudiophile.net/e107_plugins/co....php?content.98

 

Kolejna recka, skądinąd lubianej przeze mnie strony:

http://www.anythingbutipod.com/archives/20...review.php#more

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cowonie D2 szło 6-7MB

 

Nic podobnego :)

 

Cowon D2 ma bardzo podobne prękości transferu

 

Na wewnętrzną pamięć stałą zapis średnio >> 2728KB/ odczyt >> 5907KB

 

h1oe4.png

 

 

Na kartę pamięci SD ( lub SDHC) trochę szybciej >> 3554KB/s zapis i 3615KB/s,

 

h2rf9.png

 

 

Jest to związane z faktem ze kości pamięci z kontrolerami wielopoziomowymi

> MLC NAND 1GB- 4GB mają prędkość zapisu = 30% - 40 % tego co możnaby

było uzyskać przy kontrolerach jednopoziomwych SLC ( czyli zamiast 9MB/s > 3 MB/s -4MB/s)

Prędkośc odczytu w pamięciach MLC spada w mniejszym stopniu niż zapisu

> do 75- 80% w porównaniu pamięci SLC

 

Z tym że o ile jeszcze rok , półtora temu faktycznie wkładano do playerów kości

SLC 1GB (sporadycznie 2 GB ) , to już kości 4GB SLC w playerze MP3 w ogóle się juz nie uświadczy . :(

(np Samsung w ogóle nie produkował takich pamięci i prawde mówiąc nie wiem czy ktokolwiek produkował )

 

Szannsę poprawy predkości transferu na kości z kontrolerami wielopoziomowymi

stworzy dobiero rozkręcenie na większą skalę produkcji nowych pamięci 8GB i 16GB

> one ( choć też wielopoziomowe ) wykonane sa już w nowszej technologii

i bedą prawie dwa razy szybsze niż dotychczasowe pamięci NAND MLC 2GB i 4GB :rolleyes:

 

Co do Meizu , to istotnie masz rację > jego predkość transferu M6 (wersja 2GB )

zapis > 4739KB/s >odczyt 8184KB odczyt wydaje się istotnie lepsza niż obu Cowonów . :D

 

nowy1un7.gif

 

ale podejrzewam że Meizu zawdzięcza to wyłącznie temu że w M6 2GB (podobnie jak w wersji 1GB)

siedzą jeszcze dwie kości 1GB z kontrolerami jednopoziomowymi Samsung K9K8G08U0M

( Wersja 1GB Music Carda też ma dwie kości jednopoziomowe ( SLC )

512 MB Samsung K9K4G08U0M -notabene - te same kości można znalezc w iFP 795 i 799 :D )

 

Natomiast w przypadku wersji 4GB w Meizu zastosowano już dwie kości 2GB z kontrolerami

wielopoziomowymi (MLC ) (znów produkcji Samsunga oczywiście ) K9LAG08U0M i prędkość zapisu

w przypadku tej wersji wcale nie musi być większa niz w obu Cowonach . :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nalezy się spodziewać, że realne transfery plików muzycznych lub filmów w i7 i D2 będą podobne i wyższe, niż to wynika z wykresów. U mnie Cowon D2 dobijał do 6MB/s. Widocznie panowie od wykresów mierzą to małymi plikami, a to chyba nie ma sensu w przypadku playera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nalezy się spodziewać, że realne transfery plików muzycznych lub filmów w i7 i D2 będą podobne i wyższe, niż to wynika z wykresów. U mnie Cowon D2 dobijał do 6MB/s. Widocznie panowie od wykresów mierzą to małymi plikami, a to chyba nie ma sensu w przypadku playera?

 

Oczywiście że mas rację że takie dane można traktować tylko orientacyjnie :)

, wiele zalezy od tego czy zapisujemy do "czystej " pamięci , dane czy muzykę

, jakiej wielkości sa pliki muzyczne , nie wspominając już o o charakterystyce

portów USB samego komputera :)

 

Należy też brać pod uwagę to o czym wspominałem > transfery w przypadku wersji

playerów z pamięciami 1GB czy 2 GB z uwagi na inną technologię kości pamieci

mogą być szybsze niż wersji pamięciowych 4GB lub 8GB ( W Samsungu YP-Z5

o którym wspominał Brestinder tkwiły jeszcze stare dobre kości SLC > jedna kośc

K9WAG08U1M w wersji 2GB lub dwie takie same kości w wersji 4GB )

 

 

Dlatego nie należy sie dzwić że następna recenzja ( do której link znalazłem na forum iAudiophile

przynosi trochę lepsze pomiary transferu iAudio 7 niż ta pierwsza > tym razem wyszło

średnio 3.4MB /s zapis , 6.6 MB/s odczyt . :)

 

>> http://translate.google.com/translate?hl=e...ntryHK%26sa%3DN

 

1057232070713iaudioi728mb7.jpg

 

Z iAudiophile można także ściągnąć instrukcję obsługi i7 .

>> http://www.advancedmp3players.co.uk/public...ual/iAudio7.pdf

 

Niestety mam wrażenie że jej sporo fragmentów zostało żywcem zaczerpniętych

z manualu i6 :( Taki zabawny "kwiatek" przedostatniej strony (47/48) instrukcji :D

 

Memory capacity of the player is different or smaller than specified.

The hard drive capacity indicated by Windows Explorer may be different from that

indicated by the hard drive manufacturer.

Typically for a 4GB hard drive will display 3828MB as its full capacity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z iAudiophile można także ściągnąć instrukcję obsługi i7 .

>> http://www.advancedmp3players.co.uk/public...ual/iAudio7.pdf

 

Niestety mam wrażenie że jej sporo fragmentów zostało żywcem zaczerpniętych

z manualu i6 :( Taki zabawny "kwiatek" przedostatniej strony (47/48) instrukcji :D

Cóż, widocznie instrukcję też można "odświeżyć" tak jak design playera. :D W sumie Cowon powinien był nazwać tego playera iAudio 6F. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No wlasnie, czy ktos jeszcze moglby sie wypowiedziec o odtwarzaczu? KHRON testowal go, dostal popsuty model wiec nie wiadomo do konca co jest spowodowane uszkodzeniem a co jest "na stale" . Jak tez inni moga sie wypowiedziec nt brzeminia? KHRON ocenil jako przecietne w jednej z zagranicznej recenzji brzemienie zostalo zachwalane. jak sie odniesc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

iAudio i7 jest śliczny, jego jedyna wada moim zdaniem to cena. Gdyby kosztował nieco mniej - wiele bym się nie zastanawiał. Jak na razie jest to mój top player :)

 

Ksy - nie wiadomo przypadkiem czy odtwarzacz w wersji 4gb pojawi się w mp3storze? I jaka by była jego ewentualna cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja właśnie liczyłem na 4gb ze wzlędu na cenę - gdyby kosztowała te 700pln byłaby dla mnie znacznie lepszą ofertą niż 8gb za 900 - 1000pln :)

No ale dzięki za odpowiedź i pozdrawiam...

 

Ksy - a czy mógłbyś określić stopień podatności obudowy na zarysowania, i powiedzieć coś o planowanych pokrowcach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to spoko jestem chetny, wystawiam d2 do sprzedania. Rowno za miesiac? Bo widze ze masz jakiegos i7 8gb teraz...

(btw widze, ze i7 prawie raz w tygodniu tanieje, pewnie wersja 16gb bedzie kolo 1000zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja wyraze tylko swoja opinie na temat playera jako ze jestem jeszcze jego szczesliwym posiadaczem bo nie mam talentu do pisania jakichkolwiek prac a co dopiero recenzji ;)

 

Otoz iaudio 7.. Nie bede sie rozpisywal na temat tego co jest w pudelku bo dosc biednie;d Instrukcja, plykt,a kabelek i sluchawki.. Playerek ogolem gra fajnie, ale czesto slychac ten metaliczny dzwiek w piosenkach.. Oczywiscie probowalem pobawic sie EQ ale osobiscie preferuje nieuzywanie korektora badz minimalnie ze wzgledu na jego znieksztalcenia w dzwieku Np na 3 poziomie BBE i Mach3Bas slychac w niektorych piosenkach znieksztalcenia basu.. Polecam do przetestowania Nelly Furtado: Say it right.. Wysluchajcie jej w calosci a potem przetestujcie to na IFP ;d Wtedy widac przepasc miedzy tymi playerami ;)

 

Teraz nawigacja.. Panel dotykowy sprawuje sie w miare spoko.. Czasem tylko jak sie steruje jedna reka trudno jest przewinac piosenke do przodu badz do tylu bo trzeba sie wstrzelic palcem w odpowiedni "rowek" xD Nawigacja bezwzrokowa nie sprawila mi wiekszej trudnosci gdyz zostawiam mp3 wlaczonego bez holda w kieszenie i przez spodnie udaje mi sie ustawic wszystko bez wiekszych trudnosci ;)

 

Bateria rzeczywiscie jest mocna ale nie tak jak w testach;( Jesli sie bedzie sluchalo mp3 128kbs to moze i bedzie 60h ale oczywistym jest ze jesli ktos kupuje tego typu sprzet to wymaga czegos wiecej np mp3 192-320kbs badz ogg i wtedy bateria trzyma ponizej 50h co i tak jest imponujacym wynikiem ;)

 

Ogolem player jest bardzo dobry ale idealnym bym go nie nazwal.. ;) Powiedzmy 7.5/10 xd

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności